Účasť na voľbách

jana_eyre_2
23. mar 2024

Tie, ktore poráža z politickych tém, môžete preskočiť - je tu ďalšia..

Mňa zaujíma - aký máte dojem z účasti na voľbách vo vašom obvode?

Mňa sklamalo že na pohľad je u nás dosť prázdno.. bola som voliť okolo 10tej, ľudia síce boli, ale oproti parlamentným voľbám to nebolo nič.. ked boli parlamentne volby, čakala som v rade aj 10minut, teraz to bola 5minutova záležitosť aj s cestou.. manžel bol neskôr a situácia rovnaká.. viem že sa asi aj niekde dá pozrieť percentuálna účasť ale mňa zaujímajú skôr dojmy ľudí.. veľmi ma mrzí, že napriek situácii u nás na Slovensku mám pocit, že ľuďom až tak nezáleží na tom, ako to dopadne a nejdú k urnám..

Ďakujem 😉

viestta
23. mar 2024

@jana_eyre_2 co si cakala frontu pred volebnou miestnostou? Ja len tak zbezne pozrela na ten harok kde su zapisani volici a bolo tam celkom dost podpisov

jana_eyre_2
autor
23. mar 2024

@viestta no áno, asi aj čakala.. tak to bolo naposledy tak som myslela že aj teraz sa to zopakuje..

Na hárku kde som sa podpisovala boli dva podpisy..

lindous
23. mar 2024

U nás ľudia kontinuálne prichádzali a odchádzali, ale žiadne nejaké rady… prekvapilo ma však (negatívne), že som tam videla minimum mladých ľudí

sasa1310
23. mar 2024

@jana_eyre_2 tak ono teraz je to rýchlejšie. Stačí zakrúžkovať a jeden papier je. Predtým každý musel hľadať ten svoj papier

14petulka88
23. mar 2024

Ja som nola okolo 13:30 bolo tam dost ludi, ale len dochodcovia. Cize mna sklamala skor ucast mladych ludi.

jana_eyre_2
autor
23. mar 2024

@sasa1310 to je tiež pravda..

anavixy
23. mar 2024

Moj nazor: Bude to na zaplakanie 🫣 aj ucast aj vitaz…

mmirka02
23. mar 2024

U nás minimum ľudí ..

vanilkovazmrzka
23. mar 2024

Mam veru velke obavy o vysledok… ucas neviem posudit, pri tej skole je sice furt vela ludi, lenze pri skole je ihrisko takze tazko povedat, ci su to volici, alebo len vencia deti

stanulienkat
23. mar 2024

Ak sa Korčok aj dostane do druhého kola, nemá šancu, pretože je tam 10 dezolátnych kandidátov a iba jeden normálny. Keď sa budú rozhodovať dezoláti komu dajú v 2. kole z tých dvoch hlas, tak určite sa rozhodnú pre svojho vodcu. Keď sa hlasy od desiatich dezolátskych kandidátov premenia do jedného kandidáta, tak Korcok nemá šancu. A mal slabu kampan.

jana_eyre_2
autor
23. mar 2024

@stanulienkat presne toto si myslím aj ja, že to bude presne takto... Tá kampaň bola veľmi slabá, mám dojem akoby ani nebola...

vanilkovazmrzka
23. mar 2024

@stanulienkat velka cast z nich ale nemusi do druheho kola vobec prist… a prieskumy sa priebezne robili aj medzi pele a korcokom, a rozdiel medzi nimi nebol velky. Ale ano, berieme s rezervou, dezolati klamu aj v prieskumoch..,

pribinak
23. mar 2024

Je pekne pocasie, ľudia isli na výlety, pripadne sa hrabu na záhrade, pôjdu voliť až večer.

stanulienkat
23. mar 2024

@vanilkovazmrzka v 1. kole to bude tesne. V 2. s prehladom vyhra Pelle. Za toto všetko- za stav dnešnej republiky, za protesty na námestiach, za súdnictvo, to, čo sa robí v RTVS- za to môžeme poďakovať idiotovi z Trnavy. Keby nebolo jeho nedostane sa smer opäť k moci.

januska12323
23. mar 2024

Účasť bude asi ako vždy. Podľa komisie ľudia chodia priebežne. Ja som bola s celou procedúrou vybavená do 5 minút, najdlhšie som maturovala s obálkou 😁

vlastnynazor
23. mar 2024

@jana_eyre_2 v porovnani s inymi volbami konecne ziadne rady

vanilkovazmrzka
23. mar 2024

@stanulienkat dufam ze sa mylis…

stanulienkat
23. mar 2024

@vanilkovazmrzka bodaj by...ale pocty nepustia. Nechajme sa prekvapit.

nikaeli
23. mar 2024

Ja som napr. mala do druhej školenie. Bola som voliť až teraz. Pýtala som sa dámy za stolom, povedala, že zatiaľ bolo cca 30% voličov. U nás je naopak škaredo, dosť fúka. Kto chce ísť voliť, ten pôjde bez ohľadu na povinnosti, či počasie.

alex49
23. mar 2024

tieto voľby trvajú najkratšie, vojdem, podpíšem sa, zakrúžkujem číslo, hodím do obálky a do urny. Žiadne rady som ani nečakala, bežný človek spraví celý úkon za pár minút, nie ako v parlamentných voľbách. Na mojom papieri boli tiež len dva podpisy a volila som na obed. Ale to neznamená, že bude malá účasť.

vanilkovazmrzka
23. mar 2024

@stanulienkat tiez stracam nadej… ale malinka cast mojho ja stale dufa

tetapetra
23. mar 2024

@jana_eyre_2 na sk je stále mizivé % ľudí, ktorí volia prezidenta alebo v europoslancov. Ja som bola, môj muž nie🤷🏻‍♀️

belllinka
23. mar 2024

U nas bolo celkom dosť ľudí, porovnateľne s parlamentnými, ale 90 % dôchodcov. 😕 Aj taký deduško o dvoch barlách, pomaličky sa posúval, tomu to z domu muselo trvať celú večnosť, ale išiel…

bubuzu
23. mar 2024

Je pekne ( teda doteraz bolo) mladí sú vonku a pôjdu voliť až podvečer. Ešte by som neplašila.

katka2602
23. mar 2024

My sme boli teraz, ale čo som videla papiere a krúžky, tak to bolo veľmi biedne. Na jednej strane cca 4-7 podpisov. Ale do 22:00 je ešte dosť času.

abbey1
23. mar 2024

Očakávam vysokú účasť. Ľudia sú zmobilizovaní na všetkých stranách barikád. ;)

pink_lady
23. mar 2024

my sme boli 10.30 a na nasej strane sme boli prví co sa podpisovali...komisia uplne znudena

tamta
23. mar 2024

@abbey1 obavam sa, ze len na jednej..

simca06022011
23. mar 2024

No u nás bolo dosť málo, na hárku podpisovom to vyzeralo diametrálne inak ako cez parlamentné voľby:(
Vrátila som sa pred 10minutami.

tamta
23. mar 2024

@bubuzu u nas hromy a blesky, to podľa mna ovplyvní účasť..

siska53
23. mar 2024

@jana_eyre_2 lenze teraz len kruzkujes jedneho kandidata, je to rychlejsie, ako ked boli parlamentne volby a bolo vela papierov a kruzkovania..