Smútok za zvieraťom

15. okt 2021

Ako dlho vam trvalo,kym ste s usmevom spominali na milacika rodiny? Pred dvomi tyzdnami nam uhynula nasa 16 rocna fenka. Uhynula sama,kym sme boli v praci. Neviem sa s tym vyrovnat,ze odisla sama,bez pohladenia. Rano sa nam nezdala,ale to uz pri starsich psikoch je normalne,ze su taky apatickejsi. Aj ked sme cakali jej odchod,vobec ma nenapadlo,ze by prave v ten den mohla odist. Velmi mi je smutno. Snazim sa mysliet na to,ze jej je uz dobre aj sa tesim,ze sa netrapila,ale na konci dna ma vzdy nieco rozplace pri spomienke na nu. Ani neviem,co chcem riesit asi sa len vypisat. Viem,ze casom smutok odide,len to vydrzat.

birika
15. okt 2021

odide, ale spominka zostane. mne uhynul 18 rocny vlciak s ktorym som od narodenia vyrastala - narodili sme sa v jeden den, ja do stastnej rodiny, on so surodencami do vreca a kanala :( nastastie on prezil, moj ocino ho zachranil a moje detstvo a puberta bol on a les...je v mojom ♥ a viac som psa nemala, hoci vyhladkam vsetkych psikov :( a ver, ze jemu je dobre

horalka1986
15. okt 2021

Je to nieco malo cez rok co zomrela nasa 12 ročná fenka a stale nam je za nou smutno. Asi tyzden dva som za nou strasne plakala, aj muz a deti a postupne sme sa s tym zmierovali. U nas dost zavazilo to, ze som ju do posledneho vydychu hladkala a prihovarala sa jej. Zomrela s mojou rukou na srdiecku, doma, na nasej posteli a este teraz mi idu slzy do oci ked ti to pisem. Takze asi tak. 😓

autor
15. okt 2021

@birika Ja uz tiez nechcem psa. Mozno casom si to rozmyslim hlavne kvoli detom,ale zazit dobrovolne takuto bolest,to nie.

autor
15. okt 2021

@horalka1986 toto by mne pomohlo. Keby som bola s nou. Ale to,ze odisla uplne sama s tym sa neviem zmierit. Necitila nasu lasku,urcite sa trapila,bola smutna a odchadzala uplne sama

autor
15. okt 2021

@horalka1986 tak velmi by som chcela vratit cas a ostat s nou doma. Keby som len bola tusila

zuzkavladko
15. okt 2021

Nam pred 3 mesiacmi odisla nasa Eddie za velmi dramatickych okolnosti. Zo dna na den sme sa dozvedeli, ze ma vaznu chorobu, este 2 tyzdne ju veterinar drzal na nohach. Potom sa jej zazracne polepsilo na dva dni a na treti den sme prisli domov po praci a cela predsien bola v krvi (zvracala krv) a Eddie dodychavala v kutiku. Okamzite sme sli k veterinarovi a dali ju uspat...doteraz sa neviem zmierit s tym, ze v najvacsich horucavach bola sama doma a umierala...dali sme ju spopolnit a mame ju doma. Bola 11r fenka fr buldocka

hennyinnsbruck
15. okt 2021

Co sa stalo uz nezmenis.
Viem ,mne sa to pise lahko , nezazila som to (maju 8 a 10,5r ) ale nemozes to tvrdit ze sa trapila ze bola smutna . Je dost mozne ze zaspinkala a vtedy srdiecko dobilo. To sa mohlo stat aj v noci.
Je mi uprimne luto tvojej straty ,naozaj , ale prosim netrap sa nad tym ze si nebola doma….
Posielam objatie💓

birika
15. okt 2021

my teraz mame andulky 🙂

luc308
15. okt 2021

Nam odisiel psik po nedozitych 17 rokoch v januari tohto roka..vzdy ked si nanho spomeniem, co je vlastne kazdy den, mi je za nim smutno, o rodicoch, ktori ho mali posledne dva roky ani nevravim. Ale kamaratka mi povedala taku krasnu vec, vdaka ktorej sa uz viem nad vela spomienkami usmiat..mal s nami krasny zivot a my vdaka nemu tiez. Ale myslim, ze to tak uplne nepreboli nikdy, ale ako sa vravi cas vsetko zahoji. 😚

autor
15. okt 2021

@luc308 takto sa aj my utesujeme,ze mala krasny zivot a krasnu starobu a my sme vdaka nej prezili hodnotny zivot. Vsetko sme prisposobili jej,nebola opustena,vzdy bola pre nas dolezita. Posledne roky sme nechodili na dovolenky. Cestovat uz nemohla a zle znasala odlucenie,tak sme boli s nou a nikdy nam to nevadilo. Uprimne s radostou sme jej robili spolocnost. V spanku urcite nezaspala,lebo sme ju nasli v takej polohe,v ktorej nikdy nespala. Tym sa utesovat nemozeme. To som si skusala prvy tyzden aj ja nahovorit. Ale uz jej je dobre

ckocka
15. okt 2021

Smútkom platíme za radosť a priatelstvo ktoré nám dávali.

horalka1986
15. okt 2021

To ti verim. Muselo a stale musi to byt strasne. Nasu operovali, vybrali nador a ked dosli vysledky tak sme vedeli ze tu uz dlho nebude . V posledne dni chodila kazdy den na infuzky a v jednu sobotu som povedala dost. Odchadzala a ja som nechcela aby posledné dni prezila na veterine. Povedala som dr ze uz nepride a ze ked bude zle tak chcem aby prisli ku nam domov. Ze tam uz nevkroci. A tak aj bolo hned na druhy den vnoci sme volali veterinarke aby to prisla skoncit. Okrem toho ze trpela som sa aj strasne bala aby nezomrela sama, ked budeme prec.

horalka1986
15. okt 2021

Inak, nam velmi pomohlo ked sme si vzali psika z utulku. Stale my je sice smutno za nasou Didkou, bola jedinecna, ale Shelby vyplnila to prazdne miesto.

maslaba
15. okt 2021

Psíci sa ževraj utiahnu, keď zomierajú. Niekde som to počula. Aj tomu verím. Mne keď je veľmi zle ( naposledy zápal obličiek), utiahnem sa a nechcem nikoho pri sebe. Tak nejako si to potrebujem sama odtrpieť. Tiež som tak stratila korelu, ktorá so mnou bola 14 rokov a dokonca so mnou v posteli spávala. Keď som sa dozvedela, že uhynula, nedokázala som si predstaviť život bez nej (ako 23 ročná). Kade som chodila, tade som plakala. Smútok má držal rok, potom čas všetko vyliečil.

martinka13
15. okt 2021

Bud šťastná ze psík odišiel sám. Mne trvalo cca pol roka kým som to spracovala. Nechcela som už psíka, ale teraz k deťom sme kúpili a veľmi ho ľúbime. Už 7 rokov.... 😀

77daniela77
15. okt 2021

Ja si myslim ze ti psikovia boli s vami stastni a kedze zomreli,tak by si zasluzili aj ini psikovia ktori nemaju domov aby boli tiez stastni a obdarovali ste sa navzajom tou nadhernou laskou.Ved zivot s nimi je krajsi🤔My sme mali vela psikov,zial za nimi bol obrovsky,ale zivot s nimi vzdy nadherny💙

macilaci
15. okt 2021

Ja este po 8 rokoch som sa s tým nevyrovnala😥

dkethe
15. okt 2021

Pred dvoma tyzdnami? Ked mne odisiel na jar havko, po dvoch tyzdnoch som este nezila realny zivot, chodila som ako matoha...

Uz je tomu 6 mesiacov, kazdy den nanho s vdakou a laskou spominam, a kazdy den mi ukapne slza. Aj teraz ako ti to pisem. Bol vynimocnou a jedinecnou sucastou mojho zivota

tara42
15. okt 2021

Mala krasny zivot, to si hovor, bola lubena. To vacsina psov na svete nezazije. Nam zomrel 11 rocny weimar za 2 tyzdne, nevieme ani aka bola presna pricina smrti. Trvalo mi 2 roky kym sme sa mohli o nom rozpravat a neplakala som. Ale s nim odislo aj kusok zo mna a uz nie som taka aka som byvala kedysi. Tiez su vycitky, ci sme mohli nieco spravit inak ale to uz nezmenis. Ja som dalsieho psa nechcela hned (do roka prislo babo) ale partnerovej sestre zomrela v auguste starsia fenka a ona si teraz kupila steniatko a hovorila, ze je to ovela lepsie ako keby sa mala stale utapat v smutku.

frida88
15. okt 2021

Mne zomrel môj prvý psik pred rokom.Zlomilo mi to srdce doslova 💔nikdy som tak neplakala ako za ním,to bolo všetko dokopy plač,zavíjanie,rev myslím že má počuli všetci susedia.
Mám svojho druhého psíka,ktorého majiteľ 3 x vyhodil a je pre mna tak isto všetkým ❤️ Spáva so mnou v posteli,dáva mi najkrajší budíček každé ráno keď má budí svojim mokrým nufacikom aby som už vstala a išli sme von🥰 Psik dá toľko lásky čo nedokáže žiadny človek.
Úprimnú sústrasť a posielam veľké objatie❤️viem ako veľmi to boli 😞

kofolala
16. okt 2021

Nam hned po vianociach tento rok odišiel jazvečík a neprebolelo to doteraz.Do týždňa sa prisiel s nami v sne rozlúčiť .Prve mesiace boli bez neho strasne...ono to chce len čas.Vzdy ked si nanho spomeniem mi idu slzy...ale ist dalej bez neho musime 😟

kofolala
16. okt 2021

Hej, človeče, vidím, že plačeš, pretože nastal môj čas odísť.
Neplač, prosím, chcem ti vysvetliť niektoré veci.
Si smutný, pretože som odišiel, no ja som šťastný, pretože som ťa stretol.
Mnohé zvieratá trávia veľmi veľa času opustené Poznajú iba chlad, smäd, nebezpečenstvo, hlad. Stále sa boja, čo budú jesť a kde strávia noc. Vidia tak veľa všetkých dni, ktoré ubiehajú bez toho, aby sa na ne niekto pozrel a vôbec si ich všimol.
Niekedy majú veľké šťastie, že medzi mnohými ľuďmi sa nájde anjel a zoberie ich. Niekedy anjeli prichádzajú v skupinách a sú organizovaní, inokedy sú to iní anjeli, ktorí im posielajú pomoc. A tým sa pre zvieratá všetko zmení. Ak je to potrebné, vezmú ich k iným anjelom, ktorí toho veľa vedia a liečia ich. Vyberú im zvláštne slovo, ktoré vyslovujú zakaždým, keď ich vidia. Volajú ich menom. Myslím, že keď ho hovoria, zvieratá sa cítia zvláštne, prestávajú byť anonymné.
A mnohé spoznajú, čo je to dom! Máš predstavu, aké dôležité je to pre nich? Už sa viac nemusia báť, už nemusia mať hlad, ani necitia chlad, bolesť alebo nebezpečenstvo. Keby si len vedel, aké sú radi. Akýkoľvek dom je pre nich palác! Už sa nemusia báť, keď prší, keď prechádza okolo auto alebo, či im niekto ublíži. A hlavne už nie sú samé, pretože žiadne zviera nemá rado samotu.

Viem, že ťa trápi môj odchod, ale musel som ísť. Chcem ťa požiadať, aby si sa za nič neobviňoval, počul som, že si vyčítaš, že si pre mňa neurobil dosť. Nehovor to, urobil si pre mňa veľa! Bez teba by som nepoznal všetku krásu, ktorú si dnes beriem so sebou. Mal by si vedieť, že my zvieratá žijeme prítomnosť intenzívne a že sme veľmi múdre: každý deň si užívame každú maličkosť a rýchlo zabúdame na zlú minulosť. Naše životy začínajú, keď spoznáme lásku, tú istú lásku, ktorú si mi dal, môj anjel bez krídel na dvoch nohách.
Ako som ti už povedal, nikto z nás nechce byť sám a ešte menej vo chvíľach, keď sa chystáme odísť. Možno to pre teba nemusí byť dôležité, ale to že je niekto vedľa nás, laskanie a držanie labky nám pomáha ísť v pokoji.

Už viac neplač. Odchádzam šťastný. Spomínam si na meno, ktoré si mi dal, na teplo tvojho domova, ktoré sa počas tejto doby stalo mojím. Zvuk tvojho hlasu keď si sa so mnou rozprával, každé pohladenie, ktoré si mi dal, všetko, čo si pre mňa urobil, bolo veľmi cenné a ďakujem ti nekonečne. Neviem, ako ti to povedať, pretože nehovorím tvojím jazykom, ale určite si v mojich očiach videl moju vďačnosť.

Chcem ťa však poprosiť o dve veci.
Umy si tvár a začni sa usmievať. Pamätaj si, ako krásne sme spolu žili, nezabudni na tie kúsky, z ktorých sme sa spolu radovali.
A nehovor, že už viac nechceš ďalšie zviera, pretože si pri mojom odchode tak veľmi trpel. Bez teba by som nežil tak, ako krásne som žil. Nerob to prosím! Je ich toľko, čo čakájú na niekoho, ako si ty. Daj im to, čo si dal mne, prosím, potrebujú to rovnako, ako som to potreboval ja. Nasleduj moju radu a váž si dobro, ktoré zdieľaš s každým z nás, uznávajúc, že si anjelom voči nám zvieratám a že bez ľudí, ako si ty, by boli naše životy ťažšie, ako niekedy sú. Pokračuj vo svojej ušľachtilej úlohe, pretože teraz je na mne, aby som bol tvojím anjelom. Budem ťa sprevádzať na tvojej ceste a pomôžem ti pomáhať ostatným, ako som ja. Budem hovoriť ostatnými zvieratám, ktoré sú tu so mnou, poviem im všetko, čo si pre mňa urobil a hrdo poviem „to je moja rodina.“ Mojou prvou úlohou je pomôcť ti odtiaľto, aby si nebol smutný. Dnes večer, keď sa pozrieš na oblohu a uvidíš blikajúcu hviezdu, chcem, aby si vedel, že to práve ja mrkám a dávam ti vedieť, že som došiel dobre a ďakujem ti za lásku, ktorú si mi dal.
Teraz sa rozlúčim, zatiaľ nehovorím „zbohom“, ale ,,dovidenia". Pre ľudí, ako si ty, existuje osobitné nebo, rovnaké nebo, kam idem ja a život nás odmení opätovným stretnutím.
Budem na Teba čakať! ❤️❤️❤️

petka1982
16. okt 2021

Nám pred 3 dňami zrazilo auto 3 ročného psa.najlepsi pes čo sme mali.dvor zabezpečený ako väzenie a aj tak si vymyslel cestu von.malemu sme povedali,že odišiel s frajerkou.je tu strašne pusto bez neho.tvoj psík podľa mňa zaspal,možno si ani neuvedomil,že ide koniec,len si ľahol s myšlienkou,že keď vstane,tak už budete doma.16 rokov ste ho ľúbili on to vedel ❤️

poopsie
16. okt 2021

Nam odišiel psík u babky, keď som bola malá, teraz cez leto odišiel maminin.... A minulý týždeň som kúpila psíka ja.... Veľmi sa z neho tešia... Odchod vždy veľmi bolí, vždy plakala celá rodina... Zahojí čas

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulik2008
16. okt 2021

Nám pred týždňom mačka. 11 ročná museli sme ju uspať, mala obličky v pr.eli :( a poplakali sme si. Nezomrela sama, bola s ňou sestra a na rozlúčku sestre zamňaukala posledný krát. Vieš, človek s tým ráta a žije že raz odídu ale nedá sa na to pripraviť.
Nás utešuje to, že sa už netrápi určite tam kde je, ju nič nebolí. Pre niekoho zviera no pre niekoho člen rodiny 💔

elizabet173
16. okt 2021

úplne ťa chápem, je to skrátka člen rodiny a smútok za ním nezmizne len tak, čas to samozrejme obrúsi. No ja som za psíkom smútila dlho, teraz po asi 15 rokoch si už spomeniem len sem tam, keď na ulici vidím podobného. Ja som tiež iného nechcela, takže rozumiem, že druhého nechceš.

kormino
16. okt 2021

Nám zomrel 6 ročný koker v júli,náhle.Večer sme s ním boli u veterinára ,dostal injekcie,lieky.Uložili sme ho do pelechu ,do rána umrel.Slovami nemožem opísať tú bolesť.Teraz ked píšem plačem.Vždy ked vidím,ako sú ľudia so psami na prechadzke,plačem.Nemožem pozerať jeho fotky.Teraz po troch mesiacoch je to lepšie,ale nie je dňa,aby sme si na neho s manželom nespomenuli.Už sa teším na jar,ked si kúpime šteniatko.

frida88
16. okt 2021

@ptmt1011 týždeň,dva???To ja som nerozdýchala dodnes

frida88
16. okt 2021

❤️