Riad z umývačky mi smrdí

dzt
25. jún 2020

Žienky, už týždeň mám umývačku riadu... ale ja si nemôžem zvyknúť ako ten riad smrdí 🤮🤢 normálne mi je z toho zle. Kapsule mám kvalitné, riad je čistý krásny ale ten smrad... normálne nemám chuť jesť. Dá sa to nejak odstrániť?

poly1
25. jún 2020

Mne tá čistota vonia a riady až vŕzgajú,úplne ma to fascinuje

marianeta
25. jún 2020

@dzt a čo ti smrdí? Myslíš to tak že cítiš tu kapsulu? Mne nesmrdel..aké dávaš kapsule a lestidlo?

poly1
25. jún 2020

Ale existujú aj vône do umývačiek riadu,možno vyskúšať

smejko25
25. jún 2020

ake kapsule pouzivas ?

autumm
25. jún 2020

a čístíš umývačku pravidelne? že vyberieš filter, vyčistíš ho a preplachnes pod teplou vodou. A ešte raz mesačne treba čistiť s tým samočistiacim programom.

laguna28
25. jún 2020

@dzt a dala si tam soľ?

fokuska
25. jún 2020

@dzt Mne tak smrdia sklenene pohare - tak akoby chemicky. Zvysny riad, pribor, hrnce atd necitit nijak, nemaju ziadn vonu, len na tom skle sa to akoby "drzi". Takze tych 6 poharov bud umyjem len v ruke, alebo pred pouzitim preplachnem.

mondolina
25. jún 2020

@autumm
Pred týždňom ju kúpila.

livka_
25. jún 2020

@dzt presne tak, to iste, o umyvacky sa staram. Ked sa nam povodna pokazila lebo odisiel pamatovy panel a urobila to nova..rezignovala som. Kapsule prestriedavam uz len pre pocit..-( kazdopadne ak nalozim na tanier horuce jedlo a dam ho vychladit na balkon, zreaguje to takym sposobom ze sa nic z toho taniera neda zjest. Skusala som uplne vynechat lestidlo (toto byva castym problemom) no efekt nic moc..

fokuska
25. jún 2020

Skuste este z bio/eko obchodov nejake prirodne prostriedky bez chemie. Sestra pouziva len take a je velmi spokojna.

rakywanda
25. jún 2020

Skús používať vyššiu teplotu pri umývaní

korunka1
25. jún 2020

Aj ja to niekedy cítim s pohárov a tanierov...ale len za čerstva. Tiež mi to vadí, keď ten pohár hneď použijem, musím si ho vytrieť. Neprišla som na to, čím to bude. Dcére napr veľmi vadí to vŕzganie tanierov

solange7
25. jún 2020

Po umyvani a suseni otvorim umyvacku dokoran, vysuniem supliky a este necham chvilu odpocivat "nech riady vypachnu kym su teple". Potom to necitim. A prave zavesovacie vone do umyvacky nepouzivam, pretoze potom je ten riad uz uplne napachnuty.

mrkvicka060
25. jún 2020

Aj nam obcas zykne tak zvlastne pachnut riad, nie vzdy. Umyvacku cistime pravidelne a casto. Ale niekedy taky divny smrad, mne to pripomina smrad vonku ked leje a vyroja sa zo zeme dazdovky (strasne mi to smrdi) a nieco podobne citim z tych tanierov, taky ten "dazdovkovy smrad" :D to nemozem z toho ani jest ani pit, musim si to poumyvat rucne. Neviem cim to je. Mozno tvrdostou vody alebo pomerom latok vo vode, netusim.

solange7
25. jún 2020

@mrkvicka060 ano, to je ono 😀

77daniela77
25. jún 2020

@mrkvicka060 Aj ja som to tak mavala....mne sa zda ze pomohlo to,ze nechavam umyvacku vzdy pootvorenu nech sa vetra kym sa znovu nazbiera riad na umytie.Tak ako aj pracka je stale otvorena....

sara07
25. jún 2020

skušaj tablety kym ti nesadnu
mne napr ospevované jar tie my smrdia ešte aj počas umyvanie nie to po umyvaní
dávaj vyššiu teplotu umyvania, ja dávam na všetko auto no a čo že umyva dve hodiny
potom skus šupku z vyžmykaného citrona davat do myčky , dobre to prevonia všetko
nastav správne tvrdost vody
v lete umyvam dole filtre každé rano
toto by mohlo zabrat su tablety do myčiek ktore napr vôbec nezvladam a dost prestriedavam

sara07
25. jún 2020

@mrkvicka060 to je sifon ten treba prečistit
a potom aspon raz za mesiac pustit na prazdno s čistiacim prostriedkom len na najvyššiu teplotu , aby sa všetky trubky preplachli čo su

derdia
25. jún 2020

To smrdi aj mne...my nemame unyvacku ale ked som niekde kde mi daju vodu napit,hned viem, zw ten pohar je z umyvacky...

dzt
autor
25. jún 2020

Kapsule som kupila vraj tie ,,najlepšie,, JAR aj lestidlo dávam, aj to po skončení umývania otvorím a aj tak ma potom z toho až napína 😂 vôbec neviem ani k čomu ten smrad prirovnať... ☹️ Radšej budem všetko ručne umývať 😩

fokuska
25. jún 2020

@dzt Trosku skoro robit zavery po tom, co mas umyvacku tyzden a vyskusala si len jeden druh kapsul.
Skusaj dalej - skus tablety, nie kapsule, skus gel, skus tie eko varianty co som spominala. Vymen iny druh lestidla, alebo kup si 3v1. Isto najdes nieco, co bude vyhovovat.

akvi
25. jún 2020

@dzt presne viem, o com pises, tiez mi nekededy riad takto smrdi. Zistila som, ze miesto lestidla je lepsie davat ocot a mne to menej robi, ked davam miesto kaspul prasok. Viem si regulovat jeho mnozstvo a ked umyvam na kratkom programe, tak dam len trochu, resp. ked aj mam tabletu, tak dam polku. Mam totiz pocit, ze ked je prilis toho pripravku, zanechava aj povlak, nevymyje sa poriadne a aj to mi smrdi.. No a samozrejme hned otvaram umyvacku, ako doumyva..a nechavam doschnut

jaroe
25. jún 2020

@dzt ja som umývačku pouzivala asi 3 mesiace, tiež mi vadila chémia, aj keď ani nie ten pach, ale vedela som, že proste v tých tabletkách je. Eko bio prostriedky zas neumyvali, tak som to vzdala a umývačka mi už roky straší v linke....

kikulienkadd
25. jún 2020

Ahoj,mám 10 ročnú umyvacku Bosch,kapsule Finish quantum, soľ,lestidlo používam tiež, pravidelne umývam filter,tesnenie a je ako nová, riad čistý. Vždy nechám otvorenú vychladnúť, vysusit.

raffaella
25. jún 2020

tak treba pouzivat kapsule bez vone, napr. DenkMit Nature (jednak su ekologicke a jednak su bez vone).

marianeta
25. jún 2020

Ja nechápem ,ako môžu smrdieť riady z umývačky..Ja ju mám 3 roky a ani raz sa mi nestalo,že by smrdeli.. vždy po umytí otvorím dvierka a nechám riad vychladnúť a až potom zbieram.. kapsule som mala snáď už všetky aj gél somár ale najviac mi vyhovujú Jar.

marianeta
25. jún 2020

*Somat* 😀

ramzesa
25. jún 2020

@marianeta 😀

@dzt no tak mne takto po dážďovkách občas smrdí aj čistá voda z vodovodu. Nemyslím, že bude problém v umývačke, aspoň u nás nie. Akoby to šlo zvonku 🙉 . Používam jarové vankúšiky a namiesto leštidla ocot alebo nič. Ale chystám sa nariediť kys.citrónovú.

ramzesa
25. jún 2020

@dzt a aj keby neviem čo mi tá umývačka robila, nevzdala by som sa jej za žiadnu cenu 😂 😂 😂 . Niekedy ide aj 2-3 krát za deň. Keď si predstavím, že by som to všetko musela umývať sama 😲 😲 😲 .

marianeta
25. jún 2020

@dzt ešte ma napadlo,či ti riad netrci príliš dlho v umývačke kým sa nazbiera riad..aj to môže byť príčina..Ja skladujem v dreze a až potom ukladám aby to tam nekvasilo,a vždy ak je prázdna,nechávam pootvorené dvierka aby sa vetrala,lebo v mieste ako je filter,sa drží trocha vody..