Pritiahneme si opasky?

16. jún 2023

Vo včerajšej relácii Na hrane premiér vyhlásil, že Slovensko si musí pritiahnuť opasky, pretože štátna kasa je poloprázdna.

Kde podľa vás máme rezervy (štát), v čom si vy osobne, prípadne vaše rodiny bez väčších problémov dokážete "pritiahnuť opasky"? (Otázne je, ako reštriktívne zásahy do peňaženiek prijmú tí, ktorí už teraz žijú na doraz.)

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
16. jún 2023

Toto sa dalo čakať, keďže na pozícii premiéra a ministra financí sedela osoba ktorá si robila čo chcela a so štátnym rozpočtom narábala ako škôlkar s detskou pokladničku

stanulienkat
16. jún 2023

Si myslíš, že čo sa tu 12 rokov rozkradalo, tri roky rozhadzovalo... zadarmo obedy ....zadarmo vlaky... dovolenkové balicky atd si myslíš, ze odkiaľ sa tie peniaze brali?? Ze ich niekto sadil v záhrade?? Rozkradali a rozdavali nase peniaze, ktore teraz v kase chybaju. Mamicky na Ocr, kocikove taky prispevok...hentaky. Ludo sa to pacilo, hlavne tym, ktorym mozgova kapacita nedovoli rozmyslat, ze tie peniaze najprv treba niekde zobrat. Ak teda nechceme dopadnut ako Grecko pred par rokmi. Bohuzial toto neradi ludia pocuvaju. Oni maju radsej populistov, lebo vedia krasne a z cudzieho rozdavat. Hlavne svojim ludom. A po nas potopa.... Potom sa budu ludia cudovat o 20 rokov, ze nebudu penzie.

rebrambora
16. jún 2023

22 rokov co som byvala na SK to nebolo inak, preto tam uz niesom. Prosim vas to sa da este aj horsie?

maca1984
16. jún 2023

Čakali sme niečo iné ? roky sa tu rozkrádalo, posledné roky rozdávalo ako keby tie peniaze rástli na stromoch.
Ak niekoho prekvapilo alebo prekvapí "uťahovanie opaskov", tak zrejme len tých, čo si nevidia na meter od nosa a len natrčali ruky.

janagem
16. jún 2023

Ja som sa. Začnime tým že zrušíme vlaky zadarmo pre študentov.

diewcatqoo
16. jún 2023

Este ten 500 Eurovy prispevok za ucast vo volbach by mohli dat... az potom nech utahuju (irony) 🙂

deti95060810
16. jún 2023

obedy zadarmo, nezoberú dieťa do mš - maminka je doma za 5 stovák, dôchodcom 13 , 14 dôchodok a keď mi včera prišla daň od mesta tak som skoro onemela...🙄

koniarova
16. jún 2023

Budeme si kupovať menej oblečenia a obuvi. Zvážim,či potrebujem kaderníčku a kozmetičku tak často. Jedna dovolenka bude stačiť. A jesť v reštaurácii len výnimočne.

autor
16. jún 2023

Myslím, že okrem marginálnych reštrikcií ako je zrušenie vlakov zadarmo ap. časom dôjde i k zásadnejším obmedzeniam - k zavedeniu progresívnej dane (PS to mala v dokumente Bod zlomu) podobne ako v Čechách (tam vyššiu daň už schválili pre SZČO a právnické osoby - predbežne o 2 % vyššiu), v možno nás čaká i výrazné zvýšenie dane z nehnuteľností, hovorí sa i o potrebe znovuzavedenia dane z dedičstva, darovania i prevodu majetku.

katulienkax
16. jún 2023

@koniarova a tamti hore sa budu chechtat ako nas okradli a spodina bude zit len z huby do huby

koniarova
16. jún 2023

@katulienkax bohužiaľ to tak bude. Ja som len odpovedala na otázku

pribinak
16. jún 2023

Prvé čo by som zvýšila je daň na cigarety a alkohol. Kto sa chce venovať tomuto “hobby” tak nech si priplatí

Tak a teraz do mna 🤣🤣🤣

autor
16. jún 2023

Mimochodom - myslíte, že výška bonusov typu vlaky či obedy zadarmo prevýšia výšku nevyčerpaných grantov z EÚ? Len za tento rok je otázne čerpanie 800 miliónov.

halci
16. jún 2023

@pribinak preco? hovorite cistu pravdu.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikasmile
16. jún 2023

@pribinak ja by som bola tiež za, len by som mala obavy, že naozaj tí alkoholici aby nezačali pre chlast kradnúť.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
16. jún 2023

@nikasmile to by už bol uch problém, basa ich čaká

pribinak
16. jún 2023

@evamarek77 kľudne mize ísť opäť o 30% hore. Ani alkohol ani cigarety nie sú nevyhnutne potrebné k životu

janagem
16. jún 2023

Autorka - netuším či prevýšila, ale sú to zbytočne vyhodené peniaze. Prečo by mali mať študenti vlaky zdarma po celom Slovensku? Ak už by sme to chceli nechať tak obmedziť len a len na z miesta bydliska do miesta školy

martinka13
16. jún 2023

12 rokov sa kradlo, posledné 3 sa to aspoň rozdávalo. Ak vyjdú preferencie, zas sa bude len kradnúť +ľudia si utiahnu opasky. Veď predsa sa nemôže bezbreho rozdávať (napr.60 eur prídavky na deti). Bude veselo.....

huginko
16. jún 2023

@evamarek77 nech ide aj o 10 percent, som za. Alkohol a cigy neprinášajú nič dobré. Keď chceš piť a fajčiť, zaplat

panonia
16. jún 2023

Obedy zadarmo a mamičky na OČR Vam vadia ale koľko peňazí minuli na celoplošné testovanie, MOMKY, nakup vakcin, Ukrajincov, nakup zbraní, atď . Teraz chcú ďalších 500 za účasť na voľbách to je choré....

jajajaja2
16. jún 2023

@panonia a? Ti co nadavaju na testovania, momky, blabkabla (vsetko okolo Covidu), teraz podpora Ukrajiny, by boli prvy z rukami siroko roztiahnutymi, ocakavajuc podporu od zapadu, keby sa blbecek putler presunul ku nam so svojou vojenskou operaciou. Ach jaj. Trosku sebareflexie by nezaskodilo 🤦‍♂️

meca
16. jún 2023

@janagem s tym súhlasím len na cestu do školy a nazad nie sa voziť kade tade

terry658
16. jún 2023

Zrušiť mimovládne spoločnosti,nezmyselné projekty cez, ktoré sa prelievajú peniaze, začať hospodáriť so sedliackym rozumom a zaviesť hmotnú zodpovednosť pre politikov a aj ich rodiny. Stačia tieto opatrenia a kasu máme plnú.

kuki13
16. jún 2023

ja sa obavam ze uz mame nakrocene riadne na grecku cestu a setrit sa velmi nebude...neverím ze nova vlada bude setrit lebo vyhraju populisti utociaci na najnizsie pudy ako vacsinou.

huginko
16. jún 2023

@panonia
@panonia no sorry, mne vadí to, že nie je rovnaký meter na všetky deti. Môj syn tercian na gympli osemrocnom, 14 ročný, za obedy platím 2.70 eur za jeden. Prečo iné deti zadara, ja platím?bud všetci alebo nik

barbie1981
16. jún 2023

@pribinak nechápem prečo by sa mala dvíhať daň za cigarety a alkohol ( podotýkam že nefajčím ani nepijem), mne je úplne jedno, že ľudia majú takýto zlozvyk ale prečo by im mala stat krabička 7 eur? Lebo je to nezdravé? Tak zvysme daň za údeniny, sladkosti, sladké malinovky.... To je tiež nezdravá závislosť a netreba to k životu.