Odkiaľ majú mladí ľudia toľko peňazí?

27. mar 2022

Ahojte..Možno vam to niektorym príde ako zavistliva otázka ale zaujíma ma to.Odkial maju niektoré mladé ženy a mladí muži toľko penazi?Uvediem priklad.V mojom okolí žije jedna 21 ročná,ktorá si kupila krasny dom,auto.Pochybujem žeby mala nejakého bohatého sugaddaddyho ,pretože žije sama aj vždy ju vidím buď samu alebo s kamaratkami.Do práce nechodi.Alebo ďalšia 23 ročná.Ta žije s rodičmi ale tiež ju vidno s plnými taškami oblečenia, vozí sa na drahom aute.A vlastne nielen ženy ale aj muži.Ex mojej sestry ma svoj apartman,ferarri a pritom ma len 26 rokov..A mohla by som uviesť ďalších mnoho príkladov.Odkial ti mladí ľudia nato majú?

lukina20
27. mar 2022

Rodicia? Alebo teraz popularne povolanie influencer na Instagrame?

mable123
27. mar 2022

A čo nepoznáš slovenské príslovie? Keď neoj.... tak nemáš? Nevieš s čím kšeftujú ale skôr či neskôr to môžu stratiť. Možno robia spoločníčky :D isto nepredávajú zemiaky z Poľska :D

autor
27. mar 2022

@mable123 nepíšem len o ženách ale aj o mužoch.Ci aj tí robia spoločnikov?

sima338
27. mar 2022

Dám ti príklad - minule som sla Starým mestom naozaj kus pešo, bola som na viacerých miestách a môžem ti povedať, tiež som videla mladých ľudí v značkových outfitoch, drahé kabelky za tisíce a vystúpili z aut a cenovka 100 tisíc a viac. Dnes veľa mladých dievčat robí luxusné spoločníčky, a nie s dotyčným pánom ju nestretneš. Potom sú takí, čo majú za sebou bohatú rodinu a rodina ich živí. Muži - dnes každý druhý robí nejaký biznis, podniká, všetko možné...mňa baví ako Slováci vyplakávajú a potom za deň stretneš toľko na prvý pohľad majetných ľudí, že až..

kitycat
27. mar 2022

bola tu jedna diskusia kde bola mama nestastna z dcery, pretoze jej vsetko kupili. A posala aj, ze jej otec kupil aj byt aj auto

niektori ludia skratka tie peniaze manju

mable123
27. mar 2022

no jasné... si myslíš že chlapi pre prachy nespravia hocičo? a nejaká staršia cicka ma rada zajkov kt. dobre zaplatí :D Však vek nehrá rolu :D7

modrykomik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
27. mar 2022

Veľa ľudí uspesne podniká, zdedila, restituovali či myslíš, že 21 r ma zarobené na dom, byť?rodičom sa darí, tak jej kúpili.mojej kamarátky dcéra tiež dostala na 20 tku Mercesedes a ešte jej ho otec platí.

deti95060810
27. mar 2022

mňa zaujala poznámka - do práce nechodí.. To čo robí celý deň doma, však sa musí nudou obžrať, kolektív , práca, spoločnosť jej musí chýbať...

Poznám rodinu kde ocinko bol riaditeľom známej spoločnosti. Dcére k 18 narodeninám kúpil nové krásne auto... či kúpil aj synom to už neviem...

luccija
27. mar 2022

@deti95060810 veľa ľudí si myslí, že keď niekto neodíde ráno z domu a nerobí 8,5 hodín, že nerobí🙂a možno baba má roky homeoffice, či prekladá či robí čokoľvek...moja známa nepracuje, ale má skupinku žien v 3 fitkach večer predcvicuje o 19,20 plus občas osobné tréningy, ale budi dojem, že je doma a nerobí nic.

petamich
27. mar 2022

neviem odkial na to maju a je mi to uplne jedno 🙂 mozno su sikovni a zarobili, mozno maju povolanie dcera/syn, mozno predavaju drogy 🤷‍♀️ ja sa v prvom rade zaujimam o seba, svoju rodinu a aby sme sa mali dobre v ramci nasich moznosti a ostatnym nezavidim, nesledujem a neriesim ich 🙃

vsauce_
27. mar 2022

Môže ti to byť jedno. Keď sú šikovní a niektorí aj vedia o*ebať systém a majú na to, tak si doprajú. Nerieš

terry2003
27. mar 2022

@luccija presne nie každý pracuje vonku. Homeoffice, môže písať knihy, ja som cez distančné hrala v online divadelných hrách, nemusela som vyjsť z domu a zarobila som si skoro 300€.

shinon258
27. mar 2022

Mňa by naozaj zaujímalo, kde žiješ a v akých kruhoch sa pohybuješ. Väčšinu mladých čo poznám (tak do 25) žijú ešte u rodičov, študujú, pracujú alebo žijú v podnájme. niektorí si už zobrali hypotéky atď...
Vezmi si napr. kauzu s kičurom. On kúpil svojmu 20 ročnému synovi 2 byty za 400 tisíc v BA. Čiže možno tí ľudia majú bohatých rodičov.
Kebyže mám veľa poňazí, tiež by som kúpila deťom byty, aby nemuseli celoživotne splácať hypotéku 🤷 bohužiaľ, som len obyčajný človek a nikdy toľko peňazí mať nebudem

ariannazara
27. mar 2022

Úvery, hypotéky, leasing atď atď atď 😅 mňa ostatný netrápia aj keby mali helikoptéry, každý nech sa stará o seba. Prestala som riešiť ostatných ľudí ich domy, auta riešim svoj dom svoje auto svoje dieťa a o ostatných sa nestarám a žije sa mi super 👌

natalienka12
27. mar 2022

Ano, si zavistliva. Neries, co kto ma, odkial ma, komu co dali rodicia, ci kradne, sexuje so starymi capmi za eura alebo dealuje drogy. Staraj sa o seba a snaz sa, aby si aj ty mala viac.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkasarka
27. mar 2022

Hrozné však? Mladí na to majú a ty nie. Tak rob niečo aby si mala aj ty a nezomierala sa závisťou 🤦‍♀️

danica2711
27. mar 2022

čo je ťa do toho?

a_adamcova
27. mar 2022

Bože ženy, neobúvajte sa tu do autorky, len za to, že sa opýtala.Niektoré sa pýtate a robíte horšie veci a dobre je.

terry2003
27. mar 2022

Odkiaľ na to majú? Odniekiaľ. Nestaraj sa do toho, je to ich vec. Nemusia byť iba spoločnicky, môžu robiť online prácu (možno sú youtubermi, alebo robia pre niaku firmu online, ako kedysi pracoval môj strýko) ,alebo predávajú drogy, ale to Vám môže byť jedno.

lenka567899
27. mar 2022

Odkiaľ vieš že niekto koho ani len poznáš osobne chodí alebo nechodi do prace?🤔

ummimaryam
27. mar 2022

Nelegalne cinnosti, predaj drog, pasovanie drog, prostitucia, kludne iba online. aj muzi aj zeny mozu robit oboje. Poctivou pracou sa to proste neda, pokial clovek nema rozbehnuty uspesny biznis alebo nie je IT, doktor alebo Ina dobre platens profesia, ale to tiez trva nejake roky si nasetrit. Cize mladi ludia chcu rychle prachy a to rychlo nejde, teda nie legalne. ☺️ Proste je to Tak. Aje prachy neznamenaju stastie. Najbohatsi clovek je ten, kto je spokojny s tym, co ma.

lenka567899
27. mar 2022

@lenka567899 nepoznáš*

liz_lemon
27. mar 2022

to, ze nechodi do prace, neznamena, ze nepracuje, ved teraz pomaly kazdy robi z domu, mozes sa pozriet aj na kataster, tam uvidis, ci vobec vlastni ten dom, alebo ze ma HU

andrejka1974
27. mar 2022

Jedine že majú bohatých rodičov ináč tie peniaze nemajú

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sparrows
27. mar 2022

Bohatí rodičia pravdepodobne

judar
27. mar 2022

Realita je skor taka ze vacsina slovakov ma na krku nejake dlzoby nez nejak extra toho podedeneho a s bohatyma rodicma...aj ja v susedstve mam takych maju auta, domy porobene ale v skutocnosti maju tolko dlzob ze az a nemozu si dovolit prist o pracu, ...takze bud maju tie dlzoby rodicia alebo ich deti....a ver ze vdaka tejto mode mat sa ako prasce v zite skrz majetky a peniaze je hromadaaaa ani nie ze hromada ale tisice statisice ludi co su vo vselijakych bankrotoch a s exekuciami 😂

jakoma
28. mar 2022

Tiez nechodim do prace, robim IT z domu a susedia sa obcas pytaju, ci som si uz nasla robotu :D
Znameho syn sa kratko po 20ke ozenil so starsou Ukrajinkou a o par rokov sa rozviedol, vzapati si kupil honosny dom. Niektori mladi su vynaliezavi :D