Otázka pre veriacich

30. nov 2022

Ahojte, neviem, kde sa to mam opytat alebo s kym sa poradit, ak mate nejaky tipy, dajte vediet. A teraz k tej problematike... Dnes mi gynekolog predpisal hormonalny kruzok na upravenie cyklu, menstruacia mi chodi uz cez rok cca o osem dni skor, je dlha a krvacanie silne. Odrazilo sa mi to v krvnom obraze, kde mi vyslo zalostne malo zeleza, daleko pod minimalnu hodnotu. Bojujem s unavou a ostatnymi vecami, co to so sebou nesie. Vseobecna lekarka mi predpisala tabletky zeleza, ale teda povedala, ze treba riesit pricinu, takze som sla smer gynekolog. No a ten mi teda povedal, ze to vyriesime takto, kruzok mi zabrani menstruacii, kym sa mi to zelezo neda do poriadku.
A teda posobi aj ako antikoncepcia, co vidim ako problem, je to v takomto pripade podla vas hriech? Alebo co robit, nemam mat pol roka sex s manzelom? Ako by ste to riesili? Spoved ano co nie?
Dakujem za odpovede a prosim neveriacich nereagovat a neposmievat sa, dakujem krasne 😊

bagre
30. nov 2022

neriešila by som to,... aj keď je možné, že by si možno našla normálneho kňaza /alebo aj nie/
tvoj prvotný dôvod je zdravotný problém a nie antika mirnix dirnix lebo ti to vyhovuje
no a druhá vec - manžela určite nevyhoď z postele
a toto čo popisuješ ani nespĺňa definíciu hriechu

zuzinka888
30. nov 2022

Ak mas pochybnosti opytaj sa knaza. Spoved nie je len odrapotanie hriechov. Je to aj rozhovor o pochybnostiach, otazkach postojoch. A mrzi ma, že to riesis tu. Strhne sa tu burliva posmesna diskusia.🤔

pribinak
30. nov 2022

Nie je to hriech, je to liečba a riešenie zdravotného stavu

Prečo by di nemohla mat pol roka pohlavný styk? Nie je dôvod odmietať

katka2505
30. nov 2022

Sama si zváž, či ti je prednejšie zdravie alebo kostol a názor zakomplexovaného farára. Máš to zo zdravotného hľadiska a nie ako ochranu pred otehotnením.

palicka
30. nov 2022

@katka2505 ale veď žiaden kňaz jej to neukázal, ani neodsúdil. Pochybuje nožom autorka. Osobne sa prikláňam k názoru, že je to forma liečby, primárne neriešiš antiku. Ak však máš vnútorne problém, porouoravaj sa s kňazom. Nemyslím si, že s tým bude mat problém.

llull
30. nov 2022

Ja som tiež veriaca a nepáčilo by sa mi takéto "riešenie", áno ak dôjde k oplodneniu tak to embryo sa neujme kvoli antikoncepcii (áno aj napriek HAK môže nastať ovulácia), takže by som sa poistila práveže kondómom. Skôr by ma zaujímalo prečo takéto krátkodobé pseudoriešenie, to nie je riešenie, to je len ako dať si Ibalgin na chronické migrény. Radšej mal riešiť príčinu a nie stopnúť úplne cyklus, dá sa brať napr progesterón atď. Chápeš prečo nepatra po príčine

eeffka
30. nov 2022

Ja nerozumiem aky mas problem, ved keby si to nemala zavedene tak antiku nemas a s muzom spis , teraz mas a preto nebudes 1/2sexovat lebo preco??? Nemas to na "zabavu" ale na riesenie zdravotnwho stavu.

janai1
30. nov 2022

A ako to rieši príčinu? Takto dočasne odstrániš dôsledok a potom čo?

janinah
30. nov 2022

Chod do skupiny veriace mamičky a do skupiny Zdravotníci, mame tam dr.gyn..lebo krúžok tvoj problém nerieši.

alanko20
30. nov 2022

Najskôr som sa naštvala, ale vlastne ženy majú pravdu. Robili ti hormonálny profil, poriadne sono atď?

alison11
30. nov 2022

@janinah V Biblii je povinnosť starať sa o sovje telo aby v ňom mohla duša existovať čo najdlhšie,čiže keďže ide o tvoj zdravotný stav,tak to hriech nie je a ja by som to ani na spovedi nespomenula,ani som to vminulosti nespomínavala.Ja som tiež veľa krát mala problém nízke železo Globifer je naj najlepšie sa vstrete a nezaťažuje trávenie je trošku drahšie ale máš ho na 40dní.Držím palce aby sa Ti polepšilo a užívaj aj C vitamín pomáha železu vstrebať sa a aj na únavu,taktiež kyselina listová.

sona96
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
osky
30. nov 2022

Ak dovolis,zazdielam ta niekam,kde to vedia lepsie...

vorkola
30. nov 2022

Odporucam ti gynekologicku ambulanciu.v Bratislave vola sa OBGYN kontakt, 0911 334 424 ,objednaj sa tam ,prekonzuluje aj toto,ale neviem maju toho vela, Ale na priamu platbu ta urcite zoberu, ,, upros ich super pristup,a budu hladat moznosti , ako ta z choroby dostat,Tam sa UPT nerobia ,

54tinka54
30. nov 2022

Čo to máš za gynekológa? Ok teraz ti predpísal antiku aby si toľko nekrvacala a dalo sa ti dokopy železo, ale čo potom? Železo sa ti upraví, keď sa rozhodneš antiku vysadiť tak pravdepodobne budeš tam kde si bola. Treba vyriešiť to prečo máš taký krátky cyklus s dlhým a silným krvácaním.

ninka99865
30. nov 2022

Niesom veriaca a radšej sa ani nejdem k tomu vyjadrovať, ale suhlasim s babami vyššie, mne tiež dal antiku na iný problém ktorý som mala a akonáhle som ju vysadila sa to vrátilo, čiže nič sa nevyriešilo a aj tak som to potom musela rieist prečo sa mi to deje a zbytočne som len stratila rok čo som ju brala. Pozistuj si na nete info ohľadom tvojho problému a skúsenosti lebo žiaľ Gynekologia velmi radi riešia každý problém antikoncepciou :(

martinsimona
30. nov 2022

Ahoj, pozri aktuálny článok na postoj.sk ReakciaHumanae vitae – svetlo pre dilemy katolíckeho manželstva. Presne o tom je článok. Ide o to s akým úmyslom sa to robí a keďže tvoj zámer je najprv zdravotný.... No presne je tam príklad ako ten tvoj problém. Prečítaj 😉

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tehotna40
30. nov 2022

Ak riešiš zdravotný problém nebrala by som to ako hriech, myslím si ze by ani kňaz nemal mať s tým problém. Ale ako píšu baby vyššie nerieši to tvoj problém, respektíve len krátkodobo. Zmeň gynekológa a možno žiadny krúžok ani nebudeš musieť mať, čiže sa vyrieši aj tá situácia ohľadom viery. Veľa zdravia.

poohie
30. nov 2022

Pod do skupiny Veriace mamicky a spytaj sa tam.

melany4
30. nov 2022

Tiež by som sa opýtala na stránke liga pár páru.

patus_2
1. dec 2022

Ja som tiež veriaca, ak by to bola liečba tak by som to neriešila. Ale teraz mimo hriechy a kostol, HAK cyklus neupravi, len urobí umelú menštruáciu, ktorá je pravidelná. Po vysadení je možné že problémy budú také isté ako pred. Takže ja by som hľadala iné riešenie, nie preto, že to je hriech, ale preto lebo je to zbytočne tlačenie hormónov, ktoré vo výsledku aj tak nepomôžu....

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
1. dec 2022

Dievčatá, ktoré píšete, že je to krátkodobé riešenie a že gynekológ robí chybu: vy ste lekárky? Gynekologičky? Veď autorka píše, že má extrémne nízke hodnoty železa. Ja tiež nie som lekárka, ale len tak, čiste logicky, si myslím, že v prvom rade treba rýchlo upraviť to železo, čiže stopnúť menzes. Keď sa toto upraví, môže sa začať s liečbou. Lebo teda predpokladám, že to bude trvať dlhšie a nie, že dá jej nejaké lieky a od tej chvíle bude mať menzes normálny.
K tomu hriechu: je to liečba = v tom prípade to nie je hriech. Ak antikoncepcia má zabrániť menštruácii, zabráni aj ovulácii.

pink_lady
1. dec 2022

Ak máš vždy kratší cyklus o 8 dni tak potom máš asi krátký cyklus. Niektore maju 21, niektore 32, ine 28 a furt je to norma. Ja mám např 26. Pokial je to tak pravidelně je to tvoja dlzka.Problemom je silne krvacanie u teba. Ale tiež ak je vždy take a medzi tým nic, je to norma. No telu to dobre nerobi. Preto je dobré zastavit cyklus....a vobec neznie otázka co na to knaz ale co Boh. A ten vie preco to robis... takže spovedat sa nemusíš...ale manželské povinnosti si s chutou pln 😜

ziarifka
1. dec 2022

HAK ako liek brať môžeš, akurát sa vyhýbať styku počas plodnýchdní, aby nedošlo k potrateniu embrya.
Prípadne kondóm.

ninka99865
1. dec 2022

@ziarifka pri užívaní HAK žena nemá plodne dni

bloger
1. dec 2022

Myslím si, že chrániť si zdravie je dôležitejšie. Hlavne aby ti bolo lepšie. Nie je to podľa mňa hriech.

autor
1. dec 2022

@bagre ok dakujem pekne za odpoved 🙂