Úprimné priateľstvo medzi ženami?

gastankaa
10. sep 2018

Myslite,ze dokazu byt zeny nepriatelske voci inej zene,len preto,ze je napriklad stihlejsia,ako ony,alebo ze jej muz dobre zaraba?sme naozaj az taketo jesitne?Nemam ziadnu kamaratku,rozmyslam preco,navonok pokecaju,no nikto sa mi neozve,nikam ma nezavola,vzdy sa kazdy so mnou(navonok?) bavi,vyuziva ma,kazdemu pomozem,ked potrebuje,no ked niekam idu ako partia,neozvu sa.Len ja,ked sa ozvem.Citim sa osamelo osaosaosamelo,velmi

lety17
10. sep 2018

@gastankaa ahoj,ja som na tom rovnako,vsetko len povrchne.Ked chces kludne napis spravu 🙂

zuzka38
10. sep 2018

@gastankaa neviem ja mam ksmaratky, s niektorymi som casto s niektorymi menej,niektore mam vdaka detom, niektore z prace ci z detstva..ja to tak necitim. Asi je to o skusenosti...

gastankaa
autor
10. sep 2018

Nedalo sa mi napisat na uvod viac,preto pisem sem....Ide o to,ze sme sa odstahovali z mojho rodneho mesta,zijeme tu par rokov,ludia nas poznaju,manzelovi sa dari,prerobili sme dom,mame rodinu...Ludia nas tu asi ohovaraju,neviem preco,s kazdym podebatim,ci je to babka,ci mamicka ba MD,ked nuekto bez aura potrebuje,spravim aj nakup v meste,vybavim,co potrebuju,neobliekam sa do znackovych veci,dokonca som si uvedomila,ako som zlezernela,len aby ma neohovarali....Tuzim mat kamaratku,taky,ktoru budem trochu aj ja zaujimat,a nie len vtedy,ked bude mat len ona chvilku vykecat sa,ohovarat muza,ci ine zeny,chcem tak vela? moj muz tvrdi,ze sa so mnou nebavia,lebo " mam mensiu rit" ako ony...no,chlapske vnimanie,ale moze to byt vobec pravda? Ved ja sa pred nikym nicim nechvalim,nepretrcam,zijeme v mieri s okolim a aj tak som osamela,len taka "dopočtu"... neviem,ci niekto chape,ako mi je.Jedna mi raz splechla,ze ved ty mas perfektny zivot,ty mas vsetko....! Ano,som stastna,ale nevidim za tym dom,auto,ale to,ze mam dobreho muza a zdrave deti...Ja uz nechapem,kde robim chybu,ked si priatelska a ochotna,kaslu na teba a keby som sa na to bodla ja,tak som za namyslenu...

googwife
10. sep 2018

@gastankaa neboj istom nie si sama. Ja sa nejak nedokážem viac spriateliť z nejakou ženou (bývalá kamarátka ma veľmi sklamala) neviem sa cez to preniesť.

gastankaa
autor
10. sep 2018

Nie som ani Miss Ameriky,aby ma odsudili,ze som fiflena,ani nie sme milionari,ale ked donesiem pre ich deti nejaku drobnost,ti neprotestuju...Dnes mi uz bolo do placu,ked som tu particku zbadala von...a ja zas sama s drobcom,myslite,ze sa ma niekto aspon na nieco opytal? kam idem,ako sa mame? Niekedy uvazujem,co na ludi vysielam,cim im mozem vadit, preco ma potom vyuziju,a viac ma nepotrebuju ako kamosku

pininka
10. sep 2018

@gastankaa zial to je vsade tak. My sme sa tiez odstahovali na dedinu nedaleko mesta a pritom mojho muza tam kazdy pozna a aj tak nas ohovarali. A co bolo najhorsie, ze tie ktore sa od zaciatku tvarili ako velke kamosky tak ma ohovarali najviac. Moj muz mi povedal ze som naivna ked si myslim ze tam mozme mat skutocne kamaradstva. Nakoniec mi ostala jedna super kamoska a par takych s ktorymi si dobre rozumiem,ale uz si davam velky pozor.

beky1813
10. sep 2018

Mozno si az moc ochotna a strasne das na nazor ludi. Toto moze s teba vyzarovat

gastankaa
autor
10. sep 2018

@beky1813 ja som proste taky clovek,ked ma niekto poziada,pomozem,a mozno je chyba v tom,ze cakam za to : dakujem,mas to u mna....
Som asi naivna...moj najlepsi priatel je moj muz...A paradoxne,on zaziva to iste,s tymito ludmi okolo nas,no chlapi sa aspon neohovaraju,ked ho uz na to pivo nezavolaju

nikuskakri
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucilaines
10. sep 2018

Ahoj, ja by som to na tvojom mieste nebrala vobec osobne..skusim ti napisat ako to mam ja, mozno som na tej “druhej strane” z tvojho pohladu..mam par zenskych kamaratok, ktore poznam uz roky, zo skoly a tak..spocitala by som ich na jednej ruke, ale su to kamosky, ktorym vzdy pomozem, oni mne, vzdy si na seba najdeme cas a su pre mna dolezite. Toho casu je vsak malo a aj s nimi sa vidim menej, sko by som chcela. Ked spoznam nejaku novu zenu, moze byt aj zlata, mila, sympaticka a vobec nic proti nej nemam, ale proste ja uz nemam priestor, energiu a pravdu povediac ani zaujem o nejake hlbsie kamaratstvo..cize vyzera to presne tak ako popisujes..ak sa niekde stretneme, rada podebatim na chvilku, ak je nejaka prilezitost aj vybehnem na kavicku, ale sama od seba tu aktivitu nevyviniem a nepisem, nezaujimam sa, jednoducho preto, ze na dalsiu “naozajstnu” kamaratku nemam cas a naladu. Vobec to nie je preto, ze by som niekomu nieco zavidela, ohovarala alebo co..proste mam svoj okruh ludi, ktory mi staci..ono uz v takomto veku s detmi, rodinou, povinnostami sa tie hlbsie kontakty a priatelstva celkovo nadvazuju a hlavne udrziavaju tazsie..nemas aj ty skor kamosky z minulosti? Vravis, ze ste sa prestahovsli, takze v meste asi nie, ale v dnesnej dobe sa da komunimovat vselijako..moja najlepsia kamoska napriklad zije na inok kontinente a aj tak sme v kontakte velmi casto, vieme o vsetkom a radime si v zivotoch..

dianaana
10. sep 2018

Mne sa zda, ze zeny sa chcu kamaratit prave len s takymi dolezitymi fiflenami, co len o sebe rozpravaju, a tie ostatne sliepocky len pozeraju na ne s otvorenymi ocami a behaju za nimi, lebo nemaju ani kusok vlastneho sebavedomia a takto su ho dobijaju... Normalna sebavedoma baba, co nema potrebu stale hovorit len o sebe, je pre druhe nezaujimava. To je moja skusenost a uz som sa s tym zmierila..
Ak zena nema sestru, alebo kamosku od detstva, alebo stastie na dobre kolegyne, tak kamosku najde len velmi, velmi tazko.

denaka
10. sep 2018

Tiež som sa presťahovala do inej dediny. Mm je odtiaľto. Jeho spolužiaci a kamaráti sú buď slobodný alebo majú oveľa staršie deti. Ženy s ktorými sa stretávam už majú svoje kamarátky od detstva alebo svoju rodinu a ja nie som typ ktorý sa tlačí niekam silou mocou..
Tak ako si napísala zatiaľ som najlepšia priateľka zo svojím mužom...
Keď som chodila do práce pred materskou tak mi priateľky nechýbali, a mám ich aj veľa ešte od detstva. Ale stretávame sa len občas.
A pravdu poviem pri troch deťoch si nájdem čas ledva na seba.
Ale teším sa na to keď trochu odrastu určite sa vratim do spoločenského života.
Chodievaj na miesta ktoré ta bavia a zaujímajú a určite sa tam stretnes skôr alebo neskôr s niekým na svojej vlnovej dĺžke...
Ako sa nasilu kamaratit s niekým kto za to nestojí.

claudiapalusak
10. sep 2018

@gastankaa vrana k vrane sadá... nič zložité tak sa netráp 🙂🙂 svoju krvnú skupinu si nájdeš

0silvia0
10. sep 2018

@gastankaa podľa mňa sa príliš snažíš a tým strácaš samu seba. Kvôli iným ľudom si zležérnela, aby ťa neohovárali, asi sa veľmi snažíš, aby si zapadla a oni z teba tú prílišnú snahu asi cítia a možno im to nie je sympatické... len dedukujem a predpokladám. Ja to mám tak isto ako píše
@lucilaines , tiež nemám potrebu zháňať ďalších ľudí za kamošky. Ale ty si v inej situácii, asi si s dieťaťom na rodičovskej dovolenke a celkom by ti dobre padlo s niekým tráviť voľný čas. dobré kamarátky sa hľadajú ťažko, tam sú už iné kritériá ako keď si nájdeš kamarátku na škole. ale držím palce, aby si nejakú spriaznenú dušu našla.

jana2679
10. sep 2018

Ahoj a odkiaľ si? - vidím že v profile je ZV? Ja som to isté pociťovala keď sme sa presťahovali na dedinu. Ľudia závidia niekedy všetko, niekedy nemajú čas, je to rôzne.Ja toto tiež niekedy riešim 🤔

lubik87
10. sep 2018

@gastankaa ja mám dve kamošky jedna žije 800km ďaleko druhá 70 km ..takže vlastne nemám žiadnu je to.len o písaní ..zato.mam dosť kamošov čo máme spoločných s mužom ..len ty sú zasa bezdetný takže ruka hore cez víkend a to sú už po 40 ke...rada by som mala.aj ja kamošku s ktorou by som chodila kocikovat a baviť sa ...aj tu bol náznak kočky čo sme sa stretli na predporodnej..len zasa ona žije ďaleko a je bez auta takže sme sa videli raz 🙂

lubik87
10. sep 2018

@gastankaa teraz čítam že si zo Zvolena ? 🙂

deti95060810
10. sep 2018

úspech a šťastie sa neodpúšťa...😉

gastankaa
autor
10. sep 2018

@jana2679 uz Krupina 😞...

gastankaa
autor
10. sep 2018

@deti95060810 to si asi trafila,zial,na moju skodu

jana2679
10. sep 2018

@gastankaa škoda 😔

gastankaa
autor
10. sep 2018

@jana2679
@gastankaa
@lubik87
@0silvia0
@claudiapalusak
ale povedzte mi uprimne,mate v okoli zenu,ktora napr vyzera dobre,chodi medzi vas,a preto sa s nou nestretavate,resp.ju nevyhladavate? ja napr nerozumiem,preco si ma musia zeny obzerat a premeriavat,vzdy,ked sa stretneme

biela_sova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana2679
10. sep 2018

No, ja som typ - pozorovateľ,tzn. že milujem pozorovať ľudí, keď sa stretnem s babami pozrieť aké sú,ale za tým nie je nič zlé z mojej strany, proste som taká a neviem to zmeniť 🤔, a mám vo svojím okolí tiež maminky,s ktorými sa nepravidelne stretávame ktoré sú niektoré aj chudšie aj vždy naštudované, iné sú bohatšie iné chudobnejšie,ale ešte ma teda nenapadlo sa preto s nimi nestretávať, jednoducho každý sme iný a máme iné možnosti. Ja to tak vnímam,ale ľudia sú rôzny.Je zlá doba na vzťahy a je na škodu - našu - že si to uvedomujeme neskoro.

jana2679
10. sep 2018

Naštudované znamená nastylované

gastankaa
autor
10. sep 2018

@biela_sova celkovo v zivote so zenami vychadzam menej,vzdy si nieco najdu,mne sa tomu nechcelo uverit,ze dokazu byt zeny taketo,ale asi ma skusenosti rokmi nadobudnute pomaly presvedcia...Ano,aj ja pocuvam take splechyze ved ty si chuda,ved ty si mlada a aj ja,ked som bola tehotna,normalne sa mi zdali,ze su spokojne,aka som tucna,lebo som nepicuvala ine,ako: eeeh,ale ty rasties zo dna na deb,aka si uz velkaaaa...a ked som porodila,tak zas nechceli verit,ze som chuda len tak,ze isto nejem...no comment

biela_sova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
montemotherone
10. sep 2018

@gastankaa vitaj v klube. A odpoveď na otázku: áno, sme až také ješitné. Podľa mňa , ženské priateľstvá neexistujú. Vždy sú to vzťahy s pridanou hodnotou. Ak sa tá hodnota končí, končí aj kamarátstvo. Áno, existujú výnimky, ale to je pár promile. Šikovné (ktoré sa vedia postaviť k problému a samostane ho riešiť), silné (ktoré neradi plačú pred inými), sebestačné (ktoré nevolajú pri každej príležitosti o pomoc a neradi iných obťažujú), vzdelané (ktoré na sebe pracujú stále, aj napriek únave, nedostatku energie, času, či podpory rodiny), či hĺbavé ženy, (ktoré premýšľajú nad podstatou života, nad takými nudnými vecami ako je univerzálna láska k ľuďom, spravodlivosť, či nebodaj viera v Boha)... také si nájdu skutočnú priateľku veľmi ťažko. Je to príliš nepríjemné zrkadlo, ktoré irituje a ukazuje nedostatky iných... Ak má takáto žena ešte aj pokojné manželstvo (pričom nikto nevie, čo všetko pre to musela obetovať), či dobre zarábajúceho manžela... Uff, to už sa ťažko "prežúva"... Závisť je rýchlo sa šíriaca choroba, ktorá ale v konečnom dôsledku ubližuje len tomu, kto závidí. Ver tomu 😉

lucilaines
10. sep 2018

Co ja viem baby neriesite sa trocha moc? Ze by sa zeny s vami nehceli kamaratit kvoli postave alebo zavisti? No ja neviem, pohybujem sa prevazne medzi krasnymi a uspesnymi zenami a toto mi pride ako na strednej skole, vobec nemam pocit, ze by to nejak zeny v realite natolko riesili. napadlo vam ze to moze byt skor naopak, ze proste tie cudzie zeny praveze nezaujimate, proste preto ze maju svoj zivot a nie preto, ze by sa nevedeli preniest cez vase dokonale zivoty?

biela_sova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz