Sliepky neznášajú

urusla
30. sep 2023

Dobrý deň, v máji som začala chovať sliepky. Doteraz som s nimi nemala skúsenosti, takže som chovateľ začiatočník. Na začiatok som si kúpila sliepky, sú také hnedé neviem akého plemena. Sliepky po 2-3 týždňoch začali znášať vajcia. Všetko bolo v poriadku, ale ja som sa rozhodla od toho istého dodávateľa dokúpiť ešte dve mladé sliepky, + známi ma presvedčili, že potrebujem aj kohúta. Takže teraz mám sliepky 7ks, vrátene toho kohúta. Nastal však problém s tými dvoma dokúpenými 2ks. Prešli 3 mesiace, a stále žiadne vajce. Tie prvé sliepky kúpené skôr dávajú vajíčka, ale tieto dve vôbec. To jedno z nich sa ťažko zapája do kolektívu, a celkovo som si všimla, že tie dve sú väčšie sliepky ako moje prvé. Chcem sa opýtať, je možné, aby boli nejakého plemena čo je na mäso? A nedávajú vajcia? Alebo kde je problém? Mám počkať alebo ich zarezať ?
Sliepky majú veľký kurín, stravujú sa pšenicou, suché krmivo pre nosnice, posekanou žihľavou, niekedy zvyšky zo stola a vždy ich počas dňa pustím von, aby sa popásli. Priložila som fotky svojich sliepočiek.

subartic
30. sep 2023

Prosím ta a ako vieš že práve tieto dve neznášajú ? Toto určite nie sú sliepky brojlerového typu .Nmeôžu ti zanášať niekde inde ?

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
30. sep 2023

Ako vieš ze práve tieto neznášajú? Ja mam sliepky s ani za oneho nevieme určiť ktorá znáša a ktorá nie a duplom nie každý deň.
Niekedy keď majú stres neznášajú. Nminak skôr či neskôr začnú všetky, už sme pár aj zjedli, lebo vraj neznášajú a pekne krásne boli plné vajíčok z vnútra. Čiže fakt sa to nedá úplne odsledovat

urusla
autor
30. sep 2023

@simca06022011 Dobrý deň, áno ja viem, že sa to nedá určiť , ale ja mám flexibilnú prácu a som väčšinu času doma, počas dňa sa prejdem ku kurníku a vidím ktoré sliepky sedia v hniezde, tieto dve tam nikdy nesedeli. Ja mám kurník väčší + výbeh, čiže keď prídem vidím že sú vonku vo výbehu.

janinah
30. sep 2023

Môžu znášať inde.do kríkov.k susedom pohladaj.

urusla
autor
30. sep 2023

@chodec15 Ďakujem za odpoveď, určite im dám lieky na depresiu, sa čudujem, že mi to doteraz nenapadlo🙂

angela85
30. sep 2023

Tie dve vyzerajú podľa peria o dosť mladšie ako ostatné,daj im čas,určite začnú znášať aj si zvyknú na seba

cecilia29
30. sep 2023

Nie sú to hempšírky ? Ale aj tie nosia. Len sú kombinované maso-vajicka.

angela85
30. sep 2023

Podľa mňa by predajca vedel čo vám predava

simca06022011
30. sep 2023

Len im treba čas;) neboj

marca12
30. sep 2023

@urusla kolko mesiacov maju tie nove sliepky?

urusla
autor
30. sep 2023

@marca12 Kupovala som ich 13týždňové, teraz majú 25 týždňov.

marca12
30. sep 2023

@urusla Niektore druhy zacinaju znasku okolo 28-30 tyzdna. Este pockaj

aaaa1111
30. sep 2023

nase tiez zacali znasat okolo 30. tyzdna, takze este by som pockal. a treba aj odsledovat, ci neznasaju niekde inde. jedna vzdy preletela plot a chodila znasat pod dosky pri garazi

tenerifka
30. sep 2023

no....nemala si naraz kupovat kohuta aj sliepky, ono nie vzdy je kohut prospesny, znamej zacali znasat az ked isiel kohut na polievku

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aaaa1111
30. sep 2023

@urusla davas im aj podrvene skrupiny z vajicok? nech maju dost vapnika

elmivelmi
30. sep 2023

@urusla 🙂 kazda sliepka tak nosi 3roky na zimu nenesu.

urusla
autor
30. sep 2023

@aaaa1111 ano davam im podrvene skrupiny

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanaam
30. sep 2023

@monsterablue a prečo by nemohla mať malého kohúta? Zlé by to bolo, keby to bolo naopak.

urusla
autor
30. sep 2023

@monsterablue kohuta som dostala prednedávnom preto je este maly,

aaaa1111
30. sep 2023

@zuzanaam nam doniesol znamy maleho kohuta, musel ist prec po tyzdni, lebo ho sliepky dobali, nezvykli si na neho a ani to nevyzeralo, ze si zvyknut chcu

janage
30. sep 2023

Skus vygooglit úplne bez srandy teraz nejaká študentka vyhrala medzinárodnú súťaž a skúmala vplyv prostredia hlavne vody na pohodu a znslanie sliepok. Spolupracovala s veterinou

danik1505
30. sep 2023

@urusla tie nové sú mladšie, daj im čas. Bude to ok.

opica_skorica
30. sep 2023

@urusla Dám ti radu:
Máš čas a flexibilnú prácu, tak si všimni, čo robia sliepky, keď si ty pri nich.
Učupia sa akoby pred kohútom?
Keď áno, tak sú pohlavne dospelé a začnú znášku.
Keď nie, sú nedospelé, treba počkať.

janage
30. sep 2023
luccija
30. sep 2023

@urusla dobrá téma dnes sa mama sťažovala, že sliepky čo znášali ako divé tak teraz ma jedno vajíčko.Vraj na jeseň menia perie a vtedy neznášajú plus, keď je tma tak im treba svietiť, lebo vraj?znášajú len, keď je aspoň 10 či 12 h svetlo, takže im večer na jeseň svietia.
Nepočúval som ju dôkladne, lebo mám z nej hlavu ako balón, lebo chcela koláč a z kupovaných vajec neupecie🤪doteraz mi zase volavala, že má 50 vajec a mám ich predať.Daj im čas uvidíš ..