Transplantácia vlasov - skúsenosti

martin09
17. jún 2017

Ahojte, vopred sa ospravedlnujem za prispevok mimo temu mamiciek s detmi, ale nakolko viem, ze na modrom koniku vie najst clovek odpovede aj na rozne ine temy, skusim. Aj ked viem, ze na tento portal chodia hlavne zeny, mozno budete mat skusenost aspon sprostredkovane od svojich partnerov ci manzelov 🙂 Uz niekolko rokov mam problem s vypadavanim vlasov a uz dlhsi cas sa venujem zistovaniu informacii o transplantacii vlasov. Precital som viacero diskusnych for, som viacmenej rozhodnuty zakrok metodou FUE absolvovat, kedze doplnky vyzivy, pripadne rozne "vodicky" v mojom pripade tiez neucinkovali. Bol by som rad, keby sa mi ozval niekto, kto ma realne s transplantaciou skusenosti - ci uz zena alebo chlap. Cital som na roznych forach dobre skusenosti klientov s doktorkou Nestorovou z kosickej kliniky. Osobne sa rozhodujem prave medzi Centrom plastickej a estetickej chirurgie v KE a Folliclinic-om v PN. Celkom ma vsak nalomilo, ked som cital dobre recenziena doktorku Nestorovu z Kosic. Nedavno som ju aj videl v Telerane, ako rozpravala o transplantacii a posobila na mna profesionalne. Aj ked som z Bratislavy, nerobilo by mi problem vycestovat na zakrok do KE. Vedeli by ste mi poradit, pre ktoru kliniku sa rozhodnut? Snad na tak velkom fore, akym je modry konik najdem aspon par ludi, co maju s transplantaciou skusenosti 🙂 a idealne, ak niekto z vas ma skusenost s jednou z tychto klinik. Prioritne su pre mna profesionalita kliniky a pristup lekara. Dakujem vopred

janulka2701
21. jún 2017

@martin09
Ahoj, môj manžel tiež riešil túto dilemu asi dva roky dozadu a nakoniec sa rozhodol pre kliniku v Košiciach. On sa tiež dlho odhodlával, ale nakoniec sa osmelil a musím povedať, že to stálo za to. Je z neho iný človek, totálne mu to zmenilo sebavedomie. Sám povedal, že keby sa mal rozhodnúť ešte raz, ide opäť do toho, ale s rozdielom, že o pár rokov skôr 😀 Pred zákrokom ho jeho vzhľad totiž dosť trápil - mal veľké "kúty". Inak prístup kliniky bol stopercentný, bola som na zákroku s ním a som rada, že si vybral toto pracovisko. Zákrok mu robila doktorka Nestorová. Aj personál neskutočne milý a ľudský. Teraz sú to odvtedy už dva roky a aj keď mu na iných miestach vlasy mierne zredli, celkový dojem je stále super. Držím palce, daj vedieť, ako si dopadol 🙂

martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka2701
9. júl 2017

Martin myslím, že si sa rozhodol dobre. Tiež sme museli z BA cestovať do Košíc, ale neodradilo nás to. Manžela trápili vlasy už veľmi dlho, nešťastný bol z toho, ako rýchlo mu redli a mňa trápil pohľad na neho. Tak sme riešili kam ísť a dostala som potom od známej kontakt do Centra plastickej a estetickej chirurgie v Košiciach, išli sme tam na konzultáciu, avšak ešte manžel mal trošku obavy. A keď sme odtiaľ po konzultácii odchádzali, tak len hovorí, že nevedel z čoho mal strach, keď sme tam išli. Prebehlo to v pohodke, lekárka veľmi milá a najmä je vidieť, že ju práca baví 🙂 Termin na zákrok dostal potom do dvoch týždňov a zvládol to super 🙂

martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petko1980
6. aug 2017

Martin ja som zákrok v Košiciach u doktorky Nestorovej absolvoval pred necelým rokom. Môžem ti potvrdiť, že si si vybral správne. Starostlivosť počas zákroku bola veľmi profesionálna a čo sa týka doktorky Nestorovej, osobne veľmi oceňujem, že sa o pacienta zaujímala aj niekoľko dní po zákroku. Mne robili celkovo 2000 štepov a dnes už mi na transplantovaných miestach rastú vlasy. Čiže za mňa transplantácia splnila očakávania. Držím palce.

martin09
autor
9. aug 2017

@petko1980 som rad, ze mas dobre skusenosti. A hlavne je fajn vidiet, ze zakrok s odstupom casu hodnotis pozitivne. Snad to bude u mna podobne. Momentalne este cakam na vysledok predoperacnych vysetreni od obvodaka a potom uz len vyckam na termin zakroku. Pozitivne okrem ineho hodnotim napriklad aj to, ze doktorka Nestorova mi spolu so ziadankou na predoperacne vysetrenie zaslala aj prehladne spisane pokyny pred zakrokom, nakolko od konzultacie uplynul uz nejaky cas a je fajn mat to spisane este raz.

petko1980
12. aug 2017

Hej, skúsenosti mám naozaj dobré a Košice môžem len odporúčať. Vybral som si ich nielen preto, že som to mal najbližšie, ale presvedčili ma hlavne veľmi dobré skúsenosti ľudí s nimi. Zákroku som sa tiež trochu obával, ale bolo to nakoniec úplne v pohode a ešte sme sa aj zasmiali. Čiže nemáš sa čoho báť.

martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petko1980
17. aug 2017

Nie je za čo. Rád sa podelím o pozitívne skúsenosti. Som zvedavý, či budeš mať z kliniky rovnako pozitívny dojem ako ja. Daj vedieť, príp. pošli foto.

martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
johnwick29
22. aug 2017

Ahoj Martin, tiez rozmyslam nad transplantaciou vlasov. Som sice z Petrzalky, ale vzdialenost kliniky pre mna nie je az taka podstatna. U mna by vsak bolo potrebnych urcite viac nez 1000 stepov. Mozes mi prezradit, kolko ta zakrok vysiel a kolko si cakal na termin?

martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
johnwick29
24. aug 2017

Dik za info. Urcite sa na nu nakontaktujem. Ja by som to chcel absolvovat radsej niekedy v zime, lebo som pocul, ze neni dobre, ked sa po zakroku zdrzujes na slnku, co je v lete dost tazke :D Pripadne to viem aj lahsie prekryt nejakou ciapkou. Dolozis este nejake foto, ked sa ti to zahoji? Rad by som to videl s odstupom casu..

martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
johnwick29
31. aug 2017

Nazdar, som prekvapeny, ze sa ti to celkom rychlo hoji. Moj znamy to mal v takomto stave tak dva tyzdne po zakroku. Ale asi je to individualne. Diky aj za info k terminu. Spravny cas pocas roka teda asi neexistuje 🙂
Je potrebne inak aj brat nejake tabletky aby vlasy nevypadli?

martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tonos
5. jan 2018

Ahoj, zaujimava tema, skvele, ze sa podelis o skusenost, budes este pridavat fotky? Mna by zaujimalo aj, ako vyzera miesto odberu, nedal by si nejaku fotku?

martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tonos
8. jan 2018

Ahoj, vdaka za foto, mam este jednu otazku, transplantovali ti aj do prednej casti, teda medzi vlasy, resp. zahustovali?

martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janko552
26. mar 2018

Ahoj Martin mohol by si poslat aj aktualnu foto ako si na tom s vlasmi? dakujem

martin09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janhe
9. apr 2018

Super to mas trva to sice dlho ale stoji to za to 👍