Povinné kvóty pre umiestnenie migrantov na území Slovenska

keziah
29. máj 2015

Nakolko ide o otazku, ku ktorej by sme sa mali vyjadrit my, ludia ktori sme tu doma, davam do pozornosti neoficialnu ludovu peticiu proti povinnym kvotam.
Mam za to, ze akakolvek pomoc by mala byt na baze dobrovolnosti a nie vynutena pod natlakom.
Kto suhlasi, nech hodi podpis a pomoze link sirit dalej.
http://www.peticie.com/odmietame_kvoty_pre_migr...

tilly
29. máj 2015

ved oni o nas aj tak nemaju zaujem, nechcu tu byt 😀 😀

im by sa celkovo malo pomoct tak, aby mali dobre podmienky na zivot doma a nemuseli utekat z domovov...
bolo by to mozno aj jednoduchsie a lacnejsie ako zivit ich tu v europe, chudaci sa tu aj tak nemaju bohvieako, staci sa pozriet na ich zivorenie napr. v benatkach, ale tak asi lepsie ako u nich doma...

mayami
29. máj 2015

no neviem, ci to ma nejaky vyznam pisat peticiu. Je to nariadene EU a tam nic nezmozes. Samozrejme, ze suhlasim, ze stat ma byt slobodny v takychto rozhodnutiach.

keziah
autor
29. máj 2015

@tilly absolutne suhladim, ze im treba pomoct predovsetkym doma
to, ze tu nechcu byt u nas je jedna vec, ale povinne kvoty znamenaju, ze presidlenec musi zostat na uzemi prideleneho statu minimalne 5 rokov. za ten cas si k nam pristahuje celu siroku rodinu.

mayami
29. máj 2015

aha,tak zatial je to len navrh

tilly
29. máj 2015

@keziah no ved a k nasim "neprisposobivym" uz dalsich nepotrebujeme... ale co mozme robit? len dufat, ze to neschvalia...

keziah
autor
29. máj 2015

@mayami este je to stale mozne zastavit. kto sa ma ozvat, ak nie my?

luslus
29. máj 2015

o com je tato peticia? ved sa tam moze kazdy podpisat aj 100krat, zmeni meno, email...

keziah
autor
29. máj 2015

@tilly dufat nestaci, treba nasim politikom posielat vsemozne signaly, ze nemozu rozhodovat proti nasim zaujmom. teraz, rok pred volbami, su politici na nazory volicov trosku citlivejsi.

keziah
autor
29. máj 2015

@luslus je to neoficialna internetova peticia, zatial jedina, ktoru som objavila, ak budes mat info, ze niekde stoji stanok a zbieraju sa tam fyzicky podpisy na harky, daj prosim vediet.

tilly
29. máj 2015

ja tiez peticiam neverim a ani politikom, neverim, ze urobia to, co bude dobre pre nas, oni urobia to, co bude najlepsie pre nich... 😠 ☹ 🙄 😔 😢

pribinak
29. máj 2015

@keziah tonie je o nadich politikoch, ale o tom, ze sme clensky stat EU a jurisdikcia EU je nadriadena tej nasej, toto je dan za clenstvo v EU

keziah
autor
29. máj 2015

@tilly politikom sa samozrejme verit neda 😀
ale politici robia len tolko zla, kolko im dovolime, pokial su ludia pasivni, nevolia, alebo volia mechanicky, nedavaju spatnu vazbu, nezaujimaju sa, tak si politici ozaj mozu robit co chcu.

Nesmies zabudat, ze zdrojom statnej moci je obcan. To si ty, to som ja, to su bezny ludia. Nedaj si to vedomie zobrat. Nebud pasivna.

keziah
autor
29. máj 2015

@pribinak toto preda nie je jurisdikcia, cize rozhodnutie europskeho sudu, ale produkt europskej komisie.

pribinak
29. máj 2015

@keziah silne clenske staty s dlhsou historiou ako talian, spnliel a britania si to urcite budu chciet "poistit" aj zakonom
Lebo samozrejme staty co nie su cielove ale len tranzitne ako my ci polsko a madarsko budu reptat

keziah
autor
29. máj 2015

@pribinak
Prerozdeľovací kľúč je nastavený nespravodlivo. Podiel Slovenska je približne dve percentá, i keď Slovensko predstavuje (počtom obyvateľov a HDP) len niečo vyše jedného percenta. Je to preto, že Taliansko a Grécko sa ako prijímateľské krajiny prerozdelenia nezúčastňujú, ani Malta. Veľká Británia, Írsko a Dánsko si vyjednali výnimku.
zdroj: https://dennikn.sk/blog/sedem-krat-nie-k-utecen...

pribinak
29. máj 2015

@keziah malta preto lebo je to krajina, ktora ma tiez problem s vylodovanim utecencov tak ako grecko a taliansko a do nritanie prudia hufy z vychodneho bloku: slovaci, poliaci, bulhari, cesi a madari

tilly
29. máj 2015

blbe je, ze sa tomu neda nijako zabranit, este na pevnine sa to mozno da, ale v mori...

velkacica
29. máj 2015

doteraz len formálne činné aktivistky za tzv. "human rights" sa môžu činiť a vyčleniť pre migrantov svoje obývačky.

velkacica
29. máj 2015

@tilly práveže na mori by to bolo najviac efektné a účinné

mima4
29. máj 2015

@keziah

a ake vidis riesenie pre tych ludi?

so zmenou "klimy" v ich krajine neratajme pravdaze...

keziah
autor
29. máj 2015

dievcata, ja som vobec nechcem diskutovat sposobom ci imigracia ano, ci nie, co by som ja robila s migrantmi, to je proste OBROVSKA tema, ktora by sa tahala mesiace.

Ja som jednoducho rozhodne proti tomu, aby nam EK nejakym klucom povinne pridelovala cudzincov.
Pokial tiez nesuhlasite, prosim podporte tuto peticiu, je to par minut vasho zivota, ktore vas nezabiju a vyslete tym minimalne signal nasim politikom, ze tuto tento problem sledujete a nie je vam osud vasho domova lahostajny. Alebo ak zorganizujete fyzicke podpisovanie harkov, ja sa milerada pridam.

Pokial si myslite, je je spravne a spravodlive, aby nejaka EK z bruselu diktovala slovensku, kolko potencialne nebezpecnych utecencov si musi pustit na svoje uzemie a starat sa o nich, nech sa paci, mozete peticiu ignorovat.

Dakujem za pozornost.

mima4
29. máj 2015

@keziah
nejaka EK?

vdaka EK tecu aspon ake take peniaze do tohto brlohu.... Byt clenom eu nie je len o vyhodach...ale aj o povinnostiach...a v ek sa hlasuje...cize nie je to nariadenim jedneho statu/osoby/polit. strany

meluela
29. máj 2015

@mima4 mimo temy o migrantoch, reagujem len na eurofondy:

vdaka eurofondom sa v tomto brlohu hlavne kradne este viac ako predtym ... cisty zisk z eurofondov je velmi velmi povazlivy ... pretoze nemalu sumu tam posielame priamo z rozpoctu SR, viac nam pride naspät, ale vycerpame len cast a vela musime este vracat /kedze take kradnutie sa uz nepaci ani eu/, cast musime este prilozit ak chceme cerpat ... a v konecom dosledku sme na nule len mame pocit ze sme dostali nieco zadarmo, co tam po tom, ze vznikli cele organizovane prizivnicke skupiny co z nich cucaju, ze sa predrazene postavili/opravili/kupili veci ktore vobec nepotrebujeme ci su dokonca kontrapruduktivne

http://iness.sk/stranka/8795-Nestastne-eurofond...
http://europskaunia.sulik.sk/eurofondy-dostanu-...

mima4
29. máj 2015

@meluela my sme v tomto smere cisty prizivnici a na nule urcite nie sme, na to stacia cisla, prepocty...jednoducha analyza...

a kto kradne? slovaci...

maminuska
29. máj 2015

@mima4 Slovensko nie je brloh , je to krajina ktorá ešte nie je zaplavená často neprispôsobivými utečencami a je to pekná krajina, tak načo ju przniť zvýšeniu kriminalitou , znásilňovaním žien ... nemôžeme sa poučiť zo situácie v západných štatoch ?

Ja odmietam takzv. europsku vinu , my sme nikoho nekoloniziovali ,nedrancovali , nikoho sme nebombardovali ..ten kto to spôsobil nech si aj žne plody.
Slovensko nie je pripravené ani ekonomicky , ani sociálne živiť týchto ľudí , pretože povedzme si na rovinu drvivá väčšina nie je pripravená sem ísť pracovať ale čerpať sociálne dávky a tie sú aj tak pre nich nie práve atraktívne .
Takže čo tu budeme mať .. čiernych pologramotných chlapcov ( hlavne ) bez sexuálnej partnerky, na nízkych sociálnych dávkach , neustále jednou nohou na úteku smerom Nemecko s potencionálnou teroristickou hrozbou .. ja som zásadne proti . Stačilo mi vidieť vyčíňanie Afričanov v južnom Taliansku , demolovali celú ulicu , stačia mi štatistiky zo Švédska ...ďakuje ale toto nechcem .

A to som ešte nespomenula obohatenie ich náboženskou ideológiou .. islamom . Na čo sa tu ideme preboha hrať ? Na súcitných , milosrdných a preto si ich treba nasťahovať domov ? Ano treba im pomôcť ale priamo tam na mieste

meluela
29. máj 2015

@mima4
Čistá pozícia SR voči rozpočtu EÚ 2014 dosiahla hodnotu 472 mil. eur. Namiesto planovanych vyse 2 miliard.
cize poslali sme im tam 800 000 eur na to, aby nam poslali spät 1 200 000 s debilnymi pravidlami ako ich pouzit, vdaka ktorym si nakupime sprostosti a skvelo nam bujnie prizivnicka particka.

Cize ako by si dala niekomu tvojich 800 eur, on ti da nasledne 1 200 ale povie ti ze si za ne mas kupit napr. nove zaclony namiesto jedla/novej postele a este zistis, ze si tie zaclony mozes kupit iba u jednej firmy ktora kde stoja presne 1200 eur namiesto 600 ktore by si zaplatila v tebou vybranom obchode. Ale vdaka musi byt.

Jedine co je mi luto tych jednotlivych Nemcov/Francuzov, ktori realne tych stratenych a vyhodenych 400 mil. zacvakali zo svojich dani. Ale EU = debilne fungujuca institucia.

viera27
29. máj 2015

su to politicki utecenci, nie ekonomicki. Zatvarat dvere pred nimi je castokrat ako stlacit kohutik. A potencionalne nebezpecenstvo? Za 2.svetovej hrozilo realne nebezpecenstvo pri ukryvani "neziaducich", s odlisnou ideologiou a nabozenstvom a predsa to niektori riskli. A niektori odvratili tvar (v tom lepsom pripade).
neviem teda, ako maminuska, ale ja ked vidim cloveka v akutnej nudzi, nenecham ho, nech to riesi ten co mu to sposobil. V ten moment ma to akosi vobec nezaujima.

mima4
29. máj 2015

@meluela z kade cerpas udaje?

lebo za sedem rokov mame kvazy sancu na 11 mld.. dalsich 7 rokov (2014-2020) 13 mld. Nepozeraj sa co sme minuly rok dostali... pretoze tam su este viazane prostriedky..ktore nam ek hadam pusti... a to su dalsie stovky milionov eur...

to ze je eu debilne fungujuca institucia suhlasim.. osobne by som zrusila tieto vsetky mozne dotacie, pretoze deformuju trh... a krajiny ako SR nemaju inteligencnú kapacitu na narabanie z peniazmi... nove veci, riesenia... vsak mame na cele fica..to hadam staci 😉

viera27
29. máj 2015

koniec koncov tusim aj taky prispevok na jasle pre pracujuce matky, ci chystany/prebiehajuci program http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/346725-ma... su vyplacane z eurofondov. A je toho teda ovela viac

maminuska
29. máj 2015

@viera27 tu nejde o podstupovanie rizika ako sa to bude vyvíjať, tu je jasná skúsenosť ako sa to vyvíja... a to je zle, v čase druhej svetovej vojny ľudia podstupovali riziko hlavne kvôli vlastným občanom, nie cudzím .
Západné štáty majú jasnú skúsenost s migrantami , hlavne moslimami , getá , v drvivej väčšine neprispôsobivosť.. pochod ľudí z Ghany v Nemecku , azylantov ktorí vykrikuju že ich pozabíjajú , neustále ústupky, veď tam je jasne vidieť ako sa to vyvíja.
Myslíš že budeme výnimka, ža sa tu Afričania integrujú ? Že prijmu slovenské normy ..možno hrstka a čo tí ostatní . Až nám tu vybuchne kostol s 150 ľudmi v ňom, to ešte len uvidíme to riziko čo sme prijali . Ž čoho tých ľudí chceme živiť, kam ich chceme ubytovať ? dáme im byty ? Čo náš slovenský občan , ktorý byt dostane tak akurát na hypotéku a spláca celý život ako divý , trasie sa o robotu , čo naši dôchodcovia, slobodné matky , deti v domovoch , naši onkologicky chorí pacienti ktorým sa zbierame na operácie , lebo štát nemá alebo nechce ? Čo náš dôchodkový systém , naši bezdomovci ,naši žebráci ..tam treba podať hlavne pomocnú ruku . Pre mňa sú to v drvivej väčšine ekonomický migranti .
Dlhé roky sa integrujú Rómovia a nezitegrovali sa ... príklad priamo v Bruseli , kde bývajú v parku a čakajú v parku na dávky a sťažujú sa .
Som za pomoc , ale v mieste táborov, v krajine pôvodu . Austrália povedala jasne " žiadna cesta " , uprchlíkov minimálne a kohútik sa neotvoril .
S takouto cestou ja jednoducho nesúhlasím , nič nerieši .