Smrdí mi práčka, čo s tým?

simca1702
22. jún 2019

Ahojte neviem čo mám robiť... Smrdí mi strašne práčka... Kupila som uz krystalicku sódu a tou som varila pracku (pustila pracku na 95stupnou) ocot som skusala a nie 1x, kupila som čistič pracok značky Dr. Beckmann aj savom na pleseň som vystriekala bubon a nechala pôsobiť potom zase program 95 stupnou a uz fakt neviem co mam vyskúšať.. Vyčistil som aj zvlášť násobku kde pridávam práci gel a avivaz... Neviem cim to koze byť... Ak máte podobnú skúsenosť poraďte mi niečo som zúfalá ďakujem

diewcatqoo
22. jún 2019

Ahoj, skus pozriet, ci nemas upchaty filter. Byva to bud zdola alebo z boku. Vylej odtial sajrajt, vycisti to, prevar este raz bud s octom alebo so sodou a snad to bude ok.

simca06022011
22. jún 2019

Bubon nesmrdi... Ale tesnenia a filtre a odpad... Prípadne aj dávkovač na prach a aviváž. To všetko treba vybrať, vyumyvat. A nechávať práčku otvorenú.

candii
22. jún 2019

Skús ešte Lanzu čistič na práčky a pravidelne každý mesiac s ňou prečistí. Aj pekne prevonia celú práčku a aj ju vyčistí

simca1702
autor
22. jún 2019

@diewcatqoo filter čistom vkuse mam tam akurát vodu a nejaké zmolky riadnu špinu

simca1702
autor
22. jún 2019

@simca06022011 neviem no ako som použila tu krystalicku sódu dnes tak mi celkom bordel vyplavilo ble... Ale stále mi smrdí pradlo... Necítim sviežosť a vôňu avivaz skôr takú zatuchlinu.. Dvierka vždy nechávam po doprati otvorené (samozrejme predalo povesiam hneď) filter čistom teraz vkuse pred každým praním :( zajtra skúsim odmeňovať hadicu ktorou sa vypúšťa voda... Ďakujem za rady baby
@diewcatqoo
@simca06022011
@candii

moninah
22. jún 2019

@simca1702 mne, ked smrdela, bola spina v tej odpadovej hadici. Odpojila som ju zo steny, kadejako pokrutila a vyliala odtial fujky. Tak skus aj toto. Odvtedy nepouzivam gely, iba prasok a pridavam do prania sodu a pracka uz nikdy nesmrdela.

ibrunova
22. jún 2019

Mne sa raz kdesi dostala ponožka a tá si tam niekde pekne hnila a smrdelo to neskutočne, kým som sa k nej dostala, som vyskúšala tiež všetko a furt smrad.

simca06022011
22. jún 2019

Máš z vrchu či predu plnený práčku?

simca06022011
22. jún 2019

Inak je tu diskusia o smradľavom prádle 😁 a dosť dlhá... A tam sme to už všetko riešili. Ak nesmrdi práčka, prádlo z odpadovej hadice nenasmradne. Skús zmeniť spôsob prania, nieco sa robí zle .. buď dávaš veľa prádla, slabo ti vyplácha, alebo veľa aviváže, veľa/ malo prachu na pranie, možno bude treba zmeniť druh.. alebo vyššiu teplotu nastaviť.

ave17
22. jún 2019

Baby, kde mam hľadať filter na práčke?? Ja fakt neviem, mam spredu plnenu

arcticcode
22. jún 2019

Napravo dole vacsinou zvykne byt. Taky vyrez v tom kovovom tele. Treba ho odkrutit

ave17
22. jún 2019

@arcticcode ďakujem, som sa čudovala, čo tam môže byť

arcticcode
22. jún 2019

@ave17 odtava sa tazko a vyleje sa z neho asi dva tri deci vody, treba s tym ratat. Ale problem moze byt aj v sifone, pokial teda nemas hadicu do vane, ale do steny. Treba precistit

moonlight1210
23. jún 2019

@simca1702 skus po vycisteni pracky nejaku dobu prestat pouzivat gely na pranie.
Ja som kedysi pouzivala gely a po case zacala pracka brutalne smrdiet zatuchlinou a plesnou. A nie a nie sa toho zbavit. Vzdy sa to vratilo spat aj po vycisteni pracky.
Zacala som teda nejaku dobu pouzivat iba prasok na pranie a ocot miesto avivaze a zapach zmizol.
Potom som to nejaku dobu striedala (gel a prach), nakoniec som ostala pri praskoch a octe. A najspinavsie veci (napr. ponozky) najprv namocim do lavora do horucej vody so sodou na pranie a po hodine-dvoch trochu preplacham a az tak idu do pracky. Pusti z nich ta najhorsia spina a smrad a su rovno aj “predpripravene” a vsetko z nich pranie lahsie vytiahne.

marion09
23. jún 2019

@moonlight1210 a necítiť prádlo po octe keď ho dávaš namiesto aviváže?

nikuska_1
23. jún 2019

@simca1702 ahoj ja som si kupila toto https://www.euronabycerny.com/?sucl=e3b3380ee54... a parada. Pracka ako nova. Dostala som aj kod na zlavu 20% tak ti ho mozem posunut.

moonlight1210
23. jún 2019

@marion09 das tak deci na plny bubon (do priehradky na avivaz). A nie, necitit ho. Tiez som ho tam prvy raz davala s obavou. Ale bolo to uplne v pohode.
Ked pracka zacne posledny cyklus, ocot sa nariedi s vodou tak, akoby sa aj ta avivaz nariedila, keby tam bola. A pracka ho z toho vyplacha.
V najhorsom, ak mas zly pocit, tak len zopakujes este raz preplachanie a nabuduce das trosku menej octu (upravis si davkovanie).
Ale to, zeby v tom pradle ostal uz nastalo citit, to som este od nikoho nepocula, co pouziva ocot miesto avivaze.
(Ak mas obavu, najprv tak pokusne vyper veci, na ktorych menej zalezi. Tak som to prvy raz urobila ja. Ale nic sa nestalo.)

Ocot posobi podobne ako avivaz. Pradlo ostane makksie. Navyse ozivuje farby (resp. konzervuje). A hoci sam pradlu ziadnu vonu dodat nemoze, pomoze viac zachovat vonu z prasku.
A zaroven trosku posobi aj preventivne proti vodnemu kamenu.

Aj ked je fakt, ze pradlo samozrejme potom nevonia az tak vyrazne akoby vonalo po avivazi. Ale mne to vyhovuje. Nebije sa to s vonavkami, co pouzivam.
A na postelne pradlo som prestala pouzivat avivaz uplne, lebo avivaz vydrzi vonat tak tyzden-dva. A kedze mam zimne (flanelove) a letne postelne pradlo, tak kym caka na svoju sezonu v skrini, tak ta avivaz urobi uplny opak. To pradlo zacne uplne smrdiet. Musela som ho pred pouzitim potom najprv znova vyprat. Odkedy nepouzivam avivaz, nezosmradne.

simca1702
autor
23. jún 2019

@simca06022011 z predu plnená

kulumulu123
23. jún 2019

@marion09 tiez pouzivam ocot miesto avivaze a iba gelove prasky uz cele roky (cca 4,5) vzdy dam extra plachanie perie sa u nas 4-5x za tyzden cize docela dost a ani pracka ani pradlo nikdy nesmrdeli... Davam plnu davku ako avivaz do kazdeho prania. Je proti vodnemu kamenu plus dezinfikuje pracku ajpradlo periemna 40'C.

evittam
23. jún 2019

Ja teda nepouzivam vôbec nič. Periem len s praskom, avivaz nepouzivam. Vzdy po praní vyutieram do sucha len tesnenie a nadobku na prasok. Ani filter nie je špinavy. Nic mi nesmrdi. Pracka bude mat 3roky.

simca06022011
23. jún 2019

@moonlight1210 opatrne z octom, tesnenia ho nemajú radi. Ja používam Miele čistia práčok a uolen postačuje. Raz za 3-4-5 mesiacov, ako si spomeniem 😂 nie je síce lacny ale perfektný.

jana2679
23. jún 2019

Mne poradil opravár, vraj imto odporučili na školení Whirpool, prázdnu práčku zapnúť na program 95°C a až keď napustí vodu vyliať do nádržky na prach 1liter octu a za ním hneď 1 l vody a nechať prať. A funguje. A opakovať 1x mesačne. A aspoň 1x týždenne prať na 60°C.

79viktoria79
23. jún 2019

@simca1702 daj si handru na ruku a z vnutra vyutieraj tu gumu okolo dvierok, najlepšie ak nieco nastriekas napr,vodnemu kameňu som ja nastriekala a ten sajrajt co odtial vysiel hruza,a ti som mala novu práčku,ale pouzivala som pracie gely,uz nikdy viac,odvtedy mam pokoj,a nechaj si ju vzdy po doprati otvorenú

monika225
23. jún 2019

Mne smrdelo prádlo keď som narvala plnú práčku pradla

moonlight1210
23. jún 2019

@simca06022011 mam whirlpoolku a zatial sa nestazuje 🙂

Prvu, co som mala, ma teraz mm mama a sluzi uz 16ty rok (alebo hadam aj 17ty, neviem uz kedy presne sme ju kupili). Raz musel opravar vyberat kosticu, co prepadla cez bubon a raz sa opravovalo jedno tlacitko.
Druhu, co nam teraz ja, mam asi uz 9ty rok a okrem toho, ze dam teraz vymenit/opravit displej (este uvidim, co povie opravar), je uplne v poho.
Ide aj bez displeja, programy poznam uz naspamat, co ako nastavit.

simca1702
autor
24. jún 2019

@79viktoria79 ano to uz mam zasebou... Gumu som utierala nie 1x.. Kupila som Lanzu na čistenie pracok... Este vyskúšam kupit prach na pranie a ak áno to nepomôže budem volať opravára... :( dúfam ze to prejde... Uz chcem mať krásne voňavé opravte pradlo

79viktoria79
24. jún 2019

@simca1702 tie gely dost zanasaju pracku,aj ked to nikto este nepotvrdil,zo skúseností to tak je,ako som zacala pouzivat prach pradlo mi vonia...

simca1702
autor
24. jún 2019

@moonlight1210 aj toto je wirpoolka ako mne doteraz hafrovala úplne na začiatku a musel prísť z wirpool technik a vymeniť niečo, že sa prosto stane ze sa namontuje chybný kus... Nedalo sa mi pustiť pracku vtedy.... Ale potom fungovala perfektne... Kupovaná pred 2 rokmi.... Čiže stará nie je

simca1702
autor
24. jún 2019

@monika225 ja dávam aby bola tak akurát ani plná ani zase prázdna....