Vylúčenie kávy zo života

trevis12
19. dec 2017

Ahojte, ste tu nejaké čo ste prestali piť kávu? Prečo ste sa tak rozhodli? Ako sa teraz cítite?
Postupne sa snažím vyradiť kavu, no je to silný navyk.

wikiwiki
19. dec 2017

Neviem, ako by som si bez nej zvykla. Aspoň tie 2 denne si proste dať musím, lebo neviem či by zo mňa niečo v ten deň bolo..

montemotherone
19. dec 2017

@trevis12 ja som to mala jednoduché. Nerobila mi zrazu dobre (búšenie srdca, zle...) Takže ju jednoducho nepijem 🙂

jamipato
19. dec 2017

@trevis12 ja som sa snažila prestať,ale nevydržalo mi to, aspoň tu jednu denne si musím dať,inak ma strašne rozbolí hlava

0silvia0
19. dec 2017

@trevis12 pár rokov som nepila kávu, keď som bola tehotná a dojčila som tak som pila Caro kávu a neskôr som tiež vylúčila kávu, tak ako píše @montemotherone všimla som si, že sa z nej viac potím a nerobí mi dobre, tak som pila čaj maté miesto kávy. V pohode som si zvykla, všetko je v hlave. Teraz kávu opäť pijem ale nejak to neprežívam, ak by mi nerobila dobre, bez problémov ju vysadím.

trevis12
autor
19. dec 2017

@montemotherone a nezistovala si viac prečo ti ostala robiť zle? Lebo ja mám prave tiež pocit že ťažkosti čo mam, sú práve z kávy. Ale vzdať sa jej je ťažké :(

montemotherone
19. dec 2017

@trevis12 oni nemusia byť priamo z kávy, ale ich súčasťou je aj citlivosť na kofeín. U mňa prišiel taký zlom cca pred 10 timi rokmi. Veľa stresu, zmeny v živote... Akosi som to neodhadla a trochu dosť som precenila svoje sily. Začali sa objavovať úzkosti, búšenie srdca, také divné návaly ... Káva to zhoršuje. Rovnako tak ľudia, u ktorých sa objavuje syndróm histaminovej intolerancie reagujú zle aj na kávu. Mimochodom, ja som nízkotlaková odjakživa, a napriek tomu.... 😒

montemotherone
19. dec 2017

@trevis12 inak, občas si dám bezkofeinovu, akože pohodka s mužom v kaviarni... Minule sa ale čašníčka kopla (čo zažívam asi pri 99% mojich objednávok 🙂 ), ale toto nebola sranda. Už podľa chuti sa mi nezdala ako bezkofeinova, a potom som veru 2-3 hodky mala čo robiť, aby som sa spacifikovala. A to som vypila len polovicu šálky, lebo sa mi to nezdalo... 😒

deti95060810
19. dec 2017

mne býva po káve veľmi zle - od žalúdka, takže s prestaním nebol žiaden problém...🙂

xili99
19. dec 2017

@deti95060810 keď sú problémy tak to áno, to skôr človek s tým prestane, ale keď nie sú tak je to celkom problém, kamoška tá si chcela tiež odvyknúť a nakoniec sa jej to ani neporadilo, ale aspoň sa jej podarilo znížiť dennú dávku kofeínu 🙂

janinah
19. dec 2017

zmenila som klasickú kávu za bezkofeínovú kvôli tlaku,nie je to celkom ono,ale lepšie ako nijaká😉

wetsel
19. dec 2017

@trevis12 raz som to skúsila ale vydržala som tak pol dňa. Potom ma neskutočne začala bolieť hlava a musela som si ísť spraviť kávu. Už som to viackrát ani neskúšala 😀

oslo1
19. dec 2017

Ja som uplne, zo dna na den, prestala kavu pit v lete, pred nasim poslednym ivf. Presla som na caj s mliekom, ktory uz dlhe roky tiez pijem. Bol to ale bez cafeinovy caj. Odkedy som tehotna, tak ani ten nepijem, nechuti mi. Teraz pijem iba bylinkove, alebo ovocne caje. Alebo ovocny syrup zaliaty horucou vodou..
Inak musim povedat, ze ked som prestala pit kavu, tak prve dva tyzdne som mala tazky abstak. Potom to uz bolo v pohode.

vrana80
19. dec 2017

Ja som zboznovala kavu, hlavne latte, musela som vylucit zo zdravotnych dovodov a nepila som kavu 9 rokov. Sranda je, ze toto mi islo uplne hladko a v pohode a to som bola kavickarka. Co sa tykalo stravy, tak tam som obmedzenia nevedela dodrzat dlhodobejsie. Je pravda ze teraz si sem tam spravim kavu ale je to skor ochutena voda s ryzovym mliekom 😉

trinneo
19. dec 2017

Ja vždy keď som prestala piť kávu, po skúškovom tak som mala 2 týždne absťák -bolenie hlavy a únava....ale potom sa to zmenilo a bolo dobre... a potom cez skúškové a znova káva...a znova absťák... ale dalo sa to prežiť...
Takže ak to chceš urobiť, smelo dotoho a držím palce, aby si to zvládla...🙂

Ale takisto som musela z obľúbenej kávy s mliekom upustiť a začať piť len bez mlieka, pretože mi z nej začalo byť ťažko... a inak som s mliekom úplne v pohode...škoda...

pupavka345
19. dec 2017

zápal pankreasu- MUSELA SOM..a bola jedným zo spúšťačov.Takže už 4 týždne bez kávy a akoby ani nikdy nebola. Pozitívum- čistejšia pleť, ľahšie trávenie.

nikolweiss
19. dec 2017

Mne pomohlo pitie ovocnej šťavy v kombinácii so zmenou aviváže."Namotala" som sa na vôňu dezinfekčnej aviváže z dmky a odvtedy mi káva smrdela a je to 😀 Na počiatočné dni a bolesť hlavy je dobré zvýšiť príjem tekutín

mimac
20. dec 2017

káva to sú samé plesne, nepijem ju, fuj.

0silvia0
20. dec 2017

@mimac tie plesne prosím vysvetliť 🙂

prevenar
20. dec 2017

@trevis12 ide to tazko , lebo kofein je droga, na ktoru proste vznika zavislost , ako na nikotin, heroin, kokain ..alebo cokolvek podobne. samozrejme intenzita a nasledky su rozne, avsak navykovost je proste navykovost.

ak chces prestat (co je velmi dobry napad) zacni si miesat do beznej kavy bezkofeinovu . kazdy tyzden pridavaj viac a viac bezkofeinovej ..az sa prepracuj k cisto bezkofeinovej a po nejakom case prejdi na zeleny caj ..napriklad 🙂

kofein je stimulant nervoveho systemu a ked to robis niekolko krat denne , cele desatrocia, nejake negativne nasledky to samozrejme musi mat. co sa tyka hladiny hormonov ci stavu ciev a pod.

meluela
20. dec 2017

@trevis12 uz par krat. priprav sa tak na tyzden neprijemnosti, potom je to uz ok. mne robila vyrazne vykyvy nalad, preto som prestlala ju pit. ked tak obcas decaf si dam a rano ako rannu kavu mam caro. prve dni boli hlava, nalada je priserna, potom sa to postupne zlepsuje. po ca. tom tyzdni ked sa rano zobudis tak sa hned citis tak, ako inokedy po kave 😉 drzim palce

babina_33
20. dec 2017

Ja som prestala pit kavu a nic sa mi nestalo. Len to bol taky nezvyk, ze ked som prisla rano do prace tak kolegyne vsetky si varili kavu a ja nic, trochu mi aj chybala ale po nejakych dvoch - troch tyzdnoch som si zvykla a je to ok. Ked potrebujem trosku kofeinu tak si zvyknem dat zeleny caj 🙂

nina19833
20. dec 2017

Tak ja pijem len jednu kávu denne a to ráno, keďže mám rada ten pocit, že pri nej oddychujem a rozprávam sa s drahým alebo niekomu zavolám, keď on ide skoro do roboty. Myslím, že jedna denne nemôžu človeku ublížiť a preto by osm sa jej nevzdala ani keby neviem čo 😀

libawet
20. dec 2017

@trevis12 ja pijem kávu len ráno, aj to ani nie je káva, skôr trochu rozpustnej kávy a trochu " cikorky" bez cukru, no s trochou mlieka. Dávno, pradávno som pila čisto len " turka" ako zalievanú, no keď ma z nej začal bolieť žalúdok, prešla som na " nescu ". Máme pri tom doma aj stroj na kávu, manžel je kávičkár, no mne nechutí, môže byť kvalitná ako chce. Skôr som radšej na čierny čaj, teín je, čo sa týka povzbudenia, silnejší ako kofeín. Káva, ak je kvalitná a pomletá čerstvo z kvalitných zŕn, je však liek, a nie je pravdou, že z nej stúpa krvný tlak, iba chvíľkovo, potom skôr klesá, ak sa nezapije aj vodou, lebo ako vieme, káva je močopudná.

nicol_ka55
20. dec 2017

@trevis12 velmi silny navyk to je! Neviem si to bez kavy uz ani predstavit. Sice si robim slabsie a aj s mliekom ale je to kava a je to fakt droga! Je to moj zivotabudis a hlavne rano🙂

mimac
20. dec 2017

@0silvia0 Káva (nie všetky druhy) obsahuje jedovatý produkt plesne Aspergillus ochratoxin A, ktorý má karcinogénne účinky. Európskou komisiou pre členské štáty bol stanovený limit 5 mikrogramov v kilograme praženej kávy. Videla som také video a z každej kávy robili testy a vraveli, ktorú nepiť vôbec a ktoré sú "neškodné"...keď ho nájdem tak ho sem hodím, to isté robili aj s čajmi, napr. tu si pamatám, že ten čaj Ruženka je úplne na prt, plný plesní...

0silvia0
20. dec 2017

@mimac díky za info, ak nájdeš ten test, rada si pozriem.

trevis12
autor
21. dec 2017

@mimac to si rada pozriem.... 🙂

mariachlemendikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iinuska
5. feb 2020

Ja som jeden čas nepila kávu.Nerobilo mi to problém. Nahradila som ju v cajom.

tncka
5. feb 2020

@trevis12 ja som prestala kvoli problemu so srdcom zo dna na den a jedine co mi chybalo bolo posedenie pri nej a ten oddych,nie chut kavy alebo zavislost od nej. Cize podla mna ide iba o blby zvyk. Casom som ju nahrafila bezkofeinovou,uz len pre ten pocit ze sedim s vylozenymi nohami 🙂