Strieborné verzus obrúčky z chirurgickej ocele

zienka7
26. máj 2016

Baby, mate niekto strieborne,alebo obrucky z chirurgickej ocele? chceme si kupit a nevieme sa rozhodnut, ktoré, za zlaté mi pride sialene davat tolko penazi, to radsej dam malej, ako dat tolko penazi. dakujem kazdy nazor poteší 🙂 🙂

lucinda13123
26. máj 2016

@zienka7 ahoj my mame obrucky z chirurgickej ocele a sme velmi spokojny ...kazdy si myslel ze to je kombinacia bieleho a zlteho zlata 🙂

zienka7
autor
26. máj 2016

@lucinda13123 ahoj, dakujem za prispevok, a neposkrabali sa ti? čitala som ze chirurgicka ocel je velmi odolna voci poskriabaniu, niektoré čo som pozerala fakt tazko rozoznat ci su zo zlata alebo nie su 🙂

sissy27
26. máj 2016

@zienka7 striebro je mäkké, môže sa poohýbať, ak nie rhodiované, tak zvykne aj sčernieť (ale to sa dá ľahko riešiť za pár sekúnd), chirurgická oceľ je pevná, farebne stála, ale nedá sa upraviť (napr. veľkosť, ak vypadne kamienok, tak už sa nedá vložiť späť)

zienka7
autor
26. máj 2016

@sissy27 fakt? pretoze na stranke maju len 54 velkost, pisala som im či by sa dalo zvacsit na 55 maju tam len parne čisla, a napisali mi ze vedia to zvacsiit.

gabrielasofia
26. máj 2016

čo som videla na nete ocelové, uplne sú krásne.. na nerozoznanie.. a ocel je nezničitelná.. takisto pozri wolframové a titánové, to je teraz tiež hit a nie sú drahé..

zienka7
autor
26. máj 2016

@gabrielasofia ano pozerala som aj tieto, no najviac ma tie ocelove zaujaliii, len dufam ze ked sa pre nich rozhodneme budu mi vediet nejako to cislo zohnat 🙂

lucinda13123
26. máj 2016

@zienka7 nie nie neposkriabali sa ...v oktobri to budu dva roky a stale su krasne 🙂

zienka7
autor
26. máj 2016

@lucinda13123 dakujem a za kolko si kupila oboje? ak sa mozem opýtat? 🙂 ja som našla čo sa mi pačia za obidve 60eur 🙂

sissy27
26. máj 2016

@zienka7 vedia možno vyrobiť novú v požadovanej veľkosti, ale zväčšiť konkrétnu už hotovú asi nie... alebo možno aj v tomto technika pokročila 🙂 ale čo som mala ja prsteň z chirurgickej ocele, tak mi všade hovorili, že nedá sa nijako upraviť

nyusika
26. máj 2016

@zienka7
ked je ti luto kupit zlate obrucky, potom mas jedno, ci kupis striebiorne, ci bizuteriu 🙂

rheuska
26. máj 2016

Ja mam damaskovu ocel. Ale my sme chcelitmavo leptanu. Spokojnost na 200%. Ale kvoli pevnosti. Mame v nich po diamante, tak cenovo vysli na to iste ako zlate. Ale zlata by uz davno posla, po tom co tie nase zazivaju. Ja mam celozivotnu zaruku. Diamant sa da vlozit, len ho nemozem stratit. A ono zvacsit ich vedia, len zmensit sa uz nedaju, na rozdiel od zlatycha striebornych. Lebo tie sa vyrabaju ako platy, ktore spoja. No o ocel je diera v celom kuse a zvonku obrusene.

zienka7
autor
26. máj 2016

@nyusika nie chcem aby aj vyzerali ale 700eur alebo tak nejak neplanujem dat 🙂

nyusika
26. máj 2016

@zienka7 ale ved zlate obrucky sa daju kupit aj lacnejsie, ako za sedemsto eur 🙂

ale chapem, ze mate teraz asi ine priority.
ja by som to vyriesila tak, ze by som kupila nejake obycko teraz a casom, ked si to budete moct dovolit, pekne, poriadne 🙂
napriklad kao dar k niektoremu vyrociu 🙂

ronny_9
26. máj 2016

@zienka7 myslim ze sa daju aj lacnejsie obrucky zohnat aj zlate, keby ste si nejake tensie vybrali. Ale ked uz tak, by som ti doporucila z chirurgickej ocele

zienka7
autor
26. máj 2016

@nyusika
@ronny_9 ved jasne ze sa daju, ale radsej niečo kupim malej ako nam obrucky drahe, a pre mna to nie je dolezite, nemusim mat zlato 🙂 celkovo drahe sperky neuznavam, premna zbytocne vyhodene peniaze, radsej spravim radost malej 🙂

ronny_9
26. máj 2016

@zienka7 to mas pravdu 🙂 tvoj postoj sa mi paci ze skor myslis na malu ako na seba. Vsak ano je to len prsten, tak to potom mozes fakt aj striebro kupit 🙂

lucinda13123
26. máj 2016

@zienka7 vysli nas na necelych 60€ a dokonca aj s gravirovanim 🙂

melesmeles
26. máj 2016

my mame obrucky za cca 10 eur 🙂 a sme spokojni, na drahe sme odmietli minat peniaze tak sme to vyriesili takto 😵

zienka7
autor
26. máj 2016

@ronny_9 jasnacka,ona je naprvom mieste 🙂

@lucinda13123 aj my sme take pozerali, a ake mas gravirovanie? lebo je aj nejake laserove čči ake som tam čitala
@melesmeles aj take som nasla a celkom pekne vyzerali

katarinapekna
26. máj 2016

Svadbu a obrúčky treba riešiť skôr než dieťa,v tvojom prípade a s tvojim postojom k životu by som neriešila svadbu ani kov, bezpredmetné...bizuteria v tvojom prípade stačí.... (rodiť deti nemanzelovi? Ups....taký sa ešte nenarodil)...veľa šťastia,budeš ho potrebovať

gretocka
26. máj 2016

ja som mala zasnubny prstienok z chir. ocele a obrucky mame z bieleho zlata. Prstienok bol super, len mi je uz po osmych rokoch maly, ale poziadam si na desiate vyrocie novy 🙂
Obrucky mame take tenulinke, v roku 2007 sme za ne dali nieco malo cez 4000 Sk a teda vlacime ich obaja denno-denne a nie je na nich vidno ziadne opotrebenie, bali sme sa, ze budu oskrabane a zajdene, ale vyzeraju stale neposkodene... teda mame ich vrubkovane, nie leskle, tie by asi uz neboli take nedotknute 🙂

lucinda13123
26. máj 2016

@zienka7 laserove gravirovanie

gabrielasofia
27. máj 2016

nerozumiem tu niektorým reakciám... prečo by obrúčky mali byť zo zlata? je zlato snáď zárukou trvalého vzťahu alebo čo? 😀 na to nikdy zákon nebol že obrúčky musia byť zlaté.. zlato je makký kov, tie prstene sú po čase poškriabané a vzor vyhladený.. a nie každý nosí zlato..
a dnes tie ocelové alebo wolfrámové vyzerajú, dovolím si tvrdiť, krajšie než zlaté 🙂

zienka7
autor
27. máj 2016

@katarinapekna to naozaj nie je tvoja vec, kedy mi budeme či nebudeme mat svadbu, staraj sa o seba.

zienka7
autor
27. máj 2016

@gabrielasofia to naozaj nevysvetliš niektorím ludom, pre niekoho ,materialne veci a papier (manzelstvo) su zivotne dolezitejsie ako laska, a podobne. toto zas nechapem ja, este zlato nezaručilo stastny zivot

vroni
27. máj 2016

Strieborne urcite nie. Striebro sa rychlo nici, cernie a je sice lacne ale aj lacno vyzera, ja uz by som skor brala tu chirurgicku ocel (teda ja nie, mame zlate obrucky, su pre nas symbolom toho, co je medzi nami a nelutovali sme peniaze za ne). Pozor aj na to, ze na titan ci iny kovmozes reagovat (menej pravdepodobne, nez na striebro, ale stat sa moze)

gabrielasofia
27. máj 2016

@zienka7 veď to vidím 🙂 baby čo tak platina? ked poriadne, tak poriadne 😀 😀 😀

vroni
27. máj 2016

@gabrielasofia , dobry napad, minule som dcere kupila prstienok od cinana za 50 centov, mali aj obrucky, za euro su manzelia vybaveni. Aj setrit sa da poriadne...

vroni
27. máj 2016

Este mi napadlo - vsak ono nemusia byt obrucky vobec (fakt na to nie je zakon), to je potom uplne zadarmo....

gabrielasofia
27. máj 2016

@vroni svadba nikdy nie je zadarmo 😉