Predaj bytu a problémoví susedia

24. júl 2022

Ahoj dievčatá. Mám taký morálny problém a potrebovala by som počuť aj názory druhých ľudí.
Ide o to, že majiteľ bytu, v ktorom s partnerom bývame, ide byt predať. Už nám o tom povedal, už sme si aj našli iný prenájom. Ide o našich susedov, ktorí sú problémoví. V auguste budu chodiť na prehliadku záujemci, nemusí na to vôbec prísť, ale ak by prišlo a oni sa nás pýtali na susedov, čo by ste im povedali? Klamať im nechcem. Nemôžem povedať, že sú super a bezproblémoví, bohužiaľ sme na nich už volali aj políciu. Ako by ste sa zachovali? Mne by bolo ľúto tých ľudí, čo by tých išli bývať.

maranta_leuconeura
24. júl 2022

Povedz im pravdu. Niektorych odplasis, ale ked sa odstahujete, uz si to bude menezovat majitel bytu sam a potom mu to niekto urcite kupi 🤷

solange7
24. júl 2022

Porozpravaj sa o tom aj s majitelom.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cheeta
24. júl 2022

Som na tom úplne rovnako, aj keď už pár rokov dozadu (cca 3 roky) je pokoj, no boli koncerty hlasitej hudby, zrejme pílenie dreva o 3-4 nadránom...policajti, opití kamaráti...nebolo to denne.

Pravdivo odpovedať na p o l o ż e n é otázky.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranta_leuconeura
24. júl 2022

Tie prehliadky mu zabezpecuje realitka a vy mate teda len spristupnit byt? Tak som to pochopila, ked majitel byva daleko. V tom pripade ja by som sa mozno pokojne aj vzdialila a nechala to medzi maklerom a zaujemcom. Ci majitel si predstavuje, ze tie prehliadky budete ludom robit vy? 😆 Lebo to je dost mimo poziadavka a neexistuje na to ziadna povinnost z vasej strany

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
namornicka
24. júl 2022

Informovali ste majitela priebezne o tom, ze susedia su problemovi? Aby nebol prekvapeny ked to vybalite pri obhliadke 😀 Skus ho poziadat aby zacal byt predavat az ked tam vy nebudete, oznam mu datum. Je to aj v jeho zaujme, ale mozno to pochopi az po prvej obhliadke. Inac je mi fakt luto ludi, ktorym sa zamlcia taketo skutocnosti, vyhodia kopec penazi za byt a potom tam nemaju klud.

ropucha6
24. júl 2022

Ak ide o to, ze len mate spristupnit byt na obhliadky, tak by som nic o byte nekomentovala, tiez by som nechcela klamat. To si ma riesit realitka a majitel.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
24. júl 2022

byt nepredávate vy, ale majiteľ. Všetky záležitosti okolo predaja, obhladok a pod. sú jeho povinnosťou, vy na tom vôbec nemusíte participovať. Určite by som od majiteľa žiadala termíny obhliadok a v tom čase by som nebola doma. Je sympatické, že chcete "chrániť" budúcich nájomníkov, ale sú proste veci, ktoré človek neovplyvní

pazdura
24. júl 2022

Upozorni majiteľa a nech si to rieši on, len tu je ten problém že nie každý má aj morálku v krvi 🥺

anita6666
24. júl 2022

Nechápem,ako sa môžeš takúto blbosť pýtať? Ty nie si majiteľkou bytu a absolútne nemáš žiadne právo na nič. Všetky otázky nových majiteľov musí zodpovedať súčasný majiteľ,nie ty. Ty si povinná bez komentára strpieť obhliadky a v stanovenom dátume byt opustiť. Keď budeš mať vlastný byt,tak sa angažuj vo svojom a nepchaj nos do majetku niekoho cudzieho.

autor
24. júl 2022

@anita6666 Asi sama prenajímaš, potom chápem tento Tvoj výkrik 🙂

autor
24. júl 2022

@danica2711 On nás poprosil, že ak by boli prehliadky či by sme po dohode boli ochotní záujemcov uviesť. Ale nakoniec to môže byť úplne inak.

petulda333
24. júl 2022

@anita6666 a tebe co sadlo na nos? Citala si co pise? Asi nie. Ona sa nejde starat,pyta sa ci ma povedat pravdu,ak by sa jej zaujemci pytali na susedov. Ci ma byt ticho lebo nie je majitelom bytu? 🤦‍♀️ my ked sme hladali byt,tiez sme sa ludi pytali na susedov a bolo mi jedno ci mi odpoveda majitel bytu aldbo nie. Ona v tom byte zije,da urcitw relevantnejsiu odpoved nez majitel kt chce len predat byt

anita6666
24. júl 2022

@petulda333 toto je hlavne chyba majiteľa. On má byť ten,ktorý si osobne príde s prípadným záujemcom prezrieť byt,ako aj odpovedať na ich otázky. Ak mu je to jedno a nechá ich napospas nejakým cudzím ľuďom,potom ti cudzí ľudia žijúci dočasne v danom byte by mali mať tolko chochmesu,aby prípadnému záujemcovi slušne povedali,že s otázkami sa musia obrátiť na majitela. Neviem si predstaviť,že by som prenajímala byt a nájomníci by mi púšťali do bytu barskoho bez môjho vedomia na obhliadku. To už čo je za haluz? Majiteľ bytu tiež nebude celkom v poriadku,keď má takýto prístup k danej veci.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anita6666
24. júl 2022

Samozrejme,že barskoho však on ani nemá páru,kto mu behá po byte? Len na základe nejakého telefonátu? Vsak koľko je takýchto podvodníkov? Len ľudia sú fakt blbi a naivní...nuž,ale keď mu to nevadí,možno sa raz zobudi

missdiva
24. júl 2022

Ja suhlasim s @anita6666 len jemnejsie povedane.
Vy nemate co zaujemcom rozpravat o byte. Je to rozhodne na majitelovi co im povie. S nim budu mat zmluvu, nie s vami.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
missdiva
24. júl 2022

Normalny majitel by nenechal obhliadku na podnajomnikov lebo chce zaujemcov sam vidiet, aj ked byva daleko. V sucasnej situacii na trhu si casto predajca vybera kupcov.
Ja by som zaujemcom na tvojom mieste zo slusnoti povedala nech sa s otazkami ohladom bytu obratia na majitela bytu, ze im ho len spristupnujem za ucelom obhliadky.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
24. júl 2022

A vy ste tam azda chceli ostat? Ja som myslela ze odchadzate kvoli susedom. Tak to potom nebudu uplne najhorsi.

anita6666
24. júl 2022
petulda333
24. júl 2022

@anita6666 ty to pises,akoby si ich tam autorka sama pozyvala. Neprehanaj. Ano,otazky mozu smerovat majitelovi,ale take ako ked ide o susedov,tak nato najlepsie a najpravdivejsie odpovedia najomnici