Nespíme kvôli dieťaťu u susedov

lubikan
21. nov 2013

Holky,susedia maju asi 9 mesacne babo,reve cez den,reve v noci,furt upistane,ale nebyvaju tu stale,.chodia sem tak pravidelne na niekolko dni k mame,alebo svokre,ci koho to maju....

Vecer zaspi,potom sa budi okolo 10,reve...za hodinu je ticho,potom zase okolo polnoci reve aj 2 hodiny....ale ok,to berem.....lenze oni ho nechavaju vyplakat,to pocujem tie hlasy,ze bud ticho,co zase chces,prestan a buchnu dvere a ono je v izbe same a place.....sem tam sa babka zlutuje,lahne si asi k nemu...jednoducho to vsetko pocut,aj podla placu to poznam,ze to dieta sa chce tulit ....

a s muzom sme vzdy cely cas hore...mam ist k nim,ze nech to dieta tisia,alebo co?

Dakujem

cikyta
21. nov 2013

@lubikan Máš dieťa ?

lubikan
autor
21. nov 2013

@cikyta mam ,dve a vacsinou v noci boli anjeli a ked revali,vzdy som si vedela poradit,aj tak,aby neobtazovali susedov 😉

cikyta
21. nov 2013

@lubikan Tak bud rada, že si nemala čertov 😉 S nimi by si si neporadila nijak...ani keby sa celý panelák rozhodol u vás klopať. (Viem o čom hovorím)

lubikan
autor
21. nov 2013

@cikyta ale ide o to,ze oni to male nechavaju v izbe same vyrevat v noci...co podla mna nie je normalne...a ten zalostny plac,jak place a vola mamu a mama za dverami....

stardust
21. nov 2013

@lubikan ak chces byt uzitocna, chod jej nazorne ukazat, ako sa tisi male babo 😉 😉

cikyta
21. nov 2013

@lubikan No zrejme používajú tú "bájnu" metodu vyplakania 😖 Hold....
Ak by som si tým bola 100% istá, tak za rodičmi idem.
No v prípade, že si to iba "myslím" tak by som tam nešla. Lebo sami rodičia sú z toho určite nešťastní a nejaký nešťastník sused im v tom určite "nepridá". ☹

sissy27
21. nov 2013

@lubikan no ja neviem, nechce sa mi veriť, že tvoje deti ani raz v noci neplakali... alebo cez deň... alebo nebuchotali... nekričali, nepišťali... proste nevydávali všetky tie zvuky, ktoré deti robia... a to, že ti nikto zo susedov neprišiel klopať a sťažovať sa ešte neznamená, že si si s tým dokázala tak báječne poradiť, že to nikomu nestihlo vadiť...len proste boli tolerantní...
tiež sme mali susedov s malými deťmi, 2 kúsky po sebe, jeden začal, druhý sa pridal, tiež to bolo občas na nervy, ale jakživ ma nenapadlo sa ísť sťažovať...

andy09
21. nov 2013

@lubikan Ja mám napríklad túto noc a aj dnešný den za sebou takú , že malinký mi ju celú preplakal, prebalený bol napapaný, nič nepomohlo len plakal a plakal na rukách som ho nosila v postielke bol pri nás v posteli nič nezabralo a už som aj ja bola v noci nervozna nakolko som už pomali dole ustami padala od unavy a tiež som už pomali strácala nervy a skríkla som po malom že Šimon už prestan ale teda dúfam, že susedia si to nejako zle nevysvetlili ak to počuli. Ja si myslím, že proste ten kto býva na činžiaku s takým niečim musí rátať, či je to buchot, dupot, plač, vrtanie a podobne. My máme v činžiaku malé deti pod nami aj vedla a niekedy jednoducho nemajú svoj den alebo noc a plaču, ale teda nikdy ma nenapadlo ísť sa sťažovať.

lubikan
autor
21. nov 2013

@sissy27 mohla by si si riadne precitat cely nazov temy a cely prispevok?

plakali,ale v noci mohli susedia v klude spat...urcite som v noci o 1 hodine nenechala decko zavrete same v izbe..pekne som s nim sedkala a hrala sa,alebo len sme lezali...ked sa mu nechcelo spat....co bolo vazne vynimocne 😉 😉

kaja73
21. nov 2013

@lubikan tak pri mojom prvom synov by si mala radost-ten reval kazdy vecer 3 mesiace od cca 19,30 do 24h-a to kazducky vecere .
Pocas tychto hodin bol vacsinou na rukach -bud mojich alebo muzovch a nepomahalo to ani za maci mak. 😢
A po ukonceni toho 3m obdobia,plakava kazdu noc aspon 10-15 krat v zhruba hodinoych intervaloch az do jeho 8m, potom v v cca 3h intervaloch az do roka a vzdy si musel svoje odplakat-aj ked sme ho tisili,hladkali,nosili.
Este v 2 rokoch som ho musela uspavat na rukach. Ono zial aj taketo deti su a nie je to vychovou,ale ich nervovou sustavou.Na mojho neplatilo absolutne nic-musel z toho vyrast.
Ale dnes je kludnejsi ako ja s mm dokopy-ma 15 rokov a hlas nezvysil uz hadam 2 roky.

linda20111
21. nov 2013

@lubikan ahoj, ja som si dobre precitala cely tvoj prispevok, preto chapem ze je ti luto aj to dieta kedze to nieje velmi dobra metoda zavriet take male babo do izby a nechat plakat. No ak sa s nimi rozpravas alebo sa aspon zdravite, tak na tvojom mieste by som sa s tou matkou dietata porozpravala, najprv len tak vo vseobecnosti o niecom aby som zistila aka je ci vobec sa s nou da hovorit normalne a ak ano, tak by som jej povedala ze som si vsimla ze ich babo casto v noci place, by som sa opytala ci mu nieco nieje, ako to riesia a poradila by som jej akoze z vlastnej skusenosti ze ked moje deti takto plakali zabralo napriklad objatie, trosku ho pritulit k sebe, pohladkat, alebo dat mlieko, caj... a aby to nebrala v zlom ze sa chces do toho miesat, ale mohla by to skusit, ked to u tvojich akoze zabralo. Takto milo na nu a mozno bude taka rozumna a skusi tvoju radu a vyspite sa aj vy aj to babo bude spokojnejsie 🙂

lucinocka
21. nov 2013

@lubikan heh, tak to by mna vystahovali, kebyze byvame v bytovke...moje vrestala skoro rok cely den, celu noc a ver mi nedala sa utisit, mohli sme sa aj na hlavu postavit a tuez ked som bola na konci s nervami som po nej kricala, co chces, bud tichoo, uz konecne bud tichooo..nic nepomahalo, ani na ruky, ani k sebe do postele, ani krmit, nic nic... a do toho cirkusu mi stale vletela svokra s debilnymi otazkami: a preco place, urcite je hladne, chce sa pomaznat... svokru som do prdele nakopat nemohla, ale suseda, ktory by mi prisiel davat dobre rady v pohode 😉
Ja by som sa nemiesala

zita19
21. nov 2013

@lubikan Kupste si stuple do usi. Pokial to dieta netyraju namas co zasahovat. To, ze je tvoj nazor na vychovu iny a Ty svoje nenechavas plakat je Tvoj problem. Ak je matka unavena z dennodenneho a kazdonocneho placu mozno reaguje podrazdene ale nemozes posudzovat "kvalitu" jej vychovy. Ja by som sa neodvazila.
Moje vrestali kazdu noc. Deti sudedov plakali v noci, buchotali cez den. Nikto to neriesil. Male dieta place. Je mu jedno ci je polnoc. Prebalene, nakrmane a zdrave dieta milujucich rodicov moze plakat. Moze plakat aj hodiny.
Ked Ti budu susedine deti pustat metal do noci, to uz mozes zacat riesit a mozes sa aj stazovat.

sissy27
21. nov 2013

@lubikan prečítala som si... a prečítala som si aj to, že títo susedia tam nebývajú ale len chodia na návštevy, teda nemáte to tam denne.. nevieš, čo sa u nich odohráva, ako fungujú, čo robia alebo nerobia pre to, aby dieťa neplakalo, kamoška mala syna, ktorý takmer do 3 rokov prakticky nonstop reval, nespal viac ako 30minút vkuse a stále stále plakal, obehali s ním všemožných doktorov, nepomáhalo absolútne nič až to jedného dňa proste uťalo samé od seba... nepýtaj sa, v akom stave bola ona a jej muž, a vôbec sa nečudujem ich rozhodnutiu ďalšie dieťa jednoducho nemať... nie všetky deti sú také dokonalé ako tvoje a nie každý je taký dokonalý rodič ako ty... ak máš podozrenie na týranie alebo zlé zaobchádzanie, tak zavolaj sociálku...

lubikan
autor
22. nov 2013

@lucinocka zrovna vcera v noci...sme mysleli,ze nas trafi slak...decko zacalo revat,do izby nabehol manzel,mama,babka,neviem,zdalo sa mi,ze aj dalsia osoba a vsetci 4 na decko preco places,pod hopa...no tristo ludi okolo ...takze ked na dieta nabehne tolko ludi v noci,prekrikuju sa jeden cez druheho....ono len zamrnci a uz su vsetci na nohach...ani sa mu necudujem,ze place....vysvieteny cely byt o 3 rano....

no teraz su tu uz tusim 3 tyzdne....takze 3 tyzdne nespime....

cikyta
22. nov 2013

@lubikan Tak ešte raz.....
- bud ho nechávajú vyplakať a nejdú k nemu
- alebo je okolo neho celá rodina

( 😒 )

dadulko1
22. nov 2013

tiež bývam v paneláku, a vadia mi rôzne zvuky od susedov, napríklad hlasná hudba, hrá na klavíri asi najviac, ale plač dieťaťa v noci mi nevadil nikdy. ak by sa to dieťa dalo utíšiť, tak by to asi rodičia spravili, a ešte pokiaľ je tam toľko dospelých ako píšeš, bohužiaľ niektoré deti dokážu preplakať aj celú noc a nič nepomôže

11vlasta11
22. nov 2013

.....spokojne stastne dieta nepisti a nereve ani v noci ani cez den... ☹

tykat
22. nov 2013

@lubikan ...... tak bud rada ze si mala anjelov a suchaj nohami, nie vsetky deti su tak dobre ovladatelne. Predstav si ze su aj deti ktore su schopne prerevat cele hodiny, dni, tyzdne aj mesiace a take ze si s nim pekne sedkas na nich jednoducho neplati. Mam dve deti, prva dcera bola vzorne dieta, druhy syn bolo nieco neskutocne, dokazal revat neuveritelne dlho a pre nic, do pol roka som ho polozila hadam len vtedy ked som isla na wc, inak reval, aj mne na rukach, skratka ina povaha, dnes ma 7,5 a je pohodak.

Ozvala by som sa jedine ak by som mala podozrenie ze dietatu ublizuju inak nie.

sissy27
23. nov 2013

@lubikan silne mi tvoj príbeh pripomína jeden film 😅
ako ti prosím ťa môže vadiť, že susedia o 3 v noci majú vysvietený celý byt, ako o tom môžeš vôbec vedieť? delia vás závesy alebo sklenená stena? alebo počuješ od nich aj cvaknutie vypínača?
a raz napíšeš, že nechávajú dieťa vyplakať, druhýkrát, že k nemu všetci bežia... to si tak nejak odporuje...
mne to pripadá, že ti proste susedia vadia, nech by robili čokoľvek alebo aj nerobili nič...

sissmiss
23. nov 2013

@11vlasta11 aj spokojne a stastne dieta moze mat koliky alebo bolestive vychadzanie zubkov. Podobne "mudra" ako ty som bola ked som mala tak 20rokov a bola bezdetna. A pripisovat si zasluhy za nieco co sa deje bez nasho pricinenia ba nikedy aj napriek nasej snahe je viac ako trufale

11vlasta11
23. nov 2013

@sissmiss ale to neznamena ze necham dieta pistat a revat.....vychovala som4 deti.....vsetko sa da zvladnutaj inak.....

sissy27
23. nov 2013

@11vlasta11 no ale ako si si mohla prečítať v príspevku zakladateľky o 14:16hod, tak všetko je inak, to dieťa práveže nikto nenecháva plakať a pišťať, ale VŠETCI utekajú k nemu len čo zamrnčí a snažia sa ho utíšiť...

11vlasta11
23. nov 2013

@sissy27 ale dieta nikdy neplace len tak....bud je hlade ,smadne,bud mu je teplo,bud mu je zima,bud ho nieco stipe,bud ho nieco svrbi,bud ma bolesti.moze sa mu nieco zle snivat,boji sa,mozno cely den spalo tak nie je ospale,mozno jenaucene na varovanie....je x moznosti...preto ma to rozculuje ked niekto nechava male dieta plakat....ktore este chuda nevie povedat co a ako.......

kaja73
23. nov 2013

@11vlasta11 mas pravdu,ked babo place VZDY mu nieco je-ale zial nie vzdy je v silach rodica prist na to co mu je a pricinu odstranit-ja som patrala takmer 2 roky co je st.synovi-lebo 2 roky prereval a ver ze sme hladali,patrali,upokojovali ho a efekt takmer nulovy- dodnes neviem preco to tak bolo.
Dnes ma 15 r a je to mlady vyrovnany muz. 😉 vyrastol z toho a on si nic nepamata,ale nam ako rodicom trvalo 11 rokov kym sme si trufli na druhe dieta-po tych stresoch s nim. A nikdy nezabudneme co sme s nim prezili.

sissy27
23. nov 2013

@11vlasta11 nikto netvrdí, že dieťa plače bez príčiny, otázka je, či ju rodič dokáže odhaliť a "zjednať nápravu" do dvoch sekúnd... ja som len taká obyčajná mama, mne sa to nepodarilo nikdy v takomto časovom limite a teda si aj naši susedia niečo "vytrpeli" ... našťastie oni boli tiež len takí obyčajní rodičia ako ja a ich deti tiež plakali, niekedy pár minút, niekedy dlhšie, ale mali sme pre seba navzájom pochopenie, a nikdy sa nikto nesťažoval, skôr sme sa navzájom vedeli poľutovať a aspoň pár slovami podporiť, že vieme, aké to je...
a ešte raz si prosím prečítaj zakladateľkine príspevky - raz napíše, že dieťa nechávajú plakať, potom že všetci k nemu bežia len čo zamrnčí... sorry, niečo tu nesedí .... (minimálne to, že počuje dieťa aj zamrnčať a že vidí, že majú vysvietený celý byt 😝 )

11vlasta11
23. nov 2013

@kaja73 mozno mas pravdu.....nepoznam take situacie....

11vlasta11
23. nov 2013

@sissy27 nie som tu velmi dlho....zacala som citat niektore prispevky ale radsej uz nebudem lebo ma to len rozculuje.....odchadzam.....majte pekne dni.....

sissy27
23. nov 2013

@11vlasta11 aspoň si prečítaj všetky príspevky od zakladateľky témy, ku ktorej sa vyjadruješ - nemyslím to v zlom, ale budeš trošku viac v obraze, o čo ide...

zita19
23. nov 2013

@11vlasta11 To ted take dieta by som chcela vidiet. Take co neplace. Dieta nevie ani hovorit ani pisat ale potrebuje komunikovat, tak place. Normalne, zdrave dobre zivene dieta milujucich rodicov place. Videla som takych deti desiatky, stovky.
A tiez by som rada stretla taku supermamu, ktorej dieta neplace. Sklonila by som sa pred nou v hlbokej ucte.