Objednávanie z Iherb

larkaa232
4. okt 2016

AHojte,
chcem sa opytat, zienky, ktore ste objednavali z iherb alebo swansons apod. z Ameriky vyzivove doplnky, ako to prebieha pri prichode zasielky na SK ? Zadrzia to na colnici a vyzvu vas nas preclenie, prip. vam nariadili testy doplnkov v skusobni (aj take som uz pocula pripady) ?
Zaujimaju ma co najnovsie skusenosti, ako to teraz prebieha.
Vdaka

ivetaamartin
4. okt 2016

Ahoj, ja si s bratom objednavam z iherbu. Minuly tyzden nam prisla serapeptaza. Zadrzali to na colnici, mailom ziadali kopiu faktury, co je v zasielke. Nasledne vyrubili clo /aj z postovneho, co by podla mna nemali, rozdiel 0,80 Eur, ale nehadala som sa pre taku sumu/ zaplatila som a vyzdvihla na poste. Objednavame podla potreby uz 1,5 roka, ale v skusobni som to este nemala. Niekedy colne konanie ani nebolo, ale v poslednom case 2x za sebou bolo. Pritom vzdy objednavam to iste.

larkaa232
autor
4. okt 2016

@ivetaamartin dakujem za info, ja ked som naposledy objednala z Ameriky (neboli to doplnky), tak to na postu ani neprislo, vyzvali ma priamo z colnice, musela som tam ist, vystat radu, zaplatit poplatok + clo, znova cakat, az potom som sa k tomu dostala 😒 . Ale bolo tak cca pred rokom...preto teraz hladam nove info.

simca06022011
4. okt 2016

Na colnici zadrzia, podla hodnoty objednavky vyrubia DPH, pripadne nad cca 160EUR (?) aj clo. Nenariadovali nic a nikdy som nebola na colnici, ked to ide kurierom, maju svoje zastupovanie, alebo prisiel papier od slov.posty a preclenie. Nie je to na dalsi predaj, je to pre moju potrebu. Budes potrebovat po prichode fakturu/objednavku, doklad o uhrade, podpisovala som aj splnomocnenie a vyhlasenie o neviem com (ze tie vyrobky neobsahuju niec.. co si uz nepamatam) pre kurier.spolocnost, obciansky preukaz. NIekedy aj popis o co vlasne ide.

simca06022011
4. okt 2016

@larkaa232 to ci niekam musis ist a co budes platit zalezi od charakteru tovaru a ceny a ako to objednavas, ci ako sukromna osoba alebo podnikatel napr.

simsalabim
4. okt 2016

Kedysi so iherb objednavala, ak sa nemylim, ak hodnota objednavky neprekroci 20€, ziadne clo sa neplati...vzdy som objednavala tak, aby som sa do sumy zmestila a co som nikdy neplatila. Ale uz som roky neobjednavala.

larkaa232
autor
4. okt 2016

@simca06022011 objednala som mikinu ako sukromna osoba...jasne, platila som DPH a nejaky poplatok poste... Takze ked to ide kurierom, vybavim vsetko u kuriera ? to by bolo fajn

majloo
4. okt 2016

ja si odtial pravidelne objednavam, vacsinou kozmetiku. Aj vcera mi prisiel balicek. Vzdy sa pohybujem od 20 - 30 EUR aj s postovnym. Vzdy mi pride na postu balik, vyzdvihnem a idem. Inak ja som vzdy davala letecka posta za nejake 4 eura postovne, teryz mi takto za 7 dni prisiel balik, niekedy cakam dva tyzdne, okolo Vianoc aj 3 tyzdne. 🙂

ikonica
4. okt 2016

do 22€ neplatis dan, nad 22 uz ano

do 150€ neplatis clo, nad uz ano

dan a clo nie je to iste

kedysi som objednavala aj za 80 eciek a dovoz cez dhl.. vsetko okolo dane, preclenia vybavili oni.. len po novom uz im za to zacvakate 12€... za ten preclievaci proces... preto teraz vyuzivam tu najlacnejsiu postu... zatial vsetko prislo... aj ked je to bez trackingu... ak by ste chceli nieco usetrit pri prvom nakupe, tak pouzite kod VGN243

simca06022011
5. okt 2016

@larkaa232 aj toto cez postu si mohla vybavit postou/emailom a nie ist na colnicu ;) "Colny dlh" potom zaplatis ako dobierku postarke. Prisiel ti pravdepodobne list cez postu z colnice a tam si mala napisane ze bud posli toto a hento alebo pridi na colnicu... Poplatok poste bol nejake ˇ3EURA ak si dobre pamatam, ale objednavala som naposledy asi minulu zimu...

larkaa232
autor
8. okt 2016

Vdaka za info 🙂

luluca619
28. okt 2016

Do 22€ je to bez DPH a cla.
od 22€ - 150€ sa plati DPH.
Od 150€+ - DPH aj clo.
No a ked to ide postou a nie kurierom, mozu vas balik riesit a nemusia, je to aj o nahode.

V kazdom pripade, tak ako som vyuzila zlavu 5dolarov pri prvej objednavke z iherbu, mozete aj vy - kod je LUC7530. Ak by ste nakupili nad 40 dolarov, tak zlava nebude 5dolarov ale 10 🙂

melania1
8. feb 2017

snad mi niekto poradi. idem 1.krat objednavat z iherb. na kopec strankach som sa docitala o tom kode, aj tu, ale ziadny z tych kodov mi tam proste neberie. + o poste vsade cirtam, ze ma vyjde tak na 4 eura a pristom mi tam vyrubalo okolo 8,50 € postovne. a to mam objednavku len za nejakych 9 eur.
uz tam tie zlavy neplatia? neviete? dik

majloo
8. feb 2017

@melania1 a aky typ dorucenia si si dala? Okolo Vianoc mi vobec nedavalo moznost toho najlacnejsieho postovneho, to zmenili, potom to tam zase bolo..

majloo
8. feb 2017

@melania1 teraz som skusala nieco odtial objednat akoze a dava mi to najlacnejsiu moznost postovneho 7,volaco dolara, co je drahsie ako bolo predtym, pouzivaju Globalmail, predtym tam bolo Airmail.

melania1
8. feb 2017

@majloo no ukazalo mi tam 3 druhy dorucenia a to okolo 8 eur bolo najlacnejsie.
presne tam mam dve henny dokodpy za 9,84 a postovne mi vyratalo najlacnejsie na globalmail za 8,51, co sa mi fakt neoplati, ved to mam skoro 100 % prirazku🙂
a ani tie zlavy ziadne mi nefungovali, aby sa mi to aspon trochu oplatilo.

simca06022011
8. feb 2017

pockajte kym bude nejaka akcia na postovne... a teda objednavat z tade 2 veci sa isto neoplati ak to vies kupit aj tu a za cenu ako s postovnym z tade... ja si nahadzem tolko veci kolko sa mi hmotnostne zmesti :D vzdy... len u objednavat nebudem viac, v decembri mi to preclili tak ze skoro som odpadla. Za preclenie poplatok asi 18EUR (!), este okrem DPHcky samozrejme.

melania1
8. feb 2017

@simca06022011 ako keby sa to da zohnat na sk tak to odtial nekupujem🙂 ale tak ak bude take postovne tak si kupim radsej nieco ine na sk🙂

ikonica
8. feb 2017

Skuste stranku healthmonthly.co.uk tam maju tiez doplnky vyzivy ale je to uk tak to bude aspon lacnejsie postovne...

martina46
10. mar 2017

no isla som poo dlhom case objednat z iherb a sokovalo ma to to postovne, to sa uz fakt neoplati, vzdy som sla na objednavku pod 22€ a teraz bez sance :( to lacne postovne cca 3-4€ uz tam nebyva?

simca06022011
10. mar 2017

@martina46 v zime som objednávala s bolo, ale nie do 22 eur asi... A do 2kil to bolo obmedzené

martina46
10. mar 2017

@simca06022011 dakujem.
ňved to je asi dobre, ja, cim nizsiu sumu som mala, tym aj nizsie postovne. ja nad 22 neobjednavam, parkrat mi vyssia suma presla, ale uz mi aj preclili a to sa moc neoplati.
budem to sledovat, nateraz som objednala z sk, co som potrebovala.

lianne7
19. jún 2017

baby este objednavate doplnky z iherb-u?

beatrice
29. jún 2017

Ja som teraz objednala za 55 €. Samozrejme, ze mi prisiel e-mail od kuriera, ze mi to zastavili na colnici a budem musiet platit dan. Ak mi to vybavia oni, tak pytaju 2% z colneho dlhu, ale minimalne je to 18€. Kedze dan bola 10€, tak DHL si vyuctovala 18€ za vybavenie a dokopy sa mi suma navysilia o 28€, takze cela objednavka ma vysla neskutocne draho 83€. Mala som v plane si to sama vybavit, ale od mája plati nejaky novy zakon a jednotny colny doklad sa da vyplnit iba elektronicky, kde si musis stiahnut nejaky program, mat obciansky s cipom. A ten program nevie bezny clovek vobec vyplnit, pretoze je taky zlozity a navod je asi tak na 77 stran. Cize nezostavalo mi nic ine, iba si to dat vybavit cez DHL alebo vratit tovar naspat a prist o 55 €. Je to nastavene tak, ze musi ti to vybavit iba niekto kto sa do toho rozumie a bezny clovek to sam proste neda. Po tejto skusenosti, uz iba do 22€ objednavam, aj ked za 22 € toho vela nekupim ☹

simca06022011
2. júl 2017

@beatrice hlavne keď poštovné iheeb dávno nemal lacne... Ja preto už tiež nobjednavam, rátala som s clom a DPH ale tych 18 eur má vytočilo.

simca06022011
2. júl 2017

@beatrice inak kde je to tlačivo? Ja si to nastudujem :D problém je že tovar je v BA na colníci, z BB to asi nevybavil, či?

beatrice
2. júl 2017

@simca06022011 To je nejaky program na to. Samostatne tlacivo na nete nenajdes. Sama to myslim,ze nedas. Pokial objednas za vyssiu sumu, tak postovne nie je drahe. Mna vyslo 1,81 a to vo stvrtok som si objednala a v utorok som uz mala aj precleny balik.

simca06022011
2. júl 2017

Iste, vyššiu sun

simca06022011
2. júl 2017

Vyššiu sumu... Ale 22eur nie je vyššia suma :D ja viem že môžem mať poštovné zadarmo, bežne moje objednávky boli 100-150eur ale odmietam riešiť colné veci za 18eur s ešte kopec veci k tomu vybavovať. Veď do dhlky som posielala toľko dokumentov s všetkého... Zdržiavali týždeň iba papiermi lebo slečna si nevšimla že som jej všetko naraz poslala a potom ten poplatok, skoro som odpadla :D

hranica2010
12. aug 2017

@ivetaamartin ahoj nemohol by som sa pridať ja by som potreboval objednať par veci z iherbu a nikdy som neobjednaval a kvoli tymto veciam ani neviem ani sa mi nechce registrovať a vlastne sa ani nevyznam s tou platbou....potrebujem magnezium a probiotika a kedže v našich lekarniach je to aj predražene rozmyšlam prave nad i herbom dakujem za odpoved🙂

luluca619
22. aug 2017

@lianne7 - objednavam, akurat aj dnes som objednala (spolu 21,27€).
Snazim sa, aby to bolo vzdy do 22€ a objednavam zhruba kazde 3 mesiace.

!!!!! DAM VAM JEDEN TIP na ktory som prisla dnes - tak som si ponahadzovala veci do kosika a cim je ich tam viac, tak samozrejme postovne je drahsie. Pri troch malych veciach je to pokojne aj okolo 4,50€. Nakoniec som si tam este supla balzam na pery Now za 1,27€ a postovne bolo zrazu 3,40€ - vsimla som si, ze pod balzamom je napisane "Shipping Saver" a znamena to, ze pri tychto veciach sa znizi postovne (nevedela som to, ani som sa to nikde predtym nedocitala). Cize ten balzam ma vysiel okolo 0,30€ - a ked som tam skusila hodit dva, zas sa znizilo postovne (teda neplati to len na 1kus pravdepodobne).

A teda zopakujem, novi zakaznici mozu prvy raz nakupit so zlavou 5 dolarov (a ak nakupite za 40 dolarov, tak je to 10 dolarov zlava) - zlavovy kod je LUC7530.
Alebo rovno staci nakupit cez tento link: http://www.iherb.com/?rcode=LUC7530