Predávate aj veci, čo ste dostali?

ckatka
12. apr 2021

Ahojte, zaujíma ma taká vec. Triedila som veci po malom na predaj, šla som to fotiť a hodiť na bazár...a narazila som tam aj na pár kúskov, čo sme dostali. Niektoré nepoužité niektoré raz oblečené.
A trochu som sa zhaluzila. Či nie je blbé to predávať. Resp . keď tak za koľko?
Darovať /posunúť po kamoškách a rodine už nemám komu, sme poslední s bábätkom. A zasa nie som taká bohatá aby som si mohla dovoliť len tak rozdávať cudzím ľuďom nové veci. Chápete ako to myslím?
Za tie peniaze zrejme aj tak len tu kúpim zasa väčšie oblecko...
Ako to robíte vy?

irusa
12. apr 2021

áno dávam na predaj

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
12. apr 2021

@ckatka ked ta hryzie svedomie, tak sa spytaj darcu, ci to nechce spat. Ak povie ze nie, tak predaj.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamlicek
12. apr 2021

Ja by som sa tym netrapila, ved ked uz nemas komu tak to predaj, predsa len myslim, ze to co ti darovali, tak ti to darovali s vedomim, ze to budes mat a nie ze to potom vratis, ozaj to neries 🙂

dkethe
12. apr 2021

Ja predavam. Su toho haldy a to si casto darca neuvedomuje. Ale uz ma miestami hryzie svedomie...

lubka73
12. apr 2021

vratim kamoske ta ich este posuva dalej /samozrejme len take co sa daju este v pohode nosit, ale my sme sa tak dohodli nakolko jej brat ma este mensie deti

jvasenka
12. apr 2021

@ckatka normálne predávam väčšinou za polovičné ceny (ak viem pôvodnú cenu) alebo dávam také primerané

kubkovamama
12. apr 2021

@ckatka záleží od koho bolo darované.😉Niečo čo bolo dosť hodnotné je mi blbé predať.Alebo od niekoho o kom viem,že sa na dané veci stále vypytuje aj ked reálne dieťaťu dávno nesedia.Mám darované úplne nevhodnosti,čo som vyslovene odmietla..a teraz neviem čo s nimi,lebo osoba by sa na 100% urazila keby ich predám alebo darujem ďalej.Ďalšia vec,uz sa mi stalo aj to,že kamoška to po mesiaci pytala naspäť..😂 Teraz to robím tak,ak mi už niekto niečo nepotrebné dá,operiem,vyzehlim,ulozim.Aby som nemala zly pocit,ze som to malej obliekla,ak by to niekto chcel naspäť.

ckatka
autor
12. apr 2021

@kubkovamama ja myslím akože darované ako darček pre dieťa napr pri narodení, pod stromček a tak...
Keď mi niekto niečo posúva, tak sa uistujem pre istotu ci to bude chcieť nazad. A keď áno nech mi to radšej nedáva lebo ja nemám kapacitu pamätať si presne ktoré bodycko mi kto dal...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu0123
12. apr 2021

Normalne predavam ale za uplne smiesne sumy alebo aj darujem.Tolko veci co sme podostavali,nemienim to skladovat.Casto predavam uplne nove veci,kedze sa ludia vobec netrafili do cisla ci vkusu.Dokonca aj hracky.Ked mala.dostala na vianoce 3x drevene kocky napr.

asia83
12. apr 2021

@ckatka Tak keď mi to niekto dal napríklad na narodeniny, prečo by som mu to vracala? Ale aj keby mi niekto to oblečenie dal iba tak, áno, predám to ďalej. Za každú košieľku sa pýtať, či to chce naspäť? No neviem. Môžete sa opýtať dotyčného, či to chce naspäť, na tom nebude nič zlé.

kubkovamama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
whatever1
12. apr 2021

@ckatka Keď niekomu niečo darujem, tak mi je jedno čo s darovanou vecou urobí. Ak sa ta vec nepaci, tak uprimne budem radšej ak ju dotyčná predá a má z nej aspoň niečo.

leona45
12. apr 2021

Ano predavam

janickacrazy
12. apr 2021

@kubkovamama to si robíš srandu? to fakt niekto takto pýta veci, čo ste dostali pre malú na narodky?

tuppuk
12. apr 2021

Myslím si, že to je úplne normálne, keď aj tie veci predáš.

nely1704
12. apr 2021

Nie, nepredávam

ckatka
autor
12. apr 2021

@kubkovamama chápem. Ja som tak napríklad kúpila kamoške pre malého drahsiu vec ktorú si ona nechcela (kvôli cene) kúpiť, s tým, že keď vynosi, bude pre môjho. Ale obe sme o tom vedeli vopred.

dzina007
12. apr 2021

zalezi od toho co a od koho... oblecenie som popredavala porozdavala podl stavu.
Napriklad ale lyze s lyziarkami ktore som dostala od kolegu som podarovala dalsim kolegom, monitor dychu co som dostala od kolegyne som darovala dalej v praci.

bashawelle
12. apr 2021

@ckatka asi 99% darovanych veci darujem ďalej, ak sú ešte použiteľné a poslúžia. Predávam výhradne darovane mojou mamkou (samozrejme len vo vhodnom stave na predaj), pretože ona sama navrhla, že s tými darmi od nej, čo už nevyuzijeme, mám naložiť ako uznám za vhodné, vrátane predaja.

asia83
12. apr 2021

@ptmt1011 Aj ja som darovala kopec vriec, ale aj predávam. Mali sme množstvo oblečenia, nášho, detského, v horšom stave, i v dobrom. Tie drahšie, nové veci predávam, staršie, používanejšie dávam. Verím, že mnoho dám tu robí podobne, iba sa s tým nechvália a reagujú na príspevok autorky, ktorá sa pýtala na PREDAJ darovaného oblečenia. Avšak chvála vám, že všetko vaše oblečenie darujete. 👍🏻

bavlnka92
12. apr 2021

vždy existuje symbolická suma. alebo vymeniť za niečo (ovocie, čokoládu), to by som nebrala ako zločin 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maximilie
12. apr 2021

@ckatka urcite by som darované nepredavala. To co som kúpila , niekedy predám. To co som dostala, darujem dalej, posúvam to a dotyčný nech si s tým už urobi co chce.
Aj mne by to bolo blbé a trápne...

zuzanockamt
12. apr 2021

@ptmt1011 to isté aj ja robím...zatiaľ len oblečenie po malom, plné krabice cez FB cudzím ľuďom ... nevidím význam to skladovať a predávať po 50 centov za body ... a takto to aspoň pomôže

halabolka
12. apr 2021

@ckatka keby sa ma svagrina spytala ci chcem naspat oblecenie, ktore som kupila jej detom (ja bezdetna) tak by som na nu asi velmi zlastne pozrela, ci jej nesibe 😂 ved som to kupovala tym detom, nie sebe. Bol to dar, tak nech s nim nalozi ako len chce, pre mna za mna ked ho preda aj za dvojnasobok kupnej ceny. Nedarujem druhym dary preto, aby mi ich vracali. Keby som niekedy v buducnosti darovala niekomu napr.aj kocik (najpravdepodobnejsie niekomu z rodiny) s tym ze uz nechcem dalsie dieta, je mi fuk ako s nim dalej nalozi. Ked na to nemam a potrebujem peniaze, tak predam. Ak ale nie som v nudzi, tak rada darujem, nech veci posluzia aj inym.

mon29
12. apr 2021

Ja asi budem za blbu, ale ja veci po detoch darujem

mariejenka
12. apr 2021

😃😃ja som darovala sestre termosku,z ikei taký jednoduchý dizajn, si liter aj viac objem, farba jej obľúbená, ked.som ju skusila drzala teply caj ozaj dlho, bola som presvedčená ze sa bude páčiť...po asi.pol roku som bola u nasej mamky ,a kukam termoska! Odkiaľ ju máš? Jaj, J mi dala,ze ju nechce,ze jej nepasuje,a ma ju od teba, ..to hej, ale,nevadi,..kus ma to zamrzelo, mamka používa termosku stale, a sestra rumazga ze taku aka by sa jej hodila ešte nikto nevyrobil...
Mozno off topic, ale chxela som sa vyznať z pocitov, diky uľavilo sa mi ✌️