Opakovaná gynekologická prehliadka u panny

kikus7
3. máj 2020

Ahojte, chcem sa spýtať nejakej panny, ktorá pravidelne chodí na gynekologické prehliadky, či ju lekár vždy vyšetruje cez konečník rovnako. Ja som prvýkrát bola u gynekológa pred rokom a pol ako 29-ročná panna, vyšetroval ma cez konečník prstom, potom mi tam strčil ultrazvuk. Keďže som v tej dobe mala partnera, začala som brať HAK, no k sexu nakoniec neprišlo (s bývalým nie som, iného už nehľadám). Len by som chcela vedieť, aby som sa vedela na to psychicky pripraviť, keďže to nebolo nič príjemné.

pininka1
3. máj 2020

Od sesternice viem že ano a verím že to nieje príjemné. Ja by som na tvojom mieste asi pouvazovala nechať si odstrániť panenstvo chirurgicky.

kikus7
autor
3. máj 2020

@pininka1 Prečo píšeš hneď o chirurgickom odstránení? Zaujíma ma to.. Vieš, keď sme to s ex skúšali, nešlo to, mala som strach a možno som len podvedome tušila, že ma nemiluje.. O tom však nerozmýšľam, nakoľko som si nechávala pannenstvo pre toho pravého (nie som veriaca, takže z náboženských dôvodov to nie je), ktorý ma bude milovať a ja jeho, žiaľ, stretla som v živote nevhodných..

nikelca
3. máj 2020

Ultrazvuk cez konecnik? Ci som zle pochopila? Prstom to bolo vzdy, tak kym som sa nevydala ale ultrazvuk nikdy ten len cez brucho :O

simsalabim
3. máj 2020

@kikus7 ja si tiez pamatam, ze ma tak daaaavno vysetrovali.
@pininka1 a preco platit za chirurgicke odstranenie.... na to postaci aj nejaka hracka, ak by
@kikus7 chcela.

sissy27
3. máj 2020

@kikus7 pokiaľ si panna a trváš na zachovaní panenskej blany, tak budeš vyšetrovaná cez konečník.

majulino
3. máj 2020

@nikelca uz minimalne 8 rokov dozadu sa to robilo.

ajka0207
3. máj 2020

@kikus7 a si si ista ze stale mas panensku blanu? Chlap to pravdepodobne pri sexe vobec nepozna.

kikus7
autor
3. máj 2020

@ajka0207 K vniknutiu nikdy neprišlo.

eliska13
3. máj 2020

@nikelca tebe nikdy nerobili vnútorný UTZ do pošvy?
@kikus7 keďže si panna tak jedine cez konecnik

nikelca
3. máj 2020

@eliska13 az ked som uz nebola panna, cez konecnik nikdy. Ku gyn som chodila od cca 14 a vzdy len cez brucho.

missviolet
3. máj 2020

Ano, vzdy konecnik, presne ako popisujes. Skus nejaku jemnu hracku, trosku sa roztiahnes a bude sa dat uz aj vysetrenie vaginalne spravit, aj ked teda je asi take prijemne ako cez ten konecnik :/

asia83
3. máj 2020

@pininka1 😱 To srandujete, však?

bmuller
3. máj 2020

Minule som citala taku zaujimavu studiu od dvoch severskych aktivistiek o nejakych mytoch tykajucich sa temy, nieco v zmysle, ze u niektorych zien ta blana zostava, aj ked ziju sex.zivotom, ci cosi take.
Teda, lekar vysetruje panny cez konecnik z ohladuplnosti k zachovaniu "vienku", alebo ak na tom zene nezalezi, vystetrenie moze by cez posvu?

krisbar
3. máj 2020

ja by som len poradila si to skor vnutorne spracovat, v tom zmysle, ze je to velmi neprijemne vysetrenie, ale velmi potrebne pre tvoje zdravie. a zaroven chcem ocenit, ze ku gynekologovi chodis aj napriek panenstvu. rakovina naozaj je vsade a tyka sa nas vsetkych.
ja takto musim chodit na kolonoskopie a vzdy si vymyslim, ze potom si dam nieco na odmenu, alebo si nieco kupim, aby som si to spajala s prijemnym zazitkom.
alebo ak je ti to neprijemne - zmen gynekologa za gynekologicku, ja som chodim k mnohym, ale tato posledna je naozaj velmi prijemna. je to kapitovana zalezitost, cize pokial nema niekto naplnenu kapacitu - rad ta vezme. popytaj sa v tvojom okoli, ci nie je lekarka/lekar s jemnejsim pristupom.

pininka1
3. máj 2020

@asia83 nie nesrandujem a poznám jednu pani,ktorá to tak riešila pretože nechcela takto absolvovať prehliadky a ani nechcela už žiadneho muža.

pininka1
3. máj 2020

@simsalabim sú ľudia ktorý to nedokážu, resp nevedia ani s hračkou.

pininka1
3. máj 2020

@kikus7 píšem to čisto len z praktických dôvodov, tá moja známa vedela že žiaden muž nehrozí, že si to tam nebude robiť sama, tak sa na to opýtala gynekológa. Ja ti prajem aby si stretla muža, ktorý ťa bude milovať a aj to bude pekne, ale od rôznych gynekológov viem že čím je žena staršia tým to ide ťažšie a aj to viac bolí.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatinn
3. máj 2020

Trošičku mimo tému, ale.. Prispejem do diskusie s tým co sa stalo mne ohľadne panenstva, teraz mi to už príde vtipné 😄 ja som mala 17 keď sme sa prvý krát pokúšali s vtedajším frajerom, ako píše autorka príspevku tiež sa nevedel do mňa dostať, príšerne ma to bolelo, ani to nebolo moc romantické, ani on pre mňa konieckoncov nebol úplne môj vysneny, no neviem hlúpa mladícka hlava moja, chcela som už o to prísť 😄 No nepodarilo sa. Ešte sa pamätám, že sme to skúšali viackrát možno aj 6-7x a nič a spomínam si, že bol namna naštvaný a urazený, blbec 😄 Od vtedy som si myslela, že "no do kelu, ja som nejaká divná anatomicky, že sa do mňa chalan na viackrát nevedel dostať" a bola som z toho dosť nešťastná, ale nie kvôli nemu, to bol blbec, ale preto, že som sa bála, že to tak bude s každým. Potom som začala chodiť so svojou vtedajšou veľkou láskou 🙂 strašne sme sa priťahovali a mali radi, mala som obavu pred tým ako to malo prísť, bola som nervózna, ale zároveň ma strašne bral, bola som z neho hotová takže sme šli na to. Vklzol do mňa ani som nevedela ako, vôbec ma to nebolelo.. A pozor teraz príde hrot celej príhody, ku ktoremu som sa chcela dostať. Žiadna krv 😳 Čumela som ako blázon. Ani kvapka krvy. Akoby som nemala panensku blanu, alebo sa tak prispôsobila, neviem.. Nikdy pred tým som sex nemala a ten chudák pred ním došiel len k "bráne" a už som aukala, že ma to boli, tak sa nepokusal ďalej. Neskôr som čítala, že isté malé percento žien nemá panensku blanu.. Neviem co je na tom pravdy.. Gynekológa som sa na to nepytala už potom nikdy.. Takže tak..aj takéto prípady sa stávajú

lusinkaaa
14. okt 2020

@simsalabim más niejake hračky?

1sally12
21. máj 2021

Som rada, že som natrafila na túto tému, lebo momentálne "riešim" čosi podobné🤭 ako sa lekári dívajú na to keď im tam niekto chodí takto opakovane, čo to ešte nemá za sebou?🤔 lebo ja si pripadám strašne čudne, teda oni boli skôr takí prekvapení. Teraz by som mala ísť znova, ale zase zažívať ten trápny pocit...😑 ale zase na druhej strane nechcem/nemala by som zanedbávať tie prehliadky..🤷‍♀️ @kikus7 ako u teba, môžem ip poprípade..?

kikus7
autor
21. máj 2021

@1sally12 Radšej súkromnú správu. 😊

dollyzv
21. máj 2021

@bmuller no ja som jednou z nich...ja som bola skoro panna až do pôrodu kým mi zvyšok panenskej blany neufikla dr pri pôrode 😂😂😂😂

krisbar
21. máj 2021

@1sally12 oni podla mna videli take anomalie ze 28 rocna panna je nic. Okrem toho - je to lekar, vobec ho nemusi zaujimat a imho ani mezaujima tvoj sex zivot.

paradise34
4. jún 2021

@krisbar dobre pises. Oni fakt uz videli a poculi o vselicom. Su aj zeny asexualne, co sex mat netuzia. Verim, ze krestanski gynekologovia su v tomto ohladuplnejsi. Hlavne tam nie je samozrejmost, ze kazda starsia zena mala uz sex. Alebo zeny po znasilneni, zneuzivani, ktore sa tak stiahnu, ze ich nedokazu vysetrit.

bombulka1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikus7
autor
5. jún 2021

@bombulka1987 Mne dával ultrazvuk do konečníka. Do pošvy by mi porušil pannenstvo, keďže ultrazvuk bol taký hrubší (ako mužský pohlavný úd). A o sonde ani neviem, že ako vyzerá, ale predstavujem si, že je to teda také tenučké. Tampóny som nikdy nepoužívala. Dala som sa zaočkovať proti hpv pre istotu, tak uvidím časom, či to skutočne bolo účinné. Tie teploty to si mala nejaký zápal v tele? A bolesti? Keď sa nepotvrdili gyn.problémy, tak čo to bolo? Ak teda chceš uviesť. Ak nie, nemusíš.

kikus7
autor
5. jún 2021

@paradise34 Tak to som ani nevedela, že existujú kresťanskí gynekológovia, ale ako neveriaca by som k takému zrejme nešla. V prvom rade je to lekár, čiže miešať do povolania svoju vieru podľa mňa nie je vhodné a akceptovateľné.

didi2102
Autor odpoveď zmazal
Zobraz