Postupy slovenskej policie

21. mar 2020

Ahojte, pred par dnami som sa pýtala, či nahlásiť susedov za nedodržiavanie karantény, keďže sa im vrátila domov dcéra z Rakúskeho lyžiarskeho strediska Ischgl, kde pracuje. Takmer všetky ste mi radili nech ich nahlásim. Dlho som váhala a nakoniec som ich nahlásila. Boli tam policajti v utorok (v pondelok som danú rodinu upozornila, že by mali dodržiavať karanténu. Odpoveďou mi bolo, že oni môžu kašľať celú karanténu, že to sa takto nedá, že musia si nakúpiť). Po ich návšteve daná rodina stále nedodržiavala karanténu. V piatok som teda volala na políciu opäť, aby som sa opýtala, ako to doriešili. A co oni urobili? Prišli k tej rodine a porozprávali im kto ich nahlásil, ktorý deň a o koľkej. Daný pan mi prišiel búchať na dvere a začal sa mi vyhrážať. Vraj si mam začať dávať na seba pozor! Stačí mi. A nakoniec som zistila, že on je bývalý policajt. Kkt obyčajný. Len tak mimochodom, ich dcéra tu už nie je. Po utorkovej návšteve polície ju ukryli niekde mimo bytu. A teraz sa tvária, že tu ani nebola. Ale bola. Prišla cez víkend, to viem na 100 percent. Takže vidíte, neoplatí sa chrániť svoju rodinu ani ostatných ľudí, lebo nakoniec policajti zverejnia vašu osobne údaje, čím vystavili nebezpečenstvu mňa. Keby sme nemali na rukách naše 10 mes. dieťa pri jeho "návšteve", tak by nas asi aj fyzicky napadol. Nemal od toho ďaleko. Som zhnusena z tohto všetkého.

dante55
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. mar 2020

@dante55 opýtajte sa to radšej tu

luccija
21. mar 2020

Sťažovala by som sa na krajskom riaditeľstve policajného zboru nenechaj to tak!tu niekto pochybil nemali Ta zverejnit.Spravila si dobre.Clovek s inou povahou by to už hnal do médií, novinárom asi na to nemáš chut.Policajti sú jedna banda, ale je to obrovské zlyhanie.Mozes napísať aj politikovi na FB čo viem Boris Kollár často dá do pohybu takéto problemy

autor
21. mar 2020

@luccija áno, zvažujem podať sťažnosť. Lenže potom to ti policajti zas budú riešiť s danou rodinou a on mi tu zas príde búchať na dvere. Je to čistý primitiv. Už včera sa mi vyhrážal a vraj poda na mňa on trestné oznámenie.

lenocka12345
21. mar 2020

presne toto sú momenty kedy som vďačná , za to kde bývam. Je to sídlisko s extra vysokou koncentráciou policajtov , vojakov , aj bacharov. U nás v bráne vyše polovica sú bývalí policajti. Ak treba , jeden druhému povie na rozum . Nemyslím , že sú banda 🙂
ako ti radí vyššie , sťažuj sa tomu čo je nad ním , potom zas ak nepomôže , ale niekde sa to sekne. Emócie prejdú , rúšky dáme dole a bude zasa dobre 🙂

karolinakr
21. mar 2020

Ja na tvojom mieste napíšem do Noveho Času a nech zverejnia aj meno toho policajta, čo zverejnil identitu.Za dobrotu na žobrotu.Alebo napiš na policajné riaditeĺstvo nech sa ti ospravedlnia, lebo sused sa ti teraz vyhráža
Akože to je pointa nahlásenia, že majú ako žalobaby isť za človekom zverejniť tvoje meno? Toto najpodstatnejšie na celom príbehu- že kto ich nahlásil? Čo sú už nasprostatí?
Ja síce nikoho nenahlasujem, ale byť na tvojom mieste sa na policajtov sťažujem
A čo keď ti sused teraz ublíži? Zas budú ruky davať od toho preč?
Škoda reči

mondolina
21. mar 2020

Som policajt a nikdy by som nezverejnila meno oznamovateľa.
Podľa mňa si sused po návšteve polície dal dokopy dve a dve, keďže si ho predtým upozorňovala.

autor
21. mar 2020

@mondolina nie, povedali im to. Vedeli presný deň aj hodinu nahlásenia.

lenocka12345
21. mar 2020

@mondolina ak nehlásim ako anonym , tak môže mu povedať meno ?
Toto ma celkom zaujíma , lebo minele som niečo riešila , síce so sociálkou a bola som bezradná . Platí tu ochrana osobných údajov ?

autor
21. mar 2020

@mondolina a najsmutnejšie je to, že aj policajti vedeli, že mladá je doma. Oni im museli poradirlt, aby ju ukryli. V ten utorok po ich návšteve šla pani aj s nejakou mladou do auta, nevidela som s kým, nakoľko mala sal okolo celej hlavy. A potom smrdelo vo vchode od ich poschodia až po prízemie savo. Takže som si istá, že to urobila ona na radu policajtov

mondolina
21. mar 2020

Poviem príklad: tiež keď ideme na zásah napr.rušenie nočného kľudu- dobrý večer vtedy a vtedy o toľkej hodine nám bolo nahlásené, že rušíte nočný kľud- bez mena.
Priamo policajti ti povedali že pri riešení povedali tvoje meno?

mondolina
21. mar 2020
autor
21. mar 2020

@mondolina povedali to včera večer oni, keď tu boli robiť na nás krik. Ze dvakrát vás nahlásila pani...... Prvýkrát v utorok o.... Hodine a druhýkrát v piatok o.....

mondolina
21. mar 2020

Normálne napíš sťažnosť, popíš skutočnosti, do 30 dní ti musia odpovedať.

autor
21. mar 2020

Plus si od dotyčnej pani pýtali na mňa telefónne číslo, lebo keď tu v piatok boli, nebola som doma!!!!

mondolina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
21. mar 2020

Tak potom nechápem tento postup, sťažuj sa u nadriadených.

autor
21. mar 2020

@mondolina co si domysleli? Pýtali si od nich na mňa telefónne číslo a aj mi to povedal, že ona mu dala na mňa cislo

mondolina
21. mar 2020

Sťažuj sa.

maciatkolulu
21. mar 2020

A prečo by si mali na teba pýtať číslo?

luccija
21. mar 2020

To môžeš aj ty za vyhrážanie, chce sa mi zvracat

luccija
21. mar 2020

@lenocka12345 platí a neplatí veď vidíš.Ci povieš či nie aj tak si podľa telefónneho čísla vedia zistiť kto volá.

autor
21. mar 2020

Každopádne, ak sa stane, že tu prepukne kvôli nim ochorenie, tak to budem medializovat

lula313
21. mar 2020

@mondolina nie je to pravda, že nepovedia, ti vytaraju aj to, čo nevedia. Policajti vzdy povedia, kto ich zavolal, keď u nás volali policajtov za parkovanie na chodníku, tak nám viackrát natreli meno.

loginexistuje
21. mar 2020

ja by som dala trestne oznamenie aj na polocajtov aj na neho

lubmar
21. mar 2020

Podaj staznost u nadriadenych, neexistuje aby im prezradili meno oznamovatela, to budu mat pruser jak mraky, a zaroven by som to zmedializovala. Taktiez by som pozorne sledovala, ci ta sprosta a sebecka fuchtla nie je pozitivna, to sa urcite casom dozviete, ci nebudu ridicia v karantene, tiez by som zverejnila, ze zatajili prichod tej fuchtle z rizikovej oblasti, inak ktovie kde ju zasili, kde si moze anonymne labzovat po verejnosti a obchodoch, nenormalne, potom sa mozme divit, ze to nebude mat konca kraja🙏

mogaa
21. mar 2020

Prepáč ale určite si tú ich dcéru nevidela len ty.....Pekne by som si obehala pár susedov a poprosila ich o podpisy že videli ich dcéru a spolu so sťažnosťou na postup polície by som to poslala na kraj alebo policajnému prezidentovi....Neverím že medzi susedmi sa nenájde jediný čo by tvoju sťažnosť že tam mali dcéru nepotvrdil.....a na suseda by som podala oznámenie za vyhrážanie(nabudúce ak bude búchať si ho treba nahrať), škoda že si ich dcéru neodfotila....

kajakamura26
21. mar 2020

Ahoj, chápem tvoje rozrušenie...
Kontaktuj úrad regionálneho zdravotníctva, tam sa v prvom rade nahlasuje nedodržiavanie karanténnych opatrení. Ak oni zistia, že nebola dodržaná karanténa, sami dávajú podnet na políciu. A keď už dajú podnet, je možné, že už sa to bude riešiť v trestnom konaní a nie v priestupkovom.... a tam už mu nepomôžu kamaráti 🙂

Ak by si sa skutočne bála, že ti sused môže ublížiť, podaj trestné oznámenie. Máš na to právo.

Prajem veľa síl.

mimuska125
21. mar 2020

fuj hnus vážne ... nemám slov na toto všetko ...

mondolina
21. mar 2020

@lula313 hovorím za seba a svojich kolegov, nie za všetkých. Nikdy som nepovedala meno oznamovateľa, nikdy.