Okno od susedov

6. júl 2022

Aki mate nazor na okno od susedov, podotykam velke okno, kde Vas pozoruju a nemate ziadne sukromie. Som z toho na nervy !

romanapb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kitycat
6. júl 2022

Tak otazne je, kto tam bol prvy?

Ide o dom?

Vas? Niekto musel dat povolenie na okno, ktore nezarucuje sukromie si myslim..

deti95060810
6. júl 2022

no nech pozerá... môj sused tak má...okno z izby rovno do môjho dvora...

andrea_82
6. júl 2022

Jaj, by som ti vedela rozprávať, ja som s našimi susedmi bojovala roky kvôli ich oknu, ktoré je hneď oproti nášmu.
Na tvojom mieste by som si kúpila zrkadlovú fóliu, ktorú nalepíš na okno a kým sa vo vnútri nesvieti, tak nie je dovnútra vidieť. Večer by som zatiahla žalúzie.

autor
6. júl 2022

@deti95060810 vsak aj my to tak mame ! Mam nervy z toho !

autor
6. júl 2022

@andrea_82 vkuse ocumuju,to okno otvaraju,pocuvaju,vidia nam do dvora...ked je vecer ani si zaluzie nezastieraju,velakrat ich vidim ako sa promenaduju v pyzame...nie,ja ich nespehujem

saxana000
6. júl 2022

Poznas ten vtip?
Jano musime kupit zaves sused spehuje za oknom ked sa Zuza vecer prezlieka do pyzama..
Od zajtra sa tam Anca budes prezliekat ty a zaves nech si kupi sused..
Ked nebude co k videniu susedia cumiet prestanu..

kate_cs
6. júl 2022

Náš sused má väčší dom ako my, takú tu klasickú kocku. Okná z pivnice aj wc a kupelky k nám do dvora priamo a ostatné izby tiež vidia k nám do dvora, lebo jeho dom je vyšší. Neriešim, zvykla som si a často so susedou kecame tak, že okna v okne a ja na záhrade 😀 Aj chodím po dvore v plavkách, aj si robím čo chcem, len teda je to pre mňa brzda v tom, aby som po deťoch veľmi nekričala 😀 ja som si povedala, že keď chce, nech sa pozrie a už sa nad tým vôbec nezamýšľam.

gabika128
6. júl 2022

Vsak na to sú nejaké stavebné zákony, si zisti na úrade obecnom. Poprípade budeš vedieť aspoň vybaviť, že si musia fóliu nalepiť na to okno.

tykat
6. júl 2022

Daj tam pod ich okno kompost. Otvarat ho urcite prestanu.😁 a zacni sa promenadovat po dvore hore bez😉, uvidis ze suseda ho aj zamuruje.
Inak...chcelo by to fotku, nech je vidno co sa s tym da robit.

elizabet173
6. júl 2022

vysadiť niečo k vášmu plotu? Živý plot, alebo len natiahnuť pletivo a nechať porásť napr. brečtanom? Ak nie je oblok na poschodí, mohlo by to stačiť

ruzovakrava
6. júl 2022

Susedia nám tiež vidia do dvora a na terasu, suseda je v pohode, sused je závistlivý piip a veľakrát mi oči pritiahne nejaký pohyb v ich okne a zistím že zas špehuje 🙈 on vidí všetko čo doma robíme, čo sme kúpili, ako prerábame (2 rovnako staré domy - on barabizňu do ktorej mu tečie, my nakomplet prerobené) Neriešim ho, jeho povaha zo zožerie aj sama. Práve riešime kam budúci rok zakopeme bazén a trochu nás to limituje, hlavne ten jeho rozpadávajúci sa plot.. Asi tam niečo vysoké zasadím 🙊

andrea_82
6. júl 2022

my to máme presne naopak, my sme tí, ktorí majú okno susedom do dvora. Ale musím povedať, že my sme tam boli "prví", oni postavili bez stavebného povolenia, kolaudovali až dodatočne. Takže ma vôbec netrápi, či na nich pozerám. Teraz v týchto horkách tiež bežne vetrám oknom dokorán. A je to izba, ktorú málo používame, takže tiež nezastieram.
Tebe sa môže zdať, že očumujú, ale možno sa len odmietajú schovávať a chcú si žiť život, ako keby ste tam neboli. Veď oni tiež majú právo využívať svoj dom naplno.

lucik194
6. júl 2022

zistit ci maju povolenie, ak maju neurobite s tym nic....

aj nemaju, ist do sudneho sporu, stoji ti to zato?

za mna pred okno nasadit huste tuje, za 2-3 roky zakryju komplet okno, budu na vasom pozemku, s tym nic neurobia, akuratne dodrzat vzdialenost....

dalsia moznost a tu by som urobila ja spolu s tujami.... natiahnut zelenu plachtu plastovu pred ich okno, normalneako zastena na vasom pozemku,

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bajka16
6. júl 2022

Ľudia... aké stavebné zákony? 🤦🏻‍♀️
My máme najvyšší dom na našej ulici. A áno, vidíme do dvora aj susedovi cez plot, aj susedovi cez cestu. A? Máme ho zbúrať na bungalov, aby náhodou naše okná nesmerovali na domy susedov? 😆 Veď keď mne niečo vadí, drbnem si tam rolety. Tak isto oni nám vidia do domu, cez obrovské okna na medziposchodiach. A viete čo idem urobiť? No drbnem si tam rolety!!!

felycity
6. júl 2022

Neurobis s tym nic , susedia si postavili dom spodok aj vrch cely preskleneny , prvi vsetko zatahuju, ale ved hocijaky poschodovy a vidis do zahrady ci domu, nemusis mat ani okno a pocujes sa so susedmi a co ked su v pyzame, ja si bezne chodim po zahrade v pyzame... to si pistavte 3 metrove ploty alebo nasadte nieco a bude pokoj, mysli ze nonstop stoja v okne a sleduju vaďs? Ak ano zakyv im..

simsalabim
6. júl 2022

No tak nam do dvora vidia 4 susedia, aj my im. Nemam pocit, ze sa ocumujeme. Z poschodia sa nespehujeme, pri plotoch rastie rozna sukromie vytvarajuca zelen. Dokonca v castiach plota naschval nemame my ani oni nic vysoke zasadene, aby sme sa videli, vedeli porozpravat, podat si cez plot kolac ci visne, videli, ked sa susedovi uvolni hadica a strieka kade tade a upozornili ho (ci on nas) alebo aby sme videli, ci mu tam niekto nesafari, ked je na dovolenke. Susedov vidim aj pocujem, aj oni mna, no vsetci name dost inej roboty ako sa spehovat 🤷‍♀️ Skor ich vnimam ako spojencov. So susedmi treba vychadzat po dobrom.

aliaray1
6. júl 2022

@tykat 👍🙏😂😂😂

diamond007
6. júl 2022

Posad stromy

beronsche
6. júl 2022

a preco tebe vadi, ze im nevadi behat po vlastnom dome v pyzame, ked nie su zastrete zaluzie?

nastahovali ste sa do domu, ked uz susedia byvali? to okno ste museli predsa vidiet...
Stavali susedia neskor? Mali ste vzniest namietky, ked vas vyzval stavebny urad...
tak ci onak, rieseni je niekolko.. betonove hradby, zelen, odstahovat sa na samotu...

@tykat kompost predsa nesmrdi....urcite nie tak, aby to citili aj susedia.

h2
6. júl 2022

Takéto riešenie som videla (fotka zo streetview) 😁

simsalabim
6. júl 2022

@h2 to je hrozne 🤦‍♀️

viestta
6. júl 2022

@bajka16 staviebny zakon celkom presne stanovuje odstupy stavieb aj umiestnenie okien, ne druhej strane pri dnešných pozemkoch je ťažké zaručiť súkromie aj keď je litera zákona dodržaná.

h2
6. júl 2022

@simsalabim Predpokladám, že ten zelený dom bol pôvodne prízemný, potom nadstavili poschodie a urobili veľké okná do susedného dvora. Tak to susedko vyriešil. 😀 Chodievam často autom okolo a vždy nad tým krútim hlavou.

bajka16
6. júl 2022

@viestta to je blbosť my máme okná na každej strane domu 🤔 susedia okná nemajú iba na tej strane kde nič nie je. Zaujímavé

simsalabim
6. júl 2022

@h2 ak dodrzali odstup 3.5m, pripadne 2m ak sused na tej strane nema okna obytnej miestnosti, neurobili nic zle. Skor by na zaujimalo, ci ten bilboard je v sulade so zakonm…

beronsche
6. júl 2022

@bajka16 to nie je blbost... Stavebny zakon hovori, ze obytna stavba musi byt min. 2m od hranice pozemku, pricom okna z obytnych miestnosti musia byt min.7m od suseda.

beronsche
6. júl 2022

@h2 podla mna musia mat ti ludia "vyborne" susedske vztahy... 🤪

bajka16
6. júl 2022

@beronsche jaj takto.. tak to dodržané je ale aj tak proste vidíš.. to je normálne