Tajná láska

modrazaba
4. nov 2015

mile zienky, chcem sa s vami podelit o problem, ktory ma uz dlhsie trapi. ani neviem ako zacat.... krachol mi dlhorocny vztah, boli sme dlho spolu, velmi sme chceli dieta, po velkom usili sa aj podarilo, ale prisli sme on... 😔 nebudem a ani nevladzem hovorit o tom, ako strasne to bolelo a stale boli... stale mam odlozeny pozitivny tehotensky test, aj ked je uz vyblednuty, sono.... 😢 😢 su tomu uz dva roky, co sme prisli o nasho anjelika a neustali sme to.. v lete sme sa rozisli. Byvaleho priatela chapem, nasla som si dve prace, aby som zabudla na bolest, odcudzili sme sa... neviem, kam sa podela nasa laska. 😔 No a v tomto rozpolozeni tesne po rozchode, neviem preco, neviem ako, bola som nestastna, zacala som si s kolegom z prace, teda on so mnou. Len som potrebovala nebyt sama... bola som znicena z rozchodu. Mali sme dohodu, ze to bude bez emocii, a ze to ostane len medzi nami, lebo ani jeden z nas netuzil, aby o tom kolegovia vedeli. Taka bola dohoda, ktoru navrhol on. Vsetko dobre fungovalo, nic sme od seba neocakavali, az mi jedneho vecera povedal, ze sa namotal.... a asi pred tyzdnom som sa dozvedela, ze o nas povedal jednemu nasmu kolegovi.. citim sa dost blbo, lebo pre mna to nebol vztah, nie som donho zamilovana a neviem ako sa mam teraz spravat. Nastastie nerobime na rovnakych oddeleniach, ale chcem to skoncit. Sme spolu 2 mesiace, ale nemam mu co povedat, vie len o rozchode, o dietati nie. A ani nemam chut mu to hovorit. Skratka necitim k nemu to, co by som mala. Svojej matke ma tiez stihol predstavit... nahodou a dal mi darcek k narodeninam... Neviem, co si mam o nom mysliet, ako z toho von. Uvedomila som si, ze to nie je laska, bolo to zufalstvo a bolest zo straty. Ak ho necham, bojim sa, ze bude o mne roznasat blbe reci, lebo on je slobodny a asi je rad, ze ma niekoho, teda mna. Mam svoju pracu velmi rada, ale necitim sa v nej uz viac dobre. Asi to bolo skoro, zacat si s niekym... Nechcem v tom pokracovat, lebo stale nie som vyrovnana s rozchodom s byvalym a neviem prestat mysliet na svoje nenarodene dieta, ale bojim sa to skoncit. Ked ho stretavam a pyta sa ma, kedy dame rande, je mi zle, neviem ako z toho von. Neviem prestat mysliet na to, aky by bol moj zivot, keby sa moje dieta narodilo, keby som on neprisla, vsetko mohlo byt inak.... stale to priserne boli, aj po dvoch rokoch.... A s nim o tom nechcem hovorit, necitim s nim tu blizkost, pri ktorej s niekym mozete zdielat takuto vec. Viem, ze som sa mala najprv pozbierat a potom nieco riesit, ale stalo sa... 😒 Ako to skoncit a citit sa v robote dobre? ☹

jeennyv
4. nov 2015

@modrazaba pre mna nic ako nejaky vztah bez emocii neexistuje, lebo to potom nemoze byt ani vztah, po dalsie to tzv. kamaratstvo vyhodami, tiez blud, lebo nejake emocie, sympatie tam su stale a po case niekto precitne a chce viac....podla mna by si mala ujasnit co vlastne chces, nic k nemu necitis, ale nazyvas vase mecheche vztahom a tajnou laskou atd..no to nejdem riesit..nic v zlom, ale podla mna ferove a inak to neviem ako povedat, ale chlapske povedat tomu druhemu pravdu aj za cenu, toho ze to chvilku bude rozpacite..ber to tak, ze keby si sa namotala ty a druha strana nemala zaujem, len by preslapovala na mieste, aby bola za slusnu a nic nepovedala....prosto uprimnost nadovsketko...a ak clovek nie je vylieceny zo vztahu ci niecoho ineho, nemal by brat druheho ako zaplatu na nieco....

modrazaba
autor
4. nov 2015

@jeennyv on navrhol kamaratstvo s vyhodami, a teraz to posuva dalej, len tak... neberiem ho ako zaplatu, on vedel do coho ide, ja som mu netajila rozchod, iba o potrate som mu nepovedala, ale to nedokazem

bonaqa2013
4. nov 2015

staré príslovie hovorí: Do práce sa chodí pracovať, nie naháňať vzťahy. ale sú samozrejme výnimky, ja som jedna z nich....

jeennyv
4. nov 2015

@modrazaba ale ja hovorim o pravde v zmysle toho, ze tvoje city sa nezmenili tak koniec...a jasne ked sa ti niekto paci, tak navrhnes vselico atd...to podla mna nemeni nic na fakte, ze ak s niekym nechcem byt alebo prosto si uz nemame co povedat, je na mieste aby sme si to vyjasnili a sli dalej a neoberali si o vzajomny cas, ktory mozno venovat niekomu, ci niecomu inemu...tak ako ste si dajme tomu povedali na rovinu veci na zaciatku urob to tak aj na konci...

sue
4. nov 2015

@modrazaba pokiaľ nie je tvoj nadriadený, nechápem prečo máš obavy...v každom kolektíve sa dejú takéto veci a pokiaľ niekomu bude záležať na tom s kým spíš a prečo už nespíš, tak je toho jeho vec, teba to nemá prečo mrzieť...
Chalanovi by som povedala úprimne pravdu, aby to netrvalo stále viac a viac... proste povedz, že si stále ubolená a nateraz chceš ukončiť vaše kamarátstvo s výhodami a vyhýbaj sa mu 😉

jana_eyre
4. nov 2015

ja som raz bola v takej situacii - namotala som sa ja na muza s ktorym sme sa dohodli na "kamaratskom vztahu s vyhodami".. tiez sme boli obaja po rozchodoch, obaja nestastni a tak sme sa "nasli".. boli sme tak spolu rok, mozno sa trocha "namotal" aj on na mna /vyvolavanie, darceky, pohlady...bla,bla/

chvilu som sa vnutorne trapila svojim zistenim, ze k nemu asi nieco citim a nakoniec som mu to povedala.. kedze ale asi stale miloval svoju ex, tak urobil to najlepsie co mohol - vstal, ospravedlnil sa mi a odisiel.. a ze odisiel riadne daleko - isiel do berlina kvoli praci 😀 onedlho som sa zacala stretavat s mojim terajsim manzelom..

preco to vsetko pisem - len preto, ze sice som bola znova smutna ked odisiel, uvedomila som si, ze bol kumne aspon uprimny a netahal ma za nos.. nikdy ma nenapadlo nejako ho ociernovat - sme obaja dost inteligentni ludia, ktori by sa k takemu niecomu neznizili.. predpokladam, ze ak si inteligentna ty /z pisaneho usudzujem ze si/ tak asi tiez inklinujes k inteligentnejsim ludom.. a ak je teda inteligentny tvoj "priatel", tak urcite oceni uprimnost, ked mu povies ako vas vztah vidis..

modrazaba
autor
4. nov 2015

@jana_eyre bojim sa, ze mu ublizim, bol ku mne velmi dobry a stale je, len ja mam v zivote emocionalny chaos uz dva roky, a bojim sa aj jeho reakcie... a u nas v robote je to tak, ze kazdy o kazdom rozprava aj preto sme to chceli tajit, len to nejak neustal... 😒

jana_eyre
4. nov 2015

@modrazaba a tak je to podla mna v kazdej praci, ludia radi riesia druhych.. je jasne ze ti to nie je prijemne, to nie je prijemne asi nikomu..

ale zas podla mna je omnoho horsie to zbytocne predlzovat, on sa bude viac a viac namotavat a potom by pripadny rozchod bol omnoho horsi.. ak potom nieco povie, tak nech povie, kazda senzacia trva tri dni, nie?

normalne ho stopni, pripomen ze ste sa na niecom na zaciatku dohodli a tvoj postoj sa nezmenil.. neboj, to urcite zvladnes, ved ako pises, zvladla si aj omnoho tazsie veci...

laura1804
4. nov 2015

@modrazaba Dobre to uz nebude...vztah z toho nebude...takze cim skor to skoncis a na rovinu, tym lepsie...ver mi, prezila som si nieco podobne a cim dalej sa bude namotavat, tym to bude horsie...a stale tazsie pre teba...

seahorse27
4. nov 2015

Daj si s nim to posledne rande, na ktorom mu vysvetlis, ze sa k sebe nehodite a vlastne on porusil dohodu - namotal sa a preto to musis skoncit, pre jeho dobro...no take tie reci, co sa hovoria pri rozchode 😀 Normalne sa rozídete, nie v zlom. Ak aj bude o tebe sirit nejake reci (lebo urazene muzske ego dokaze vselico), tak sa na to len skus povzniest...mozno to bude tema tyzdna v robote a potom pride zasa nieco nove, ty uz nebudes v kurze a zivot bude plynut tak ako doteraz 🙂

eeffka
5. nov 2015

@modrazaba

Sadnem si s nom oznamim mu ze to zaslo pridaleko a takto si to nezelam, poprajem vela stastia a idem domov, pre mna zalezitost 15min.
a v praci? nic...mrtvy chrobak, ak by si niekto nieco suskal vystruham tvar o com hovoris? s XY? hmm no to tazko, ale sak kazdy mame nejake priania...
cim menej sa k veci vyjadrovat a rozmazavat...

Co sa stalo s dietatkom je tvoja sukromna vec a jeho do toho nic. Cisty rez a hotovo.

modrazaba
autor
5. nov 2015

Dakujem zienky, potrebovala som nezavisly pohlad na moju situaciu. Velmi sa hanbim za to, ze som sa nechala zviest a mam hrozu z toho, ked to zacalo zachadzat do toho, ze mi predstavil svoju rodinu a teraz caka, ze ja mu predstavim mojich rodicov ☹ vsak to nejde, predstavit ho mam ako co??? ako kamarata s benefitmi, vsak to moji rodicia v dochodkovom veku nepredychaju. 😖

modrazaba
autor
5. nov 2015

@seahorse27 prave toho sa bojim - urazene ego dokaze naozaj vselico a ja som si za posledne dva roky naozaj dost vytrpela 😒 no hadam to dobre dopadne a pochopi to.

eeffka
5. nov 2015

@modrazaba nechcem ta cicikat ale nepochopi ( ziaden chlap, ani ten najinteligentnejsi ).... preto som za mrtveho chrovaka a tvarit sa ako tela, ze o com sa pripadne toci.
Ono je to najistejsia technika ako prezit v suskajucom kolektive s co najmensou stratou na cti. Najma ak necitis potrebu mu to nejak vracat.

modrazaba
autor
5. nov 2015

@eeffka tak to je najlepsie, a darcek mam mu vratit? nebolo to nic moc, len strieborny nahrdelnik s nausnicami, neviem ci mu ho vratit alebo ako?

eeffka
5. nov 2015

@modrazaba ja osobne by som mu ho vratila, uz len pre to aby si si okrem ineho nevypocula aka si mrcha a ze na darceky ti bol dobry 😎

modrazaba
autor
6. nov 2015

tak som mu to povedala, muzske ego nema hranice, asi si vezmem PN alebo dovolenku par dni 🙂

libka1
6. nov 2015

@modrazaba 😅 co ti povedal? ked zoberies PN len mu nahras do ohovaracskych karat...
ten nazov Tajná láska si dala ty alebo ti to admin prerobil? Bo toto moc na lasku nevyzera.

modrazaba
autor
6. nov 2015

to som dala ja ten nazov, lebo to tak malo byt, mala to byt tajna laska, alebo tajny vztah ale ten blb o nas zacal rozpravat po firme, resp, chvalit sa vztahom. To som mu povedala, ze porusil pravidla, na ktorych sme sa dohodli. Z mojej strany to laska nebola. Z jeho neviem, lebo ma zacal predstavovat rodine a to mi nesedi na kamaratstvo s vyhodami. To sa nerobi v takom vztahu. Aspon podla mna. Ja som len potrebovala trochu objat po tazkom obdobi. A on to vedel, ja som mu nic netajila. Zatial ma neohovara, Zatial sa len urazil a povedal, ze som mrcha. Ale ide vikend chvalabohu, tak som to dobre nacasovala, ale buduci tyzden ocakavam horsie, alebo sa mozno ukludni cez vikend, no uvidime. 😠

trdelnik234
6. nov 2015

@modrazaba Necitala som predchadzajuce odpovede, tak ti napisem len tak narychlo, lebo som tiez v praci. Je to velmi tazka situacia, ak ta praca naplna a jediny problem je ten kolega, tak by bola skoda odchadzat, len je otazne ci to chalanisko ustoji a bude sa spravat korektne.
Odmietnuti chlapi su hotova pohroma, najma v robote by ti mohol urobit dusno. Ak by bolo najhorsie , tak to povedz kolegom sama, predbehni ho, nech nema cim sokovat. Inak ak pracujes v odbore, v ktorom nie je problem najst pracu za dobrych podmienok, tak skus pohladat stastie inde, zmena ti prospeje. Àle rozhodne neutekaj. Inak strata babatka zamava kazdym vztahom, je to skuska pre obidvoch partnerov. Mali ste spolu deti alebo to bolo vase prve spolocne, kedze v profile mas tuvedene dve.

trdelnik234
6. nov 2015

@bonaqa2013 Dobre prislovie!

modrazaba
autor
6. nov 2015

@trdelnik234 mam iba jedno dieta 15 rocneho syna, o to druhe som prisla, ale pre mna je to akoby som mala 2 deti a jedno z nich v nebi ☹ uz by mala dva roky ☹ S byvalym partnerom sme to nezvladli.
stastie je v tom, ze s tym kolegom nepracujeme na rovnakych oddeleniach, ale aj tak sa stretavame, ked riesime nejake situacie ohladom prace, cize vyhnut uplne sa mu neda. No nejako to ustojim.

trdelnik234
6. nov 2015

@modrazaba Ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari! ale ked ti mozem poradit, v praci si radsej nic nezacinaj, budes to mat lahsie. Sustred sa na pracu a na seba, zvladnes to.

modrazaba
autor
6. nov 2015

@trdelnik234 ved ja som nechcela ani s nim, ale strasne ma uhanal, no a ja som bola nestastna.... strasne sa za to hanbim, vobec ma nepritahoval, citim sa tak spinava, ze som ho zneuzila, je mi z toho dost blbo, ale z jeho dotykov je mi este blbsie, takze potrebujem byt teraz sama a nie s nim.

jeannna
6. nov 2015

@modrazaba Z tvojho prispevku vyrazne citit tvoju este nedavnu minulost a tento tvoj kolega len nou prebehol. Zrejme nie si typ na nezavazne vztahy, take vztahy/nevztahy, kamaratstva s vyhodami, nech sa tomu hovori akokolvek. Ani ja neverim na polovicne veci, otvorene veci, ved este uvidime a pod. Bud nieco funguje, alebo to nefunguje. Stalo sa, co uz, poucila si sa, ze nie vzdy sa klin klinom vybija. Asi bolo nevhodne prijimat od neho darcek, alebo sa nechat predstavit jeho matke, uz vtedy si mu mohla povedat, ako sa veci maju a necakat, az kym to praskne v praci. Ale pokial je aspon trocha inteligentny, mal by pochopit, ze ty na vztah nie si pripravena a ze ta len tlacil do svojej predstavy. Aspon teraz zistis, aky ma naozaj charakter a si vydychnes, ze sa to uz skoncilo.

iukas
6. nov 2015

@modrazaba Teraz je to pre teba velmi cerstve, tak to vidis cierno, ale hore uvedene prislovie bude v tomto pripade cista pravda. Co najhorsie sa ti moze stat? Muzske ego je muzske ego a nepredpokladam, ze sa bude teraz niekomu chvalit, ze si ho odkopla. Ak by aj porozpraval, ze ste mali vztah, no a co? Mala si nieco so slobodnym chlapom, ty tiez nie si momentalne vo vztahu, tak si navonok nerobila nic, za co sa mas hanbit. Vobec si nerob z "vyhodoveho" kolegu tazku hlavu, darcek mu pekne vrat a bud nad vecou. Kolegami ste boli a kolegami aj budete, neurobili ste nic, co sa nepatri, len tebe ten vztah teraz nesadol, je jedno, ci kvoli tomu, co si prezila, alebo kvoli tomu, ze sa jednoducho k sebe nehodite. Ak by to bol ten pravy partner pre teba, mala by si ine pocity a spolu by ste zvladli aj tvoje nedavne traumy.

modrazaba
autor
6. nov 2015

@jeannna no ved to.... aj ked to predstavenie matke bolo viac-menej neplanovane, ale povedal mi, ze ma ma velmi rada, je to velmi sympaticka pani, aj preto je mi to blbe, no co uz. V praci to vie len jeden nas spolocny kolega, pokial viem a dufam, ze to tak aj ostane. uz teraz sa bojim pondelku, no hadam to ustojim 😖

ada274
6. nov 2015

@modrazaba pocitaj s tym ze ta poriadne poohovara, to ber ako fakt a mentalne sa na to priprav. Zazila som to a chalan to bral ako velke ponizenie. Nech ti dodava silu, ze si to skoncila a nemusis sa uz trapit. Potrva to niekolko tyzdnov kym sa chlap so situaciou zmieri a bude dobre. Kazde cudo trva tri dni, aj kolegov to prestane po case bavit. Vydrz.

modrazaba
autor
11. nov 2015

tak baby, najhorsi scenar sa naplnil, vsade o mne rozprava, ze vraj som ho uhanala a ze on nechal mna. Este predtym mi napisal SMS, ci by sme nemohli aspon sex mat sem-tam. ze len na mne zalezi ako sa rozhodnem. A ze ma ma velmi rad. Ja ze nie ze je to definitivne a nepritahuje ma. Prezila som desny tyzden baby, a to je este len streda! 😠

lina129
11. nov 2015

@modrazaba ukaz jeho super milu sms teraz ty kolegom... bude za chudacika on... 😕 chlapi su v tomto horsi ako zeny... jesitaci...