Sú ľudia, ktorí nenosia značkové oblečenie?

babulka82
26. júl 2014

Niekedy mam pocit ako keby sa všetko točilo len okolo značkovych veci ,drahych dovoleniek a aut .Su ludia ktory na taketo veci jednoducho nemaju niečo menej? Alebo sa mi to len zda? Pritom dnes ma vela ludi hypoteky ,leasingy na auta ,rozne požičky a aj tak sa vystatuju.POznam vela ludi a aj mam takych zanmych ktory nenosia značkove oblečko ,doknca nemaju ani auto a su to skvely ludia ,nikdy by som ich nepodcenovala len preto že si niektore veci nemožu dovolit.

horana
26. júl 2014

hlavne je seba-vedomie, take to spravne a to vychadza z vnutra, nie vonkajsich veci

ked sa niekto hanbi ze nema to co druhy, tak ano, je nieco menej, nakolko sa sam tak citi, ale robi to zo seba sam, uz len otazka v nazve fora je akoby neistotou vtomto smere

a naopak kto ho stavia len na vonkajsom statuse a nicim inym to nema podoprete, tiez po case zisti, niekto skor, niekto neskor (citala som uryvky z knihy kde dlhorocny pracovnik hospicov uvadzal co povazju ludia na konci zivota ked kazdy ci chce ci nie je akoby nuteny k rekapitulacii a sa mu zverovali, za najpodstatnejsie, zaujimave citanie, ako sa to velmi podobaju tie vypovede, materialno zvlastne chyba uplne, bez ohladu z akej prijmovej skupiny clovek pochadzal)

babulka82
autor
26. júl 2014

@horana ten nazov upravili admini 😠 😠 😠 nedava vobec zmysel ale nevadi.Ako sa vola knižka? Velmi ma zaujmaju taketo veci ,prečo si ludia zakaldaju na tom materialnom a tak.Určite je to o sebavedomi samozrejme a ja si napr. velakrat ani nevšimnem čo maju ludia obelčene a už vobec nie detičky 😀

babulka82
autor
26. júl 2014

@horana inak stary ludia boli vždy pre mna zaujmavy už len tym že si čosi odžili a preto maju už iny pohlad na život ako mlady človek no najdu sa aj taky ktory sa nepoučia nikdy 😖

nikawero12
26. júl 2014

@babulka82 a prečo by mali byť ľudia, ktorí nenosia značkové veci niečo menej ako tí, ktorí značkové veci nosia? Ja tiež nezvyknem kupovať značkové oblečenie a kvôli tomu sa v žiadnom prípade necítim byť menejcenná, moje sebavedomie tým v žiadnom prípade netrpí. Mám dosť peňazí na to, aby som si značkové oblečenie kúpila, ale nie je mojou životnou priroritou, tak nemienim naň vynakladať zbytočné financie. Pre mňa sú to len handry na ktoré si nepotrpím. Moje životné priority sú niekde inde 🙂

jahodnicka
26. júl 2014

Co to je zase za divne tema?
Me zase neprijdou normalni co tohle vubec resi!

hviezdicka111
26. júl 2014

ja napr. poznam dost ludi, ktori bezhlavo poberu uvery, pozicky....nakupuju z vyplaty znackove handry, tvaria sa ako nadludia... ale to komicke na tom je to, ze potom setria casto na zakladnych veciach, ze nedovolia dietatu pomaly nic, aby neuspinilo drahe oblecenie - ved treba to este predat.... potom pocujete hadku od susedov, ze zena nema z coho kupit prasok na pranie 😝 hlavne, ze cely byt vyzera luxusne, vsetci vyobliekani....ale ked zistite, kolko taki ludia mesacne splacaju a kolko im ostava na zivot, no...nechcela by som to tak... 🙂
takze nie kazdy, kto nema znackove veci, je posledny chudak, mozno len pouziva rozum a nevidi v tom zmysel a zas nie kazdy, ktory napohlad ma, je v skutocnosti bohac 🙂))

sorciera24
26. júl 2014

my nenosime znackove oblecko...resp. vobec si na tom nepotrpim...z viacerych dovodov.....je prehnane drahe, an to, ze mne sa to vsetko zda na jedno kopyto......mam rada modu, rozne kusky, ale zo "znaciek" si neviem vybrat.....proste mne sa to znackove oblecko zda vsetko rovnake 😀 .....a sorry, za to mat niekde jednu fajku si enbduem priplacat navyse 30E......ano, tym apdom na tom setrim, kym by som mala jedno znackove (jednofarebne ) triko.....za to mam pomaly 3oje roznych siat.....(a to nekupujem v cinakoch...)..... mne je ale jedno, co kto nosi, ak sa niekomu dobre nosi znackove, ok, resp. ma pocit, ze dlhsie vydrzi, nech nosi...ejdiny pristup sa mi nepaci...ak uz deti v skolke azcnu sa vysmievat, ze haha, ja mam znackove a ty nie...toto nidky nepochopim! a to sa mi nepaci! (pritom jeho zanckove mnohokrat vyzera ako handra.....halvne, ze ma pasiky 😀 ).....
zaver: nech si akzdy nosi, co chce, z akeho chce dovodu, a nech si zvazi plusy a minusy..... (lebo tiez mi pride divne, ked niekto caka na rodicak, lebo oden uz nema ani cent, ale musi amt znackvoe....to tiez nechapem....)....takze nie, my znackove vacsinou nenosime a sme stastni a vyhovuje nam to🙂

maria1989
26. júl 2014

@jahodnicka každého trápi niečo iné 😉

anatalia77
26. júl 2014

Nenosim znackove veci,nechodim na morske dovolenky,nemam auto. Minuly vikend som si konecne vyrobila mydlovy sliz na pranie,mam tu 4 krabicky ovocneho caju po 30 centov/vypredaj/. A takto by som mohla pokracovat do aleluja..
Vediet prezit aj z mala je pre mna vyzva a nesposobuje mi zaludocne vredy. Je to svojim sposobom umenie a malokto to vydrzi dlhodobo.

jamabe
26. júl 2014

O akých značkách sa bavíme? Ak o svetoznámych dizajnérskych - tak na tom nemám a napodobeniny si kupovať nebudem! 🙂 A ak o športových - no záleží ako čo. S mužom máme značkové botasky, lebo jednoducho sú kvalitné a fakt mnoho vydržia. Ale aby som sa promenádovala v teplákovej súprave, kde svieti všade názov značky, tak to nie, to mi príde dosť trápne vychvaľovanie sa. A nevie vlastne čím? 😕
Už som dávno vyrástla z veku, kedy človek posudzuje toho druhého podľa zovňajška... 😉

laskavocka
26. júl 2014

Ja som si kupila znackove botasky od Isabel Marant za 400 eur ale nosim ich len malokedy,najprv sa v nich musim naucit chodit 😒
Co sa tyka fejkov v zivote by som si ich nekupila,je to fakt trapne.

namornicka
26. júl 2014

@babulka82 Najprv by si mala upresniť, čo považuješ za značkové. Ak sa pýtaš, či mám kabát Burberry alebo kabelku Hermes, tak nie, nemám značkové. Ak značkou nazývaš oblečenie Zara alebo Mango, tak áno, mám značkové 😀 Mne sa páči, keď má človek vkus a štýl, je svojský, má záľuby a tiež dostatok sebavedomia. Keď je človek málo zaujímavý tak ho žiadna značka nezachráni, môže bodovať v nejakej snobskej spoločnosti ale to je (aspoň v slovenskom kontexte) nudné.

namornicka
26. júl 2014

Napadlo ma, že mám aj fejk 😀 Raz na dovolenke v Grécku sa mi zlomili slnečné okuliare, tak som si narýchlo kúpila v jednom butiku za pár eur a tam na boku že "Prada". Tak to už teda hej 😎 Mám ich už pár rokov, nosím ich iba na kupko pretože by mi nebolo ľúto keby sa s nimi niečo stalo, ale oni sa ma držia.

babulka82
autor
26. júl 2014

@jahodnicka ja sa do temy ktora ma nezaujma nezapajam.Tak nemusiš prispievat ! Je tu xy inych trapnych tem a neriešim ich! A nemusiš ma uražat že som nenormalna lebo toto riešim ☹

jahodnicka
26. júl 2014

@babulka82 Promiň, já jsem tě nechtěla urazit. Mě to jen v té první chvíli přišlo fakt mimo, a ještě ten název diskuze...ale pak jsem si všimla, že jsi psala že to změnili admini...

babulka82
autor
26. júl 2014

@jahodnicka nazov zmenili ale pointa ušla niekde uplne mimo a tento "novy "nazov znie otrasne ☹

babulka82
autor
26. júl 2014

@sorciera24
@namornicka
@hviezdicka111 no tak niekto považuje za zančkove už aj New yorker ,Gate a podobne značky čo su podla podobne veci ako od činaku. Ja mam vela veci zančkovych napr.Adidas,Nike (nosim skor športove veci) ale mam aj vela veci lacnejšich a nevidim rozdiel dokonca niektore mam už dlho a su kvalitne a za par šupov. Ale dnes ti rodičia už aj detom kupuju všetko zančkove a nemalo raz som počula ako sa deti medzi sebou vystatuju čo maju oblečene .Nepači sa mi to ! Deti su deti a nemali by sa takto porovnavat.

mirka5757
26. júl 2014

Nech si kazdi nosi to naco ma a v com sa citi prijemne. Ja nijake znacky neriesim.

sim87
26. júl 2014

Neviem ako je to u inych, ale mozem pridat pohlad ako je to u nas a je to pohlad z oboch stran - znackovej aj neznackovej 🙂
Polovicka si dopraje znackove (typu Hilfiger, Hugo Boss) a nevadi mu dat za tricko alebo tasku sumu, ktoru by som ja nedala za tri kusy oblecenia dokopy. Ale nikdy by mu nenapadlo sa bud vysmievat niekomu kto take nenosi, mysliet si, ze je kvoli tomu nieco viac alebo akokolvek inak s tym spajat status ci charakter cloveka... A ja si vravim ze pokial na to ma, nemina na to vsetky svoje peniaze (alebo nejaku velku cast platu) a nerobi to kazdy mesiac, nemam s tym najmensi problem.

Na druhu stranu u mna je asi najluxusnejsia znacka bluzka M&S, ktoru som si kupila lebo som narychlo potrebovala nieco slusne na prac. meeting 🙂 (kedze to bolo kratko po pristahovani sa, nemala som fakt nic slusne). Sem tam nakupujem v Mango a pod. ale len ked je vypredaj - inokedy mi pride davat tolko penazi za kus handry zbytocne. Jedinou vynimkou su veci ktore treba fakt kvalitne, ako tenisky na behanie. Ale aj tam sa snazim vybrat co najlepsi pomer cena/kvalita. Moja najoblubenejsia kupa je asi stvoro sortiek z eBayu kde priemerna cena jednych bola cca 3 libry aj s postovnym :D

Dovolenky.. chodime prec casto, aj ked nevolam to 'dovolenka' ale skor vylet, kedze je to vacsinou len predlzeny vikend a praci sa pocas neho vacsinou aj tak nevyhnem (esteze mi k nej staci notebook🙂. kedze u nas je velka konkurencia aeroliniek, letenky su fakt dost lacne a to radi vyuzivame. ubytko a dalsie vydavky sa snazim vzdy drzat na minime a pri tunajsich cenach ma proste vikend v stredomori vyjde lacnejsie ako doma v UK. takze aj ked sa niekomu moze na prvy pohlad zdat ze ako luxusne si zijeme ked kazdu chvilu cestujeme, asi nepatrim prave k tym ludom ktorych myslis 🙂

Deti zatial nemam no nemam v plane im kupovat znackove veci, pride mi to zbytocne ked z toho rychlo vyrastu a/alebo to rychlo ponicia. Bazariky ako na MK splnia svoj ucel rovnako dobre a usetrene peniaze mozem aspon dat na nieco (podla mna) zmysluplnejsie.

vejula
26. júl 2014

@babulka82 ja neviem ake značky nosim... popravde, kupim čo sa mi pači a teda hlavne čo potrebujem... Často v sekači za par ečiek. Pre deti mam vela veci darovanych či z bazaru a uprimne ti poviem, že keby si sa ma spýtala aké značky mam vo svojom šatniku, či šatniku deti, tak ti neodpoviem, lebo toto važne neskumam. Mne značky nič nehovoria a nikdy nehovorili. Pre mna su toto veci uplne mimo môjho zaberu zaujmov. Takže určite su takí ludia, ktorí značkové veci nenosia. Nie su horší, niesu lepší, su proste iní. 😉

aliza
26. júl 2014

@babulka82 to sa tu akoze bavime o znackach ako Nike a adidas? 😕. Ved to su v podstate teplaky... To si na Sk zavidia ludia uz aj teplaky? neskutocne....to je ale potom o charaktere naroda, nie o znackach 😢. Moje deti sportuju, takze nosia odev na to urceny, vsetko maju Nike, nakolko je to kvalitne oblecko, trvacne, je priamo urcene na sport, ktory vykonavaju. Ale aby som z toho robila nejaku paradu a este sa aj vystatovala...trapne...ano, su znacky ako Hilfiger, ktory je naozaj zbytocne drahy, ale nike, ci adidas? znacky naozaj za to nemozu, ze niektori ludia su blbi 😒. Ja kupujem znackove, lebo je kvalitne a sa mi paci. Co maju druhi oblecene ma absolutne nezaujima.

vejula
26. júl 2014

@babulka82 jo a ludia, ktorí sa radi chvalia značkovými vecami ma asi nemaju moc radi, lebo aj ked mi zvestuju čo akej značky si kupili, tak ja pokrčím plecami a usmejem sa, lebo väčšinou neviem o čom hovoria, resp. tie značky vôbec nepoznam a nemam ani šajnu čo im mam akože na to povedať. 😀 Inak aj 90% značiek čo ste tu vymenovali mi absolutne nič nehovorí. No čo už, som absolutny neznalec v tejto oblasti a fakt neviem oceniť hodnotu nejakej značky. V tomto som ako v španieslej dedine, rovnako ako napríklad v autach. Tie si väčšinou pamatam len podla farby, aj to len tie, ktoré vidam pomerne často. KEd mi muž hovorí o nejakých susedoch a ja neviem o kom, tak mi to približi, no ved to su tí, čo maju ten modrý citroen. Sa na neho divam jak tupana, že ako ja mam vedieť, ktorý sused ma modrý citroen, som rada, že viem, ktoré auto je naše (to som si zo začiatku tiež plietla 😀 )

zitaje
26. júl 2014

@babulka82 ja mam znackovu babysatku 😎 a to je asi vsetko.
Ale je pravda, ze uz v skolke to niektore deti riesia. Moje deti nastastie vobec nemaju receptory na tieto veci, aj moja 12r. pubiska sa oblieka do pohodlneho a do takeho, co sa jej osobne paci, na modne vychytavky je priam alergicka. Lenze uz v skolke sa riesi Hello Kitti a Spiderman, a mam pocit, ze mnohi rodicia si ani nedaju tu namahu, aby detom vysvetlili, co je na tom zle - my sa casto s detmi rozpravame o tom, co je davova psychoza, na co je reklama, a velmi dobre vedia, preco im nekupujem somariny z reklamy, lenze k tomu treba aspon trocha uvedomely pristup dospelych. Lebo deti su lahsie ovplyvnitelne, tam sa to zacina.
Ja to mam podobne ako @anatalia77 , je pre mna vyzva vyzit z mala, od isteho casu sa nestresujem pre peniaze a je mi ovela lepsie na svete 😉

zitaje
26. júl 2014

@vejula s tymi autami susedov to mam rovnako 😀 tiez netusim, kto ma ake auto, a hlavne nechapem, preco by ma to malo zaujimat... auto je pre mna zariadenie, ktore ma priblizi kam treba pohodlnejsie ako MHD, tym to zhaslo.

vejula
26. júl 2014

@zitaje jaaaj ešte musím povedať, aký je môj maly bohový, ked už hovoríš o tej škôlke. Môj Domčo nosí najradšej teplaty, resp, ja mu ich najradšej obliekam, asi tak prirodzene, lebo sebe tiež najradšej teplaky obliekam, proste su najpohodlnejšie a keby som mohla, všade chodim len v nich. No ale malej som už kupila zopar takých milých šatočiek, tak som jej ich obliekala a syn mi na to hovorí, jeeej Kikuška ty maš ale krasne šatočky, aj spolužiačky nosia také krásne šatočky, ale ja mam aj tak najradšej staré teplaky 😀 😀 😀 Tak som vybuchla smiechom, že toto je isto moje dieťa, sa nezaprie 😀 😀

aliza
26. júl 2014

@vejula no a to je ten rozdiel, ze normalny clovek si kupi znacku sam pre seba lebo sa mu paci, nie pre to, aby sa vychvaloval. Nikdy v zivote ma nenapadlo niekomu hovorit o tom, aku znacku som si prave kupila 😕. Ved si to kupujem pre seba, nie pre druhych....ale auta su moja slabost, to viem presne, kto ma ake auto 😀. nie kvoli zavisti, ci vychvalovaniu.... mna proste auta zaujimaju, mam ich rada...travim v aute vacsinu zivota 😎. Ale tiez neriesim, ci sa sused vozi na starej hrcke alebo ma najnovsi, najdrahsi 'burak' . Ja mam svoje auticko, ktore zboznujem a hotovo, ine ma nezaujima.

vejula
26. júl 2014

@zitaje tak tak, som rada, že si po roku a pol pamatam konečne ich tváre 😀 😀 Ale auta? To ma teda nikdy nenapadlo skumať, komu ktoré auto patrí. Proste toto su veci, ktoré idu fakt mimo mna. A som taka rada, že som oslobodená od toho aby som riešila, kto čo vlastní. Toto je jedna vec, ktoru mam na sebe fakt rada, že veci su pre mna len prostriedkom, ktoré mi pomahaju v živote , nie niečo čomu by som mala služiť a na čo zameriavať svoju pozornosť.

vejula
26. júl 2014

@aliza no ja poznam aj mamičku, ktorá mala hlavu v smutku, lebo jej synovi sa vypral napis značky na mikine. Och taka katastrofa, susedia teraz nebudu vedieť, že jej syn nosi značkovu vec 😀 😀 😀 Akože komedia. Tak jasne, teba zaujimaju auta, lebo maš v nich zalubu, ja som v nich nikdy nič zlvaštne nevidela.Proste ak auto odvezie kde ma, je mi jedno akej je značky. Samozrejme môj manžel toto rieši poctivejšie, on sa v tom vyzna viac a dava si zaležať, hlavne čo sa bezpečbnosti tyka. Ja mu v tomto verím a som neskutočne rada, že ma zbaví toho bremena a preberie všetko, čo sa tyka vyberu auta na seba. LEbo ja som v tomto fakt ako v španielskej dedine, uplne mimo, vôbec sa neviem nejako oduševniť v tejto oblasti 😅 🙂

laskavocka
26. júl 2014

@vejula
Musim Vam porozpravat jednu prihodu,ked som sedela na zastavke a pri mne stala mlada matka asi s dvojrocnym malym dievcatkom.Asi bolo nadpriemerne inteligentne ,lebo ked po ceste jazdili auta popri nasej zastavke,vymenuvavala rad radom vsetky mozne znacky aut ,ktore existuju.Jednoducho ,odbornicka na autat.A to som mala otvorene usta,lebo ja by som v tej rychlosti ani len znacku auta nezaregistrovala a tiez sa nerozumiem do znaciek aut.Ale ta mala to dala.

aliza
26. júl 2014

@vejula ani ja neskumam, ze komu ake auto patri, ja si to proste vsimnem a zapamatam....zijeme v rodinnych domoch, na ulici sa vsetci pozname, takze podla auta hned viem, kto ide okolo a mozem zakyvat 😀. A zaroven si vsimam, ake typy aut su, co je nove na trhu a podobne. Menime auta vzdy po vyprsani lizingu, takze mam rada prehlad o novych modeloch. Ja najazdim vyse 1000km mesacne, takze pre mna je kvalitne auto dolezite. Ale opakujem, ide len o mna a moju rodinu, nepotrebujem sa nikomu chvalit.