Rozdiely v oblečení - slobodná, vydatá, s deťmi

zajkula62
16. júl 2017

Ahojte,
zaujimalo by ma co ste zmenili / alebo ci ste nejako zmenili satnik po tom co ste sa vydali?
Nosite stale rovnaky typ oblecenia? Pripadne kedy ste "prestali" nosit sortky (/leginy), a podobne veci? :D
Po vydaji, ci az po 30tke, ci pri detoch?
Existuju nejake "vase" pravidla, ako by mala byt slusne oblecena vydata / alebo uz vydata + s dietatom zena? Co by malo byt v jej satniku tabu?
Pripadne ktore kusky sa Vam na zenach 20+ nepacia, nehodia - neprijdu Vam vhodne? 😉🙂

liz_lemon
16. júl 2017

@zajkula62 ja si myslim, ze oblecenie sa ma nosit podla toho, kto sa v com dobre citi, a ma na to vhodnu postavu, cize aj zena s detmi po 40 sa kludne moze dat sortky a pod., ak ma na to postavu, a citi sa v tom dobre
a take, ze po vydaji...tak to som vobec nepochopila :D

deti95060810
16. júl 2017

aj keď som vydatá a mám už dospelého syna, krátke nohavice nosím stále. nemám problém. Nie len na doma, bežne idem aj do obchodu.... Mne sa totiž ani po niekoľkých pôrodoch nezmenila postava, som stále štíhla a krátke nohavice si môžem dovoliť nosiť ešte aj teraz....čo aj robím....😀

0silvia0
16. júl 2017

@zajkula62 tato otazka mi pripada ako z minuleho tisicrocia. Dnes sa uz ani zeny hromadne nevydavaju...
Ale mne osobne co sa nepaci celkovo na zenach ci su uz vydate alebo slobodne vo vsetkych vekovych kategoriach je:
- Leginy celkovo - moje oci to akceptuju len s dlhym vrchom zakryvajucim predok aj zadok
- natlacene ceciska ci uz umele alebo prirodzene vo vystrihu tak ze idu majitelku udusit
- pudlove gate
- volne nohavice z jemnej latky, v ktorych je vidiet trasuca sa prdel
- sortky mi nevadia ani na starsich pokial maju pekne nohy a su nosene na volnocasove aktivity, samozrejme nie do prace

0silvia0
16. júl 2017

@deti95060810 tvoj predosly nick bol bonaqua, vsak?

pebu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandraalexandrova
16. júl 2017

Nikdy som nechapala taketo nezmyselne obmedzovanie sa. Clovek by sa mal slobodne rozhodnut o tom co si oblecie, vyberat si oblecenie nie podla spolocenskeho statusu, ci podla toho co si pomyslia druhi, ale podla toho co sa mu paci a v com sa citi dobre. Ak ma niekto sto kil a najpohodlnejsie su prenho leginy, nech si ich da. A to bez ohladu na to ze okolie bude tukat na celo, alebo prevracat ocami. Kazdy ma pravo si obliect to v com sa citi dobre, neobliekame sa pre ostatnych, ale pre seba...

janulka1802
16. júl 2017

Ja legíny nosím jedine na behanie, inak sa mi to vôbec nepáči na ženách bez ohľadu na postavu. Nepáči sa mi vulgárne oblečená žena, t. j. obrovský výstrih a extrémne krátka sukňa. Pôsobí to na mňa strašne lacno a nevkusne. Žena môže byť zahalená a napriek tomu z nej srší príťažlivosť. Kraťasy sa mi viac páčia na mužoch. Na ženách sa mi páčia šaty, sukne, proste nech je vidieť, že je to žena, nie turista v softshellovej bunde.

pebu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
novana
16. júl 2017

Jasné, neni nad legíny, najlepšie telové, hlavná vec, že sa v nich cíti dobre... 😉
http://www.protivna-blondyna.cz/2015/05/trendy-...

tyelde
16. júl 2017

Ja som menila kvôli práci, nie kvôli deťom... A keďže sa mi nechce prezliekať 5x denne tak mi proste ostal ten štýl.. Až na pár víkendových výnimiek...

janulka1802
16. júl 2017

@novana ale cítia sa pohodlne... 😀

esther03
16. júl 2017

co s tym ma vydaj???? Slusne oblecena zena (pred vydajom, po vydaji, s detmi...) je taka, ktorej nic netrci spod oblecenia (gatky, sadlo, prsia...).

deti95060810
16. júl 2017

@alexandraalexandrova a ty nepoznám pesničku JE TO PRAVDA ODVĚKÁ ŠATY DĚLAJ ČLOVĚKA....je to stará česká pesnička, ale pravdivá....

candies
16. júl 2017

Ja legíny nosím az teraz ked som tehotná a je to pre mna najpohodlnejšie ale samozrejme a dlhším vrchom každý nech sa oblieka tak ako jemu vyhovuje ked mas 50 a chces kraťasy tak si ich oblec a co 🙂 nemusí ti to okolie schváliť predsa

stastnablcha
16. júl 2017

POPRAVDE MI TO v prvom momente prisla strasne dovna otazka, ale fakt je ze ked som sa vydala prestala som nosit tricka na ramienka s velkym vystrihom. nie preto ze by mi to prislo nevhodne, ael poziadal ma o to manzel... ale inak... komu co jeho je 🙂

alexandraalexandrova
16. júl 2017

@pebu ale to je jasne 🙂 Vzdy sa najdu ludia ktori na teba budu ukazovat prstom a to aj v pripade ak nemas sto kil a leginy, ale slusne saty. Niekomu sa nebude pacit ze v tom mas velky zadok, inemu zas bude prekazat ze sa farba topanok nehodi k ostatnym doplnkom, dalsi skritizuju tvoj uces...hodnoteniu sa vyhnut neda a je jedno co mas na sebe oblecene...taka je ludska natura.

alexandraalexandrova
16. júl 2017

@deti95060810 za existenciu ludstva sa uz naspievalo hodne blbosti 😉 vazne veris tomu ze saty robia cloveka? Zamysli sa nad plytkostou a povrchnostou tejto myslienky. Ja proste neverim ze inteligentny clovek toto berie ako svatu pravdu. Cloveka robi vela veci, no saty to urcite nie su. Ani nahodou...

atrami
16. júl 2017

Samozrejme, ze satnik som zmenila. Sukne mi nekoncia tesne pod zadkom a tricka nad pupkom :-P. Sortky nosim uplne s kludom.

mijo53
16. júl 2017

Môj názor je taký, sloboda neznamená, že robíme čo chceme, všetko má svoje hranice, ináč oblečieme dieťa, tinegerka si tiež zvolí primerané veku a hlavne postave, keď vidím bacuľky v leginách, je to nevkusné. Určite pri výbere oblečenia by mal zohrávať dôležitú úlohu vek, váha, status. Teraz v Chorvátsku /neviem presne destináciu/ nariadili, že po meste, na obed a pod. sa nemôže chodiť vo vrchnom diele plaviek, aj keby turista mal nohavice, čo mne sa páči, plávky patria na pláž a na čľapkanie sa v mori. Včera som bola v kostole na svadobnom obrade a predo mnou sedeli dvaja mladí ľudia - ona a on. Stále jej z pod šiat vykukovalo ramienko z podprsenky, mladý jej to minimálne 3x opravil, opravil a ramienko nie a nie poslúchnuť a to omša trvala 1 hodinu, človek musí vedieť čo , ako a kde sa patrí

zajkula62
autor
16. júl 2017

@0silvia0 Nie nebol. 🙂

@stastnablcha Práve preto som sa na to opýtala, lebo manzelovi príjde nevhodné, ze nosím sortky, legíny a tielka na ramienka s výstrihom. Vraj sa mi to uz teraz nehodí (jedine na "doma" alebo ked ide so mnou on niekam len tak na prechadzku).

@liz_lemon Tym po vydaji som myslela napr.ked uz bude mat rodinu a deti - ze ci je to normalne / nie nosit napr.prave tie spominane leginy :D

@deti95060810 Tak to Vám gratulujem! :D Ja dufam, ze ked budem mat deti, tak ze po porode nebudem ako prekysnute cesto :( Budem sa potom musiet snazit schudnut,, len ktovie ci sa mi to podari.

@0silvia0 Takze vlastne Vam vadi pretrcajuci sa "pohyblivy" tuk :D - ci uz na zadku, cickách a pod. - jednoducho ked je to nevkusné.

0silvia0
16. júl 2017

@zajkula62 hej ten pohyblivy tuk je mne osobne nesympaticky, ale urcite sa to napr. niektorym chlapom paci😨
Ja osobne napriklad som automaticky zacala nosit konzervativnejsie oblecenie ked som mala deti, ale moj manzel smutne poznamenal, preco som prestala nosit minisukne, jemu to chybalo. Tak som ich opat zaradila do satnika, nakolko si ich mozem dovolit

obsadenemeno
16. júl 2017

@alexandraalexandrova praveze vacsina zien sa oblieka pre inych, nie pre seba.

alexandraalexandrova
16. júl 2017

@obsadenemeno Ano, robi sa to tak bezne. Ale podla mna to nie je spravne...

obsadenemeno
16. júl 2017

@alexandraalexandrova ani podla mna 😕

@zajkula62 mne sa nepaci, ak sa zeny neobliekaju primerane veku, postave a prilezitosti. Najhorsie je, ked sa starsia zena snazi okolie presvedcit, ze je stale v puberte.

juliet86
16. júl 2017

@zajkula62 preboha. Cize kym si bola slobodna lakava navnadicka pre muzov ich korist tak bolo vhodne byt odhalena a provokativna ale ked si ta manzel uz ulovil a privlastnil tak patris len jemu a nikto iny sa uz nema pravo na teba pozriet? No zaujimave fakt. Kedysi si vydate zeny davali cepiec a tento ti zakaze oblecenie isteho druhu. No nadherne. A zaujima ho ako to vidis a citis ty?? Ja by som nezniesla aby ma niekto najma manzel obmedzoval v comkolvek. Neboji sa manzel o to ze ak by sa ti muzi dvorili bola by si neverna? Nie je ziarlivy neisty a majetnicky? Nema v teba doveru? Spominal ti ze toto od teba ocakava pred svadbou? Jediny dress code mi moze nutit restauracia ci praca ci spolocenska udalost.

mimla
16. júl 2017

Seminárka?

zajkula62
autor
16. júl 2017

@juliet86 Zamýšľam sa nad tým aj sama. Len on ma "priviedol" na túto myšlienku :D .
Asi je trochu žiarlivý, ale nie nejako extra (toto mi len tak prehodil večer pri TV, nie žeby ma nútil si niečo obliecť alebo neobliecť 😉 ).

A možno má v tom aj pravdu, - ja tiež nemám rada, keď on nosí na verejnosti tielko 😀 . Mám potom pocit, že si ho všíma celé okolie 😀 (a to nie som žiarlivá).

emilia25
16. júl 2017

Vzdy som bola typ riflovy to sa nezmenilo ani po 4 detoch ani v puberte.proste ja a saty nikdy neslo dokopy ani vtedy ani teraz.aj cez leto proste rifle kratke tricko.po dvore si dam aj kratase.

amelie2017
16. júl 2017

U mna sa obliekanie zmenilo vekom, ale nie vyrazne, jasne, ze nosim kratasy, tricka na ramienka a ak je teplo, aj minisaty.. preco nie, manzelovi sa to paci a este je rad, s akou kockou ide 🙂 (jeho slova) ale napr. uz nenosim vystrihy az po pupok a podobne, ale to skor kvoli tomu, ze som zistila, ze taky vystrih na chrbte posobi este viac sexi. Da sa obliekat pekne a zvodne aj bez toho, aby to bolo lacne.

juliet86
16. júl 2017

@zajkula62 akoze tielko lebo je v nom prilus sexi? Moj nosi tielko vidno mu v tom sexi svaly a ja som s tym ok. Vadilo by mi unho tielko v lux restike inac pohodka..