Packeta - presmerovanie balíka

zudu131
24. máj 2024

Chcela by som sa informovať, či má ešte niekto problém s presmerovaním balíka cez túto spoločnosť? Teraz neviem či sú mongoli oni alebo ja. Na maily reagujú zbežne a keď zavoláte tak povedia, že balik sa dá presmerovať keď príde notifikácia s PINom čo je pochopiteľné. Mne tá notifikácia príde hodinu pred doručením balíka a keď dám cez aplikáciu presmerovať balík tak mi kuriér aj tak vyvoláva do práce. Minule som mu povedala, že balík mám presmerovaný na výdajné miesto na prevádzke a povedal, že tam nevie nechať balík. Buď je to lenivosť alebo nevedonosť ale ja som z nich už zúfalá. Neviem ako s nimi jednať, ako presmerovať balíky, ktoré mi aj tak do hodiny prídu na pôvodnú adresu. Má niekto podobnu skúsenosť s touto prepravnou spoločnosťou?

lucia7933
24. máj 2024

ano jasne, ja asi 2x..tiez som dala presmerovat v ten den ako mi prisla sprava ze dojde balik, a volal kurier ze stoji pred domom, ze on taku info nedostal😂😂 vravim si ok no, tak balik vzdy necha susede🙈

viera
24. máj 2024

@zudu131 mongoli su oni….ano a mam vela skusenosti a len a len negativne…

butterflyeffect
24. máj 2024

@zudu131 ano, volala som, potvrdili ze presmeruju-dokonca 2 baliky-aj tak prisiel na povodne miesto…sla som ho teda tam vyzdvihnut- napisala som staznost, odpisali mi ze balik bol vyzdvihnuty tak je to vyriesene… ja s packetou uz mam tolko zlych skusenosti ze to az mozne nie je-jedenkrat strateny balik nasiel sa po 3 tyzdnoch, jedenkrat doruceny iny balik- nas sa nasiel po 2 tyzdnoch, 1 x balik poslany na inu adresu-rovnaky nazov obce ina cast slovenska-chyba nastala u nich, vtedy som volala som na linku tak ze da info kurierovi aj tak mi volal, jemu som vysvetlovala, na druhy den zas kurier vola, mu vravim ze ale ved ste na zlej adrese, na zakznicku linku sa dovolat je katastrofa, vzdy len prikyvnu ze ano dobre a nic sa realne nevyriesi…..

simsalabim
24. máj 2024

@zudu131 kedysi som bola velmi spokojna, ale aj mna uz rozculuju, dokonca tak, ze ak sa da, volim inu prepravnu spolocnost. Clovek si zvoli vydajny box s pristupom 24hod denne (vraj volny, nezaplneny) a balik presmeruju do nejakej predajnicky otvorenej 3 hodiny popoludni a navyse 12 km od toho boxu (podotykam, ze v BA!). Akoze to mam tolko behat hore dole a este v case, ktory mi nevyhovuje?

zudu131
autor
24. máj 2024

@simsalabim Vidím, že je tu veľa zlých komentov na Packetu. Čudujem sa im, že si tam nevedia upratať keď je to taká veľká spoločnosť. Žiaľ, inú prepravu si neviem navoliť, vždy to dá Packetu. Už som si 3x presmerovala balík. Dnes zas volal kuriér, že vidí, že je to presmerované ale v systéme majú chybu a nevie to uložiť na to miesto. Vraví mi, že tak vám to v pondelok donesiem do práce. Kurnik však nie zato som to presmerovala aby som na ďalší deň behala v práci hore dole. Neskutočné akí mantáci tam robia a aký zlý systém tam majú.

rozculena
24. máj 2024

prečo si presmorovávate balíky,prečo si hneď pri objednávke tovaru nezadáte tú adresu,kam si to potom chcete presmerovať? Prečo si to nedáte do boxu? Tam môžete ísť 24/7.

30katrusa40
24. máj 2024

@rozculena lebo potom by sa nemohlo sťažovať.

simsalabim
24. máj 2024

@rozculena precitaj si, co som napisala o 10.22. Ja si ho dam dorucit do boxu. V case objednania tovaru pisu, ze je volny. O dva dni, ked dorucuju, je box plny a oni mi klido pido balicek presmeruju a nechaju v oprave obuvi, otvorenej od 15-18h v pracovne dni 12km od toho boxu. Slak ma ide vtedy trafit.

letfenixa
24. máj 2024

@zudu131 ja si teraz tiež s Packetou dopisujem a rovnako ako @simsalabim začínam vyberat inú prepravnu spoločnosť.

rozculena
24. máj 2024

@simsalabim ale ja som sa pýtala autorky

simsalabim
24. máj 2024

@rozculena tak ano, len z-box jej takisto nemusi pomoct, lebo jej to poslu, kam chcu.

zudu131
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zudu131
autor
24. máj 2024

@30katrusa40 či ste múdra, asi leby sa to dalo tak si to dám rovno do boxu. Neuveriteľné koľko divných nerozmýšľájúcich ľudí existuje na planéte.

zudu131
autor
24. máj 2024

@rozculena skúste objednávať z niektorých stránok tak aby vám to hneď dalo do boxu. Pýta tam adresu a keď dám moje meno a adresu boxu tak kuriér bude ešte viac mimo ako keď dám presmerovať.

dobkovci
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dobkovci
24. máj 2024

Slovo mongol je pre mňa v tomto prípade autorka ....
Vždy sa dá dať z box ....staci sa to len naučiť.
A nie kurier nebude mimo ....
A áno každá stránka ktorá ponúka packetu .....je na výber či výdajne miesto predajňa ale box .

dobkovci
24. máj 2024

@30katrusa40 😂😂👍👍

30katrusa40
24. máj 2024

@zudu131 pri každej objednávke to ide. To cez akú stránke bola robená objednávka že sa tam nedala vybrať možnosť doručenia do boxu ?

zudu131
autor
24. máj 2024

@30katrusa40 napríklad na Temu mi pýta len adresu a nie výdajné miesto. To si viem presmerovať až keď je balík na SK lenže to oni nestíhajú spracovať kedže ráno mi príde notifikácia s PINOM, že si zásielku síce môžem presmerovať ale je mi to prd platné kedže do hodiny je balík na adrese s tým, že síce vidí presmerovanie balíka ale nevie to na tom mieste uložiť.

zudu131
autor
24. máj 2024

@dobkovci gratulujem vám k vášmu výkonu 😃👏

rozculena
24. máj 2024

@zudu131 no práve včera som si bola vybrať z boxu,a tam som si to aj dala poslať,nič som nepresmerovávala

dobkovci
25. máj 2024

@zudu131 ďakujem.🤣🤣🤣rovno ste mali napísať TEMU....
To je potom jasné .... Áno určia si či to pôjde do boxu alebo to donesie SPs kuriér alebo Slovenska pošta.
Temu dáva hlavne do z boxov,kto má väčšie šťastie tak packeta kuriér a pod.
Ja by som miesto rozculovania sa skôr zvážila či fakt potrebujeme objednávať z takých stránok.
Krásny víkend.

dobkovci
25. máj 2024

Staci sa len lepšie vyjadriť.
Objednávam z TEMU stačilo uviesť .tam to je ako koleso šťastia s dopravou ....
Ale nie písať a rozčuľovať sa lebo packeta ......
Žiadna slovenská stránka toto robí ....ani česká ....
Len tieto zahraničné smejdy.

rozculena
3. jún 2024

@lucia7933
@viera
@butterflyeffect
@zudu131
@simsalabim
tu si treba prečítať,ako to funguje,packeta s tým nič nemá.

https://www.packeta.sk/blog/ako-funguje-dorucov...

butterflyeffect
3. jún 2024

@rozculena no u mna s tym mala packeta vela spolocenho-z vyssie co som spominala mi posielala 2x balik mama, 1x bola objednavka tusim z lidl-prosto slovenska stranka, a chyba bola na strane packety!

simsalabim
3. jún 2024

@rozculena ja som z Temu v zivote nic neobjednala. Prepac, ja som pisala o objednani z normalneho slovenskeho eshopu, ponukajuceho dorucenie na adresu alebo MNOU zvoleny Z box. Ktoreho stav - zaplneny akebo nie - v tom case vidim. Pristupny 24hod/7 dni v tyzdni. A ti dementi mi bez mojho vedomia a suhlasu balik presmeruju na kamenne vydajne miesto 12km od toho boxu. Pristupne po-pia par hodin poobede. Akoze 14-16hod. Chapes, preco ma to hneva?!

rozculena
3. jún 2024

@simsalabim iste...to je na figu.Nemala som ťa označovať.Ale zadávateľka rieši balík z temu...

rozculena
3. jún 2024

@butterflyeffect OK,nemala som ťa označiť,ale autorka rieši temu.

simsalabim
3. jún 2024

@rozculena riesila presmetovanie balika v Pakete. Ze ide o balik z Temu, vysvitlo az o dost neskor. Ak to Temu ma vybavene tak, ako tam pisu, mali by o tom ludi informovat dopredu. No Paketa ma riadne za usami, lebo v poslednej dobe presmeruva baliky ako sa jej zachce. Uz si volim inu spolocnost, ak sa da a raz som kvoli tomu ani neobjednala. Fskt ma nebavi sa potom chodit nahanat pre balik v pracovnej dobe a na miesta, kam vobec nechodim.

rozculena
3. jún 2024

@simsalabim dnes som našla túto info a spomenula som si na túto diskusiu,preto som to sem dala.Ja som nikdy nemala problém s packetou,iba 2x mi dali do vzdialenejšieho výdajného miesta balík,ale to bolo v špičke pred vianocami.Oni aj upozorňujú,ak je to určité miesto plné,že si máš vybrať iné.U nás sú dve miesta,takže si to dám do druhého,ak je prvé plné. A sú aj boxy,ale to som využila iba raz.