OTP vo vlakoch - kontroly

25. dec 2021

Ahojte viete mi niekto poradit? Su realne kontroly vo vlakoch (rychlikoch) alebo je to len bu-bu-bu z medii??? Ja totiz potrebujem v polke januara cestovat v piatok ale streda-stvrtok som v praci cize vychadza mi dat sa testovat jedine v utorok, ale to zas nesplna poziadavku Ag test 48h. Testovacie miesta nie su otvorene pred mojou pracou a zial ani uz po mojej praci cize nemam kedy, jedine cez volno. Ja uz som z toho vsetkeho unavena.

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. dec 2021

@fairyprincess veď prave ze ja tiez nie som ockovana ani prekonana, testujeme sa v praci samotestami ale tie mi asi nepomozu. Tak som zufala ako a kedy a ci vobec sa testovat pred cestou, ci sa realne kontroluje alebo len bububu...

jaron
25. dec 2021

S kontrolami je to zrejme náhodné a tak ťažko niečo povedať naisto. 10 ľudí môže mať skúsenosť bez kontroly, 1 s kontrolou. Dajme tomu, že tvoja kontrola menej pravdepodobná, avšak nie vylúčená.
Som očkovaný, ale toto opatrenie nepokladám za rozumné.
Tiež však je rozdiel, akými vlakmi plánuješ cestovať. Pozri si https://www.zssk.sk/koronavirus/
OTP sa týka iba IC vlakov a rýchlikov. Ani REX už medzi nepatrí.

fairyprincess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskakyska
25. dec 2021

... kontrolu OTP Ťa môže vyzvať kľudne aj pri kontrole cestovného lístka,aby ste neboli prekvapené...
@fairyprincess no bola by si prekvapená...keď sa nepreukážeš,majú právo Ťa vyhodiť na najbližšej stanici....Tí nepomôžu ani pekné oči,ani že máš lístok a chováš sa slušne...

macik166
25. dec 2021

Mňa by zaujímalo, či kontrolujú aj deti.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
34katka34
25. dec 2021

@macik166 dieťa do 12rokov má status rodiča .

terina25
25. dec 2021

Mna by to tiez zaujimalo ako postupuju co sa tyka deti. Ja a priatel sme ockovani, deti nie. Syn ma 11 ,dcera 12. Vo stvrtok cestujeme rychlikom, v nedelu ideme spat. Ked ma dieta status rodica,tak synovi test netreba. Ale dcera uz bude mat v januari 13. Cize jej test treba. No ale ked ju dam ostestovat v stredu,tak v nedelu ma test uz neplatny. A netusim co potom. Urcite na dovolenke nebudem hladat momku.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weronika171717
26. dec 2021

@roobett očkovať sa kvôli tomu, aby mohol ísť človek vlakom? Nebuď smiešna. Predpokladám, že si sa dala zaočkovať len kvôli tomu čo nasľubovali a nie kvôli presvedčeniu, že ťa to ochráni. Ale chápem, nikto už neverí tým exprrimentalnym vakcinam.

zuzanockamt
26. dec 2021

@34katka34 dieťa do 12 rokov nemá status rodiča, do 12 r a 2 m je každé dieťa automaticky v režime OP

ivka_makovica
26. dec 2021

U muza v praci dostavaju papier po testovani. Kludne si napis taky a nech ti tam da firma razitko s podpisom. Ak sa naozaj nemas kde inde otestovat,mozno by ti toto uznali.

jaron
26. dec 2021

@zuzanockamt snáď OD 12 r. a 2 m. je dieťa v režime ako dospelý, nie DO.

zuzanockamt
26. dec 2021

@jaron do 12 rokov 2 mesiacov je každé dieťa brané ako OP

jaron
26. dec 2021

@zuzanockamt už asi rozumiem, je brané ako OP, hoci nie je OP. Nie že musí spĺňať OP. Som to najskôr zle pochopil, prepáč.

zuzanockamt
26. dec 2021

@jaron presne tak, keďže sa tieto deti zatiaľ neočkujú (iba istá skupina), tak sú brané ako plne očkované

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weronika171717
26. dec 2021

@roobett to, že očkovaní budú mať ľahší priebeh hovoria len ti, ktorí potrebujú tu látku dostať do ľudí a je to experimentálna vakcína. Veľmi ľahko si to zistís na stránkach výrobcov vakcin. Do minúty si to môžeš prečítať na vlastné oči. Na svojej stránke to ma uvedené aj slovenské ministerstvo. Ale to by si nemohla byť lenivá trochu hľadať. A tento experiment ma trvať do roku 2024. Kľudne si to over. Zistíš, že neklamem. A ja ti tu linky dávať nebudem. Musíš trochu aj ty zapájať mozog.

terina25
26. dec 2021

@roobett ake dlhodobo? Ved sa uz dava 3 davka a o chvilu 4 bude. Tak ake dlhodobo. 🤦

basska_b
26. dec 2021

@terina25 Dcéra bude mať 13, no nemá povinost so sebou nosiť žiadny občiansky ani nič, čo dokazuje vek.. tak by som povedala, že ma čerstvých 12. Inak železnice sa vyjadrili, že nemajú kapacítu kontrolovať každého jedného človeka, keď nastupuje do vlaku, že potom nedodržia cestovný poriadok - že nech polícia chodí s nimi, keď chce kontrolovať.

jaron
26. dec 2021

@basska_b S dokladom môže byť problém kvôli cestovnému lístku. Predpokladám, že má nejakú zľavu (napr. bezplatná preprava) a tú dokazuje dokladom, kde je samozrejme aj vek.
Samozrejme, že všetkých nekontrolujú, je to o náhode. Niekto zažije aj 2 - 3 kontroly, iný ani jednu.

jaron
26. dec 2021

@terina25 dlhodobo môže byť vnímané aj relatívne. Samozrejme, že vakcína nie je na celý život, ale v porovnaní s testovaním je aj polroka "dlhodobo".

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weronika171717
26. dec 2021

@roobett skus si to pohľadať a zistíš, že je to experiment. Sama seba chceš presvedčiť o opaku.

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weronika171717
27. dec 2021

@roobett ver čomu chceš, ale vieš si to overiť do par minút.