Osoba s rovnakým menom

lillystranska
4. apr 2018

Baby som zúfalá potrebujem radu. Stala sa taká vec. Mám email ktorý používam a nedávno mi naň prišla objednávka na kondómy cca 150 kusov na moje meno. Ani nie o týždeň ďalšie 4 objednávky na vibračné pomôcky a do toho mi začala vypisovať nejaká cudzia baba čo si má pomilila s dotycnou napísala siahodlhy mail a keď som jej odpísala, že sa zrejme splietla hnusne mi vynadala. Včera mi prišla zas objednávka na plastiku pred. Popravde môj chlap si už začína o mne všeličo myslieť ale v tomto som naozaj nevinne. Zistila som,že slečna čo toto robí má rovnaké.meno aj priezvisko mail má ten istý lenže ona ho má celý spolu a ja z bodkou a zrejme že gmail to nevie rozoznať a zasiela tie e-maili mne. Neviete mi poradiť ako to vyriesit.? S mužom sa kvôli tomu hádame lebo nevie čo si o tomto má myslieť a ja neviem ako tu slečnu skontaktovať keďže aj keď som jej skúšala napísať email ten prišiel mne. Je 91 ročník a je z Čadce.
Dakujem

gladys_07
4. apr 2018

she sounds like fun 🙂
v tych objednavkach nie je jej tel cislo? Inak asi len zmenit mailovku, doplnit o cislo napr.

rusalinka
4. apr 2018

Presne s týmto má gmail problém, že nerozoznáva bodky... mne tak chodia tiež infošky, ktoré patria inej osobe, Ignorujem to. Mailová adresa nie je nijako záväzná, takže sa tým netráp. Príp. ako píšu vyššie, skús pozrieť, či tam nie je tel. číslo...

elzena2
4. apr 2018

ano, je to tak, google mail nerozoznava bodky. @rusalinka, ona by mohla tie objednavky ignorovat, lenze pravdepodobne zase opacne, rovnako chodia maily adresovane pre @lillystranska aj tej druhej z Cadce.

montemotherone
4. apr 2018

@lillystranska kým ti neprišlo 100 kondómov domov na adresu, ešte je to o.k. 😂

lillystranska
autor
4. apr 2018

@rusalinka vidíš to ma nenapadlo aaach lenže ja som tie objednávky vymazala :(

lillystranska
autor
4. apr 2018

@montemotherone no je to celkom vtipné ale ver mi môj chlap sa tomu nesmeje

beky1813
4. apr 2018

To co mas za chlapa doma? Nejaky utlocitny. Moj by sa smial. Teda, keby mi do emailu chodil. No jedine zrusit email a zalozit novy.

jankalukasova
4. apr 2018

@lillystranska ak má také isté meno a vieš, že je z Čadce, skús sa pozrieť na telefónny zoznam online... možno ju tam nájdeš a budeš ju vedieť kontaktovať... toto je naozaj nepríjemná situácia..

montemotherone
4. apr 2018

@lillystranska ktorý normálny chlap bude brať vážne že jeho žena si objednala 100 prezervatívov? 🤔

lillystranska
autor
4. apr 2018

@beky1813 tak môj sa sprvu smial ale už mu to vtipné neprišlo tie e-maili od jej znamych potom ťa plastika už sa toho nakopilo už moc

lillystranska
autor
4. apr 2018

@jankalukasova dokonca mám jej rodné cislo

veronikastrickova
4. apr 2018

@lillystranska ako mozes mat jej rodne cislo?

sissy27
4. apr 2018

@lillystranska nerozumiem tomu, že gmail nerozoznáva bodky... veď keď niečo objednávam, tak tam JA vypisujem svoj email, čiže zrejme ten, kto zadával objednávku, tak napísal email bez bodky alebo eshop, ktorý to spracúval, spravil preklep a bodku nenapísal. Tiež mám email meno.priezvisko@gmail.com a teda moje meno aj priezvisko je pomerne bežné, celkom určite niekto s rovnakým žije tu alebo v čechách a nikdy sa mi nestalo, že by mi prišiel mail určený inej osobe. Osobne si myslím, že sa jedná o omyl / preklep.

beky1813
4. apr 2018

@lillystranska tak ti nema liest do emailu a bude kludny, ako co si mysli, ze vedies dvojity zivot?

rusalinka
4. apr 2018

@sissy27 ja mám mail meno.priezvisko@gmail.com. A chodia mi maily, ktoré sú zasielané na menopriezvisko@gmail.com.
Mám to odskúšané, schválne som poslala na oba tvary, s bodkou, aj bez a prišlo to oboje na môj mail, kde mám bodku...

lillystranska
autor
4. apr 2018

@rusalinka presne to je môj prípad.

@veronikastrickova lebo sa objednávala ku gynekológovi a bolo tam jej rodné cislo

veronikastrickova
4. apr 2018

@lillystranska skus ju hladat na facebooku, lebo to uz moze byt problem ked mas taketo udaje o nej

sissy27
4. apr 2018

@rusalinka
@lillystranska baby, skúste kontaktovať priamo google, správcu gmailu. Ak je to ozaj takto, tak majú dosť vážny problém.

lu17
4. apr 2018

@lillystranska skus naisat mail z ineho mailu a posli jej ho komu pride . ...
Bezne ludia maju s bodkou aj bez a mne sa to nestalo...
A niekto umyselne to nerobi ?

fefe123
4. apr 2018

ale nechápem, prečo jednoducho nezmeníš mail a hotovo... a máš po probléme....

lillystranska
autor
4. apr 2018

@fefe123 pretože ten email používam aj na pracu

fefe123
4. apr 2018

no tak, ale keď máš mať preto také problémy, tak rozpošli zákazníkom mail s novou adresou, veď to snáď nie je problém...

jasminet
4. apr 2018

celkom nerozumiem problemu - vsak ked mas jej udaje, jej rodne cislo, cislo jej gynekologa a podobne, preco napr. nezavolas tomu gynekologovi aby dotycnu upozornil na to, ze jej maily chodia tebe...

mimla
4. apr 2018

Ja neviem, ja som mala za slobodna snáď to najtuctovejšie meno, aké na Slovensku existuje. Najtuctovejšie krstné meno, najtuctovejšie priezvisko a nikdy mi neprišlo nič, čo mi nepatrilo. Vidím to skôr na preklep. Ale mali sme aj inú adresu pre krúžok a dva roky na to prišla na Slovensko firma s tým istým menom a teda začali nám chodiť veľmi zaujímavé správy s pomerne citlivými informáciami. Firmu sme kontaktovali a tiež aj odosieľateľov. Išlo o preklep, mali inú koncovku. My .sk oni, .eu. Na mieste zakladateľky označím tie adresy ako spam a viac sa tým nezapodievam. Mail by som si nemenila. Tie správy po čase prestanú chodiť.

najk
4. apr 2018

Ze to vobec riesis, mne tiez chodia maily, ktore patria babe s rovnakym menom. Tiez byvaju medzi nimi aj potvrdenia objednavok. Pokial to pise konkretna osoba, odpisem, ze ide o omyl. Pokial je to nejake potrdenie objednavky generovane automaticky, mazem. Urcite by mi ani vo sne nenapadlo dopatravat sa tej osoby cez gynekologa! A uz vobec nie menit mailovu adresu, mam presne taku adresu aku som chcela mat a nevzdam sa jej. Nech si to riesi ona, ze jej nechodia maily. A tiez nechapem Tvojho chlapa, ze s tym ma problem. Zatrhni mu pristup do svojej posty a mas vyriesene..

zuzikboc
4. apr 2018

Dievčatá, pokiaľ nemáte so svojou menovkyňou, ktorá býva v tom istom meste, je narodená v ten istý rok aj rovnakých lekárov (niektorých) a banku, tak nemáte problém 😉 Mne už vydali v banke jej bankomatovú kartu ( prišli sme na to hneď) sestrička u gyndoša mi vyčítala, že nechodím na preventívky (som tam poctivo každý rok) a kopu iných zámien 😊 Už sa na tom len smejeme a u lekárov sa hlásim okrem mena a ročníku aj mesiacom narodenia (ona je myslím február a ja máj) 😂 Dokonca sme sa už na rehabke stretli v čakárni pred ambulanciou a keď nás volali, zdvihli sme sa obe 😂 takže sa celé osadenstvo na nás rehotalo 😂

grelu
4. apr 2018

@zuzikboc tak ja som mala spoluziacku s rovnakym menom....a to nas bolo v triede 5 dievcat🙂))

najk
4. apr 2018

@zuzikboc mam to podobne. Tiez sme dve v jednom meste. A dost mi to lezie na nervy. Minule mi na urade stratili jeden papier a tvrdili, ze som ho urcite neodovzdala. Stres, nervy, pocit nasratosti a bezmocnosti, lebo som nemala ako dokazat, ze som ho odovzdala. Po dlhom patrani ho nasli zalozeny v zlozke mojej menovkyne. Neviem, ako to zvladaju v Prahe, kde maju ludi s jednym menom aj 20. Ja uz len cakam kedy sa vyda a dufam, ze si nenecha po svadbe svoje meno ako som si nechala ja 🙂

veronikastrickova
4. apr 2018

Ja som mala tiez menovkynu par domov od nas a v zivote sa nam nieco podobne nestalo.