Platíte koncesie?

maybe888
23. apr 2020

Platite koncesie?doposial som platila,dnes mi prislo zas zaplatit na tri mesiace.Nemam priestor na zbytocne vydavky teraz a preto premyslam,vykaslat sa na to. Aj tak mi to pride nefer, telku zapneme raz za tri mesiace,radio vobec.Platite?Mal uz s tym niekto realne problem?Ak ano aky?Dakujem za vsetky mierumilovne komenty k veci

lucka.mt
23. apr 2020

aj keby si telku nezapla vobec, ked odoberas elektrinu, mala by si platit aj koncesionarske poplatky

korunka1
23. apr 2020

@maybe888 tak sa vykasli, ono ťa to za par rokov dobehne. Vieš koĺko veci na tomto svete nie je fer?

marca12
23. apr 2020

@maybe888 neplat a cakaj exekutora o par rokov. Platim co ine nam uz ostava,ked je to povinny poplatok.

veronikaszabova
23. apr 2020

@maybe888 platime. Ved to je len 5€ mesacne 😳🙈

simsalabim
23. apr 2020

@maybe888 ved to je uplne mala suma...a platenie je povinne. Ak mas zavedenu elektrinu, platit musis.

sissy27
23. apr 2020

@maybe888 samozrejme, že platím. 4,64€ ušetrené mesačne ti vyrieši problém s rozpočtom? Tie poplatky sa nestratia, len si na teba počkajú, potom ti príde nedoplatok napr. za dva roky a ak ho neuhradíš do nejakej lehoty tak exekútor ti to už asi vysvetlí.
Nechápem, prečo si si vybrala zrovna povinnú položku, že toto sa ti nechce platiť. Veď zníž spotrebu elektriny, vody, kúrenie, výdavky na telefón, internet... XY položiek na ktorých vieš legálne ušetriť viac ako 5€ mesačne a ty si vyberieš zrovna povinné koncesionárske poplatky 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ A dane, odvody do soc, zdravotky, to sa ti zdá fér? Tam prečo nerozmýšľaš o neplatení?

bellovag
23. apr 2020

platíme a pritom nemáme TV 🙂

metuzalem
23. apr 2020

Asi rok po kupe bytu mi napadlo, ze by som mala platit KP. Tak som sa prihlásila a platim uz pol roka. Ktovie mozno mi casom pride nedoplatok za ten jeden rok...no aj premyslam, ci som sa neprihlásila zbytocne 😀 cigani v osadách urcite neplatia [ospravedlňujem sa ak sa mylim ]a pochybujem ze ich niekto nahana

karhu
23. apr 2020

po nastahovani sa do noveho bytu som na to nejak zabudla a neplatila som🙂
po niekolkych rokoch mi prisiel nedoplatok skoro 400eur😖
kedze nie som "rebel" zaplatila som to ..ty rob ako uznas za vhodne😈

emma_932
23. apr 2020

Platime. Telku uz 10r nemame, ani radio. co uz

baklik
23. apr 2020

@karhu mala si zaplatit iba posledne 2 roky - na to je zakon, vsetko 2 roky predtym je premlcacia lehota, len musis o to poziadat.

mircalla
23. apr 2020

@maybe888 áno platíme a tv nemáme vôbec

majusska202
23. apr 2020

Ja poznám dve rodiny co to neplatia uz minimálne 5 rokov a tiež ich nikto nikdy neobhanal. My to doma platíme ale kamaráti nie ze vdak naco dávať tomuto štátu niečo to je ich výrok. On ako podnikateľ si neplatí ani odvody všetko mu kde do vrecka.

janka54321
23. apr 2020

@maybe888 mesačne je to naozaj mala položka 4.64 eura, skus si radcsej znížiť napr. účty za telefón...lebo koncesie vedia vymáhať aj po 5 rokoch, aj keď sa dá uplatniť premlčanie na 3 roky späť... Jednoducho každý, kto má zavedenu elektriku,, zastrckovy zákon" platiť musi

masinka
23. apr 2020

@maybe888 moja teta sa stahovala, na starej adrese odhlasila, na novej prihlasila, ale v ramci chaosu jeden mesiac nejako preskocila..... ozvali sa jej o 10 rokov, uz to bolo u nejakej vymahacskej spolocnosti, na 5 Eur dlh sa nabalili uroky z urokov.....vymahali od nej tisice. Kedze suma to bola nehorazna a hranicilo to uz s uzerou, dala to na sud ktory nastastie vyhrala, platila teda len ten 5 Eur dlh + 100 eur sudne trovy. Takze prestat svojvolne platit moze vyjst nakoniec dost draho....

jany149
23. apr 2020

@maybe888 áno platíme aj keď za mňa by to mohli aj zrušiť😕

anitka_4
23. apr 2020

Baby,akože my bývame tretí rok cca v našom byte a ja reálne prvý krát počujem o Tom,že sa treba prihlásiť a požiadať o možnosť platenia nejakého povinného poplatku. Ten poplatok nebýva zarátaný k elektrine alebo k televíznemu operátorovi? 😳

veronikaszabova
23. apr 2020

@anitka_4 "televizny operator" s tym nic nema.
Treba sa prihlasit, inak ti to neskor zrataju

anitka_4
23. apr 2020

@veronikaszabova ďakujem 😁 existuje ešte niečo podobne,čo treba platiť a nemusím o Tom vedieť? Mohli by na to niekde aspoň upozorňovať 🤷🏻‍♀️ fakt to vidím/počujem prvý krát

danielak84
23. apr 2020

@anitka_4 ahoj.Ja som sa nikde neprihlasovala.Chodi mi to automaticky spolu s plynom na seku.

korunka1
23. apr 2020

@anitka_4 za odvoz smeti a dan z nehnuteľnosti platiš?🤔😃

ejmylia
24. apr 2020

Heh, Však neplať, no buď si istá, že ťa to jedného dňa dobehne tak, ako každé zanedbávanie platenia. Tu nejde len o televízor ale aj o rozhlas a ten si veru nemusíš zapnúť jak je rok dlhý

suge
24. apr 2020

Platím a dokonca viac, ako mi navrhli, skrátka som to zaokrúhlila na pekné číslo.😉 A tiež nemám TV, iba malé rádijko zdedené po ocinovi.📻

evinka3007
25. apr 2020

Prestanes platit a oni ti o par rokov poslu info o nedoplatku, ale to sa uz nebude jednat len o 5 ci 15€, ja by som to neriskovala....

mircalla
25. apr 2020

Niekto musi platit aj 70-80% ceny sukromnej skolky, ked tam deti nechodia....Co je proti tomu 5 eur

maris5
25. apr 2020

@metuzalem myslis, ze v osadach maju oficialne odberove miesto s elektromerom? 🙂

lianka123
25. apr 2020

@masinka netrep sprostosti. Dlh je po 3 rokoch premlcany

kikuska_wedge
25. apr 2020

Treba prehlásiť elektrinu na niekoho, kto už platí elektrinu. Lebo poplatok sa platí iba jeden krát, aj keď máš viac odberných miest.