Smútok sučky za šteniatkami

23. nov 2023

Ak tu sú nejaké psickarky, prosím vás naša sučka mala šteniatka a už všetky našli nový domov. Odvtedy ako odišlo posledné, pred dvoma dňami je stále smutná a kňučí. Viete mi povedať ako jej pomôcť a koľko to môže trvať? Nemôžem sa už na ňu pozerať ako kňučí.

syslik81
23. nov 2023

len cas .. alebo u daj vykastrovat

bloger
23. nov 2023

Chce to čas. Hladkaj ju, prihováraj sa jej.

autor
23. nov 2023

@syslik81
@bloger ďakujem. Dúfam že to rýchlo zvládne. Kastrovat ju moc nechcem dávať ale šteniatka už mať nebude.

veselo_neveselo
23. nov 2023

A nevzali ste ich prilis skoro?

Ale si to predstav, ked tebe vezme niekto male dieta - co ti pomoze zahnat smutok? Asi tak.

nila0622
23. nov 2023

Upriamiť jej pozornosť na niečo iné - venovať sa jej, hrať sa, trénovať, prechádzka, čokoľvek 🙂 Bude dobre 🍀

mia1012
23. nov 2023

U nás to trvalo tak mesiac.bolo to smutné aj pre nás keď sme všetky dali preč,a pre ňu ešte horšie.tak sme sa jej viac venovali.chodili snou častejšie na prechádzky,ale stále chodila a hľadala ich.😔

bloger
23. nov 2023

Zvláštne je, že pri tej našej to bolo opačné. Bola aj celkom rada, že sa ich zbavila. Ale mala ich istým spôsobom aj rada. Prejavovalo sa to tak, že prestala chodiť do búdy. Spávala len vonku. A chodila kontrolovať či tam neprišli.

rebrambora
23. nov 2023

Nerozdali sme ich skoro?

nika523
23. nov 2023

Prečo ju nechceš dať kastrovat? Každé háranie sa bude trápiť

simca06022011
23. nov 2023

Prejde to casom, nesli prisli skoro? lebo vacsinou sa stava to co opisuje @bloger , este ich chvilu chodi kontrolovat a hladat, mozno chvilu poplace... ale potom to prejde. Treba sa jej venovat. PRestav si, ze aj tie steniatka teraz placu. Ja si pamatam nasho ked sme doniesli maleho, 3 dni preknucal, prvu noc uplne komplet, spala som s nim na gauci...

simca06022011
23. nov 2023

nesli prisli skoro? = nesli prilis skoro?

alickapusinka
23. nov 2023

Divne že sa čuduješ. Ak by si porodila dieťa a niekto by TI dieťa vzal frajer po pôrode bola by si veselá juj asi by si sa tešila. To snád nemyslíš vážne To tak ak niekto potrebuje zarobiť. To môj známy tiež mala vrh 4 možno do 4 mesiacov ich predal a ich matka uhynula. Má nielen peniaze za šteňatá ale aj veľké hovno. Nakoľko sučku kúpil s papiermi za fajne peniaze nie od množiteľa. Fakt niektorý by nemali vôbec chovať žiadne zvierata by im málo byť zákazané . Nenažratosť niektorých ľudi nepozna hranic.

autor
23. nov 2023

@alickapusinka Ty si normálna??? Sa spamätaj. Píšem niekde že sa čudujem??? Vieš čo z môjho príspevku je akože podľa teba jasné že som mnozitelka psov a išlo mi len o peniaze. Na psovi mi vôbec nezáleží. Preto tu píšem a pýtam sa ako jej pomôcť. Vieš o mne veľké hovno tak buď ticho keď nemáš čo k tomu napísať

autor
23. nov 2023

@nika523 bolo mi odporúčané od dr buď kastrácia alebo aby aspoň raz mala šteniatka, nech nedostane zápal maternice či falošnú graviditu. Prečo by sa mala pri harani trápiť?

tramtada31
23. nov 2023

Vymen veterinara. To, že mala steniatka, vôbec neznamena, že nebude mat zapal maternice alebo falošnú graviditu. Aby si na základe takýchto rad dedinského veterinara neprisla o sucku.

autor
23. nov 2023

@tramtada31 tak jediná cesta je teda kastrácia? Ani trochu nepomôže keď mala šteniatka ?

medda_beda
23. nov 2023

To čo za odborníka ti poradilo, že by mala mať štenatá? Môj manžel má vyštudovanú veterinu a toto je sprostosť.

gabus88
23. nov 2023

Ak nechces aby mala sucka stenata tak ju daj vykastrovat. Po kazdom jednom harani hrozi zapal maternice, pri najhorsom sepsa a smrt. vo vyssom veku nadory na mliecnych zlazach. A to co ti povedal veterinar je hlupost. Nefunguje to tak pri suckach ani pri mackach...

aurinia
23. nov 2023

Kastrovat je dobré. Pri hraní dochádza k hormonálnymi zmenám. Je to aj z časti prevencia proti nádorom na mliečnej zlaze...

nika523
23. nov 2023

Bude sa trápiť pri každom háraní lebo sa bude chcieť páriť a mať šteniatka a že musí mať raz šteniatka je strašný blud neviem čomu to akože má pomôcť. Ak dáš vykastrovat tak zabrániš min.rakovine mliečnych žliaz, falošnej gravidite a neviem akým ďalším chorobám okrem toho že ti dvakrát do roka nebude krvácať a knučať pri dverách lebo príroda volá

nika523
23. nov 2023

@aurinia nám prvá fenka zomrela na nádory mliečnych žliaz, museli sme ju dať utratiť trápili sme sa s tým štyri roky, bolo to hrozné, pri druhej fenke nám veterinár povedal že jediná možnosť ako tomu predísť je kastracia tak sme ju samozrejme dali kastrovat lebo toto už prežiť nikdy nechcem

nika523
23. nov 2023

@alickapusinka ako vieš že chcela zarobiť? Vidno že jej na fenke záleží len mala asi zlé informácie

j_m
24. nov 2023

Pevne dúfam, že toto “konečne” klepne všetkým pekne po prstoch “Zákon by mal nadobudnúť účinnosť 1. januára 2024”… a ešte pridám i túto petíciu: https://www.peticie.com/zakaz_predaja_zvierat_b...

nika523
24. nov 2023

@j_m fakt má platiť tento zákon od 1.1.2024? Ak by si mala pravdu bolo by to super ale neviem o tom a nechce sa mi veriť. Možno by potom bolo menej psov v útulkoch a vyhodenych.

j_m
24. nov 2023

@nika523
Tak uvádzajú zdroje… a znenie nech si vyhľadajú sami, ked vedia “množiť” tak nech vedia aj hľadať… (ale asi sa im moc hľadať “nechce”) pretože aj toto téma na to ukazuje ohľadom pyometry sa už viac ako 15 rokov píše, že je to hlúposť a fenu to neochráni… čiže stále a dtále dookola “len” hlúpe množenie…

tramtada31
24. nov 2023

Ano, jediná možnosť je kastracia. Aj my sme k nej pristúpili, lebo napr naša fena ju mala chronickú po každom harani. Neviem, čím to je, ale vyšším vekom stúpa riziko pyometry a je to veľmi nebezpečne, lebo ten hnis môže a nemusi vytekať. Ty si myslis, že len sučke nie je dobre a ona už bojuje o zivot. Ja som mala jednu fenu s pyometrou zo zlých podmienok, ktorú som zachránila a dávala dokopy. Stalo to tak 2000 eur a trvalo to rok, lebo majitelia jej stav zanedbali a úplne jej to rozhodilo cely organizmus.

bloger
24. nov 2023

Rozhodne autorka nie je žiadna množiteľka. Inak by jej na sučke nezáležalo. Okrem toho raz v živote dopriať fenke aby bola mamou jej neublíži. Biznisom sa to absolútne nedá nazvať. Treba rozlišovať či to niekto robí pravidelne alebo raz. Okrem toho človek má s tým prirodzene náklady. A aký zmysel má chov bez nejakého zisku. To je ako chodiť do práce a povedať, že nechcem výplatu.

simca06022011
24. nov 2023

@bloger hlavne keby sme vsetko vykastrovali, z kade by sme ti PP psy potom mali... :D ja ked to pocujem, vsetko kastrovat, sterilizovat, zaradom, preventivne.. a tie dovody casto udavane.

nika523
24. nov 2023

@simca06022011 no odkiaľ asi? Porozmýšľaj

simca06022011
24. nov 2023

@nika523 ved napíš;)