Stretávky so spolužiakmi po rokoch

30. jan 2023

Ahojte, aký je váš názor na tieto stretávky? Niektorí sa tešia, prehovárajú iných, ktorí si potom hľadajú rôzne výhovorky.Podľa môjho názoru by sa mali stretnúť tí, ktorí sa tešia.

strasko
30. jan 2023

Od nás bola myslím len 1 stretávka, kde sa stretla tzv. triedna elita + zopár neutrálnych. Čo sa tam dialo, netuším. My sme nemali ale dobrý kolektív.

strasko
30. jan 2023

A názor, ak boli fajn kolektív, určite áno. Aj tak ale nikdy neprídu všetci a tí, čo sa kamošia sa postretávajú tak či tak aj bez ofiko stretávky.

dskjhfdlkdjhl
30. jan 2023

Nie je to povinne, takze ak niekto nechce ist, tak je snad natolko dospely, aby sa riadil sam sebou.

a_alexandra_a
30. jan 2023

Ak sa niekto chce stretávať, nech sa stretáva. Niekto má na to iný názor a nechce sa stretnúť, je to jeho voľba a treba to rešpektovať.

cimage
30. jan 2023

Vsetci sa nikdy nestretnu, hlavne ak je to po dlhsej dobe. Maju deti, su v zahranici. Mam par spoluziacok, ktore by som rada stretla a su aj take o ktorych neviem odkedy sme odisli zo skoly. Nelaka ma takato akcia.

galganka
30. jan 2023

...mali sme jednu. Potom hlavné organizatorky zistili, že sa nemajú veľmi čím pochváliť a viac ich už nebolo... 🤷‍♀️

zoja1234
30. jan 2023

Na takýchto stretávkach treba ale očakávať, ze presne také skupinky aké ste mali vtedy, tam budu aj teraz... To sa rokmi nezmení

lesana25
30. jan 2023

Úspešne ignorujem, nemám s tými ľuďmi žiadny vzťah a to že som s nimi musela chodiť do jednej triedy neznamená že s nimi budem chodiť v dospelosti na nejaké akcie.

yomiko98
30. jan 2023

Ja som s nikým z gympla od maturity nehovorila/nepísala si. Stretávky som preto ignorovala, nemala by som si s tými ľuďmi čo povedať.

tiezjedna
30. jan 2023

my sa stretávame každý rok, takmer všetci, aj keď nie vždy sa zadarí (veľa je nás po svete). Boli sme super kolektív a zostali sme aj po škole dobrá partia. Rada ich vidím 🙂

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oblecenie99
30. jan 2023

Z mojich skúseností sú tie úplne prvé (ideálne po výške plus pár rokov) o tom, komu lepsie "vyšiel život", škola,.práca, fajn bývanie, manželstva... O pár rokov neskôr to už bolo zaujímavejšie, tam už vyskočili nejaké tie debilné životné rozhodnutia, sklamania, pády či rozvody... Najbližšie budeme mať už asi.len na staré kolená, asi to bude o ukazovani fotiek vnúčat ..

misulka22
30. jan 2023

Zo zakladnej sme nemali vobec,z gymla jednu tusim a z vysky tiez vobec.a ani mi to nechyba.

lindous
30. jan 2023

My sme mali z gymnázia zatiaľ jednu, ešte nie som tak dlho preč a bolo to super... nikoho sme nenútili, ale tí ktorí chceli a mohli, prišli a myslím, že sme si to užili a obzvlášť triedna sa veľmi tešila 🙂 mnohí sme o sebe navzájom vedeli kto čo robí, kto kde skončil lebo sa stretávame pravidelne, ale o niektorých som netušila, neboli sme v kontakte a rada som ich stretla a pokecala... myslím, že je samozrejmé, že by tam nikto nemal chodiť na silu a je na každého vlastnom rozhodnutí či sa chce zúčastniť

renka30
30. jan 2023

Sme partia spolužiačok zo základky, ktorá sa sporadicky stretávame (aj niektoré naše deti chodili spolu do základky 🙂) zo strednej vôbec (priznám sa ani ma to neláka, neboli sme dobrý kolektív), z výšky sa 2-3 občas stretneme, ostatní sú aj tak kade tade. Ale napríklad moja mama má pravidelne, každých 5 rokov stretávku zo strednej aj z vysokej

zuzinka888
30. jan 2023

Ak chcem ist tak pojdem, ak nechcem nejdem a niet takej sily ktora by ma prehovorila. A nepotrebujem ziadnu vyhovorku.

simsalabim
30. jan 2023

Ja som rocnik 1970, stretavky mavame pravidelne, kazdych 5 rokov, niekedy aj pomedzi to, a chodia takmer vsetci. Vzdy je to super, cele stretko je ako jedna velka prestavka 👍 Boli sme super kolektiv. Dvaja uz nie su medzi nami, ale kazde stretko je ako navrat v case.

alex666
30. jan 2023

My mavame stretavky z gympla normalne kazdych 5 rokov. Ucast byva vysoka, chodia aj spoluziaci ktori byvaju mimo SK.
A to sme neboli ani velmi dobry kolektiv. Cele to zalezi na tom, ci sa najde niekto ochotny a dostatocne schopny to zorganizovat, tak aby ludia prisli...

jana_eyre_2
30. jan 2023

Neviem aký mám na to názor.. asi taký, že ak su ľudia nejako v kontakte tak to asi dobre padne.. ale stretnúť po rokoch ľudí čo je každý niekde inde už premna nie je také lákavé.. školu som skončila pred 19r, pár ľudí z triedy mám na FB.. s niektorými by som sa aj rada videla ale je to menšina.. s veľa ľuďmi tam už nemám spolocne nič.. premna zbytočne zabity čas s ľuďmi ktorí sú mi cudzí.. keď mám voľno rada ho trávim s ľuďmi čo sú mi blízki.. stretli sme sa raz, po 5tich rokoch a bolo to dosť divné a rozpačité.. prišla asi štvrtka triedy..

tenerifka
30. jan 2023

stretavky z gympla sme mali niekolkokrat, boli sme dobry kolektiv a stale si mame co povedat, teraz naposledy sa mi nedalo prist, lebo som rozbiehala biznis, tak snad nabuduce.
Zo zakladky boli stretavky, ale nikdy som nesla, s tymi ludmi si nemam co povedat, su uplne niekde inde, chalani doslova primitivne socky (take, co stretnete niekde v hospode 3.cenovej)

mimikarol
30. jan 2023

My sme mali zo strednej po 15tich rokoch. Dosť ľudí neprišlo, bolo to fajin pokecali sme. Niektorý sme sa presunuli ešte do baru a pokračovali

ivangeline
30. jan 2023

Ja sa tesim. Jednu sme mali a coskoro by mala byt dalsia. Som zvedava,ako sa ludia zmenili ci nezmenili..ako ziju..ako spominaju na nase skolske casy.

ebaja
30. jan 2023

My mávame stretnutia kazdých 5 rokov Dokonca sme si urobili aj spoločnú oslavu 50-tky.Ale je pravda,že na prvom stretnutí sme boli všetci a teraz sa nás stretáva skalných 10.Sem tam sa niekto pridá.Ale je to super.

onedaynick
30. jan 2023

@strasko co je to za novotvar skaredy.. "ofiko" ??

ibrunova
30. jan 2023

Stretávky mávame, a keď niekto nechce, nikto ho nenúti.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yomiko98
30. jan 2023

Ja pridám ako dopadla stretávka zo základnej školy po 5 rokoch (na ktorej som nebola ale dostalo sa to ku mne). Z 24 ľudí prišlo iba 11. Z tých 11 sa po 10 minutách odčlenili 3 a šli samostatne preč do baru. Zostávajúcich 8 ľudí sa ožralo a ráno sa zobudili bez mobilov a peňaženiek. Táto skupina sa nakoniec tiež rozdelila, pretože sa navzájom obviňovali, kto to ukradol. Ďalšia stretávka už nebola 🙂

bloger
30. jan 2023

Je určite dobrá vec stretnúť sa. Trošku zaspomínať. Len môže sa stať, že niekto sa nemá čím veľmi pochváliť. A môže sa zle cítiť. Utužuje to ale tie vzťahy.

ketrint
30. jan 2023

@yomiko98 😂😂😂

siska53
30. jan 2023

Ide ten, kto sa chce stretnut. Nikto nechodi na take stretnutia nasilu.