Sila modlitby za dobrého muža

19. jún 2024

Ahojte baby, pomohla modlitba za dobreho manzela niektorej z vás? 😀

adriana2109
19. jún 2024

Mne áno ešte ako pubertacka som sa modlila nech sa raz vydám za dobrého muža a zatiaľ ho stále mám 🤣🤣 vždy si robím srandu že som si ho vymodlila 🙂🤣

autor
19. jún 2024

@adriana2109 nejakú špeciálnu modlitbu? Alebo si len poprosila na konci 😀

4stanka4
19. jún 2024

Ja len taka sranda ze bolo tričko s nápisom: Modlila som sa aby som mala dobrého muža a mam ho, on sa nemodlil, nuž má čo má 😀

jennky13
19. jún 2024

modlitba nie je zaklinadlo a Boh nie automat, kde vhodis mincu a vypadne ti cola 🙂

martinmmartin
19. jún 2024

prvy krok je definovat si co to vlastne dobry znamena. Pre kazdeho totiz nieco ine. Potom mozes uvazovat ako takeho klofnut.
Motlitbicka za "dobreho" je skratka pre lenivcov co ani nedokazu povedat co presne chcu a zjednodusuju si zivot tym ze to nechaju na Boha ( a tak na Boha vlastne presuvaju zodpivednost za svoju neschopnost)

maja22
19. jún 2024

Ja som sa modlila mozno od 13 rokov. Moja modlitba bola vypocuta 🙂 Dnes viem, ze moja modlitba bola len polovicna, nedoslo mi, ze sa musim modlit aj za seba, aby som bola dobrou manzelkou, so vsetkym, co to obnasa. Ale nikdy nie je neskoro, modlim sa za seba teraz 🙂 Ale pridaj k modlitbe jednu dolezitu vec - Boze, nech sa stane tvoja vola, daj mi silu prijat to, co chces odo mna ty.

thirstymonk
19. jún 2024

@martinmmartin Toto je presný pohľad ateistu, ktorý do toho nevidí... Takýto postoj nikto neučí a nie je katolícky (iné denominácie - neviem).

Aj keby Boh v skutočnosti neexistoval, keď už nič, aspoň blahodárny vplyv na psychiku (nazvyme to placebo) niektorých ľudí nemôžeš proste odignorovať.

lapersefona
19. jún 2024

Abo. Modli sa a doveruj Bohu 🥰

sara07
19. jún 2024

už tu táto téma bolo, čo ti nedostatočne napísali alebo potrebuješ si odškrtnut záväzok dnes som šírila slovo božie

bbalin
19. jún 2024

Mne áno ❤️🙂

lucyluska
19. jún 2024

Áno, keď som bola malá chcela som muža s ktorým budem chodiť do kostola. A to mi o viere povedala kamoška, bola som pokrstená a mamka komunistka.
Potom som si dala predsavzatie že budem v celibáte kým ho nestretnem, mala som 29, on 24...
Sme spolu skoro 14r.
P.s. do kostola spolu každú nedeľu chodíme 🤍😁

autor
19. jún 2024

@lucyluska to je krásne ♡ on síce už môj prvý nebude, ale tiež som si dala predsavzatie že mojim ďalším partnerom už bude môj manžel 🙂

katkatet
19. jún 2024

Áno ♥️ a s manželom sa každý večer aj modlievam

dorottka
19. jún 2024

urcite ano, je jasne napisane, proste a dostanete atd atd., toto s colou a automatom je cisty alibizmus urceny pre ludi, ktori nechapu od ludi, ktori to cele este stale nepochopili.

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorottka
19. jún 2024

Kazdy sa k tejto teme vyjadruje na zaklade svojich zivotnych skusenosti, ked raz ma niekto pozitivne skusenosti, co tu bude nasilu hovorit o automate? Staci trochu kontemplacie, ak sa modlitby neplnia, clovek toho ziada vela a rozne, ale realne toho kolko naozaj chce a z hlbky srdca? Srdce neodrbes, len malokto ho naozaj pocuva, resp. ma k nemu pristup, tak sme vzdialeni od samych seba. To je na dlho a nechce sa mi az tak to rozoberat, na vsetko vie clovek vymysliet vela opacnych anekdot… ale respektujem tvoj postoj, mas nanho plne pravo samozrejme. A nie, na predpisane zaklinadla neverim, to je nezmysel 😀

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorottka
19. jún 2024

@jozko_z_lesa nie nie, teraz sa vyjadrim dost hlupo, ber to s rezervou pls, ale ja to beriem tak, ze vsetci sme sucast Boha a tym padom jeho vola je nasa vola, len sme sa tak od tej duse/srdca vzdialili, ze si myslime, ze chceme uplne ine veci nez ozaj chceme (teda, co nasa dusa potrebuje a to, co je tym padom Bozia/nasa vola). Vela zien chce dobreho muza, ale realne ich chcu? Nechcu si nahodou mnohe skor osetrit zranenia, ktore maju, trebars z detstva, ktore im brania byt ozaj stastnymi, a to sa im proste pri dobrych muzoch nepodari? Alebo maju tak spojenych chlapov so stresom (tiez z minula), ze realne si praju viac bezpecie, ktore sa im vzdy spaja s kludom a samotou ako s muzom (to nevedia ani nacitit)? Zjednodusujem strasne, ale nie je nahoda, ze mnohi ludia si povedia na konci, ked im nevyjde nieco - ja som to vlastne ani nechcel, dobre, ze tak bolo atd. Cesticky su vzdy kadejake, suhlasim, casto zbytocne komplikovane, ale to je ta slobodna vola, ktoru mame - napriklad nevyhladame terapeuta, ale namiesto toho si riesime spominane problemy cez lekcie so zlymi chlapmi. Atd atd. Asi to velmi nedava zmysel takto pisomne, uznavam, je to tazka tema, ale podla mna kebyze sa o tom bavime osobne, rozumeli by sme si 😃

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorottka
19. jún 2024

@jozko_z_lesa jj miesam, chcela som napchat co najviac do jednej kratkej odpovede 😀 Zranenia cez zlych chlapov, to si vazne nepocul? Je to vztahova psychologia 101, vztahove vazby, proste casto az prave cez spravanie tych chlapov, pripadne vztahovu dynamiku, si uvedomi, ze ma problem (nic nase problemy nezrkadli tak dobre ako divny vztah) a rozhodne sa ho riesit, vedie to zjednodusene k lepsiemu sebauvedomeniu a neskor i rozvoju. Pri dobrom chlapovi by na to mozno ani neprisla, nielenze by nebola napriek vsetkemu ozajstne stastna (comu tie tazsie zranenia proste brania), naopak tymi zraneniami by nicila ona jeho. Ale opat velmi zjednodusujem.
Dakujem za reakcie, vzdy ma potesi, ked clovek zavrta hlbsie, paci sa mi, ked ludia rozmyslaju sami za seba 🙂

lentilka78
19. jún 2024

@autorka, ja ti to poviem tak, moja suseda o tomto hlásala roky, ako sa modlila od puberty za dobrého muža a aj ho našla, že aj my sa mame modliť aby sme mali dobrých chlapov a aby boli taky ako káže cirkev... Robili sme si z nej často ako kamošky srandu.. Často to rozprávala ako príklad pre ostatných a ako si dobre žijú a sú šťastní , ona je veľmi veriaca. Nuž a po 14 rokoch od svadby si našiel inú a nakoniec odišiel od rodiny, takže už taký dobrý nie je. Už je k**** a jeho druhá manželka je ku*** a ich spoločné ešte nenarodené dieťa je pankhart... Takže asi toľko k tomu poviem, k tej viere vo vymodlenie dobreho muža

ajajaj00
19. jún 2024

neverim vaznee toto myslis

veverickav
19. jún 2024

Ano ja, od svojich 13 rokov, tu modlitbu mam stale napisanu na papieri. Boh je verny a uplne presne mi dal takeho manzela, za ktoreho som sa modlila. Zit s nim je velmi pokojne a lahke, kazdemu vravim, ze to je moj vymodleny manzel... s uplnou vaznostou 🙂 pretoze verim v silu modlitby, v silu silneho Boha.

007marianna007
19. jún 2024

@ano modlitba je naozaj silná a dokáže obrovské zázraky..treba sa modliť k sv.Antonovi, k sv. Rite a k sv. Jozefovi.. nič nie je zo dňa na deň, treba tomu dať čas..a príde to..
Ak treba napíš mi SS a pošlem ti, čo sa treba modliť

dorottka
19. jún 2024

@lentilka78 a ten manzel z pribehu vobec vedel, ze su stastni? 😀

lentilka78
19. jún 2024

@dorottka tak vypadali tak obaja, aj on vypadal spokojny a šťastný, ale len naoko, ako to často býva, nestretavali sme sa často, ale tak párkrát do mesiaca áno, ale vždy to vypadalo v poriadku... Ale keby bol naozaj šťastný tak si nenájde inú, môj manžel sa s ním kamaráti dodnes, aj keď už býva dlho inde, a teraz doslova ten človek žiari lebo sa celý život rodiny netoci okolo kostola a podla nejaký cirkevných pravidiel

Skôr ma zaráža postoj mojej susedy, jeho ex, ako im praje len zle, len nadáva a snaží sa deti poštvať proti otcovi ktorý má veľký záujem o ne, ona taka podľa jej slov "čistá duša" viackrát do týždňa v kostole, modli sa každú chvíľu a pritom vo svojom vnútri nosí len zlosť a túžbu pomstiť sa
A toto je pre mňa presný obraz cirkvi

thirstymonk
20. jún 2024

@jozko_z_lesa ziaden normalny clovek Boha neberie ako automat na zuvacky. V takom pripade by nam stacilo bsetkym sa len modlit a z neba by nam padali khl basy, pecene klobasy, rovno do papule 😅

jennky13
20. jún 2024

@dorottka vies, verim v silu modlitby, ale neverim, ze Boh skace ako mi piskame. Neverim, ze ked ja nieco chcem, tak to "vymodlim". Boh je aj otec a to dobry a neskace ako mu ludia piskaju.
Modlitba je uzasny nastroj na rozhovor s Bohom na budovanie vztahu s nim, ale hladat " modlitbu", aby mi dal muza - je vysmech a chyba tomu bazen.