Smrdí mi práčka

zuzu100
14. sep 2013

Mám novu práčku (1r.), ale smrdí...čo mám robiť?

m_ij_ka
14. sep 2013

@zuzu100 vyskúšaj kúpiť savo na pranie , vylej ho do pračky , daj na vysokú teplotu , a pusti práčku. Alebo daj do práčky za pohár octu ( je to aj na vodný kameň) takisto daj na vysokú teplotu a pusti práčku naprázdno. 🙂

anatalia77
14. sep 2013

@zuzu100 odporúča sa po každom praní práčku vyutierať,hlavne na dvierkach tú gumu-tesnenie.Práčku nechať otvorenú,aby sa vetrala,stačí niekolko cm.
A samozrejme aspoň raz za mesiac ju vyvariť octovou vodou-dáš 1 liter octu a pustíš vyváranie.Ocot pohlcuje pachy,a odstraňuje vodný kameň,ale aj desinfikuje.
ja osobne avivážujem octom.

zuzu100
autor
14. sep 2013

@m_ij_ka
@anatalia77 Chcela som vyskusat ten ocot, ale...moja práčka najprv vycerpá vodu, ci tekutinu, co je vprácke, teda aj ocot, a až potom napušta vodu a začne prať

lumiva
14. sep 2013

@zuzu100 Nalej tam ocot, ked napúšťa vodu. Musíš ju nechávat pootvorenu stale ked neperies.

zuzu100
autor
14. sep 2013

@m_ij_ka
@anatalia77 Keď otvorite ten maly otvor dole - máte tam vodu?

zuzu100
autor
14. sep 2013

@lumiva ale ked je tam voda neviem otvorit dvere 😠 😠 😠 😠

anatalia77
14. sep 2013

@zuzu100 nerozumiem ako funguje tvoja práčka,ale ja dám do bubna ten liter octu,zatvorím a zapnem program na vyváranie.
Ak som to pochopila správne,tak tebe zostáva v práčke zbytková voda po predošlom praní? a preto práčka najprv odstráni starú zbytkovú vodu a až potom napúšta novú a perie?
tak v tom je problém,lebo ak nedochádza k maximálnemu odčerpaniu vody z prania,tak ti tam tá zbytková voda zapácha!

anatalia77
14. sep 2013

@zuzu100 ak myslíš ten malý otvor-volá sa to filter-a áno,je tam voda,síce nie hektolitre,ale treba pri čistení filtra podložiť handru

anatalia77
14. sep 2013

@zuzu100 ešte ma napadlo,že možno existuje aj nejaká tabletková pevná forma desinfekcie,tak tú by práčka snáď navycucla

anatalia77
14. sep 2013

@zuzu100 😀 napadol ma len jablčný ocot-mám ho na stole na chudnutie-tabletky

linda20111
14. sep 2013

@zuzu100 to kazda novsia pracka pri novom prani este skusa vypustit vodu co tam ostala od predosleho prania. ak tam aj nieco je, tak nieje toho vela. aj moja pracka to robi a napriek tomu nesmrdi, takze problem v tom nebude.. podla mna skus ten ocot a po prani nechat vzdy dvierka pracky otvorene - ja to tak nechavam stale a nemam problem. ocot mozes dat tam kde davas prasok alebo avivaz, ono to stecie do bubna pracky.

alena16
14. sep 2013

@zuzu100 Smrdí ti aj vypraté prádlo?

lumiva
14. sep 2013

@zuzu100 aké ma plnenie?

anatalia77
14. sep 2013

@zuzu100 teraz som si všimla,že si svoj problém dala do kategórie antikoncepcia.Kedže mám dnes dobrú náladu,tak si budem myslieť,že je to len hlúpy omyl..

zuzu100
autor
14. sep 2013

@anatalia77 😕 😕 je to len omyl 😀 😀 ....neviem ako to treba zmenniť

stanislavao
14. sep 2013

@zuzu100 kupte si Dedra - Liquidator. je to cistic pracky. velmi dobre vycisti pracku, vsetky usadeniny, vodny kamen. pouzivam to pravidelne, 1x za 3 mesiace. nikdy mi pracka nesmrdela. po kazdom prani treba nechat pracku otvorenu, suflik umyt a nechat vysusit. toto je ten cistic:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=15720641&tab=6

annulikb
14. sep 2013

nemas nieco vo filtri? resp. v hadici na odvod vody - mne sa tam namotali vlasy na taku pruzinku a citila som zatuchlinu. A co sa tyka na cistenie pracky - najlepsie je liter horuceho octu naliat priamo do bubna a krystalicku sodu - cele kilo pustit na vyvaranie - to je zarucene 🙂 super vycistena pracka a podla mna aj lepsie perie - odstrani sa vodny kamen a usadeniny od praskov a avivaze. Skus 🙂

anatalia77
14. sep 2013

@annulikb tak kryštalickú sodu mám,ale som ju ešte neskúsila 🙂 ,vyskúšam, díky

annulikb
14. sep 2013

@anatalia77 urcite to skus - mne to pomohlo a to som si tiez nevedela rady

zuzu100
autor
14. sep 2013

@annulikb Práve teraz som kukla ten filter....fuuuuj, čo som tam našla 😝 😝 😝

annulikb
14. sep 2013

@zuzu100 no a mas pricinu - precist si este pracku a mas na 2 - 3 mesiace pokoj................ tak vela stastia - utekam, lebo mi doprala aj ta moja 🙂

monicka201
18. feb 2014

@anatalia77 ahoj ten ocot das rovno do bubna pracky alebo tam kde prasok ci avivaz? dakujem...Monika

anatalia77
18. feb 2014

@monicka201 ja davam rovno do bubna,lebo ja dam cely liter

monicka201
19. feb 2014

dakujem....🙂 skusila som kupit take tablety tak uvidim ci zaberu a ak nie skusim ten ocot....pracka mi nesprdi ale na tesniacej gume je taka mazlavina ....neviem sa toho zbavit....neviete na to nieco poradit...snazim sa ju po kazdom prani poriadne utriet ale aj tak sa mi to tam spravi...🙂

anatalia77
19. feb 2014

@monicka201 klop,klop,tak ja som este mazlavinu nemala,ale asi by som to skusila nechat prejst tym cistenim(95'C),a ak by to nestacilo,tak by som to skusila odmastit dakou jarou,alebo purom

cackaa
5. jún 2014

Dievčatá, tak ja som sa dnes dala na generálne čistenie práčky, návod som našla na jednej stránke:
1. Priamo do bubna práčky nalejem 3 - 4 l vody. Pridáme roztok 1kg kryštálovej sódy rozpustenej v o vriacej vode a pustíme na 90 st. na najdlhší program. (Malo to len mierne peniť, ale mne to penilo ako divé, som si myslela, že tá práčka začne kypieť.)
2. Postup treba zopakovať, ale teraz dáme do práčky 8% zázrak - ocot. Práčku znova pustíme na 95 stupňov a na najdlhší program bez predpierania.

Takže po prvom bode mi vytiekol z práčky strašný sajrajt, ale keď som ju otvorila, tak ma skoro vystrelo - celý bubon som mala úplne šedivý, žiadny lesk...no panika jako hovado, lebo mám práčku MIELE a ešte ju splácam. Takže som rýchlo prešla na bod 2 a práve sa perie, tak uvidím ako to dopadne. Dúfam, že všetko bude OK, inak ma picne 😢 ...potom napíšem.

ammellia
5. jún 2014

@cackaa ako dopadla pracka po druhom prani?

cackaa
6. jún 2014

@ammellia chvalabohu všetko dopadlo dobre a bubon má svoj pôvodný lesk...a práčke je vyčistená "dočista dočista"...

fatra22
1. apr 2016

To je zaujímavé, mám novú pračku 5 mesiacov a strašne zapácha - aj prádlo z nej. Išla som hľadať na internet a našla som túto diskusiu. Starú pračku som mala 19 rokov a nikdy za celých 19 rokov som ju nečistila , nakoľko to nebolo treba, nezapáchala, ani nebolo v nej vodného kameňa, nebolo treba použiť žiadny Calgon ani nič podobné, ako je to možné? Tie novodobé výrobky nestoja za nič!
Keď tu čítam, že čistiť každé 3 mesiace, tak len oči vyvaľujem.

nelka1
22. mar 2018

Vedel by niekto poradiť? Kúpili sme si novú práčku zn Philco PLDS 126403 Crown. Prali sme uz asi 4x, no stále ju cítiť za gumou. Je to hnusny až taký stiplavy smrad. Je to preto, ze je nová? Nepamätám si, ci takto smrdela aj naša prvá práčka za nova. Pustila som ju naprázdno, no len na 15 minútový program, čiže studená voda. Treba ju pustiť na vyvarku? Mám pocit, ze to smrdia tie hadice, keď sa rozohreju. Pradlo nesmrdi.
Navyše je hlučná, keď naberá vodu. Az tak pisti, akoby niekto vrtal. V ceskych recenziach sa skor stazuju na hluk pri odstredeni, ale viac sa uvádza,ze je tichá, tak neviem. Pôvodná bola tichsia. Vie niekto poradiť? Má niekto práve s touto prackou skúsenosti?