Sú vo sviatok 15. septembra otvorené obchody?

alexinka33
12. sep 2017

Ahojte prosím vás su v piatok otvorené obchody?

butyha
12. sep 2017

https://hnonline.sk/slovensko/970006-prichadza-...

01.06.2017
Obchody na Slovensku budú od dnešného dňa zatvorené počas viacerých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja...

Týmito dňami sú: 1. január, 6. január, Veľký piatok, Veľkonočná nedeľa, Veľkonočný pondelok do 14. hodiny, 1. máj, 8. máj, 5. júl, 29. august, 1. september, 15. september, 1. november, 17. november, 24. december po 12. hodine, 25. december a 26. december.

jallka11
12. sep 2017

pokiaľ viem tak by nemali byť. možno tak nejaké večierky čo majú súkromníci, ktorí si tam predávajú sami ale inak supermarkety a podobne by mali byť zatvorené

alexinka33
autor
12. sep 2017

Zrovná teraz ked dom uz na materskej jed som robila v obchodaku som nevedela čo je piatok a sviatok

vroni
12. sep 2017

Dobre, ze pocas viacerych sviatkov.... Ktory v tom zozname chyba? 😇

butyha
12. sep 2017

@vroni
ako tak pozeram, ani jeden 🙂

Dni pracovného voľna 2016

1. január Deň vzniku Slovenskej republiky
6. január Zjavenie Pána (Traja králi a vianočný sviatok pravoslávnych kresťanov)
14. apríl Veľký piatok
17. apríl Veľkonočný pondelok
1. máj Sviatok práce
8. máj Deň víťazstva nad fašizmom
5. júl Sviatok svätého Cyrila a Metoda
29. august Výročie Slovenského národného povstania
1. september Deň ústavy Slovenskej republiky
15. september Sedembolestná Panna Mária
1. november Sviatok všetkých svätých
17. november Deň boja za slobodu a demokraciu
24. december Štedrý deň
25. december Prvý sviatok vianočný
26. december Druhý sviatok vianočný

vroni
12. sep 2017

@butyha, aj mne sa tak zdalo, len som si nebola ista...

deti95060810
12. sep 2017

kdeže zatvorené všetky....

korytnacka1
12. sep 2017

@deti95060810 obchody hej no u nas su otvorene viacere pizzerie, niektore podniky,krcmy + pumpy. Inak ked zakonom zavreli na sviatky obchody co tak zatvorit aj krcmy, herne. U nas predavacky uz zacinaju hovorit, ze k comu maju volno ked oni sami si nemozu nakupit, su doma, maju volno, mali by cas nakupit no nemaju kde. samozrejme suhlasim s tym, ze aj predavacky maju pravo na volno, oddych no nech potom zatvoria aj ten zvysok nie len potraviny a obchodne domy

korytnacka1
12. sep 2017

Ono je to aj trosku na skodu. Stat sa moze, ze clovek nieco zabudne kupit, v ten den to potrebuje no nekupi, lebo, zatvorene. Niektore pumpy uz teraz predavaju aj nejaku drogeriu ako je toaletny papier, damske hygienicke potreby atd. Trochu ma stve, ze potraviny nenakupite nikde no napr.taky co fajcia a piju kupia normalne cigarety i alkohol, to nie je problem...mali by aj toto zatrhnut ked uz chceli , chcu zatvarat

maciatkolulu
12. sep 2017

@korytnacka1 to myslis vazne, ze jeden den a uz pomaly panika, ze nie je doma wc papier.... Boze, tak pouzi servitky😅 Akoze neviem pochopit, ze ludia su ako svacli, ako ovce, tahaju do AT, tahaju do HU a huraaaa volny den tak ho stravime s deckami v Kitsee na nakupoch, lebo doma by nebolo co do huby dat, kedze je jeden den zatvorene.... sa na tom tak smejem. Ked som bola mala v sobotu o 12.00 padla, nanajvys bola tusim vecierka na kamennom namesti a koniec a zila som, za to boli prechadzky v horsko, parku, detska cukraren, mysiak a pod a nie eurovea, aupark s navstevou billi a pod. Nuz a takto su vychovavane dnesne deti, matka na kavu decko do kutika, sviatok, piatok.... Malo je rodin, ktore vyrazia do lesa so spekackami....namiesto do obchodnych centier, nechapem, prezili sme to my deti 80tych rokov a teraz je to normalne tragedia, ked je na sviatok, nieze vikend, iba stane sviatky zatvorene. Clovek nevie, ci sa ma smiat, ci plakat na tych fotkach co sa dialo pocas sviatkov v Kitsee, Mosoni, Hainburgu a pod, snad mali avivaz v akciiiiiiii a vsetci mali bipa card a ked nie fijuuuuu anca pozic😅

janinah
12. sep 2017

@maciatkolulu presne tak, a dúfam,že zatvoria obchody aj v nedele,to potom budú musieť ísť do kostola alebo do lesa😉 to bude rečííííí ....toto by asi nonstop nakupujúci nerozdýchali...

bruneta880
12. sep 2017

@korytnacka1 moje nervy....si si dosť neskoro všimla čo všetko čerpacie stanice predávajú.👍
Neviem si predstaviť,........ naozaj rozmýšľam a neviem...čo také smrtelne dôležité by som napr. potrebovala z potravín, že by som ten jeden deň bez toho nevydržala.
A poviem ti že každý fajčiar alebo ten kto si chce dať večer pohár vínka si to dokáže kúpiť aj deň dopredu, tak nechápem prečo by si predavači nemohli ako normálny ľudia cez sviatok oddýchnuť?Pre tvoje povedzme-maslo?kyslú smotanu?
Otrasné.
A ešte to,
keď zavrú potraviny tak nech zavrú aj všetko ostatné... čo tvoj muž chodí často do krčmy, herne?Alebo aký iný máš problém s tým čo robia cez svoje voľno ostatný?

korytnacka1
13. sep 2017

@bruneta880 nie nikto s nasej rodiny nechodi do krcmy ani herne. A nemusis hned urazat ani sa rozculovat. My si samozrejme nakupujeme den dopredu a ked viem, ze nieco surne bude treba kupi sa aj tyzden vopred len ked uz ma byt zatvorene tak teda nech je vsetko aby to bolo fer

korytnacka1
13. sep 2017

@janinah urcite nechodime nakupovat kazdy den, do obchodnych nakupnych cenztier vobec, setrime ako sa len sa. Oblecenie kupujeme len obcas, napr. raz za 3 mesiace aj to v Pepcu alebo Kik kde je lacnejsie. Mne ani tak nevadi, ze su potraviny a obchody zatvorene no ked zavreli potraviny mohli aj vsetko ostatne ked uz je teda taky zakon

vroni
13. sep 2017

Jasne, obchody treba pozatvarat, idealne sedem dni v tyzdni, to budu vsetci vzorne zit v rodinach a pohybovat sa v kruhu praca, les, kostol. Tak niektori chodia v nedelu na kavu a do nakupnych centier. A co ma byt? Obchod je sluzba ako kazda ina, nevidim dovod nejako zvlast zakonne chranit “chudatka predavacky“, ale uz nie casnicky, kucharky a priblizne tisic dalsich povolani. Zijem v Rakusku a obchody su zacapene kazdu nedelu a sviatok. Co sa v nich v soboty a pred sviatkami deje je na celovecernu apokalypsu. Sa divim, ze tu predavacky v sobotu vecer hufne nepachaju samovrazdy, ja by som to asi psychicky neuniesla. A v nedelu v kostoloch nie je takmer nikto a do lesov tiez davy neprudia. Zato kaviarne praskaju vo svikoch, pumpari maju hody a ludia sa spaciruju po tych par obchodnych centrach, kde su restauracie (a zatvorene obchody). Takze je mi sice uprimne fuk, ze su obchody cez sviatky zatvorene, ale nariadovat to zakonom povazujem za nabubrelu hovadinu, ktora okrem blbych politickych plkov opodstatnenie nema.

korytnacka1
13. sep 2017

@vroni kto uz len k zivotu potrebuje kaviarnu, resp.vo sviatok ked by mal byt doma s rodinou a uzit si spolocne chvile. Lenze pockat...vlastne nie vsetci pracajuci ludia maju volno na vsetky sviatky, viacery musia napriek sviatku ist do prace a makat od rana do vecera

vroni
13. sep 2017

@korytnacka1, ja!!! 😂 😂 😂 Priznavam sa bez mucenia. Ale malokedy v nedelu, skor cez tyzden si tam s muzom davame rande, bez deti, bez kolegov, za hodinu preberieme tolko veci, co doma za tri dni. Kaviarne su dolezite ako centra komunikacie 😍 😇

modrava
13. sep 2017

problem nie su zatvorene obchody a dvojdnovy chlieb v chlebniku ale to, ze nakup toho chleba si den pred sviatkom musim zaradit do programu ako neprijemnu, dlhotrvajucu a nervoznu proceduru. namiesto desatminutoveho nakupu cloveka caka hodina pri pokladni. ak ma stastie a nepride o piatej k prazdnym regalom...
navyse, staci nazriet po vianociach do kontajnerov, kolko potravin ludia zbytocne nakupili a nasledne vyhodia....
preco mam pocit, ze sa ma snazi niekto manipulovat a organizovat mi volny cas, urcovat kedy mam co robit?

obsadenemeno
13. sep 2017

no, z debaty mi vyplyva, ze vsetky sme rozne a kazdemu by vyhovovalo nieco ine. Ja osobne sa priklanam k tomu, aby boli obchody cez sviatky a v nedelu zatvorene. Vyrastala som tak a akosi som to prezila.
A stresovat koli tomu, ze mi chyba toaletak? No, moja chyba, mala som dost dni na to, aby som ho kupila.
Aj pred dlhym vikendom sa da nakupit bez cakania v radoch, len to netreba nechat na poslednu chvilu.

sipopa
13. sep 2017

lenze chyba je aj v tom, ze ked ma byt jeden den obchod zatvoreny tak ludia si den pred tym nakupuju ako keby mala prist nejaka apokalypsa, preto sa z desatminutoveho nakupu stane hodinovy aj kvoli cakaniu pri pokladni. mna minule zarazilo ked bol prvy takty sviatok zatvorene, niekedy na zaciatku leta a v spravach boli reportaze o tom ako si ludia isli nakupovat do rakuska, do polska a tak dalej. to fakt bez toho nevieme vydrzat ani jeden den?

modrava
13. sep 2017

@obsadenemeno kolko je "posledna chvila" na kupenie chleba pred 2-3 dnami volna?
nevidim zmysel v plneni mrazaku chlebom pre napriklad stvorclennu rodinu na niekolko dni.
samozrejme, bavime sa o potravinach a nie o toaletaku, ktory sa da kupit aj tyzden dopredu.
piect si vlastny chlieb povazujem za rovnaky napad ako chovat si na balkone tri sliepky a jednu kravku.
dalsia vec, nie som typ, ktory si robi v spajzi predvojnove zasoby. takze ak sa mi nahlasi na necakanu navstevu skupina 4-5 ludi, zvyknem rychlo dokupit potrebne veci na pohostenie. cerstva bageta, nejaka cerstva zelenina, syry, mozno tvaroh, listkove cesto na rychlu strudlu. navstevy sa mi zvyknu nahlasit na sobotu vecer alebo nedelu poobede. nie vzdy, nie pravidelne, takze nezvyknem kazdy piatok nakupit "navstevny" zoznam potravin.
takze neviem ako to robia tie, ktorym nakupovanie na poslednu chvilu v sobotu vecer alebo nedelu doobeda nechyba. maju domy, pivnice, velke spajzy, komory a vela penazi na trvale cerstve suroviny stale k dispozicii?

marusia12
13. sep 2017

Mna ani tak netrapi zatvoreny obchod ako to, ze rodicia lezu o 8 vecer s malymi detmi na prechadzku do OBI 🙂 To uz aka zufala rodina???? 🙂

babulkomale
13. sep 2017

@marusia12
na prechadzku? My sme sa x krat zastavili cestou z vyletu ci tury v lese dokupit veci v OBI aj v nedelu, nakolko manzel chodi v prac.dni domov o 19.00 a dorabame rozne veci v dome.
Dieta si zdriemlo v aute aj hodinu, takze bolo ok a nakupili sme a sli domov. Co je na tom zufale??? 😀

marusia12
13. sep 2017

@babulkomale nic 🙂 Aspon je na com sa pobavit.

babulkomale
13. sep 2017

@marusia12
Mozno trosku otvorenosti a pochopenia voci rozdielnym zivotnym stylom roznych ludi by tu nazaskodilo.
Mne kedysi bolo tiez zvlastne, kto caka pred obch.cestrom o 9.00 a ide na kavu. No a prisla zivotna realita, ked som musela ist o 6.00 na vysetrenie, x km tam, x km domov, zaviezt dieta do skolky, stretla som tam kamosku a ze ideme dokupit vybavu na nase rastuce ratolesti. Ale kedze som bola nalacno, aj kolac a kava sa mi ziadala na ranajky v kaviarni. Takze uz o 9.00 sme tam strasili, rovnako ako ludia co robia 12- stky a mali volno, ludia po nocnych, ludia co potrebuju nove oblecko, dat veci do cistiarne, vybavit veci v banke a milion inych veci, ktore v OC vybavite.
Niekedy mi pripada ze tu niektore nevystrcili nos z lazov 20 rokov.

marusia12
13. sep 2017

@babulkomale 🙂 z lazov vyliezaju zufalci o 8 vecer nakupovat 🙂 A pochopenie? Nechci vediet, o com sa bavia pokladnicky, ked takato rodinka odchadza 🙂 Cau

modrava
13. sep 2017

a co tak kupovat chlieb len v stredu, maso v piatok a zeleninu v pondelok. ved tak funguju v mnohych odlahlych dedinach a usadlostiach. autobus raz za den, lekar len jeden a vo vedlajsom meste raz za tyzden....
koooooooolko casu by mali vsetci ti predavaci, soferi, sestricky (vlastne vsetci by sme mali) na ten oddych a les a relax a duchovno...
:o)

0silvia0
13. sep 2017

@marusia12 prečo by malo niekoho zaujímať o čom sa bavia predavačky keď odchádza z obchodu nejaká rodinka? Počula som už predavačky sa rozprávať o takých stupiditách, že jedno ohovorenie nejakej rodinky je popri tom nič 😉

marusia12
13. sep 2017

@0silvia0 veru tak 😀 Pre vysvetlenie, písala som, že obdivujem zúfalcov, čo chodia o 20:00 na prechádzky do obchoďákov.... dieťa za sebou ledva vlečú, ale oni musia korzovať hodinu medzi regálmi. Smutná doba.

0silvia0
13. sep 2017

@marusia12 zúfalci nech si žijú svoj zúfalý život, ja neriešim ani ich ani komunikáciu predavačiek🤐