Prečo sa dospelý človek vysmieva inému?

13. jan 2022

Ahojte,dnes som sa zamyslela nad tymto.Bola som svedkom situacie,ked sa vysmieval jeden dospely zovnajsku ineho,ktory siel okolo a strhol aj vsetkych okolo.Mne osobne to prislo dost ubohe...Nic tak hrozne zas to nebolo...kazdy je nejaky...napadlo ma,ze ak si to ten clovek vsimol,ako sa musel citit.

amanta5
13. jan 2022

Aj si sa zosmiešňovaného zastala?
Pretože práve to je najdôležitejšie v takýchto situaciach urobiť.

autor
13. jan 2022

@amanta5 nezastala,stala som obdalec,nepatrila som k tej skupinke.

sima338
13. jan 2022

Je to maximálne úbohe....hlúpe, arogantné, mimo...nič viac k tomu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. jan 2022

@viestta jasne,mohla,teoreticky.No tak nemam dovod sa bavit s cudzimi ludmi.Zas ja som sa rozhodne netvarila pobavene,To stacilo,myslim.🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amanta5
13. jan 2022

Nie to rozhodne nestačilo.
Ak vyzerali agresívne, tak ok, to by som ešte pochopila.
Ale ak sa len hrali na zaujímavých, nie je dôvod aby ich človek slušne neupozornil ..

autor
13. jan 2022

Tak nie so vsetkym som ochotna nieco takto aktivne robit.Keby sa to moji kamarati ci znami vysmievali takto niekomu,isto poviem ,cosimyslim.Tak rovnako mozem ist k urcitym ludom,o ktorych sa vie svoje a vraviet im-nekradni a podobne.Nie..len ma to znechutilo,aj som z toho taka smutna,ze co z toho maju...

anyka2110
13. jan 2022

Poznam tiwz takeho dospelaka,ktory ma vzdy potrebu si z inych robit zarty,len zo seba nie 🤦 taka "skvela" povaha...nedokazala by som s nim zit v jednej domacnosti

h2
13. jan 2022

Aké ste tu zase všetky uvedomelé, hneď by ste sa do toho vložili. Autorka v závere úvodného príspevku píše, že "AK si to ten človek všimol", takže sa nevysmievali priamo jemu do tváre. Zrejme to bola skupinka ľudí, ktorá mala poznámku na vzhľad niekoho. To by ste všetky hneď za nimi išli, že "Nonono, to nie je pekné!" ?

amanta5
13. jan 2022

Väčšinou to robia preto, že majú nízke sebavedomie. Ak niekoho zosmiešnia, nikto si nebude všímať ich vlastné nedostatky.... Je to vlastne spôsob ich vlastnej ochrany. Alebo chcú aby ich iní obdivovali. Ďalšia skupina ľudí sú napr. psychopati.
Ľudia robia veci z rôznych príčin...

amanta5
13. jan 2022

@h2 ak by som bola svedkom niečoho takého a dotyčný by nebol ožratý, agresor apod, ...tak určite by som mu slušne niečo povedala. "Ale nonono,..." by to určite nebolo 😀

h2
13. jan 2022

@amanta5 Čiže keď pôjdeš po ulici, oproti Tebe pôjdu dvaja mladí chlapi a povedia napríklad na ženu na opačnej strane cesty: "Tá má ale veľkú riť!", tak im konkrétne povieš čo?

mariinak
13. jan 2022

Toto z duše neznášam keď sa niekto niekomu vysmieva. O co je ten druhí lepší? Je to neskutočne primitívne, ani by som sa nebavila s takými ľuďmi. Fuj hnus

amanta5
13. jan 2022

@h2 Napríklad: "Mne sa jej riť veľmi páči!" a možno by som na nich ešte žmurkla

amanta5
13. jan 2022

@h2 záležalo by od situácie. Nemusíme predsa hneď všetkých "zdrbávať". Reagovať sa dá aj inak. Ale to záleží vždy na konkrétnej situácii

autor
13. jan 2022

@mariinak Vsak?,u deti ako chapem este...no rodicia su ti,co im to maju vysvetlit...Ked sa takto spravaju dospeli...a je ich podla mna dost...

bajka16
13. jan 2022

Bohužiaľ takí sú ľudia. Nie je to len o deťoch. Aj dospelý človek vie byť nadmieru hlúpi. To ti prisahám tiež mi niekedy rozum zastáva 🙂

bloger
13. jan 2022

Možno len chcel zapadnúť do partie. Alebo si pohoniť ego.

autor
13. jan 2022

@bajka16 jasne,nikto by sa tak nemal spravat.Toto boli rado by dospeli jedinci-rado by,lebo sa tak nespravali.

autor
13. jan 2022

@h2 Tiez si myslim,ze moj prispevok vyznel,ako keby na tu osobu pokrikovali.No to je uz jedno.Dolezite je,ze nie som sama,kto s takym spravanim nesuhlasi,neznasa ho.O tom moj prispevok bol,pozdielat tento pocit.🙂

bajka16
13. jan 2022

Ja som veľa krát zažila tiež posmešky dospelých ľudí. A nie hocijakých. Zažila som to v nemocnici videla som také niečo už aj v pôrodnici od personálu bohužiaľ. Mňa toto už neprekvapuje. 🤷🏻‍♀️ Nemám už k tomuto ani čo dodať lebo ľudstvo samé o sebe 0 bodov. Rešpekt, uctu k ničomu a nikomu. Ale to je už verejne známe. Vyčerpávajúca a smutná téma.

autor
13. jan 2022

@bajka16 Pekne napísané.

autor
13. jan 2022

@bajka16 Nastastie nie su vsetci taki.🙂

bajka16
13. jan 2022

Neviem. Človek už stratí chuť na tých ľudí. Spoznávať ich atď. No tí normálni sa ťažko hľadajú

euka210
13. jan 2022

...lebo ma nizke sebavedomie

autor
13. jan 2022

Uz len doplnim,ze na tu osobu nepokrikovali,len komentovali a smiali sa.Ci si to vsimla,neviem.

ailiba
13. jan 2022

Niekto si takto masíruje ego. Normálny, zdravo sebavedomí človek toto nerobí.

basska_b
13. jan 2022

A to sa k nemu pridali uplne cudzi ludia? Alebo to bola partia ludi,ktori sa navzajom poznali? Ti su najhorsi... musia sajeden pred druhym ukazat, aki su vtipni. Je to dokaz ich ubohosti

autor
13. jan 2022

@basska_b No skupinka ludi,co sa poznali,to bola.