Ukradol vám niekto niečo z ruksaku?

14. máj 2022

ahojte, cestujem akurat medzimestskou, zopar ludi stoji, ostatni sedia, ruksaky na chrbtoch. mna moja mama vzdy varovala, aby som v tom vrecku vpredu na ruksaku nenosila nijake cenne veci, ze to ktokolvek lahko rozzipsuje. tak mi teraz napadlo - stalo sa vam realne, alebo poznate niekoho, komu z toho mini vrecka na ruksaku vpredu niekto nieco ukradol?

marlent
14. máj 2022

Pamatam si milion rokov dozadu som sla do skoly mamina sla somnou jej robota a moja skola boli pri sebe tak sme chodievali mestskou spolu....lenze uz som bola "velka baba" a chodili sme oddelene akoze aby som sa nehanbila ze idem s mamou 🤣 prisiel autobus postavili sme sa do rady za mna nejaky pan potom ludia a mamina bola az na konci rady...
A ten pan mi zacal hrabat prave v tom vrecku bomba bola ze ludia to videli a nikto nic no potom si to vsimla mama a dala mu kabelkou po hlave 🤣 takze ano stalo

mikadooo
14. máj 2022

Áno stalo. Nestihol ukradnúť, lebo som mala peňaženku pod mikinou. Natlačený vlak, on sa tlačil na mňa, bolo to len pár sekúnd, kým som nastúpila a išla som si zložiť vak, ten chlap zrazu otočka a predieral sa cez ľudí preč, až potom som zistila prečo zrazu tak náhle potreboval vystúpiť...

gr3tch3n
14. máj 2022

Áno, mne keď som mala asi 12 išla som na eskalátore si kúpiť niečo do obchodu a keď som chcela zaplatiť, dám dole ruksak a ten mal predné vrecko úplne rozopnute a peňaženka nikde. Vôbec nič som necítila.. mala som tam len 20 korún a viac mi bolo ľúto,že sme museli behať s mamkou vybavovať nové dokaldy.

roja01
14. máj 2022

Ja som pocula, ze na nebezpecnych miestach treba otocit ruksak dopredu na hrud, aby si na neho videla.

taziona
14. máj 2022

Mojho manzela, vtedy este priatela chcel jeden takto okradnut. Nastupovali sme do mhd a ked si priatel isiel pipnut karticku k pristroju zozadu sa na neho natlacil typek. Vedela som,ze priatel tam nosi penazenku,tak som zacala vrieskat a chytila som ho za vetrovku (doteraz neviem kde sa to vo mne vzalo). Nastastie nic neukradol a tvaril sa,ze on nic a na najblizsej zastavke vystupil.Este tam mal so sebou zenu,ktora vkuse opakovala,ze on nic neurobil. Adrenalin v krvi som mala este pol dna z toho :D

lilke
14. máj 2022

Mne sa to stalo na trhoch. Mne nešli do malého, ale rovno do veľkého priecinku ktorý bol temer prázdny. Tam som mala peňaženku. Prišla som o ňu.

autor
14. máj 2022

@roja01 teraz ked som doma na materskej, vyuzivam samozrejme ruksak naplno, ked idem s dcerou, ale mam tam max. vreckovky, obaly z keksov,.. kluce,
mobil, penazenka, to som vzdy mala vnutri v ruksaku v osobitnej tasticke, ja som z toho mala vzdy priam paniku, nic tam nemat, tolko mi to mama vstepovala🙂 tak ma len zaujimalo, ci tam niekto proste kludne nosi take veci, resp. ci na to aj doplatil no 🫣

autor
14. máj 2022

@lilke 😱😱

simsalabim
14. máj 2022

Ano, jednemu z mojich deti zo skolskeho ruksaku vybrali v MHD mobil. Ja som ruksak nosila len na mestsku turistiku, no stale som ho mala stoceny na brucho na jednom popruhu… tak som si kupila priestrannu crossbody kabelku a nosim tu… na bruchu a v dave ruku na nej.

roja01
14. máj 2022

Mojim známym vykradli v Spanielsku ladvinku s peniazmi a dokladmi, ktoru mal muz zavesenu vpredu na opasku, na bruchu. Prisli Romky, spustili nejake prosebne reci a bozkali mu ruky. Kym ich zotriasol, okradli ho o vsetko.

ckatka
14. máj 2022

Ja keď idem s kočíkom, tak cennosti mam obvykle v kočíku nejak zahrabane (ten mam pod dohľadom aj tak stále a je predo mnou takže nehrozí aby sa k nemu niekto dostal bez môjho vedomia).
Keď idem s nosičom /šatkou, tak cennosti mám v ladvinke.
Keď mám krpca vpredu, beriem šnúrkový vak, ktorý otvoriť je ťažko (a je z tvrdej látky takže rozrezat je ťažko, bez toho aby som cítila). V MHD sa otáčam chrbtom k oknu, ak stojím, a NIKDY neodpustím aby sa niekto dostal do mojej osobnej zóny najmä zozadu.(deformácia z tréningov sebaobrany). Mam oči a uši stále otvorené a vnímam svoje okolie.
A keď sa mi stane, že naozaj idem do davu ( trhy, koncert...) tak mám cennosti buď doma, alebo na tele tak aby som ich cítila. A teda, s deckom do davu nechodím....
Ruksak používam najmä keď cestujem sama s deťmi (a to nechodíme do davu a dávam si pozor aby sa mi nikto nedostal za chrbát - cennosti mam bud v tých vreckách v bedraku alebo v ladvinke alebo v kočíku)
A potom keď idem na motorke. A tam je to jedno. 🤷‍♀️😂

ckatka
14. máj 2022

Podľa mňa, podstatne je vyzerať ako niekto, koho je ťažké okradnúť. Čiže vyzerať ako niekto, kto sa venuje svojmu okoliu a ma pozornosť....nerozptyluje sa a je viditelne ostrazity. Mne sa to osvedčilo mnohokrát...

autor
14. máj 2022

@ckatka no davy nevyhladavam absolutne, ale mna chyta panika aj v poloprazdnom obchode, aj na poloprazdnej zastavke busu, postavim sa vzdy bud do vnutra tej budky na cakanie a opriem sa o sklo. A to tam dokopy nic nenosim, ale nejak mysel nepusti

beata_k
14. máj 2022

Ano mne ukradli penazenku. V rychlosti som ju tam supla lebo bus uz odchadzal a ja som dobiehala. Bola to len chvila kym som si spomenula, ze ju mam vybrat....uz tam nebola.

autor
14. máj 2022

@beata_k 🥺🥺 och

beata_k
14. máj 2022

Na internate bez penazi 😒

autor
14. máj 2022

@roja01 och boze….tak to uz je moc. No ja presne pre to nevyhladavam davy, priam mi to vadi, s dcerou na ihrisko chodime v case, ked je menej ludi celkovo, ja mam podla mna doslova fobiu z davov. Chapem ze dieta sa musi aj socializovat, ale ja to teda nedavam. Skor muz je v tomto taky socialnejsi. Dokonca aj do skoly ked som busom chodila, som vzdy cakala na zastavke aj 10min vopred, nech nemusim dobiehat a najma nech si sadnem na sedacku sama, ze vedla mna nikto. Za mnou tiez. Na intraku v BA som bola, takze mhdckou do skoly a to prve sedadlo hned prve dvere. Moje top😏

diewcatqoo
14. máj 2022

Ja nosim ruksak takmer stale. Raz sa ma pokusali okradnut, ked som bola tehotna snad uz v 9. mesiaci, s obrovskym bruchom.. na eskalatore sa za mna postavil nejaky pocernejsi pan, ocivdne poriadne vysmazeny. To individum som si vsimla este ked som nastupovala na eskalator a davala som si bacha. Takze hned ako natiahol ruku, som sa otocila a vykrikla. Hned ho spacifikovali 🙂
Vzdy, si davam penazenku a telefon do vaku uplne naspodok a potom ju mam sama problem odtial vyhrabat. A nosim ruksaky s kvalitnym pevnym dnom a presivanim dolu, aby ich nemohli ani zospodu rozrezat.

janickacrazy
14. máj 2022

@diewcatqoo otrasné, dovoľujú si na tehotnú ženu 😈

thoughtfulweirdo
14. máj 2022

Mne nie, ale kamarátke odtiaľ ukradli peňaženku, keď sme zrovna boli spolu v autobuse. Vôbec sme si to ani jedna nevšimli 😕 ja odvtedy batoh v autobuse VŽDY zložim a dám si pod nohy

emm_i
14. máj 2022

Aj ja som sa s tým stretla. Keď som mala asi 10 a chodili ešte také veľké staré autobusy, myslím ikarus. Zelený a bordovy, ktoré strašne drncali. MHD v KE v tom čase nechodila tak často a vždy boli ráno natrepané autobusy, veď áut toľko nebolo. Stala som vopredu pri vodičovi a za mnou stalo dievča, strašne sa na mňa lepilo a mala som školskú tašku, doslova som cítila, že sťahuje zips. Horšie je, že som sa nemohla ani obrátiť, a vždy keď som otočila hlavu, stuhla. Nič neslohla, lebo nič som nemala v tom vrecku. Ale bol to hnusný pocit.
Zaráža ma, že veľa mladých cestuje v buse a sluchátka na ušiach, batoh vzadu a netrápi ich okolie. Mňa tiež sluchátka dosť zneisťujú, že neviem čo sa deje, keď som chodila behať, tak som si ich tiež nedávala 🙂 potrebujem prehľad.

aeruginosa
14. máj 2022

Nuz, mama ti nehovorila zle. Aj mne to moja vzdy prizvukovala. Tito zlodeji, vreckari, su tak „sikovni”, ze ani nezistis kedy a ako ta okradli. Mne sa to, nastastie, nikdy nestalo, ale davam si obrovsky pozor. V mhd batoh vzdy na kolena, alebo ked stojim, dam si ho dolu a drzim v ruke.

0adka0
14. máj 2022

Mne sa to stalo ešte ako študentke, čakala som na zastávke mhd a pani mi prešla po nohe kolesom na kočiari a začala sa ospravedlňovať, ja som mala batoh na chrbte a medzitým mi ho zozadu jej spolupáchateľ otvoril, ale mali smolu, lebo som mala v prednom vrecku iba desiatu, aby sa mi nestlačila medzi knihami😀

jasminet
14. máj 2022

Asi nie zbytocne su v každom autobuse piktogramy, že ruksak patrí dolu z chrbta. Aj aby nezaberali miesto ludom, aby ich napr prackou neposkriabal, ale aj aby zlodej nemal hotové hody.

chatte007
14. máj 2022

Raz som vychadzala z podchodu pri zeleznicnej stanici, mala som na chrbte batoh, ked som zacitila jemny tah, obzrela som sa a to sa mi akysi typek pokusal odzipsovat predne vrecko na batohu. Normalne pocas chodze po schodoch. Zmizol ako gafor, ani som si ho nestacila poriadne vsimnut. Odvtedy som si davala fakt pozor na batohy aj kabelky.

minutka
14. máj 2022

Mne tak ukradli penazenku 🙈

janka_266
14. máj 2022

Mna našťastie zatiaľ nie, ale ruksaky nosím minimálne, len teraz na materskej, aj to peňaženku mám tak zahrávajú v najväčšom priečinku, že niekedy mám problém ju nájsť sama 😃ináč nosím väčšinou crossbody kabelku, keď v dave, tak ruka na kabelke, stačí, te sa ku mne niekto len priblíži, nemusí byt ani dav 😃ale keď sme boli na výlete v Paríži so skupinou na buse, tak posledný deň bolo že sme sa viezli metrom, a ako sme už vychádzali z metra, tak hore nás iz čakal bus s vecami a sup domov, na poslednom schôdze eskalátora jednu zo skupiny okradli o všetko, vrátane dokladov, tak sme namiesto cesty domov jej šli v Paríži riešiť náhradné doklady, aby sme mohli ísť domov 🙈

zuzanaete
14. máj 2022

Mna chcela zena okradnut, ale nastastie so
si to vsimla. Nastupovala som do busu MHD a nebolo vobec vela ludi a ta zena sa na mna natlacila, tak som sa otocila. Ale keby bolo vela ludi, tak by sa jej to asi podarilo. A v Barcelone v metre isiel zlodej manzelovi na drzovku priamo do vacku rifli. Nastastie to manzel zaregistroval.

autor
14. máj 2022

@aeruginosa presne tak aj ja, batoh na kolena, ked uz v buse ze stojim, tak si ho drzim pri sebe, preto som popravde aj nechapala, ze vobec su v busoch tie nalepky, aby si ludia dali ruksak dole, aby nezavadzali. No to by ma trapilo teda ovela menej, nez to, ze mi odtial niekto nieco ukradne.

autor
14. máj 2022

@janka_266 😱🫣🫣