Obava z drog v spoločnosti

19. jan 2024

Vnímate to ako je toho veĺa? Už sa bojím ísť von večer, aby ma nejaký drogista nezabil. Často sa bojím o mamu, ktorá žije v dome sama v meste. Už pár krát spomínala že jej ktosi rozmlátil von kvetináč, alebo našla ráno prehrabané skrinky.
Keď si dokáže drogista amputovať pohlavný úd a ucho, dopichať cudzých ľudí. Bojím sa, aby raz moje deti do toho nespadli. Vraj je drog veľa hlavne na dedinách kde sa deti snažia vyrovnať tým z mesta. Tam sa dílerom na Slovensku darí mi povedala jedna odborníčka.

niekto2hy
19. jan 2024

Neviem kde zijes,ale tu som nevidel ziadneho.

cyberk
19. jan 2024

Menej fetuj, zjavne si tiez mimo :D btw. fetaci zabili menej ludi ako alkoholici

alex49
19. jan 2024

V živote som nevidela drogistu a to pracujem vo "veľkom" meste. Iba pár bezdomovcov na stanici.

stanulienkat
19. jan 2024

Vela citas. Zrejme tema na rozputanie vasni.😁
Cakam, kto hodi prvy prispevok o skazenom zapade, liberaloch, progresivcoch a Usa. 🤣

ninusa221
19. jan 2024

Všade sú drogy všade máš ľudí ktorí predávajú aj v meste aj na dedine dôležité je dieťa od toho uchrániť…

konikmodry111
19. jan 2024

@cyberk presne to som isla napísať že ožratý človek narobí oveľa viac škody ako niekto sfetovaný 🙈 inak neviem kde bývaš, my tu na dedine žiadnych feťákov nemáme 🙈

viestta
19. jan 2024

Vies o tom, ze drogista je majitel drogerie? Konzument drog je narkoman alebo fetak.

candii
19. jan 2024

Drogy boli aj budú, s deťmi sa treba rozprávať a veriť svojej výchove.

tilly
19. jan 2024

Drogista 🤣🤣. Keď sa bojíš drogistov, nechoď do DMky 🤭

konikmodry111
19. jan 2024

@tilly tiež ma ten drogista pobavil 😂😂😂

mikadooo
19. jan 2024

Nie, nevnímam, že je toho veľa. So svojimi deťmi sa rozprávam. Vyrastala som v Petržalke v 90-tych rokoch, vtedy tu toho bolo fakt veľa a bežne "nájditeľné" použité striekačky a občas aj zdrogovaný občan niekde v kríkoch alebo vo vchode do bytovky. Takže - riziko, že do toho moje dieťa spadne, je tu vždy, ja ako mama spravím najviac čo viem, aby dieťa drogy vnímalo tiež ako riziko a problém, nie ako zábavu a úlet a snahu zapadnúť ku kamošom. Neviem, či sa mi to podarí, ale ako píšem, robím to najlepšie ako viem. Radím ti zmeniť vnímanie, lebo takto sa scvokneš. Vnímaš aj riziko, že atómová elektráreň buchne, či to, že ťa zajtra zrazí ožratý šofér? Neviem, či náhodou nemáš nejaký úzkostný problém, keď si sa tak zafixovala na drogy. Skús si prečítať niečo o úzkosti a porozmýšľaj, či s tým nechceš niečo robiť - pre vlastné dobro a pokoj v duši...

20erika07
19. jan 2024

Je toho vela a vsade. Fetak a drogovo zničený človek, toho si všimnete,ano je to viditelne . Tí co s tym zacinaju, alebo beru prilezitostne alebo sa zašívaju, tych nevidite. No je ich strasne vela a najma detí. Da sa to zohnat hocikde, dokonca sa k tomu skor deti vedia dostat ako k obyčajným cigaretam. Aj ja som zila v tom, ze u nas je s tym klud, ale je to cim dalej tym horsie. Mna to teda desí.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
19. jan 2024

@alex49 ny si sa čudovala koľko ich denne stretávaš a to aj v práci moja.

autor
19. jan 2024

@ninusa221 len ako ho uchrániš? Stačí ak sú rodičia v konflikte a dieťa spadne do zlej partie. Kým to zistíš, môže byť aj neskoro.

autor
19. jan 2024

@viestta viem o tom. Pre mňa je výstužnejšie pre drogovo závislích “drogista”.

ivik4
19. jan 2024

Nie

autor
19. jan 2024

@20erika07 presne o tom píšem. Bavila som sa so ženou, ktorá pracuje s tými deťmi. Čo mi povedala, ako si díleri vychovávajú drogovo zavislich ako stoja a odchytavajú deti na ZŠ dokonca na 1 stupni? Pre ľudí, ktorí sa nestretávajú s mamkami závislých je tento problém naozaj neviditeľný. Strašné, koľko ĺudí žije v domnení, že ich sa to netýka.

autor
19. jan 2024

@stastnamanzelka presne to mi povedala. Že veľa ľudí je ešte stále presvedčených že ide o mestský problém. Kde je sle väčšia osveta a vraj už dávno díleri podniksjú viac na dedinách, tie deti sú tam vraj naivnejšie.

wanduska327
19. jan 2024

Vždy tu boli drogy, vraždy.....nehody....len Televízne noviny trvali od 19:00 do 19:30😀
A teda nebol priestor na všetko ...zlo ukázať....
Strach je normálny ....ale musíme fungovať...

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barborachors
19. jan 2024

Hlavne pervitín, dávka stoji 7€ a fetuju vsetci, fetuju manažéri vo firmách, politici. Pervitín alebo perník riešia aj študenti medicíny aby vydržali sa učiť nonstop niekoľko dni bez pauzy ked je skúškové. U niekoho vyvoláva stavy agresie a pocity obrovskej sily, slobody , moci a ze je Boh. Preto tie rýchle jazdy v noci, ti ludia su sfetovani ale je to tazsie dokázať ako alkohol dregerom. Najhorší su ti manažéri, preto su tak úspešní lebo fetuju a vládzu vela robit. V pokročilom štádiu su vychudnuti lebo nemaju hlad a v očiach maju taky divny nepríčetný výraz.

bloger
19. jan 2024

Máš pravdu je to tak. Tu ťa asi veľmi nepodporia. Zas sa tu potrebujú odborníčky ukázať. A hlavne pourážať každého.

ninusa221
19. jan 2024

Tiež som spadla do zlej partie kde hulili pili fajčili.. ak máš s deckom dobrý vzťah zistíš to skoro aj som chodila s fetakom, s ciganmi von presne keď som mala okolo 14-17 proste mama mi ich zakázala.. proste niekedy musíš aj tvrdšie ísť na to decko nie len rozhovorom ale normálne zakázať zamestnať ho doma… teraz normálne študujem na výške mám dobre známky síce fajčím cigy ale inak nič..

autor
19. jan 2024

@barborachors ďakujem za opis, dobre vedieť. Áno mnoho ľudí si ani neuvedomuje, že je verejným tajomstvom, ktorí politici drogujú najviac.

autor
19. jan 2024

@bloger ani mi nejde o pravdu, mám deti a mám naozaj obavu, aby mi do toho nespadli tiež. Ešte sú maličké, ale keď vidím čo sa deje. Koľko násilia páchajú mladí pod vplyvom drog, že vyvraždia svoju rodinu, alebo partnera? Je toho moc aj tie jazdy v autách pod vplyvom drog ..

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiwi3
19. jan 2024

Fuha. Ty máš zjavne seriózny problém, ale drogy to nie su. Na niektorých tvojich vyjadreniach by sa dalo aj celkom pobaviť, keby to vlastne nebolo smutne. Pravdepodobne máš nejakú fixáciu, pretože svet je pre teba príliš komplikovaný. Veľmi zvláštne zjednodušenie, že za všetko zlé môžu drogy...

autor
19. jan 2024

@kiwi3 vieš, keď stretneš tie utrápené matky potom zistíš čo za peklo na zemi to je, keď ti do toho spadne dieťa. Vidím svet zlým áno. Už len v TV rozprávkach koľko je násilia a rodičia to bežne púšťajú deťom bez rozmyslu čo je ešte vhodné a čo už nie. Toto vytvára úplne skvelý základ pre závislosti a násilie. Aj sleduješ čo sa u nás deje či vôbec?