Uťahovanie opaskov podľa Fica? Ľudia prídu o stovky eur, jemu plat narástol o tisíce

jednoduchomaria89
14. sep 2024

Z doterajšieho konsolidačného úsilia Ficovej vlády je zrejmé, že pripravované opatrenia zaplatia firmy, banky, ale aj bežní ľudia. Šetriť na strane vlády či jej úradníkov by sa malo menej.

„Zatiaľ vidíme, že konsolidácia sa deje najmä na príjmovej strane rozpočtu, čo má potenciál utlmiť hospodársky rast, ktorý je kľúčom k udržaniu štedrej sociálnej politiky v budúcnosti,“ hodnotí analytik Slovenskej sporiteľne Marián Kočiš.

Čítajte viac: https://index.sme.sk/c/23383308/rozpocet-fico-d...

pribinak
14. sep 2024

To nevadí, hlavne je, aby sa zbavili Simecku. To je Ficov najvyšší ciel

Nevadí, že ľudia nemajú pomaly čo do ust. Nevadí, že nám hrozí stopnutie eurofondov, nevadí, že pomaly ale isto nám narastá ideme cestou Grecka, ….

Simecka Simecka Simecka

egonsk
14. sep 2024

@jednoduchomaria89 zopakuj temu s dodanim zdroja mimo mainstreamovych dennikov, dodas tym prispevku cveng vyssej doveryhodnosti. Redaktori v sme si otocia aj spinave pradlo, aby mali cistu stranu.

deti95060810
14. sep 2024

jasné však ľudí zaťažíme kde akými novými vymyslenými daňami a pán premiér bude brať doživotnú rentu.... 🙄
že mu není kok*tno... ospr. sa za výraz.

jednoduchomaria89
autor
14. sep 2024

@jednoduchomaria89 Zvysovanie platov ministrom,13.dôchodky,mimoriadne odmeny vsetkym zamestnancom ministerstva vnutra a obrany pocas prezidenskej kampane,nove ministerstvo,vladny special na vylety vyvolenych atď,atď toho je vela a vsetko na dlh.A pre tie svinstva ktore vlada doslova vyraba su ohrozene aj platby z planu obnovy.A kde najst peniaze no u ludi tam sa bude skrtit,zdrazovat,zdanovat.

doriiis
14. sep 2024

@egonsk ...takýto článok vyjde na sme.sk tak dvakrát denne.Inak napísané,ale obsah je stále rovnaký.

egonsk
14. sep 2024

@doriiis a ked nezaberaju, nastupuje trollia udierka na forach s vyssim poctom citatelov ... zial je to tak.

jednoduchomaria89
autor
14. sep 2024

@egonsk takže ministrom nestupli platy o 4000 netto , Fico si neschválil doživotnú rentu plus predpokladám dôchodok ? Nenavysili pracujúcim zdravotné odvody ? Ja to napr vidím na výplatnej páske, detto zníženie príspevku do 2.piliera..to nie sú hoaxy ..to asi mimi sranova nepovie, keď odhaľuje "pravdu"

zmrzlinka2021
14. sep 2024

@jednoduchomaria89 nelutuj ľudí v tomto štáte, majú to, ako rozmýšľajú.

Ja byť na mieste eú, zbavíme sa parazitov ako Slovenska a Maďarska. Sú to mentálne východné krajiny a nepatria do vyspelého sveta.

jednoduchomaria89
autor
14. sep 2024

@pribinak tak keď simeckova partnerka ukradla miliardy na dotáciách ...čo už len s ním .... Ehmm wait .,to neboli smerácke korupčné kauzy počas ich skoro nonstop vládnutia 🙄🙄

vanilkovazmrzka
14. sep 2024

@egonsk takze tvrdis ze to tak nie je, ano? Ze fico nevykoristuje beznych ludi, ze nehrabe pre seba, ze nerobi vsetko len aby boli chranene jeho zlociny? Tak poprosime relevantny zdroj ktory dokladuje jeho pracu pre ludi, ako zatial svojimi cinmi pomohol ludom, ako mame vdaka nemu vyssiu zivotnu uroven, ako sa vdaka nemu zlepsilo skolstvo, zdravotnictvo, sudnictvo. Cakame.

ysseba
14. sep 2024

@doriiis
@egonsk vas trapi to, ze podobne clanky vychadzaju na sme 2x denne? Mna trapi skor ta dph. Nuz, ludia su rozni a maju rozne priority 🤷🏼‍♀️

jednoduchomaria89
autor
14. sep 2024

@deti95060810 a čo taký priemerný dôchodca s dôchodkom 500 eur 😏, keď toto vidi ... Nevie sa dostať na vyšetrenie , nemá modernú liečbu , má poväčšine zdravotnú starostlivosť nízkej kvality ... Aj vám zvýšil zamestnávateľ mesiac po nástupe plat o 4000 eur ?

doriiis
14. sep 2024

@ysseba ...ktorá DPH? Ta nulová čo sa chystá,alebo ta 35 % daň pre boháčov?

egonsk
14. sep 2024

@vanilkovazmrzka nemam chut na bulvarne keci a ku konstruktivnemu rozhovoru sa tu neni sanca dostat, preto je mi zbytocne reagovat na podobne vybuchy ako si uviedla ty a aj dalsi, co sa coskoro pridaju ... scenar je ako cez kopirak, za ten takmer rok som uz sablonu tychto prispevkov a reakcii rozpoznal do detailu. 😋😄

anna_orchid
14. sep 2024

@egonsk mimo mainstreamove media? Ake su to? Aka ich je kredibilita?
Pozrime sa kto utoci na mainstreamove media? Tak napr. Fico. Ou ou ou, preco prave on? Lebo vie, ze ked budu pisat pravdu, jemu to zrejme dost uskodi. Tak ano, utok a spochybenie mainstreamovych medii sa mu velmi hodi.

vanilkovazmrzka
14. sep 2024

@egonsk takze nemas nic, dobre vies, ze ti tato vlada dala velke hovno, ale trepe ta od zlosti, lebo “liberali”, tak radsej budes prisluhovat ficovi a zrat seno a s radostou trpiet, ze kvalita tvojho zivota klesa.

anna_orchid
14. sep 2024

@doriiis chysta sa nulova DPH? Prosim si nejaky overeny zdroj.

doriiis
14. sep 2024

@anna_orchid ....vláda uvažuje,že na niektoré potraviny uvalí 0% DPH.A naopak chce zdaniť viac ľudí,čo zarábajú 80 000 ročne a viac.To na sme.sk nepísali?😆

fido69
14. sep 2024

@egonsk @doriiis
Vážne ste hluchí a slepí? Zatiaľ čo sa tu budú vymýšľať nové a nové dane, ktoré zasiahnu skoro všetkých obyvateľov Slovenska, Robert Fico po novom dostáva k svojmu platu MESAČNÚ paušálnu odmenu vo výške 5 868 eur, doteraz to bolo približne 1 200 eur.
Tých 5.868€ je NEZDANENÝCH. 😉

vanilkovazmrzka
14. sep 2024

@doriiis na ake potraviny? A preco by mali dobre zarabajuci ludia dotovat vacsimi danami chudakov?

anna_orchid
14. sep 2024

@doriiis prosim si zdroj k 0% DPH

enmery
14. sep 2024

Že bulvárne keci😁😁😁Tu to máte v praxi. Zvýšenie ich platov, doživotné renty, prepúšťanie na slobodu, 2. Pilier, zvýšenie odvodov, atd, nič z toho podľa nich nie je pravda. Nevyjadrí sa žiadny. Hlavne, že nie je pri moci Šimečka, veď za toľko rokov vládnutia už narobil toľko škôd...🤣

enmery
14. sep 2024

@fido69 Zbytočne sa snažíš.

lizatko1009
14. sep 2024

@egonsk ty su fakt veľmi jednoduchy, teba serie "mainstream" 😂😂😂články, ale realita tccc na ociach beľmo a v hlave peľmo

doriiis
14. sep 2024

@vanilkovazmrzka ....
@anna_orchid ...sorry dievčatá,ale nepamätám si každy článok,ktorý som čítala, do detailov.
No čo ja viem prečo bohati majú platiť 35 % daň? Lebo,keď niekto zarobí 110 000 € ročne tak asi netrie biedu,všakže.
Ja som minulý rok platila jeden mesiac 3000 € iba dane.🤷🏻‍♀️A nikto ma veru neľutoval.

kosicanka2018
14. sep 2024

@egonsk aj tak mi vsetky tieto politicke temy tu pripadaju ako od redaktorov nemenovanych dennikov

victoriab
14. sep 2024

@deti95060810 moja zosnula kamoska pouzivala tento vyraz a je tak trefny, ze ho pouzivam ohladom politiky denne a vzdy si na nu spomeniem...

jednoduchomaria89
autor
14. sep 2024

Koho zaujíma kto to písal 🥱🥱 realita je, že niečo sa určite chystá a zaplatia to jediné pracujúci, keďže na výdavkoch štátu sa evidentne nikto nechystá šetriť, práveže sa stále navysuju ...veď nedávno niekto predkladal návrh na doživotnú rentu pre ďalšieho ťažko pracujúceho pána 363

vanilkovazmrzka
14. sep 2024

@doriiis ja ta lutujem. Platit 3000€ mesacne statu za nic, a este to povazovat za spravne a obhajovat, ze sak v porovnani a tebou menej sikovni alebo vyslovene neschopni nemusia platit nic, ty rada zaplatis za nich, to musi byt nejaka mentalna proucha.

doriiis
14. sep 2024

@vanilkovazmrzka ....prečo? Ty dane neplatis? A nepoberas prídavky,rodičovskú,materskú? Lebo iba vďaka daniam ich máš/ mala si.