Volkswagen Sharan a Seat Alhambra

stefan12
10. jan 2021

Dobrý deň
Tí čo vlastníte vyššie uvedené autá, aká bola vaša cesta, skúsenosť pri kúpe jazdného auta. Chcel by som kúpiť ale odrádzajú ma bazári , na prvých majiteľov sa ťažko natrafí, a pred dovozom mám rešpekt predsa ísť pre auto 2000 km a na nakoniec zistiť že realita je úplne iná. Vďaka za Vaše rady a postrehy 😉

erit
10. jan 2021

@stefan12 my máme Sharan a a sme maximálne spokojní. Mame 2 🧒

hopsadobrandejsa
10. jan 2021

Kamos ma tiez sharan a je spokojny. Mam aj kolegu ktory ma alhambru takze je to vec preferencie, ale koncern je ten isty cize pod kapotou identicke motory.

pieksamaki
10. jan 2021

@stefan12
My sme kupili sharan jazdeny. Ale v VW v bazari, nasla sa hned chyba. Opravili na ich naklady.
Potrebovali sme 7 miestne....mame ho 5 rokov. Obcas drobne investice.

leeo
10. jan 2021

Ako tu uz bolo spomenute, pod kapotou takmer to iste, takze zamerat sa na vykon a co viac vyhovuje po stranke komfortu. Ja by som brala ten kde je menej zbytocnej elektroniky a viac pozinkovana karoseria. Poznam v okoli ludi co vlastnia oba spomenute a nestazuju sa.

stefan12
autor
10. jan 2021

@leeo ja som už rozhodnutý, mne je jedno či sharan alebo alhambra, skôr ma zaujíma cesta ako ste kúpili

stefan12
autor
10. jan 2021

@hopsadobrandejsa ale ako kupili?

leeo
10. jan 2021

@stefan12 tak my nevlastnime uvedene vozidla, ale kamosi z bazosa a pod. kupovali. Pravda je, ze oni sa v autach vyznaju, tak si ho pred kupou dobre skontrolovali az na tie km. Tam neuhadnes ci nie su stocene.

hopsadobrandejsa
10. jan 2021

@stefan12 alhambra jazdenka, sharan novy 😉

jankabenji
11. jan 2021

@stefan12 my máme ford galaxy, kupovali sme minulý rok 4 ročné dovezené z Nemecka, ale už bolo dovezené na Sk keď sme ho kupovali. Auto super,mne sa na ňom chodí výborne

stefan12
autor
11. jan 2021

@jankabenji aj ste ho pred kupov nejako overovali, prípadne sa Vám naňho niekto pozrel. Je veľa takých inzerátov, len sa mi jedná oto či nebola nejaká obava.

jankabenji
11. jan 2021

@stefan12 mal servisnu knihu , v nej bola cela historia z Nemecka a priamo vo Forde cez vin sme si to overovali. Takže všetko sedelo od kilometrov cez servisné kontroly.

romanovic
11. jan 2021

Ja mam Alhambru 10 rokov, super auto, momentalne ma takmer 350 tis km a ked sa aj karoseria rozpadne, motor stale pojde. Inak skus oslovit maly autoservis cez osobne referencie - casto robia to, ze vycestuju pre auto vonku a hned na mieste ho preveria a ti ho donesu.

mamamalvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lentilkaxxx
11. jan 2021

@stefan12 brat vozí autá, tak otcovi 1 Alhambru doviezol po operatívne leasingu zo zahraničia. Druhú kúpil tu od firmy v SR, ako i Sharana. Inak, nie je Alhambra/Seat ako Alhambra/Seat. Každá generácia má svoje špecifiká. A sú aj drobné rozdiely medzi nimi (Alhambra mala pohodlnejšie zadné sedadlá).

pieksamaki
13. jan 2021

@jankabenji
Kolko vas stalo, ford galaxy 4 rocne? Ak sa mozem spytat.

jankabenji
13. jan 2021

@pieksamaki 13.tisic aj s prepisom

stefan12
autor
13. jan 2021

@jankabenji dobrá kúpa👍

jankabenji
13. jan 2021

@stefan12 áno....sme asi pol roka hľadali, kým sme našli čo by vyhovovalo a toto bola cena oproti iným takýmto ročníkom o cca 3 tisícky nižšia

pieksamaki
13. jan 2021

@jankabenji
Ok.my sme pred 5 rokmi kupili za 11.600 sharan nepamatam kolkorocny...mal 150 000km...
Ja sa velmi nevyznam...my sme museli riesit vtedy 7miestne rychlo....nam tiez sluzi... sme nenarocni na vybavu...v podstate kym bude jazdne ...ho budeme mat...snad este par rokov posluzi...kupili sme k tomu box hore na strechu....kedze sme 7 a nie je priestor na veci inde extra.

stefan12
autor
13. jan 2021

@pieksamaki a kde ste kúpili, aká bola vaša cesta? Tiež chceme 7 miestny.

pieksamaki
13. jan 2021

@stefan12
V tom vw bazare na zlatych pieskoch....ako keby od autorizovaneho predajcu...ale ojazdene auto