Vráti sa zlo človeku?

15. júl 2021

Co myslíte vrati sa zlo cloveku a veriacich sa chcem opytat, ci je to normalne, ze clovek robi zle druhym a Boh odpusti to zlo..a vsetko je ok? Vsak sa vravi, ze Boh odpusti vsetko. Tak ako to je?

leuchtturm
15. júl 2021

a) zlo sa nevrati cloveku b) kto svoje ciny olutuje, bude mu odpustene.

pribinak
15. júl 2021

Ja verim, že bozie mlyny melú, melú pomaly, ale isto

kvetinka1797
15. júl 2021

vrati.. vsetko sa cloveku skor ci neskor vrati, aj dobre skutky aj zle.. karma plati pre kazdeho 😉 a moze Boh odpustit, ked svoje hriechy clovek olutuje a patricne napravi

srferreira
15. júl 2021

Co das to mas. Cize ano ja verim na karmu. Ta je zdarma.

zuzana212722
15. júl 2021

Žiadny boh neexistuje ani neexistoval keby áno nedeje sa to zlé na zemi.. malé deti by neumierali atď.. Kresťanstvo je sekta..
A všetko naozaj všetko sa každému raz vráti to zlé aj dobré.. Žiadne také bludy že ak olutujes boh ti odpustí 😁 to je najväčší blud tým sa ukludnuju tí zlí ľudia..

diewcatqoo
15. júl 2021

Myslis, ze niekto ti da relevantne odpovede na tieto otazky? Vsetko je to len a len o nastaveni mysle. Karmou sa vacsinou utesuju ti, ktorym bolo ublizene.. ved tomu, kto mi urobil zle, sa to raz vrati. Bozim odpustenim sa utesuju ti, co zlo pachaju.. ved Boh mi odpusti 🤷‍♀️
Ja v karmu neverim. Verim v Boha, resp v nejaku vyssiu silu. Snazim sa zit tak, aby som sa mohla na seba kedykolvek pozriet do zrkadla bez vycitiek a nezivim v sebe nenavist voci tym, ktori mi ublizili.

syslik81
15. júl 2021

boh , karma, osud etc .. to vsetko si vymysleli ludia leb chceli niecomu verit .. viera ta posuva dopredu .. zlo sa druhemu nevrati...ale ludia ho prekuknu , mozno s av nom pohne svedomie a mozno nie a taky clovek sa budemat dobre ak je dostatocne sikovny ... kazdopadne budme taky aby sme dokazali zit samy so sebou a nie pre druhych

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
15. júl 2021

Allah odpustí iba vtedy, ak to daný človek oľutuje a Napraví (alebo sa aspoň pokúsi to celé napraviť).
Ak niekto ide do kostola a vyspoveda sa, neznamená to, že mu je odpustené. Len sa vyrozprával. Ešte ma pred sebou cestu nápravy skutku.

Každý jeden skutok nám anjeli od našej dospelosti zapisujú do Knihy skutkov. Keď zomrieme a časom sa dostaneme pred Posledný súd, tam nám budú ukázané naše dobre i zle skutky. Ak zlé skutky prevazia nad dobrými, našim novým domovom bude peklo. Ak dobre skutky prevazia nad zlými, pôjdeme do večného raja/neba.
Medzi zlé skutky patria zo skutkov voči Bohu napr modlosluzba (uctievanie niekoho iného, orodovanie k inému než k Bohu), a zo skutkov k blížnym všetko to, čo by sme nechceli aby nám niekto robil.

Takže teda áno, všetko sa nám raz vráti. Či už v tomto živote ako trest tunajší, alebo v druhom živote ako trest večný.

@zuzana212722 Deti sú nevinne. Bez jediného hriechu a skutku až do dospelosti mentálnej. Dovtedy ak zomrú, idú do večného raja/neba.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
15. júl 2021

@zuzana212722 človek má predsa slobodnú vôľu a robí zle a nie Boh. Boh človeka nestvoril ako zlého. Dieťa sa predsa rodí nevinné. A ako si to predstavuješ? Že zasiahne Boh? Že do každého človeka, ktorý pácha zlo udrie blesk? Alebo padne na zem mŕtvy?😆

lilke
15. júl 2021

Boh odpúšťa, ak človek úprimne oľutuje a už zlo nerobí. Ale casny trest aj tak čaká lutujuceho "hriešnika", či už tu na zemi, alebo po smrti.

katkati
15. júl 2021

@lenkakravcova Keď je Boh všemohúci a dobrotivý, prečo nechráni od zlá a utrpenia aspoň tie nevinné deti? Lebo nie je? Alebo nie je pravda ze je dobrotivý a všemohúci?

zuzana212722
15. júl 2021

@hipuska nie 😁 nijak si to nepredstavujem žijem v realite.. Si to vysvetli ako chceš.. Mne je to jedno 🤦‍♀️

dskjhfdlkdjhl
15. júl 2021

Karma je blbost. Treba zit tak, aby si sa mohla vzdy bez problemov "pozriet do zrkadla" a potom nebudes musiet o takychto veciach premyslat.

20erika07
15. júl 2021

Z vonka vidim zlych ludi zit celkom pekny zivot aj po rokoch ked niekomu naozaj velmi ublizovali a pod. Ale mozno tam kde uz nevidim velmi trpia. Nezaujimam sa o to, o nich. Akurat viem o jednej, ktora nie jednej rodine narobila peklo, nam tiez ,stvala mojho muza proti mne a zašla tak daleko ze zatahovala do toho nase deti. O par mesiacov ked bola tehotná, potratila, krute ale mozno to bol ten bumerang.
Co sa tyka viery a boha, tak tomu absolutne nerozumiem, ze to niekto povazuje za realne, ale tak ludia sme rôzni. Nerada sa staram do zivota druhych ,nemam to ani ja rada, nech si zije kazdy ako chce len nech nam neublizuje 🙏

janakuul
15. júl 2021

Niekomu vrati,niekomu nie...ak niekto vykona zlo napr.ukadne nieco vrati sa mu zlo ako? Tiez ho okradnu...niekto zrazi omylom v tme,hmle niekoho tiez niekomu urobil zlo...zrazia aj jeho? A ako je porovnatelne zlo 1 a zlo 2? Ktore je horsie? Niekto je drzy,arogantny cely zivot ... a je mu dobre,ide si svoje...a niekto pomaha,kde,sa da...a tiez mu je dobre. Podla mna je to skor o povahe a nejakom nastaveni a prioritach cloveka. Aaaaamen.

lenkakravcova
15. júl 2021

@katkati
Nerobíme sa do sveta, ktorý je rajom. Rodine sa do sveta kde sú prvky raja a prvky pekla. Taký stred.
To dieťa, ktoré trpí, to má ako životnú skúšku, za ktorú keď zomrie dostáva automaticky najväčšie dobro raja.
Je lepsie z hľadiska človeka trpieť ako dieťa pár rokov či mesiacov a potom vo večnosti mať len samé veci, ktoré sú príjemné.
Naopak niektorí ľudia netrpia vôbec, resp menej a zároveň majú väčšiu zodpovednosť za každý jeden svoj skutok. Boh súdi spravodlivo a tento život na Zemi je len ako stotina sekundy miliárd rokov večnosti. 🙂

leuchtturm
15. júl 2021

precitaj si knihu Ked sa zle veci stavaju dobrym ludom. Autor podava asi najlepsie vysvetlenie doteraz, ake som citala.

https://www.klub50.sk/zdravie-duse/roz-hovory-o...

katkati
15. júl 2021

@lenkakravcova ale prečo boh vyžaduje, aby nevinný, dobrý človek trpel a potom mu dovolí mat príjemnú večnosť. Toto je dobrota?

lenkakravcova
15. júl 2021

@katkati Pretože to je skúška alebo trest pre rodičov dieťaťa.

katkati
15. júl 2021

@lenkakravcova No chudák dieťa, trpieť za rodičov a Boh si to tak želá. ☹️

marsmykkok
15. júl 2021

Ja sa snažím riadiť hlavne "dopraj a bude ti dopriate" Kto každému všetko závidí či peniaze, deti, vzťah a robí prípadne aj zle, tomu tiež nikdy nie je dopriate. To mám z okolia odsledované. Na karmu alebo božie mlyny až tak neverím.

gdpr
15. júl 2021

Podľa mňa sa vráti a Boh odpustí ale zase nefunguje tak, že napríklad niekto by každý deň kradol večer oľutoval a ďaľší deň opäť pretože Boh odpustí len dokonalú/úprimnú ľútosť = človek už ten daný hriech ďalej nechce robiť.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
777januska777
15. júl 2021

@zuzana212722 keby Boh neexistoval, tak by som nechcela žiť v tomto svete. Ano máš pravdu dejú sa zle veci, kolko krát trpia úplne nevinní ludia a nevinne deti. Toľko zla je na tomto svete a toľko utrpenia. Tak aký by mal byť zmysel žitia na tejto zemi? Áno človek zažije aj radosť, ale koľko utrpenia zažije tiež? Načo žiť v takom svete, kde ľudia tak veľmi trpia? A potom zomrú a už nič? To by som chcela zomrieť hneď a nemusiet žiť tento život. A preto to ze existuje Boh dáva tomuto svetu nový zmysel. Dáva utrpeniu nový rozmer. Lebo keď veríš, ze Boh je veríš, ze aj utrpenie je konečné a ze po smrti tu niečo je, ze nezomrieme, len tak do zabudnutia, ale môžeme byť šťastní po smrti. Ze na druhom svete už nebude utrpenie a bolest, ale len láska a šťastie.

mikadooo
15. júl 2021

Závisí od toho čo si predstavuješ pod zlom... 😁 Niekto má pocit že stále sa mu dejú veci, druhý povie, no, skapala mi koza, nevadí, veď aspoň mám dve zdravé nohy a ruky... 🙂. Čiže každý to "zlo" vnímame ináč. Jeden sa bude ľutovať aký je chudáčik že sa mu toto deje a bude v tom možno hľadať nejakú karmu, druhý to vezme ako výzvu a začne na sebe viac makať. 🤷

hipuska
15. júl 2021

@zuzana212722 ja som len reagovala na to, že si napísala ...keby existoval Boh, nebolo by zlo na zemi...čiže za všetko je zodpovedný Boh. Len ma to pobavilo

number19
15. júl 2021

Tak ono kupovali sa odpustky istu dobu. Cize clovek spachal zlocin, kupil odpustok a bol cisty....aspon tak som to pochopila z hist/e/orickeho hladiska...kde bol v tomto boh? mi do dnes nie je velmi jasne...
Ale zatial mozem z vlastnej skusenosti povedat...co das - to pekne dostanes spat... velakrat potvrdene...co sa sama cudujem...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz