Podnájom so psom

29. aug 2024

Zdravím, cítim sa zúfalá, neviem zohnať žiadny podnájom vhodný, kde by som mohla ísť s dcérou a mojim psom :( ako dlho ste hľadali vhodný podnájom? Momentálne som u rodičov, ale chceme sa osamostatniť.

1mimka18
29. aug 2024

Ja som nehľadala ale dávala do podnájmu svoj byt a teda nečudujte sa nikto si nechce dať znížiť svoj majetok cudzím psom. Psíkov mám rada sama mám 2 na dvore ale do svojho bytu by som nedovolila aby niekto so psom išiel lebo viem aký sú ľudia. Berte to aj z druhej strany.

janai1
29. aug 2024

Šialená kombinácia. Väčšina prenajímateľov nechce deti a nieto ešte aj dieťa aj psa.

stellarstar
29. aug 2024

Za mňa dosť smutné že niektorý prenajímaťelia nechcú deti či psa

vyrovnanaosoba
29. aug 2024

A možno teraz ma tu niektoré zožerú aj s topánkami, ale ja som práve kvôli tomu dala preč psa. Lebo ja si nemôžem dovoliť prosíkať sa rok dva tri, kým sa niekto z ľutuje a dá mi byt do prenájmu aj pre psa. Už veľký problém je, keď máte deti.

vyrovnanaosoba
29. aug 2024

@stellarstar no nechcú. Ale aj sa chránia, nie každý je zodpovední a vlastne oni si určujú podmienky.
Keby som prenajimala byt asi by som chcela najprv vidieť ako žijú tam, odkiaľ potrebujú odísť, či už s deťmi, alebo so zvieratami. Podľa toho by som sa rozhodla, či dovolím alebo nie

belllinka
29. aug 2024

@stellarstar tak nesmúť a prenajmi jej byt

wade
29. aug 2024

@stellarstar problem nie je, že prenajímateľ nechce psa ale že nájomca chce preniesť náklady so psom na prenajímateľa. Ja so psom problém nemam ale stojí 300-400 EUR mesačne naviac k nájmu, pretože keď po roku odíde, musím dať komplet vymaľovať byt a pretepovat všetok nábytok. Mrte roboty a ešte prídem aj o mesačne nájomné (lebo to trvá).

fairyy
29. aug 2024

mne kedysi davno znama co ma dvoch psov a dieta povedala, ze ak chce najst podnajom musi to byt nezariadeny a len ciastocna rekonstrukcia...ze to su byty kde majitelom neprekaza, ze si znicis vlastny nabytok, ktory si donesies ...a tiez, ze uz mala raz aj zmluvu, kde bolo, ze ak bude poskriabana podlaha na vlastne naklady ju vymeni (lebo toho sa prenajimatel najviac obaval) ...drzim palce mozno skus hladat takto

monikkatt
29. aug 2024

Zial najhorsia kombinacia.. deti a zvierata nikto nechce lebo deti su chranene osoby a nemozu ich tym padom vyhodit ked rodicia neplatia najom a zvierata zas mozu znicit nabytok, zariadenie
Ale urcite sa najdu aj taki co prenajmu len to dlhsie trva. Drzim palce

lakebabe
29. aug 2024

Ja mam v podmienkach žiadne deti a zvieratá. A to mam zvieratá rada. Poslední nájomníci tam zjavne nejakého psa vodili alebo strážili, lebo keď sa odsťahovali moja nova čierna sedacka bola úplne chlpatá od nejakého blondateho psa . Snažili sa to vyčistiť, ale chlpov sa už nezbavís. A k deťom asi toľko, že tam pravidelne slečna strážila mladších súrodencov a nechci vidieť aké sú steny na niektorých miestach. Takže problém to bude, možno nejaký starší byt co nie je prerobený nájsť, to by mi bolo jedno ako prenajimatelovi aj keby tam štyri psy boli.

lelelienka
29. aug 2024

Tak nikto si nechce nechat znicit zariadenie psom ci inym zvieratom, tiez som prenajimala len bez zvierat, nerozmyslala si psa nechat u rodicov? Alebo potom len hladat dalej, nepises ake mesto, u nas som videla davnejsie ze susedia prenajimali aj so psom.

1mimka18
29. aug 2024

@stellarstar čo je na Tom smutné? Nikto si nechce dať do nájmu psa a všetko ním zničiť. A dieťa veľa krát ľudia zneužívajú a nemôžeš ho vysťahovať aj keď neplatí.....

anjelok
29. aug 2024

Ved daj zabezpeku vo vyske zakladnej rekonstrukcie bytu a nebude problem.

tinalia
29. aug 2024

Tak ja poviem našu skúsenosť. Prvý podnájom sme mali ešte bez psa a keď sme ho mali v pláne kúpiť, išli sme za majiteľom osobne sa spýtať, či to bude problém. Našťastie nebol, lebo je psíčkar a psa povolil. Ako šteniatko tam urobil pár problémov, ale nič, čo sa nedalo svojvoľne upraviť, keď sme sa sťahovali. Druhý podnájom som našla do hodiny, majiteľka ma tiež psa, takže je tolerantna. A po 2 rokoch sa nam narodilo dieťa a zmluvu nám predĺžila aj tak 😁 držím palce s hľadaním, možno by som na tvojom mieste hľadala bývanie aj v psíčkarských skupinách, nikdy nevieš, kde sa zadarí 😊

sissy27
29. aug 2024

@stellarstar ak sa nemylim, tak zijes v rakusku a mozno rakuske zakony su ine (dufam, ze ano), ale tu je obrovsky problem dostat z bytu neplatica a dostat z bytu neplatica s dietatom ani nehovorim. Teraz sa riesi pripad, kedy chlapa konecne po 10 !!! DESIATICH ROKOCH majitelia dostali zo svojho vlastneho bytu, a celych 10 rokov im neplatil… zakon je bohuzial na strane najomcu a grazla.
A k tomu psovi - no ano, je to riziko. Kazdy, kto ma psa vie, ze aj pes potrebuje zazemie, ze na nove prostredie si musi zvyknut a naviac este tych ludi nepoznas, nevies aky maju zivotny standard, hygienicke navyky atd. Mna zas udivuje, ze ludia, ktori byvaju po podnajmoch, maju potrebu si zaobstarat psa, ked vedia, ze je to problem. A vacsinou to nie je nejaky yorkshir ale rovno pitbull alebo ine velke plemeno 🙈 Tu sa autorka chce odstahovat od rodicov - preco psa jednoducho nenecha u nich, aspon do casu, kym sa osvedci v podnajme? Mozno sa na to budu prenajimatelia pozerat inak, ak zistia, ze prenajali byt niekomu spolahlivemu, zodpovednemu, cistotnemu, kto plati vcas… na fb je skupina “blacklist podnajomnikov” a teda tie fotky a pribehy, co najomcovia dokazu, su obcas fakt pre silne zaludky. A casto tam hra ulohu aj dieta alebo pes…

zuzanaete
29. aug 2024

Prenajimatel netusi, ako fungujete ako rodina, co robi a nerobi vas pes. Nastahovat si zviera je velky risk a moze to byt v zavere velmi drahe. Kazdy pri hladani najmu si povie, ze pes je vychovany. A niektore veci ako napr. gauc sa nicia aj ked je ten pes vychovany. Ak sa urobi zmluva o kratkodobom najme, tak matka s dietatom je vystahovatelna, ale osobne by som mala problem poslat dieta na ulicu, ak by neplatili. Poslat cloveka bez dietata uz by som bez problemov poslala. Neviem, v ktorom meste hladas. Ale napr. aktualne je v BA situacia s najmami sialena. Das inzerat a v ten den mas cca 30 zaujemcov. Prenajimatelia si mozu vyberat a prirodzene si budu vyberat mensie riziko. Aj ked istotu clovek nikdy nema. Raz sme prenajimali rodine so slolkarom a boli to najlepsi najomnici.

simsalabim
29. aug 2024

@stellarstar netreba sa prenajimatelom cudovat, v situacii, kde zakon chrani to dieta a nie prenajimatela a jeho pravo na jeho vlastny majetok. Staci, ked rodina prestane platit, je tam dieta a zakon je na ich strane. Tiez vedome neprenajimam rodine s dietatom.... nad zvieratom som sa este nezamyslela, toto by sa mozno nejako dalo osetrit velkou kauciou. Aj ked, byt vie od zvierata napachnut, takze aj toto treba zvazit.

vyrovnanaosoba
29. aug 2024

@wade 🤔 ved si daj do zmluvy, že pri odchode musia dať profesionálne vytepovat sedačky, koberce, a dať hygienicky náter. To sa dá ošetriť v zmluve. A na to slúži aj depozit. 😉

mandzula
29. aug 2024

My sme si vyhliadli byt, no podmienka bola bez psa. Pri osobnom stretnuti majitelia bytu pochopili, ze sme dobra patria aj s tym psom. Nakoniec sme sa dohodli na zdvojnasobeni depozitu. Nas pes je vsak absolutne bezproblemovy - je to 5-kilovy ratlik, ktory za cely svoj zivot neznicil ani jednu vec.

nika_val
29. aug 2024

Autorka: mám 3 psíkov malých a žijem v nájme
Bol to boj niečo nájsť ale dlho dlho som hľadala, deň čo deň som prechádzala všetky stránky, a denne obvolávala xy ponúk
Nakoniec som našla, s majiteľom sme sa dohodli na vyššom depozite kedy náhodou niečo ale aj to prišlo z mojej strany ako ponuka
Skús aj ty také niečo navrhnúť a možno sa ľahšie niečo nájde

wade
29. aug 2024

@vyrovnanaosoba pri vymožiteľnosti práva v našej krajine mi je tá zmluva na konci dňa na dve veci. Ako vyššie niekto písal, depozit by musel byt vo vyske nákladov na malu rekonštrukciu bytu. Len som chcel upozorniť v čom je problém. Pes je drahá záležitosť. Ak ho niekto chce (čo úplne chápem, mám rad psov), nech si znáša náklady a následky.

tramtada31
29. aug 2024

@wade toto je dobrá blbosť. Určite pes nenarobí väčšiu skodu ako deti. Stačilo dat umývateľnú farbu, vydrhnes jarou, pretries savom a za poldna máš čisto. Ja by som osobne uprednostnila človeka so psom (aj veľkým) pred detmi. Vidim, jak deti doslova všetko ničia (zacapkaju steny, odbiju z nabytku, všetko im padá, skáču po posteliach, gauči, sú hlučne-riziko narušenia susedských vztahov atd a dokonca s dvoma psami sme nemali nikdy taký bordel doma ako s detmi, takze aj čistota sa udrziava pri psovi lahsie (žiadne spliechanie vody v kúpeľni a z toho všade vodný kamen, napucana zarubňa, skrinka pod umývadlom atd atd). Síce jeden byt prenajímame už roky rodinam s detmi, lebo prerabka už bola starsia, ak by sme to mali znova prerabat, už budeme preferovať bezdetných, ktori sa doma ani nezdržiavajú, lebo su cely deň v praci.

wade
29. aug 2024

@tramtada31 ja neviem, kto narobi vacsiu skodu (a je to case by case). Point bol, za kym maju ist naklady.

ms_green
29. aug 2024

Tak ja budem na druhej strane barikády. Prenajímame byt 15 rokov a keď sa menia nájomníci a objaví sa mladý pár bez detí so psíkom automaticky ich berieme. Za 15 rokov sme nemali jedných jediných, ktorých pes by nám niečo zničil, práve naopak, boli to najzodpovednejší nájomníci, ktorý zostali roky v nájme a nerobili problémy, pretože vedeli, že budú mať problém nájsť niečo iné. Za nás striktne BEZ DETÍ (z našej skúsenosti najhorší nájomníci, byt po troch mesiacoch zničený, špekulanti, neplatili nájom, sťažnosti) ale mladý pár so psíkom.

lneviemmeno
29. aug 2024

My sa tiež extrémne obávame, lebo v novembri nám konci zmluva v maličkom 1-izbovom byte, majiteľ by nám ju bez problémov predĺžil, ale byt nám už je s bábätkom malý a chceme si nájsť niečo väčšie a o hypotéku chceme žiadať až keď mi skončí rodičovská. Takže strašne sa modlíme aby sme niečo našli ☹️ a pritom nájom platiť vieme, máme 2 drahé autá, veľké úspory a manžel zarába 3K mesačne ale tak s deťmi je problém.. a so psom už tobôž

hankab
29. aug 2024

@stellarstar povolila som vo svojom byte maleho mopsa. Jeho pan s nim u mna byval rok a 2 mesiace. Nahodne obhliadky bytu nic neodhalili, az ked sa odstahoval som zistila, ze pod postelou, kde bez zohnutia sa nie je dobre vidno je vyduta podlaha zo psich staniek. Viac uz vo svojom byte psa nepovolim, a to mam sama 2 doma. Pes moze byt dobrucky, vychovany, nestekat, nezavyjat, ale neznamena ze po nom nenajdete skryte vady, ked najomnici odidu. U mna to bolo 500€ na novu podlahu (cast kryta nastastie z depozitu) a kopec starosti naviac.

anouschka5
29. aug 2024

Ja za prenajímateľa som nemala problém prenajať byť manželom so psíkom ( byt som už predala ) takže si myslím, že majitelia radšej uprednostnia psíka pred deťmi - sorry - ale dostať nájomcov s deťmi neplatičov je ohromne náročné a títo to dosť zneužívajú

nelka93
29. aug 2024

Úprimne sa nečudujem. Ja by som psa do bytu ešte vzala, ale teda dieťa nie. Kvôli tomu ze som chcela psa a dieťa, tak som si kúpila vlastne bývanie, lebo tu sú na hlavu postavené zákony a neplatica s dieťaťom tak ľahko nevyhodis. Prenajimatelia sa chránia. A ak aj vezmú psa a dieťa, tak je nájomné o par stoviek vyššie co teda jeden človek ťažko zaplati

kristiii
29. aug 2024

@stellarstar smutné sú naše zákony, kvôli ktorým sa tak deje.

alyson29
29. aug 2024

Mňa baví čítať, jak by matky neprenajali druhým matkám byt 😂 asi nikdy neboli v takej situácii, že budú na rýchlo zháňať byt, ale čo nie je, môže byť.. 🙃 potom sa sem prídem zase zasmiať 😂