Pravda o (ne)biologickom otcovi

neriesmeno
15. apr 2020

Dobrý večer nie som si istý či sa to tu hodí ale potrebujem sa vyrozprávať a poradiť. Mám skoro 18 rokov a pred pár dňami som sa náhodne dozvedel veľmi šokujúcu správu. Zistil som že otec o ktorom som si skoro 18 rokov myslel že je mojím biologickým otcom tak nie je. Bol som v šoku a cítil som sa byť trochu oklamaný nevedel som čo si mám o tom myslieť. Začal som rozmýšľať nad tým kde môže byť tá pravda a kto je mojím biologickým otcom. Keďže vtedy moja mama mala iba 17 rokov tak si myslím či náhodou nie som výsledokom nejakej párty alebo či nebola znásilnená a podobne. Dodnes mi to sami nepovedali. Moj nebiologicky otec si ma hneď osvojil po narodení a staral sa o mňa takže pre mňa bude otcom navždy ale je to divný pocit nevedieť kto je mojím biologickým otcom. Čo si o tom myslite ? Ďakujem za vaše odpovede.

amelia000
15. apr 2020

@neriesmeno no v prvom rade, si zmen obrazok na chlapca :D a v druhom, a to si sa ako nahodne dozvedel?

brezza
15. apr 2020

@neriesmeno a ako si sa o tom dozvedel? Rodicia ti viac nepovedali?

bluka2
15. apr 2020
mirka807
15. apr 2020

Neviem ako sa cítiš, ale ak ťa vychovával od malička je akoby tvojím pravým otcom. Nieje otec čo splodil ale ten čo vychoval. Možno ti nechceli ublížiť, a možno tvoj biologicky otec tá nechcel aj to je možnosť. Takže nerieš a váž si otca ktorého máš. 😉

pribinak
15. apr 2020

Ak si mal šťastne detstvo a rodičia sa o teba starali, buď vďačný. Mnohe deti take šťastie nemali, ani pri vlastných a už vôbec pri nevlástnych rodičoch
A ako už niekto napísal, otec je kto tá vychoval, nie ten vo daroval spermie

ivula7
15. apr 2020

Najlepšia pravda je, keď sa rodičov opýtaš... Je mnoho dôvodov, prečo tak pravdepodobne urobili a ak si otvoríš srdce, možno pochopíš, že to bolo najlepšie v tom momente, čo sa mohlo stať... Rovnako prijmi aj to, že možno to bude pre maminku ťažké sa o tom baviť a možno bude potrebovať čas, kým ti to povie... A vôbec to nemusí byť tak, ako si myslíš... Nemusí byť za tým nič negatívne... Ale môže byť pre maminu tak či tak citlivá téma. Hnevať sa na rodičov nie je namieste, lebo každé dieťa, ktoré sa do rodiny narodí si svojich rodičov pred narodením vyberá, teda proste vie do akých okolností sa narodí ❤ a narodí sa práve pre tú skúsenosť, ktorú chce prežiť..

evik159
15. apr 2020

verim, ze je to pre teba sok. mozno tvoji rodicia len proste nevedeli, kedy a ako ti to povedat... skus sa ich na to pokojne opytat, no mozno im daj cas na odpoved... alebo napis list s otazkami- to ti zaroven pomoze utriedit si myslienky. mas pravo poznat pravdu. ale moze to byt velmi citliva a tatka tema, takze sa pokus o velkoryost a trpezlivost. z tvojho prispevku je zrejme, ze zrelost na to mas. drzim palce

sunny8
15. apr 2020

Na tvojom mieste by som nepatrala po biologickom otcovi. Čo keď ťa ten človek nechcel ? Čo keď tvoju mamu posielal na potrat ? Možno o tebe ani nevie 🤷 a možno má svoj Život a svoju rodinu ktorej možno rozbijes vzťah keď sa k nim pripleties. Máš otca ktorý ťa vychoval ktorý ťa mal rád ako vlastného a to je oveľa viac 🙂

neriesmeno
autor
15. apr 2020

@brezza Dozvedel som sa to v rozvodovom liste

leskovael
15. apr 2020

Ako je vyššie písané nieje otec ten kto splodí ale ten kto vychova. Rodičia ti to povedať síce v určitom veku mali, ale nepovedali a to iba preto lebo nevedeli ako a nechceli ti ublížiť.. Cítit sa oklamany je na mieste, no treba myslieť nato, že to robili s tým najlepším úmyslom.. Vôbec by ma biologicky otec nezaujimal, je to cudzí človek, ak ta zaujímaju nejaké info o ňom, spýtaj sa a porozpravaj sa s rodičmi, s mamou ako to bolo atď... Vek na normálnu dospelú debatu už predsa máš..Treba si v kľude sadnúť, vypočuť ich aj im povedať to, ako sa cítiš ty..

kitycat
15. apr 2020

Preco ta zaujima neznamy darca spermii? Vychoval ta iny muz a volal si ho 18 rokov otec, ktorym aj je...Jediny zly je ten co ta splodil a mamu nechal tak...Muzovi co ta vychoval ako vlastnemu bud vdacny a maj ho rad ako pokrvneho...Lebo je tazke byt synom ineho, ale rovnako tazke musi byt aj nebyt tvojim biologickym otcom...Rodicia sa museli vela rozpravat...

Rodicia si pravdepodobne myslia, ze este na tuto informaciu nie si pripraveny...Ak ano, konfrontuj ich

eliska13
15. apr 2020

@neriesmeno je veľká škoda, že Ti to nepovedali skôr a dozvedel si sa to takýmto spôsobom.Co by sa pre teba zmenilo, keby to to vedel už predtým a bol by si následok nejakej párty ako píšeš?Či máš teraz pocit zrady?Buď vďačný mame, že nešla na potrat určite to mala ťažké a mužovi, ktorý Ťa vychoval.Ale pre pokoj v duši, aby si to uzavrel opýtaj sa mamy ako to bolo.Dolezite je, že si😊

777januska777
15. apr 2020

Súhlasím s babami o vďačnosti a o tom, že tvojim otcom bol ten čo tu bol vždy pre teba, ale ja by som napríklad chcela poznať svojho bio otca, keď už pre nič, tak aspoň preto aby som vedela aký geneticky materiál od neho mám.

moonlight1210
16. apr 2020

@neriesmeno takze tvoja mama sa s tvojim nie biologickym otcom rozviedla a z papierov zo sudu si sa dozvedel, ze on nie je tvoj biologicky otec?

cacianka
16. apr 2020

Mala 17 a rozvadzala sa ? Nejako to nesedi

malinoismum
16. apr 2020

Mna by zaujimalo z pohladu jeho matky aký máte na to názor nakoľko moja dcéra je v rovnakom postavení ako tento mladý muž.... neviem, či jej a ako povedať pravdu.
(Bio autor ma nechal po 6 r v 4 mesiaci tehotenstva.)

neriesmeno
autor
16. apr 2020

@cacianka Nie nie teraz sa rozvádza s mojim nebiologickym otcom a tam som to prečítal v tom liste

ivula7
16. apr 2020

@malinoismum Máš ešte malinkú dcérku, ale ja by som to svojmu dieťatku povedala asi čím skôr... Ale ja som ja, ja si takéto veci viem vykomunikovať a považujem to za lepšie, keď vedia skôr... A hlavne do toho vkladám lásku s vysvetlením...

neriesmeno
autor
16. apr 2020

@moonlight1210 Áno ešte sa iba rozvádza

neriesmeno
autor
16. apr 2020

@777januska777 Aj ja by som chcel vedieť že aký mám od neho genetický materiál či sa na neho viac podobám alebo nie a podobne.

bluka2
16. apr 2020

@malinoismum Suhlasim s @ivula7

ivula7
16. apr 2020

@bluka2 Ja som sa bohužiaľ tiež musela rozviesť a o dcérku som v rozvodovom prišla... keďže bola napumpovaná dôvodmi, pre ktoré som údajne od ex odišla, z druhej strany, vysvetlila som jej to v jej veku (cca. 5-6 rokov) z môjho pohľadu, vysvetlila som jej to v láske k jej otcovi... síce u mňa nie je, ale stále by tu radšej bola pri mne a to sme už 4 roky od seba...

malinoismum
16. apr 2020

@ivula7 len ja som ho ani neuviedla v RL

ivula7
16. apr 2020

@malinoismum pre mna je pravda jedina cesta a to aj za cenu strat... ktore su v podstate len docasne

malinoismum
16. apr 2020

@ivula7 Však to, ja som tak bola aj vychovaná, že nech je pravda akákoľvek, vždy sa má povedať a lož má krátke nohy, možno malinká pochopí, že on si ju nezaslúžil, ani len nevie, kedy sa narodila... Len otázne je, kedy je rozumné jej to povedať, aby to vedela "skonzumovať"...

ivula7
16. apr 2020

@malinoismum ako mamina som vždy vycítila ten najsprávnejší moment...

pieksamaki
16. apr 2020

@malinoismum
V dnesnych casom to tusim psychologicky doporucuju povedat...okolo 5-6 roku veku....ale to adopciu....neviem ako to je s bio rodicmi..je to podla mna na tebe....
Pokial to nemas spracovane...lebo chapem ze nevies ako to povedat....je to vzdy tazke...tak sa porad niekde v centre....ale takemu dospievajucemu dietatu to vela urobi....
To pisem iba z pohladu co je doporucovane...
Si urob samozrejme akokolvek uznas za vhodne......ked bude rozumna..pochopi vsetko.

pieksamaki
16. apr 2020

@neriesmeno
Aj tak obdivuhodne.....ze tak dlho si to nevedel....mame to nemaj za zle.....vzdy maju deti na rodicov iny pohlad ako cudzi ludia.ale to bol vztah tvojej matky a bip otca....a mohla mat na to dovod ti to nepovedat....vzdy je pravda uprostred....nic nie je cierno biele....

kinderzwillinge
16. apr 2020

Je sice pravda, ze otec je ten, ktory vychova, lubi a venuje sa...
ALE je prirodzena a normalna tuzba poznat svoje korene, vediet, odkial clovek pochadza, kto bola jeho rodina, stari rodicia a pod. Ja mladeho muza chapem a to, ze chce poznat svojho biologickeho otca neznamena, ze otec ktory ho vychoval prestane byt otcom a stane sa cudzim clovekom.

malinoismum
16. apr 2020

@pieksamaki Vsak to, ze ja som aj co-to postudovala zo skusenosti a aj z vyskumov, dokonca som oslovila 2 psychologicky (Byv. spoluziacky z gympla) ze aky maju na to nazor... Ona vyrasta zatial so mnou a priatelom jeho rodina ju berie ako svoju, uplne... Poznali ma uz predtym ako som otehotnela a priatel tiez... jaj je to veru tazke, sorry za vylev a ze som sa ti - @neriesmeno sem votrela🙂