Poškodila kočík a chce vrátiť peniaze

27. mar 2023

Mamičky , včera som predala kočik. Pani si poň bola osobne, všetko videla, naložila dieťa a odišla na kočiku keďže je od nás z dediny. Dnes ráno mi píše, že položila doň dieťa a koleso sa zlomilo a chce vrátiť peniaze... ako mám reagovať?

glorikarebeka
27. mar 2023

Ty si jej kočík predala v poriadku,v podstate ešte aj odišla s dieťaťom v kočíku tak asi by som jej povedala,že jej peniaze nevrátim.
Aj sa poznáte keď ste z jednej dediny?

stanulienkat
27. mar 2023

Ak vlastníš predajňu, alebo si e-shop, tak reklamácia. Ak si mamička z bazáru, tak ju pošli do riti. Kočík si mala pred tebou prehliadnuť a vyskúšať.

autor
27. mar 2023

@glorikarebeka nepoznáme sa, ja som sa sem prednedavnom prisťahovala. Mám strach, že keď ju len tak odbijem, že jej ich nevrátim , tak ma očierni pred celou dedinou a ja som tu nová...ona neviem čo je zač🤔

floki1994
27. mar 2023

Ona si po kocik bola osobne a mala moznost si ho prezriet aj vyskusat...skusila by ma este poohovarat tak by som jej hanbu narobila ja...peniaze urcite nevracajte...

stanulienkat
27. mar 2023

Nech ťa očierni. Pekne jej to vysvetli, že od teba odchádzala s funkčným kočíkom.
Kvôli tomuto by som sa nemohla odsťahovať na dedinu- tie ohováračky a každý každému vidí do hrnca, to je neskutočné...

family1230
27. mar 2023

Nevrátila by som.. odišla na ňom. Všetko bolo v poriadku zrazu sa zlomilo koliesko ??? Bavíme sa o nejakej väčšej sume? Alebo tak do 20€? Zvláštne

autor
27. mar 2023

@stanulienkat som len mamička z bazáru, kočiar si tu u mňa doma aj skúšala - skladať, rozkladať...- aj dieťa doň naložila a odišla... kočiar za symbolickú cenu lebo mne tu zavazia a potrebovala som miesto...a takto to dopadlo.

lady_hurts
27. mar 2023

A myslíš si, že keď jej peniaze vrátis, tak ťa bude chváliť? Tiež môže ohovárať, že predávas nekvalitné veci. Ak ho videla a skúšala pred kúpou, tak smola, peniaze určite nevracaj.

stanulienkat
27. mar 2023

Neries. Treba jej asertívne vysvetliť, že od teba odchádzala s funkčným kočíkom, ak ti ho dá do pôvodného stavu a opraví koleso povedz, že jej ho vezmeš naspäť.

autor
27. mar 2023

@family1230 práve že lacno som jej ho dala, 20€...potrebujem miesto a len mi tu zavadzal. Podla mňa musela niekde vraziť do chodníka alebo do nejajej jamy...neviem si to vysvetliť, nám sa nič podobné nestalo

autor
27. mar 2023

@stanulienkat toto ma nenapadlo, super, ďakujem.

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. mar 2023

@nikaa951
@stanulienkat
@glorikarebeka
@floki1994
@family1230
@lady_hurts ďakujem dievčatá, normálne som bola z toho celá vyplašená a roztrasená ale už naberám trochu odvahu 🤗 ďakujem

floki1994
27. mar 2023

Ja som bola nedavno tiez po kocik u jednej pani...a mi spominala ze tiez prave jednu taku riesi ze si prisla po kocik vsetko ok nadsena a na druhy den jej zacala vypisovat ze chce spat peniaze 🙈 mne chudatko uz taka vystresovana hovorila na ten moj kocik nech si ho xy krat pozriem a skusim lebo to uz nechce zazit ...ludom fakt niekedy sibe ..osobny odber je na to aby si dana osoba vec pozrela poriadne

tosomja
27. mar 2023

Vyskúšala, nič tomu nebolo. Tak čo riešiť.
Ja som tak kúpila "nove lehátko" a prišlo v rozklade, rozsypal sa plast ešte v sáčku, prasknutá, od oleja látka atď...a odbila ma pani, že to ja som zničila alebo ešte lepšie, že asi sa to zničilo pri prevoze 🫢

beata_k
27. mar 2023

Neboj, to bude v dedine znama firma ked ma taketo jednanie. Jej ohovaracky uz nik neberie vazne

gabika128
27. mar 2023

Akože keby stal 200 a viac € tak pochopím, že to rieši... Ale 20€? Nie, nerieš ju, vysvetli že kočík bol v poriadku keď si jej ho predávala.

teleskop
27. mar 2023

"naložila dieťa a odišla na kočiku" cize????

gabika0825
27. mar 2023

Nie, nevrátila by som jej peniaze lebo si pon bola osobne, mala možnosť pred zaplatením si kočiar vyskúšať, čo asi neurobila a hneď tam naložila dieťa a utekala preč. Je to jej chyba nie tvoja, čiže jej to narovinu takto povedať a ďalej by som to neriesila ani jej neodpovedala keď to bude chcieť silou mocou riešiť

sense
27. mar 2023

Ešte by som možno pochopila a vrátila peniaze keby sa vráti do 5 minút, ale kočík videla, skúšala a s dieťaťom v kočíku odišla. Takze smola. To je riziko bazaru

elninoenmipueblo
27. mar 2023

No nam sa zlomil kočík a kedze bol z e-shopu reklamovali sme, vratili a to uz nebol nový, hoci mali vyhrady, poslali nam druhy.
Možno férové by bolo aspon sa pokúsiť o reklamáciu...aj keď už je predaný... vlastne ide o dieťa nie o pletky, či?

To zas dostanem kameňmi.. prepáčte ale musela som 🙈

simca06022011
27. mar 2023

za 20EUR sa s nou ani nebav prosim ta :DDD odisla na kociku, odisla, fungoval, fungoval? Zlomil sa jej, zlomil.. ked odides s novym autom z obchodu a obijes ho za zakrutou, tiez ti ho nevezmu späť. Ani h onereklamujes. A kopec takychto prikladov je, proste nie. Keby to bola zavada, ako nieco co nebolo vidno, roztrhany alebo neviem.. ale zlomi sa nieco len tak? asi nie.

simca06022011
27. mar 2023

@elninoenmipueblo a preco, ked ona sa toho kocika chce zbavit, ma este riesit reklamacie? ona predala funkcny kocik.

maialeo
27. mar 2023

... ja by som jej tú dvacku vrátila a povzniesla sa nad tým

elninoenmipueblo
27. mar 2023

@simca06022011 no prave som si spomenula ze syn takto predaval kolobežku a hned o par minut vola kupujúci že ťažší chlapec od môjho raz na nej skočil a uz je zlomená....no vratili ju a slubil mu pomoc s najdenim zvárača ale uz ju nechceli...normalne syn vratil peniaze.. sa na mňa nehnevajte, len v dobrom 🧸🙏

veronikalubko
27. mar 2023

To ako keď odomna prišla "slečna dokonalá " kúpiť stroj na tetovanie a pred ňou som jej ho odskúšala ,išiel a ona mi za pár dní napíše ,že je nefunkčný,že chce peniaze späť..Jasne som jej vysvetlila ,že ho brala funkčný! Že chápem ,že ráta každé euro ale mňa neosere.A nakoniec sme ju s mužom stretli,sa radšej otočila .Takže také slečny ....🤣👆

adamar
27. mar 2023

@maialeo Presne, dala 20€ a kocik pred nou tresla do kontajnera

simca06022011
27. mar 2023

@elninoenmipueblo ja sa nehnevam, ale aj tvoj syn s kolobezkou.. tak to je ich problem, ze ich dieta je tazke na kolebezku a dolamalo ju :D a este syn tieto naklady znasa.. ja akurt idem predavat bicykel, tak dufam, nejaky vymyselnik ma nebude skusat :DD

simca06022011
27. mar 2023

No a este k otmu, ze ci by bol problem tych 20EUR vratit, alebo o co ide. Nejde o 20EUR, ide o tom, ze sa celkovo rozmaha v spolocnosti klamanie a kradnutie. Vsade. Podvody. Pride domov, povie kamoska ze to nie je pekny kocik, alebo mama okomentuje a radsje ho poskodi hodi vinu na predavajucu a chce peniaze spat. Alebo nieco poskodi niekto, a tvari sa ze to chyba predavajuceho. Pracujem s tym, zakaznik vybalil ziarovku (draha to vec) a spadla mu podla vsetkeho pri montazi, odfotil, zeprislo rozbite atd a peniaze spat. Odfotil to rozsypane na betone vedla auta a myslel si ze som sa vcera narodila. Alebo tieto podvodnicky teraz, co sa tvaria ze nedostali obycajnu zasielku a chcu spat penaize za tovar... atd atd. Kym to neklepneme po prstoch, a neprestaneme kazdemu odpustat a ofukovat ho, toto neskonci. Vedia, ze urobia oci, alebo bububu a dostanu co chcu.

maialeo
27. mar 2023

Kľudne tu mohol byť príspevok, že ona od teba kúpila kočík a zlomilo sa jej koliesko. Treba sa to pozerať aj z jej strany. Mohlo tam ísť o opotrebenie materiálu, stáva sa hocičo. Vráť jej peniaze a nech si kočik nechá.