Veriace mamičky

14. máj 2023

Aku modlidbu ste sa modlili v snahe otehotniet? #katolickacirkev

kamatopo
14. máj 2023

Moja známa dala slúžiť omšu a niekoľkokrát. Už majú dve krásne detičky.

bolarazjedna
14. máj 2023

Ja som sa modlila iba úprimne, vlastnými slovami, a bolo to vypočuté 🙏♥️

nique
14. máj 2023

Ja som veriaca, modlila som sa, aj tak sme nakoniec po 6r išli na IVF. A rozprávala som sa o tom s kňazom. Pre cirkev nie sú problém deti z IVF. Problem je, ze žena môže mať aj 10 embryii, nechá si len 2 deti a ostatné sa “zničia”.
Ja som našťastie dilemu nemala, mala som len 1 embryo, IVF nám vyšlo. Ďalšie dieťa prišlo prirodzene.
Treba veriť ale netreba sa báť lekárskej pomoci.

autor
14. máj 2023

@nique Tvoj knaz nepozna cirkevne ,,predpisy,,. Pre cirkev je IVF problem ako take, nie zostavajuce embrya. Ale nie o tom je tato tema. Modlit sa da aj pocas IVF.

rebrambora
14. máj 2023

Mila @autorka
@nique ma ale pravdu.
Mimochodom prosit Boha a riadit sa cirkvou su dve rozdielne veci.

Prosit z uprimneho srdca jedine.

autor
14. máj 2023

@rebrambora Zadaj si do google cirkev a IVF a najdes dostatok materialov. Ja uvadzam napriklad tu: https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-v...

Ak je clovek prislusnikom cirkvi, mal by poznat jej ucenie. Studuj.

nique
14. máj 2023

Za mňa len posledný komentár: v 15st bola pitva podľa katolíckej cirkvi smrteľným hriechom. Dnes je bežným lekárskym úkonom. Ale áno, téma nie je o tom. Len som Ti chcela dodat odvahu, aby si si nebála vyhľadať lekárov. Kedy a či k tomu rozhodnutiu príde, je tvoja vlastná cesta.

autor
14. máj 2023

@nique Ja nie som proti IVF. Ja som proti tomu, co tu prezentujes ty. Chybny nazor nejakeho no name knaza. Ak sa krestan rozhodne pre IVF, je to jeho cesta. No ma si byt vedomy, ze to nie je s ucenim cirkvi.

nique
14. máj 2023

Môj tip: učenie cirkvi zjavne ovládaš na jednotku. Možno by som popracovala na pýche.

autor
14. máj 2023

@nique Porad mi co tym myslis, teda.

roja01
14. máj 2023

Cirkev vytvorili ludia, ceremonialy tak isto. Podstatne nie je to, co uci cirkev, ale len uprimna laska k Bohu a k ludom.

taktotedanie
14. máj 2023

Je tu skupina veriacich snaziliek, tam ta pochopia viac

taktotedanie
14. máj 2023

A mimochodom poznam knaza, ktory siel s manzelkou do ivf, dali si odobrat len 3 vajicka a tie oplodnili, maju 2 deti, tretie nevyslo
Boli to riesit aj s vyssie postavenymi knazmi a v pohode

stanka562
14. máj 2023

Modlím sa úprimne, zo srdca, tak ako to cítim ♥️ a sme v procese IVF a nejeden kňaz s ktorým som sa o tom rozprávala, nemal problém vyjadriť sa k tomu a nie je hriechom ísť na IVF pokiaľ nie je možné zo závažných zdravotných dôvodov počať dieťa.

autor
14. máj 2023

@taktotedanie Mozno evanjelici. Ine krestanske cirkvi su proti.

kobz
14. máj 2023

Modlila som sa novénu k svätému Gerardovi 😊🙏🏻 ale aj svätá Rita a svätý Júda Tadeáš sú veľmi silní orodovníci v ťažkých, až nemožných situáciách 😊 odporúčam novény k nim 😊

lilke
14. máj 2023

Sestra sa modlila k sv Dominikovi

autor
14. máj 2023

@kobz Dakujem

autor
14. máj 2023

@lilke Dakujem

lilke
14. máj 2023

Ešte dopĺňam:
https://www.mojakomunita.sk/web/conka.miroslav/...
Sestra si dala poslať medailón, je o tom na stránke. Má Dominiku a potom aj ďalšie deti. 🙂

taktotedanie
14. máj 2023

Nie niesom evajelicka a ani knaz nebol evanjelik
Greckokatolicka cirkev takze neviem ci len vodu kazu a vino piju pretoze ak to mohol knaz preco nie veriaci
Ved pred bohom simaju byt vsetci rovni nie?

autor
14. máj 2023

@taktotedanie Dost som si o tom hladala. Z krestanskych cirkvi s IVF nemaju problem iba evanjelici. Vsetky ostatne krestanske cirkvi su proti. Takze bud vodu kazu a vino piju, alebo slo len o IUI. S tou cirkev nema problem.

taktotedanie
14. máj 2023

Nie islo o IVF, kedze manzelka mala nepriechodne vajcovody takze asi to az take zakazane nie je
Takze by som prehodnotila postoj lebo kedmoze knaz veriaci bezny clovek nie,? Trosku divne
Asi tu nieco nebude s kostolnym poriadkom

sajmonka_1216
14. máj 2023

Neviem teraz presne, ale sú konkrétne modlitby.. myslím že aj Mária goretti ak si dobre pamätám.. tie sväté matky laičky a pod… je toho na nete dosť 🙂 aj noveny

mima172
14. máj 2023

Modlila som sa k Dominikovi Saviovi a nosila som pri sebe aj jeho medailón 🙂 Sľúbila som mu, že ak budem mať syna, tak sa bude volať po ňom (mám dcéru).

cecilia29
14. máj 2023

Autorka , sv. RITA je napr. patrónka nemožnych veci, alebo sv. Šarbel . Verím že tvoje prosby budu vypočute. A áno, mas pravdu. Podľa učenia cirkvi ivf je problém.

cecilia29
14. máj 2023

Este ma napadlo - ja aj švagrinky sme mali prášok z mliečnej jaskyne zo Sv Zeme. Je k tomu aj modlitba.

termartom
15. máj 2023

Pompejská novéna 👍👍👍

roja01
15. máj 2023

Divne, ze evanjelicka nema problem a ostatne ano. To znamena, ze tieto ustanovenia tvoria ludia a nie Boh. Oni rozdeluju. Potvrzuje sa to, ze cirkvi su ludske vymysly, len viera je jedna.

mima172
15. máj 2023

@roja01 Nemyslím to v zlom, no pochopila si prečo s tým máme my, katolíci, problém? V skratke - veríme, že život je životom už pri oplodnení/počatí. V preklade - ak je pri umelom oplodnení oplodnenych napr 5,6,ci 9 vajíčok, tak tie, pri ktorých prebehne úspešne oplodnenie sú už životom. Pár sa rozhodne uchovať ich možno niekoľko rokov, medzi tým možno niekoľko vkladov a co s tými zvyšnými deťmi? Nič, zničia sa ako odpad. Tu ide skôr o ten etický, morálny rozkol, nie ani tak konkrétne náboženstvo.