Strácam zmysel života

bielavlcica
12. okt 2018

Ahojte baby. Mam pocit, že sa neviem v živote zaradiť v práci naprd. Doma ešte ako tak ale mám pocit, že som na všetko sama. Chcem ísť na nákupy niečo na seba? sama. Chcem ísť pozrieť nejaký pekný nábytok do bytu zase sama. Rada by som šla aj von niekde na vylet niečo zažiť ale sama? môj partner nie je spoločenský typ ma svoj koniček ktorý ho baví a nepohne sa od neho. Tolerujem mu to lebo sa pri tom odreaguje ale ja mam pocit, že vlastne načo mam žiť keď nič z toho života nemam. Nemám robotu ktorá by ma bavila a zarabala som dosť v nej, chcela by som cestovať lenže na to treba peniaze a chcem s partnerom ktorý zas na to neni. Mam pocit, že som v začarovanom kruhu. Čo mam robiť?
Som divna?

rory267
12. okt 2018

Skús sa prihovoriť k Bohu...nech ti ukáže ako ďalej..ver mi...dostaneš znamenia🍀

pralinka99
12. okt 2018

Bolo by fajn sa o tom otvorené porozprávať s priateľom lebo takto to dlho asi fungovať nebude. Ak jemu to tak vyhovuje a tebe nie asi nieje zrovna pre teba vhodný. Niesom samozrejme zástanca ze pri každom probléme rozchod ale každopádne je to na debatu s nim minimálne. A kamarátky dáke nemáš?

warholette
12. okt 2018

@bielavlcica si v rutine a potrebujes zmenu.
Prichadza do uvahy zmena partnera? Je to manzel alebo ste len frajeri? Byvate spolu?

Prichadza do uvahy zmena zamestnania? Preco nerobis to, co ta bavi, lebo nevies, co ta bavi, alebo nezijes v oblasti, kde su podobne zamestnania?

Inak, podla mna by najlepsie riesenie bolo ist pracovat na rok do zahranicia. Aj si zarobis, aj si pocestujes, aj si oddychnes od priatela a zistis, ci tam vonku pre teba nie je niekto lepsi... a ak nie, tak sa po roku vratis na SK a vsetko bude ako po starom.

lindusss2016
12. okt 2018

@warholette ty by si doma cakala rok na partnera, ktory isiel zistovat, co ho vlastne bavi a ci tam nie je pre neho niekto lepsi? Ja urcite nie, takze napisat, ze vsetkobude po starom...to asi nie

anve
12. okt 2018

@bielavlcica stracas zmysel zivota,lebo niesi stastna...ja by som tiez nebola,keby mam pracu na nic,pocit samoty...ako neviem si predstavit nechodit na vylety s partnerom,kupovat nabytok sama...ako vacsinou toto patri do partnerskeho vztahu...ja kazdy nabytok kupujem s partnerom,vacsinou oblecenie kupujem s nim kedze chcem,aby som sa mu pacila.vylety kazdu nedelu.a co take robis ty s partnerom???ked nic s tebou nechce robit?....a pracu som tiez nemala taku,zeby som z nej skakala meterdvadsat,ale s dobrym kolektivom to tiez slo.

domca002
12. okt 2018

Nájdi si koníček čo by ťa bavilo a veru musíš sama lebo keď budeš čakať na to kedy stebou niekto pôjde nedočkas sa . neviem čo ťa baví šport,pomoc niekomu, kresťanské centrum,alebo mamičkovské,pozistuj ake sú popri vás možnosti.ver tomu že veľa ľudí chodí samo ,ja tiež,a vždy sa nájde niekto kto stebou prekecne , pripojí sa

eva8
12. okt 2018

@bielavlcica ani nevieš, čo máš. Koľko bohatstva, koľko šťastia. Skús sa zoznámiť s novými ľuďmi, na nákupy je lepšie ísť s kamarátkami než s partnerom - chudák, ten by sa unudil, máloktorý chlap na nákupy chodí. Máte deti? Nemôže byť tvojim zmyslom života partner. Tým by si každý vzťah zabila. Skús si vziať dobrú klasickú knihu, Zajdite s partnerom do kina, na výlet cez víkend. Alebo sa zapíšte na kurz tanca. Alebo ty sama na nejaký jazykový kurz, tam spoznáš nových ľudí - nie hne´d, ale postupne sa skamarátite pri trapasoch počas vyučovania. Ak sa partner bude venovať len svojmu koníčku, odcudzíte sa. Alebo usporiadaj nejakú rodinnú oslavu. Teraz ide všech svätých - navrhni spoločnú návštevu hrobov s príbuznými. Po maličkých krokoch sa dostať do spoločnosti, aby si si zvýšila aj sebavedomie. Hocikedy zavolaj príbuzným ako sa majú, svokrovcom,, či nepotrebujú s niečim pomôcť. Starých známych si najdi na FB, pridaj do priateľov, trošku posleduj ako sa majú, potom sa pokús zorganizovať nejaké stretnutie - akosi sa to ťažko bude dariť, ale vzbudíš záujem, ty postupne zistíš, že život je krásny

eva8
12. okt 2018

@bielavlcica a divná vôbec nie si. Ak ste s partnerom úplne rozdielni, vážne, ako bolo poradené, vybrala by som sa sama do zahraničia pracovať. Na to peniaze nepotrebuješ. Dá sa zabriádovať a pritom aj niečo vidieť. Len tak cestovať, spoznávať nie je jednoduché, nemáš meštek potras sa. Zarobila by si si, spoznala nových ľudí, ktorí by bolu v rovnakej pozícii, našla by si zmysel života v dennodenných starostiach, ako prežiť v cudzom štáte. Bola by to skúška vášho vzťahu, ak by nešiel s tebou.

dskjhfdlkdjhl
12. okt 2018

@bielavlcica ja by som skusila poriesit tu pracu. Lebo v praci travime dost casu na to, aby sme tam chodili ako za trest. Cize hladat nieco co Ta bavi, pripadne doplnit vzdelanie, aby bola sanca na lepsiu. Co sa tyka partnera, to uz Ty musis vediet, ci chces zit s nim, alebo vedla neho-z toho, co si napisala, tak skor mi to pripada, ze zijes vedla neho, aj ked na druhej strane, ak je hlavny problem len v tom, ze nechce ist s Tebou nakupovat, tak to nie je problem, to je v podstate bezny jav.

janulka2811
12. okt 2018

@rory267 sa spamataj ... vsak taketo reci nemyslis vazne ?!? 😠😅

klarissa25
12. okt 2018

@rory267 toto snad nemyslis vazne? ,

domca002
12. okt 2018

Už to tu znova začína, navážať sa do cudzieho názoru!!!!!sa spamätajte!!!

janulka2811
12. okt 2018

@klarissa25 podla mna to mysli vazne ... zrovna by som ju bacla za tieto hlupe reci,v 21.st a ti ludia su stale rovnako naivny ako v 15.st ked sluzky upalovali za carodejnictvo,ked nedali zatrtkat panom ...

montemotherone
12. okt 2018

@klarissa25 Prečo by to nemala myslieť vážne? Mohla by som ti rozprávať ako silná viera v Boha a modlitba dokážu meniť veci v živote... Ale načo? Každý si musí prejsť svoju cestu a nájsť spôsob ako žiť svoj život čo najlepšie 😉

klarissa25
12. okt 2018

@bielavlcica tebe poradim zmenu, ci uz partnera alebo prace. Si v jednom kolotoci, stale to iste, urcite to chce zmenu 🙂

janulka2811
12. okt 2018

@domca002 potom sa kazdy cuduje preco tu vznikaju hadky,ved ked som zapanbozkovana tak to nebudem rozsirovat dalej ... ved kazdeho normalneho cloveka to nahneva,to nieje navazanie,to je pravda.

janulka2811
12. okt 2018
montemotherone
12. okt 2018

@bielavlcica Nie si divná. Si naozaj v kruhu a niečo z vecí, ktoré si vymenovala musíš začať riešiť. Zmeniť prácu. Dokopať partnera aby s tebou trávil viac času. Nájsť si nejakého koníčka (aj keď v dnešnej uponáhľanej dobe ja osobne preferujem, ak si partneri nájdu koníčka spoločného, aby boli spolu aspoň nejaký čas)... Musíš to preťať a musíš to urobiť ty.... Prikláňam sa aj k tomu, čo tu už bolo spomenuté (odovzdanosť Bohu a modlitba za vyriešenie situácie), ale to už závisí od tvojho nastavenia

domca002
12. okt 2018

@janulka2811 pani sa pýtala na rady a každá napísala čo si myslí alebo čo jej pomohlo,sú to rady pre ňu nie pre teba tak načo máš zbytočne blbé komentáre?sa potrebuješ niekde vybiť?nechaj každého nech si žije po svojom a prispeje do komunikácie čím chce . takéto rypacky tu zbožňujem ,osočovať niekoho za názor no primitivky čisté

janulka2811
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
loliki
12. okt 2018

Podla mna máš obycajnu depku, ktora ta o 2 dni prejde. Daj si Magnezium 250mg, aspon 3 dni po sebe. Pozri ja mam tiez partnera, tiez by som chcela behat po meste, po obchodoch, ale mam tri skolopovinne deti, domacnost, tak ani nestiham. Mas vela casu, chod sama, nebud leniva. Co by za to ini dali, keby mohli sami chodit po obchodoch, bez partnera, ktory len rychlo rychlo..., bez deti, ktore stale mami toto, mami tamto.... Ved pockaj, jedneho dna pochopis.... Uzivaj si cas, ktory mas.
@janulka2811 ked viete poradte a nie komentovat tu rady inych, ked niekto v Boha neveri, nemusi sa k tomu vobec vyjadrovat, autorka zase si vyberie radu, ktoru chce.

montemotherone
12. okt 2018

@janulka2811 zatiaľ sa tu nikto neháda a nahnevaná si tu len ty 🙂 možno v tvojom vesmíre patrí náboženstvo do stredoveku. No a potom je tu drvivá väčšina sveta, ktorá sa k niektorému z nich hlási. Toto ale nie je diskusia na túto tému.

dskjhfdlkdjhl
12. okt 2018

@janulka2811 co je na tom smiesne? Preco mas potrebu niekoho zosmiesnovat?

4ocka
12. okt 2018

@bielavlcica kamosku nemas???? Ja som s mojim 10 r a uz ho max nepotrebujem na nakupy🤣berem naj kamosku, potraviny- cau, zbehni dolu zobrat veci🤣
Vylet? Nemame ani kedy, mame 2 deti, ja dve prace, mam 8 cky, muz 12tky, cvicenie obaja, sa striedsme viac menej ori detoch. Pracu mam fajn, a hlavne mam tam par skvelych kolegyn kt vypocujucu, pokavuju, a kazdy rok na jesen chodime na 3-4 noci do besenovej, oddych, klud.. 🙂
Ja ppo tolkych rokoch neriesim tieto veci.. hlavne hlavu hore, nebud na neho zaviazana, neni jediny clovek na svete

janulka2811
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misinka0611
12. okt 2018

Skús sa porozprávať s partnerom, toto čo píšeš tu, povedz jemu. Možno ani nevie ako sa cítiš. Skús mu navrhnúť, že či by ste si niekedy nezašli do kaviarne, na koláčik, do kina, niekam medzi ľudí. To, že má koníček neznamená, že ho musí robiť 24/7. Ved má aj teba 🙂 Ja takto chodím na nákup, von s chlapom, kedže vie, že cez týždeň sa môj život točí okolo ročného synčeka tak cez víkendy mi pomáha a každý víkend niekam skočíme kam ja chcem, nikdy neodmietol 🙂

janulka2811
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
12. okt 2018

@janulka2811 veriaci clovek vie, ako sa ma prihovorit Bohu. Je hlupe smiat sa niecomu, comu nerozumieme.

janulka2811
12. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl ok,taketo reci ... ved ako pisem psychiatria to vyliecie ... moj nazor.

katkabg
12. okt 2018

Ja som zila v takomto zacarovanom kruhu...naaaastastie po dlllhom case som nasla pracu ktora ma naplna a uz by som nemenila 🙂)