Neznášam turistiku

halabolka
21. nov 2020

Mamicky aj nemamicky, chodite na turistiku? Da sa k nej vybudovat vztah? Ja by som taaak rada.. a nejde to 😀 bolo niekolko pokusov, tury kratke aj dlhsie, stupaky aj prechadzky po nizsich kopcoch, v zime ci v lete, s krasnymi vyhladmi.. no aj tak to so mnou nic nerobi. Telo si pyta pohyb, kedze mam sedavu pracu a teraz pocas corony a navyse cez zimu sa toho vela neda. casto stretavam mamicky s 3 a viac rocnymi detmi, dokonca nosia svoje male dietky v nosicoch. Okolo mna samy turista. Tiez by som rada k tomu v buducnosti viedla svoje deti vramci zdraveho zivotneho stylu, pri kazdej snahe priam vypluvam dusu a nadavam, ziadne vyplavovanie endorfinov sa nekona ani po vystupeni na vysoku horu..

jaskolka
21. nov 2020

Tak chod na prechádzky len, nemusíš sa vybrať na turistiku do Tatier, keď ti to je proti srsti. Určite máte blízko nejaký lesopark, úplne stačí, keď budeš chodiť tam, pokojná prechádzka, pomalým tempom... načo sa nasilu nútiť do toho, čo ta nebaví?

sissy27
21. nov 2020

@halabolka prečo robíš niečo nasilu? Ani mňa turistika nebaví, nebavia ma hory, kopce, lesy, nie je to žiadny extra relax pre mňa, tak to nerobím. Ako rada sa idem prejsť, ale len tak kým je pekne a kým mi je to pohodlné a ideálne v šlapkách 😂 Len preto, že to robia všetci, tak nemusím aj ja. Rovnako som na tom s behaním a bicyklovaním. A nemám žiadne výčitky.

halabolka
autor
21. nov 2020

@sissy27 roky som nikde nebola a ked som o tom zacala rozpravat, zrazu sa ma vsetci vasnivi turisti snazili presvedcit, ze 4-5 tur a naberiem kondicku. Tak som skusila a nic. Ked ja mam prirodu rada, velmi by som sa chcela do toho dostat.. ale ako vravim, nejde to tak lahko

ivkazba
21. nov 2020

@halabolka hýbať sa a viesť zdravý životný štýl sa dá aj bez turistiky. Aj deti sa dajú viesť k aktívnemu životu bez turistiky.

denden77
21. nov 2020

@halabolka ja mam strasne rada prechadzky.. po rovine.. ako zbadam kopec, slak ma triafa 🤣

halabolka
autor
21. nov 2020

@denden77 zial, citim to rovnako 😄

d_anica
21. nov 2020

Ja turistiku milujem, aj keď kondička teraz tiež nič moc 😵 ale keď ti to neprináša radosť, tak to nerob, nechápem na čo sa trápiť... Ja mám obdobné pocity pri bicyklovaní, pešo dôjdem takmer kamkoľvek, ale pri pomyslení na bicykel, brr. Aj som sa snažila, kvôli synovi, ale proste to nie je pre mňa... 😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
21. nov 2020

@halabolka ja mám tiež pocit, že všetci lozia po horách, behajú a bicyklujú a čím horšie podmienky a väčšie extrémy, tým lepšie 🙄😂 a keď sa tým nepochváliš na sociálnych sieťach, tak ako keby sa to ani nestalo 😂 môžem to vieš čo 💩😃
Robím to čo ma baví, nie to čo je práve in. A ani sa pri tom nezvyknem fotiť 😂

tyrkysova_kobyla
21. nov 2020

@halabolka no ja ked som bola na prvom vystupe v Tatrach, tak nic moc, necgytilo ma to. Potom sme si s kamartami dali challenge, ze dame za leto nejaku seriu stitov a ja ze dobre a vtedy som si to zamilovala 😅 mam za sebou niekolko hrebenoviek, zdolane vsetky volne dostupne stity vo Vysokych Tatrach, takmer cele Zapadne Tatry prejdene... A tiez by som to na seba nepovedala 😂 turistiku bud clovek miluje, alebo ju nenavidi, len ta laska nemusi prist hned 😁

dskjhfdlkdjhl
21. nov 2020

@halabolka Treba robit to, co Ta bavi, nie to, co si myslia druhi, ze by si mala.

martinka13
21. nov 2020

Turistiky nenávidím. Milujem valanie pri mori....

nice202
21. nov 2020

@halabolka ja tiež neznášam turistiku. Som kaviarenský povaľač a pritom môj starý otec je aktívny turista a predseda združenia. Nenaučili som sa mať k tomu vzťah doteraz, možno na staré kolená.

0silvia0
21. nov 2020

@halabolka nesil to, mozes mat pokojne rada to, co zasa vacsina nema rada. No a co?

denden77
21. nov 2020

@halabolka tak sa na to vyflakni 😉 ja som zmierena s tym, ze tatransky kamzik zo mna nebude.. spacirky v prirode (k tomu fazulovica a pivecko), ci po meste (kolacik a dvojecka bieleho), to je pre mna 🤣🤣🤣
@martinka13 ach.. lehatko, drink, kniha a sum mora 😍😍😍

ivangeline
21. nov 2020

Kratšie prechádzky s cieľom. Mne vždy pomáha konkrétny cieľ. A nie tiež to nie je výhľad. Skôr reštika. 🤣🤣🤣🤣🤣 Salaš. Piknik má kopci a pod. 😅😂😂😂😂😂😂

thoughtfulweirdo
21. nov 2020

@d_anica Presne takto to mam s bicyklom aj ja 😅 muz je velky cyklista, dcera sa rada vozi v sedacke, tak ze budeme chodit na bicykloch po vyletoch. No par krat som sa premohla, ale teda nic pre mna 😂

ivca88
21. nov 2020

Prečo robiť niečo nasilu ?
Ja zase nenávidím fitko. Ale že strašne.
A naopak v horach som si našla domov.
Stačí nájsť to svoje a budeš šťastná ☺️

mily7
21. nov 2020

@halabolka s deťmi môžeš na bike, korčule, na prechádzku do lesa. Môžes kúpiť psa a chodiť na pravidelné vychádzky. Môžeš behať,bicyklovat, či cvičiť doma alebo vo fitku. Je toľko spôsobov ako vyvážiť sedavé zamestnanie. Nemusíš byť turista 😆

0silvia0
21. nov 2020

@thoughtfulweirdo neznasam bicykel!! 😰 Ja radsej to fitko co polovica ludi nenavidi🙈

katpox
21. nov 2020

Mna k prirode hlavne namotal moj psik akit inu a teda s nim ma to bavi a este muz, rovnako si vyberam zaujimave ciele cez zimu pesi aj s Hackom sme sli na Hrebienok ladove sochy, pesi sme sli z Besenovej na Lucky k vodopadu, kde sa tocila Fantagiro, presli sme kvaciansku dolinu, polozila som Janosikovske diery, chcela som zazit rebriky, tie drevene tam nie su uz, ale zelezne, potom s dedkom nebohym som bola na lanovke na Skalnatom plese a s muzom som to vyslapala pesi a som s hlavou bola s dedkom a spominalq na neho, tiez zazitok bola pre hadzka v korunach stromov, , pre mna to je dobrodrustvo a spozname aj ludi, to nie som inak sportovkyna ani nic, teraz aj s babom sme boli v Tatrach, take lahke tury kocikove oddychove, bud to ma rad clovek alebo nie a tak ani neviem, nejak prirodzene spontanne aj maly je k tomu uz vedeni, kazdy den prechadzky hlavne luky, lesy

halabolka
autor
21. nov 2020

@ivca88 ex bol turista, tak som sa prisposobila. Dalsi bol tiez, tak znovu.. a teraz je spolubyvajuca turistka. Tusim ma prenasleduju 😬😀

elizabet173
21. nov 2020

@halabolka prečo sa do toho nútiš? Rob to, čo ťa baví a deti môžeš viesť k zdravému životnému štýlu aj ináč, ako turistikou. Možno budú mať radšej bicykel, kolektívne hry, plávanie...

ndrag
21. nov 2020

Ja tiez z duse neznasam turistiku, ked sa niekam s niekym musim vliect a cely cas len pocuvam ako ten clovek nevladze a musime si robit pauzy a podobne. Ja som skor na trailovy beh a rada si tie turisticke cesticky prebehnem, nech som do obeda naspat a mozem potom lezat a jest zbytok dna 😅 .

hettinka
21. nov 2020

@halabolka neznášam ju tiež. Mám anémiu, do kopca nevládzem. Občas idem kvôli rodine, aj mam z toho potom fajn pocit, že som vyliezla na ten kopec. Alebo raz za rok dáme Tatry, nejaku 1 túru a prechádzky. Ale každý týždeň behať po lese má teda neláka.

chrumka333
21. nov 2020

@halabolka ja zase nemusím prechádzky po rovine pre mňa to je nuda, ale taký Slovenský raj,Tatry - rebríky, reťaze... také náročnejšie tak to áno 🙂

elizabet173
21. nov 2020

@chrumka333 ja opačne, po rovine bežne 10-12 km za víkend s palicami, ale mám závrat keď vidím reťaze a rebríky v TV

chrumka333
21. nov 2020

@elizabet173 mne to príde, že ťa prechádzka je malo, žiadna dynamika, žiadna akcia 🙂 ale v tehotenstve som ich ocenila, hlavne v 8,9 mesiaci, lebo to už sa veľa nedalo :D

tyrkysova_kobyla
21. nov 2020

@chrumka333 ty si moj clovek! 😁

lucilaines
21. nov 2020

Vies co k tym detom ti poviem tolko, ze moji rodicia su aktivni turisti, od maleho malicka nas tahali na tury, mam prejdenu vacsinu Slovenska a ja to z duse nenavidim. Neviem ci nie aj prave preto. Ideal mojej horskej tury je vyviest sa lanovkou na kopec, tam si dat kavu a kuknut vyhlad a zviest sa dole. Pri predstave celodenneho vystupu hocikam ma chyta panika. Takze ono s tym vedenim deti k niecomu..to mas tak..ak k tomu budu mat vztah, najde si ich to same..ak nie, tak s tym aj tak nic nespravis len vas potrapis vsetkych..