Prečo sa niektoré ženy stále sťažujú sa na všetko?

3. sep 2023

Včera som stretla kamarátku zo školy, sadli sme si na kávu a pokecali čo nového. Dlho sme sa nevideli.
Má 2 deti, dobrého chlapa čo pekne zarobí. No není spokojná. Sťažuje sa že musí sa starať o domácnosť a variť. Pýtam sa jej čo konkrétne. Že upratovať, vysávať, podlahu zmyť atď, variť, riad umyť atď. A popritom starať sa o deti. Nechápala som, veď toto všetko je normálka a každá žena toto všetko robí. Pýtam sa jej a chlap ti pomôže. Že áno berie deti von zakaždým keď má voľno. Že medzitým ona ide na nechty, kadernícke alebo vyraziť si s kamoškami na párty.
Ona nepracuje, už je 10 rokov doma a živí ju chlap. Kukám na ňu, potom z čoho si unavená, čo nevládzes. Keď to v mojom okolí ženy nemajú ani polovicu pomoc od chlapa čo táto kamarátka, plus chodia aj do práce a stíhajú. Hovorí že ledva čaká kedy deti pôjdu do školy a škôlky a ona bude mať konečne kľud doma. Že keby vedela čo to všetko obnáša nikdy by nebola mala deti.
Fakt nechápem prečo sa niektoré ženy stále sa sťažujú na všetko? Aj tu na koni koľkokrát ženy sa len sťažujú. Áno niekedy to dá zabrať keď sa všetko sype na hlavu. No je to len obdobie, za každým zlým zase slnko vyjde. Čoby sa stalo keby si ľudia začali vážiť to čo majú, keby boli k druhým láskavejsi? Keby sa menej sťažovali a viac si užívali? Život je tak krátky

colsami
3. sep 2023

Nie len zeny. Su proste take typy neustalych frflosov. Zle je ked je doma robota, zle je ked su v praci, este horsie ak v praci nie su a nudia sa. V lete je prilis teplo a v zime prilis zima a skoro tma. Na Slovensku to je nanic, v zahranici vlastne tiez.

Proste stazovatelske typy ludi, ktore maju potrebu stale sa na nieco ponosovat. Ak mame blizky vztah tak takym vzdy pripomeniem co vsetko dostali a maju, a za co byt vdacni. Ak je to hrach na stenu hadzat, netuzim toto pocuvat, prirodzene s takymi ludmi vela casu netravim, ak mi maju kazit den... 🙃

zmrzlinka2021
3. sep 2023

Stazovanie je je taky narodny sport slovakov a sloveniek.

A prečo?

Mentalita obete... Nikdy neprevzal za svoj zivot zodpovednost a utapa sa v sebalutosi a obvinovani inych. Nevie zit v slobode, najma vnutornej slobode, vdacnosti, vyuzivat svoj potencial, napredovat. Je ovela jednoduchsie frflat, takto sa zgrupovat a vzajomne sa povzbudzovat, ako je vsetko zle, ako to nefunguje, kto mi skodi.

U tvojej kamosky to moze byt v pohode aj to, ze proste isla do materstva aj napriek tomu, ze to tak nevnimala ale nechala sa dotlacit

simona20201309
3. sep 2023

A ty sa teraz nesťažuješ?
Uznávam, kamoška je trochu z inej dimenzie, ale kamošky sa chodia na kavu bežne , vykecať". Niekto len potrebuje zo seba dostať všetko von a v pohode ide ďalej. Asi už má dosť po 2mesiacoch prázdnin a potrebovala sa postazovat.
Zas keby začala hovoriť o tom, že ma skvelého muža, skvelé deti, že sa ma super a ma čas aj na nechty a na kamošky.... nezalozila by si diskusiu, že prečo sa niektorí ľudia potrebujú chváliť?
Neviem, ale mne také diskusie kde sa nerieši žiaden problém, len si tu človek prišiel po názor na názor prídu fakt cudne.

reanda
3. sep 2023

ked zena nechodi do prace, travi vacsinou s detmi ovela viac casu, ako zeny pracujuce.. moze byt z toho tym padom viac vycerpana, lebo je tym presytena.. mnohe zeny, co maju male deti a pracuju, sa vyjadruju v zmysle, ze si idu do prace oddychnut .. takze preco by zena, co nechodi do prace, nemohla byt z deti a domacnosti unavnena alebo otravena? ja tu citam kopu prispevkov v zmysle, ako sa uz rodicia nevedia dockat konca prazdnin, lebo maju z deti dost
a ako vies, ze sa stale stazuje? pises, ze si sa s nou dlho nevidela, boli ste spolu chvilu na kave, ale z toho vies usudit, ze sa stazuje stale a na vsetko 🙂

viestta
3. sep 2023

Preco by sa stazovali iba zeny? Stazuju sa aj muzi, v rovnakej miere. Proste niekto ma stazovaciu naturu a pohlavie o tom vobec nerozhoduje. Taky clovek si dovod na stazovanie vzdy najde. Netreba si ich vsimat. Ich zivot, ich nespokojnost s nim. Sami si robia zle ani o tom nevedia...

pkgirl30
3. sep 2023

@simona20201309 autorka sa nesťažuje ale čuduje sa a je zvedavá na názor iných ľudí....ak ty nemáš rada takéto diskusie tak prečo komentuješ? rob užitočnejšiu vec ako komentovať niečo, čo je podľa teba blbosť

jana_eyre_2
3. sep 2023

Lebo sú frustrované, niečo im chýba.. ja som tichy človek, čo zväčša v druhych evokuje chuť sa vystazovať.. čiže zväčša počúvam sťažnosti na čokoľvek.. ľudia sú nešťastní, nevedia čo s tým robiť, chcú to zo seba dať von aby sa im uľavilo, ale často to nejde tak ako by si priali a myslím že aj rady len zhoršia ich vnímanie.. totiž rady nechcú počuť, chcú mať len pocit že ich niekto počúva a ano, aj poľutovanie by pomohlo.. niekedy mám dojem že sa ta negativita potom namna valí a sama mám z nej zlú náladu.. ale verím že ľudia sa často necítia doceneni a preto majú potrebu sa posťažovať..

simona20201309
3. sep 2023

@pkgirl30 super .... a teraz aký zmysel mal ten tvoj príspevok?

pkgirl30
3. sep 2023

@simona20201309 a ten tvoj ? 🙂

jana_eyre_2
3. sep 2023

@reanda hlavne ženy doma s deťmi málokedy majú nejakú pozitívnu spätnú väzbu.. deti to berú automaticky že mama urobí, obriadi, muž často krát tiež ignoruje že manželka robí niečo dobre a vďaka nej doma veľa veci funguje.. v práci má človek ak sa snaží nejakú spätnú väzbu, minimálne raz za rok im šéf povie ako je s nimi spokojný 😅

reanda
3. sep 2023
liusa82
3. sep 2023

no kamoška neni sama.Ani mňa by takýto rodinný život ktovieako nebavil a nenaplňal.Aj keby mi chlap pomáha alebo rodičia.Hold jasné že to musí unaviť.Starať sa o deti a domácnosť ešte aj ako.Nie je na to každý typ.Kamoška mala radšej zostať bezdetná a mala by klud.

autor
3. sep 2023

Príklad ona má voľného času na seba až moc. Deti chodili celé leto do táborov a keď potrebujú zavolajú si opatrovateľku alebo babky. Tak nemá byť z čoho unavená z detí keď ani nebýva s nimi dennodenne.

janinah
3. sep 2023

Frflosov ako tvoja kamarátka obchadzam nadaleko a nepripustim si ich k telu.Zena s veľkými deťmi.ktora nepracuje je u mňa lenivec.Ani také kamarátky nemám.Ja sa na káve s nimi vykecam.zadmejem a nabijem energiou .Je to tvoje rozhodnutie s kým chodíš na kávu a čo si tam musíš vypočuť.

miskakyska
3. sep 2023

...a nezávidiš jej ty tak trošku?🤭
.. keby sa mi niekto takto vyžaloval
niekde na káve,tak na to zabudnem, kým prídem domov...a nieže , aby som sa v tom vŕtala na koníku😬

abbey1
3. sep 2023

Dlho ste sa nevideli a ty presne vieš, ako žijú a či má právo byť unavená. ;)
Švihlo by ma z kamarátiek, ktoré so mnou pôjdu na kávu a potom o mne kleberia a najlepšie na nete.
My sa ako skupinka báb stretávame pravidelne. Postažujeme sa, pochválime sa, ponadávame si, zasmejeme sa.
Nikto nežije len ružový a nikto len temný život.

autor
3. sep 2023

@miskakyska Nie, nemám čo jej závidieť. Ja som spokojná so svojím životom, mám svoje bývanie, svoju firmu, zdravé deti, dobrého manžela, nič mi nechýba.

mikadooo
3. sep 2023

Ja nechápem, že niektoré ženy jednoducho nevedia prejsť problémy iných ľudí mlčaním, alebo sa tváriť aspoň trochu empaticky. Nie, kdeže. Kamoška určite chcela počuť, že čo sa sťažuje chronta lemtavá, iné zvládnu toho 2x toľko... A kamoška sa určite poteší aj tomu, že okrem toho, že si ju zdžubala osobne, ešte potrebuješ to zverejniť aj na modrom koňovi. Gratulujem, ty si určite kamoška roka 👍.

babulkomale
3. sep 2023

Zacni s tou laskavostou u seba. Odsudzujes a posudzujes a nestacilo ti kamaratky sa nechapavo pytat z coho je unavena, este to riesis na koni.

nikasmile
3. sep 2023

Sťažujú sa, potrebujú to proste dostať zo seba a na to slúži dobrá kamarátka. Nechcela by som kamarátku, čo by o mne založika diskusiu a za toto😀

h2
3. sep 2023

Podľa mňa je nespokojná práve preto, že nepracuje. 10 rokov byť doma musí byť záhul na psychiku.

aurora33
3. sep 2023

Podla mňa je unudena

lonely66
3. sep 2023

autorka, no tak sa kamaratka nudi, no boze. nevie, co od rozkose.
avsak, ja akosi tiez neverim, ze jej nezavidis. ja ked nezavidim, tak to neriesim a pustim z hlavy ihned, ako sa dozviem take blaboly.

simona20201309
3. sep 2023

Ty máš nejak veľa informácií z jednej kávy. To ti až tak vadí ako sa?

mane01
3. sep 2023

No tak toto si mala pekne krasne povedat rovno jej, a nie nam… co my s tym akoze? 🤷🏼‍♀️🤨

hederamonstera
3. sep 2023

Nehovoris o mne? 😄 od kedy mam deti sa nespoznavam, vzdy som bola vesela, za kazdu zabavu a teraz je zo mna troska, ktoru kazdy den boli nieco ine, cela domacnost jej leze na nervy a proste furt by som sa stazovala lebo ma vsetko proste sere. Ale ja zasa nemam ziadny cas na seba, manzel je viac mimo domu ako doma a ked je doma, tak na mobile. Aj by som sa rada niekomu vyzalovala ale nemam ani komu.
Takze tvoja kamoska toho tiez moze mat dost, akurat mala blby den ked bola s tebou na kave a vyzalovala sa ti no.

autor
3. sep 2023

@simona20201309 Sa poznáme od detstva, to že sa nestretávame neznamená že nie sme v kontakte cez internet.

yoxinka
3. sep 2023

Ona nie je unavená, je znudená životom. Jej jediná starosť je riešiť seba. Nič neprodukuje, nič netvorí, nepracuje, nič nemusí. Deti ju zjavne nebavia a nenapĺňajú, chlap všetko zabezpečí. Časom si nájde milenca, lebo už nebude vedieť, čo so sebou. Taká smutná existencia je to.

hederamonstera
3. sep 2023

@yoxinka ty ju az tak dobre poznas?

yoxinka
3. sep 2023

@hederamonstera
Čítala si, čo písala autorka?