Oplatí sa ísť na výstavu Cosmos Discovery?

ildiko36
31. máj 2023

Chcela by som sa spítať, tie ktore ste boli na výstave, oplatí sa mi cestovat 7h do Blavy s vlakom aby deti vydeli vystavu.Chcela by som ich zobrať len či naozaj stojí za to..
V prípade viete mi navrhnúť aj niečo ine na čo by sa deti tešili? Male deti maju 2 a 5r, dcera uz je dospela, ona sa prispôsobí.Ďakujem

majlo1234
31. máj 2023

To je relativne, ale 7 hodin by som necestovala ani nahodou nikam na ziadnu vystavu s detmi.

marci77
31. máj 2023

my sa tiez zatial iba chystame, mame to tu kusok .....ale co som citala na FB s tak malymi detmi nemyslim si, ze to stoji za to
ja som to chcela pre 12rocneho, mam aj 4rocnu .....ta by sa tam asi chvilu pomotala, ale nemyslim si, ze by ju to nejako ohurilo

jej sa skor ratal familypark v Rakusku😉

alandra
31. máj 2023

2 a 5 to podla mňa baviť nebude. Celkovo som od tej výstavy čakala viac..

ildiko36
autor
31. máj 2023

@majlo1234 môj syn 5r je autista a neskutocne ho zaujíma vesmír, ja len kvôli nemu by som tam chcela isť

alandra
31. máj 2023

@ildiko36 tak potom áno,ak ho zaujíma vesmír tak ok.My sme to prebehli vcelku rýchlo - dcera tiež autistka (ale ťažká,tú to tam nebavilo a vadili jej ľudia ) muž s ňou doslova utekal do auta (po cca 5minut dnu) a ja s mladšou sme to prešli, rýchlo. Sú tam aj virtual.realita ale dlho sa čakalo na žetóny a potom zas na vstup.

pribinak
31. máj 2023

5 ročný ok ako ho vesmír zaujímavé, ale ten menší to zrcite nie.

pietra
31. máj 2023

mne sa vystava pacila, ale za sedemhodinovu cestu podla mna nestoji

belllinka
31. máj 2023

@ildiko36 nebude ich to bavit, je to o letoch do vesmiru, nie o vesmire a skor pre velke deti a dospelych. Nie je to detska vystava. 7 hodin sem iste kvoli tomu necestuj 🤦‍♀️

annalena
31. máj 2023

@ildiko36 je to skor pre starsie deti, treba vela citat, nasim (13, 8 a 6) sa pacilo, ale najmladsiemu bolo treba naozaj vela vysvetlovat, citat.
Virtualna realita na konci sa plati zvlast, ak mas smolu a je vela ludi, tak sa nacakas a su tam aj obmedzenia, cize najmladsi mohol ist tusim len na 2 veci.
Extra len kvoli vystave by som necestovala a uz vobec nie 7 hodin.

ildiko36
autor
31. máj 2023

@pribinak nemam kde ho dať. A chcem niekde vypadnuť s detmi, ešte sme nikdy neboli na dovolenke😓 Vieš mi nieco aj ine poradiť čo sa oplatí pozrieť v Bratislave alebo daaky wellnes kde by som ich zobrala

ukulela
31. máj 2023

@ildiko36 boli sme. Synovia maju 8 a 4, ten 8 zerie vesmir, ale toto ho 2x nezaujalo.... najviac sa pacilo ocinkovi.... neviem, ci autista oceni plagaty s raketoplanmi a skafandre za sklom....

pribinak
31. máj 2023

@ildiko36 tak je tu Zoo, múzeum dopravy, ihrisko hneď na nábreží Dunaja, alebo železná studnička

marci77
31. máj 2023

@ildiko36
toto je myslim celkom pekne zhrnutie, co sa oplati navstivit v BA a okoli s detmi
https://www.sdetmi.com/podujatia/detail/27977/t...

ale este ma napadlo, boli sme nedavno v Brne v planetariu, premietali tam nejaky detsky film, ale este pred premietanim urobili taku prezentaciu o hviezdach, vesmire....bolo to uplne super
tak mozno aj toto by ho mohlo zaujat .....v Brne je super to planetarium, zda sa mi, ze aj vo Viedni niekde v Pratri je tiez planetarium, aj v Prahe je nejake

co sa tyka dovolenky, aby ste nemuseli nejako vela cestovat aj Liptov je fajn na zazitky pre deti, aj Tatry, aj Donovaly
zavisi, co preferujete

rfrd12
31. máj 2023

@ildiko36 výstava je zameraná viac na kozmonautiku ako na vesmír ako taký

ildiko36
autor
1. jún 2023

Ďakujem Vám všetkým krásne za odpovede🥰

bernardin1
1. jún 2023

@ildiko36 nie neoplatí. Výstava je na hodinu pozerania, drahé vstupné. Za mňa určite nie. Nepáčilo sa nam

aniele
1. jún 2023

@marci77 Dobré planetárium je aj v Žiari nad Hronom. Chodila tam kolegyňa so žiakmi. Obloha (film) premietaná nad hlavou, pozorovanie ďalekohľadom... jasné, nie pre úplne malé deti.

tersanas
1. jún 2023

@ildiko36 tiež mám syna autistu, mal necelých 6r keď sme tam boli, zbožňuje vesmír a cesty do vesmíru, bol uchvátený, vie čítať, tak si tam všetko študoval, pozeral, keď zbadal veľkú Saturn V raketu, to bolo radosti, bol uchvátený, boli sme tam tri hodiny, s tatinom mali čo robiť, ja som sa už nudila 😄 cestovali sme dokopy 4h, ale autom. Za nás super.

salome123
1. jún 2023

mna to extra neohurilo... vsade sa chvalia, aka obrovska a zaujimava je to vystava.... vobec mi to tak nepripadalo, mali sme to obehnute za 20minut.

slniecko5
1. jún 2023

Manžel ich berie z KE, 4 deti, 14, 12, 10 4, ale nejdú na otočku, to je asi ozaj moc. Nasich táto téma zaujíma, dostal to najstarší k narodeninám a zvyšok sa zvezie 😉. Užijú si aj BA.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erickatt
1. jún 2023

@ildiko36 urcite ano. Mozno este myzeum dopravy

kristinapetronela
1. jún 2023

7 hodín cestovať ??? Oplatí sa .mojim sa veľmi páčilo

kristinapetronela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinapetronela
1. jún 2023

@kristinapetronela 2 a 5 rocne to ale baviť nebude podľa mňa

blondiee83
1. jún 2023

Boli sme, prisli sme pred 18tou, kedze predtym sme boli na Devine - tam sa detom velmi pacilo. Co sa vystavy tyka - kedze vecer uz bolo velmi malo ludi, za nami uz nikto, tak to bolo v tomto ohlade super. No najviac to bavilo mna a manzela, deti (10 a 6) bavilo zbierat tie peciatky, ale vacsinu vasu pobehovali, ze kedy uz pojdeme 😀 Napriek tomu sme odchadzali o 20hod, stihli jednu virtualnu realitu, pred nami nikto nebol 😀
Ale suhlasim, ze vystava je viac o kozmonautike ako o vesmire. Specialne kvoli nej by som necestovala tolko vlakom, ale ak si chcete spravit vylet trebars na vikend, tak kludne.

evkamotka
1. jún 2023

Bola som s detmi 3 a 5.5 a nesla by som, kebyze je to tak daleko. Deti to rychlo prebehli...je tam vela exponatov, kde si to treba citat, sledovat dokument. Nerozumeli tomu. Hej videli lunarne vozidlo, skafander, par modulov ale kvoli 7h to nestoji za to. Najviac sa im pacila virtualna realita (platena zvlast) na konci ale bolo to pre deti nad 110cm a aj to tam mali len dve veci takze pre 2r nic a pre 5r jeden-dva "kolotoce". Ostatne bolo nad 140cm tusim

ivanaks
1. jún 2023

Ahoj, bola som so synom (8) - milovníkom astronautiky a letov do vesmíru - a on bol nadšený. Sú tam časti, ktorými iba prebehol (kde dominovali rôzne dokumenty, úlomky niečoho a podobne), a sú tam časti, kde sme sa vrátili aj 3-krát (časti so skafandrami, modelmi vesmírnych lodí, rakiet, raketoplánov, Mir, riadiace centrum NASA a pod.) . My sme sa tam zdržali asi 3,5 hodiny, takže je to dosť individuálne. Boli tam aj rodinky s naozaj maličkými deťmi (okolo 3 rokov), ale nie som si istá, či to takéto malé deti nejako zvlášť bavilo (skôr nie - mám pocit, že to chceli vidieť rodičia a deti boli "do počtu"). Najviac týchto drobcov bolo na takých tulivakoch a vankúšoch, kde premietali zábery tuším z Voyager (všelijaké vesmírne hmloviny - išlo to v slučke stále dookola). Ale teda my sme cestovali iba z Nitry a keď už sme tam boli, vybehli sme (výťahom 😜) aj hore na Ufo (Most SNP).

ildiko36
autor
1. jún 2023

@kristinapetronela prave že starsieho to bavý, a ked som povedala že ho zoberem aj maly vyhlasil aj ja idem

kristinapetronela
1. jún 2023

@ildiko36 no veď choďte ale len som napísala že je to skôr pre školopovinné deti