Nešla som na skúšky z vodičského

pupetko263
11. nov 2022
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

Ahojte včera som mala mať skúšky na vodičák ale strach a ostatné veci spravili svoje a nešla som áno som debil ten prvý moment to všetko ale samozrejme potom som to oľutovala a mohla som ísť ale poobede mi volal inštruktor že ak chcem o dva týždne sú ďalšie že môžem ísť že si to mám rozmyslieť.

martul
11. nov 2022

@pupetko263 dík za oznámenie. Máme ťa pošanovať, že si neišla alebo nadávať na inštruktora?
Ostatné problémy a prekážky v živote ako zvládaš?

hennyinnsbruck
11. nov 2022

Bojis sa ze ten vodicak nespravis ? Tak tam ani nechod🙏🏻

pribinak
11. nov 2022

Nebud sprostá, zober si nejaké kondične jazdy a chod. Vodicak urobia aj 16 ročne decka v Amerike a u nás príslušníci istej menšiny

Treba mat zdravý rešpekt, to je jasne, ale zas netreba robiť zbytočnú paniku
Jazdeniu zdar !!

veronika3110
11. nov 2022

@pupetko263 píšeš tu už tretí deň trikrát do dňa a každý ti hovorí, aby si to aspoň skusila a ty dookola svoje..
Prestaň stresovať.. za skúšku nič nedáš.. ak tam nepôjdeš, mozes lutovat, že si to aspoň neskúsila… ale vyhodiť peniaze do vzduchu mi príde prinajmenšom hlúpe..
okrem toho neviem koľko máš rokov, ale keď tá jeden nepríjemný človek takto dokáže dať dole, že sa nevieš pozbierať, tak neviem čo budeš robiť v živote… nie každý človek je príjemný a milý.. tak sa pozbieraj, spamataj, prip. si zavolaj o nejake jazdy navyše, zameraj sa na to, z čoho mas strach a o 2 týždne smelo do toho… možno budeš prekvapená a povieš si, že to nestalo za ten stres, že to nič nebolo…
Ak tá ale jedna skúška dokáže takto vystresovať, neviem či je dobrý nápad chcieť jazdiť sama, kde nebude vedľa teba nikto s pedálmi… najmä keď vieme akí rôzni vodiči, aj bezohľadní sú na cestách… určite

martul
11. nov 2022

@veronika3110 tak, tak, múdro. Takýto stres proste neexistuje sadnúť si za volant. Čo potom spraví v pondelok ráno na prvej preplnenej križovatke, vystúpi z auta a zdupká?

melanta
11. nov 2022

Dobre, že si nešla a ani nechoď. Píšeš tu o tomto snáď štvrtý príspevok. Takýchto šoférov ozaj na cestách netreba.

doriiis
11. nov 2022

Tiež si myslím,že je na zváženie,či vôbec jazdiť,keď len zo skúšky dokážeš robiť takýto cirkus.

tosomja
11. nov 2022

Nepôjdeš, nemáš vodičák naisto.... Pôjdeš, možno spravíš, budeš mať vodičák. Ak nespraviš, tak nebudeš mať, ale aspoň si skúsila 🙂

julish
11. nov 2022

@pribinak akej menšiny?

hylary
11. nov 2022

@julish myslíš vážne túto otázku?

pribinak
11. nov 2022

@julish hádaj

cajomila
11. nov 2022

Ja som robila skúšky na 3 x a trvalo to celé 6 mes. Prvý krát som na cvičisku zbalila kužeľ pri cúvaní.
druhý krát som pokafrala jazdu...až na tretí krát som to teda dala.
A nebola som jediná...aj poniektorí chlapci opakovali.
Bola som k tomu ešte aj tehotná...
Áno bol to stres...ale práve kvôli tomu, koľko som toho obetovala ...peňazí, času, nervov, stresu som si povedala, že to nevzdám a jednoducho ten vodičák potrebujem a chcem.
Jazdiť som začala hneď ako som mala vodičák v ruke.
Nie niesom najlepší šofér na svete, ale jazdím a zatiaľ som okrem oškretia, narazeného nárazníka
nespôsobila žiadnu katastrofu.
Jazde zdar!

belllinka
11. nov 2022

fakt radšej ani nechoď. Takéto stresujúce ženské na cestách netreba

ciola
11. nov 2022

Kazda z nas mala z toho strach, ale tak zvladli sme to. Ako isgto by som takto nezahodila ani ten cas straveny pripravou ale ani tie peniaze, ktore si za kurz dala

aliziana
11. nov 2022

@pupetko263 zaplať si ešte pár kondičných jázd, a na skúšku určite choď, už len kvôli peniazom... a ešte keď Ti dali 2. šancu. Keď spravíš, super, keď nespravíš, aspoň si skúsila.
Potom keď sa budeš báť jazdiť aj po spravenom vodičáku, nemusíš sadať za volant, ale aspoň ten vodičák budeš mať a v budúcnosti si to možno rozmyslíš

0silvia0
11. nov 2022

@pupetko263 vodičák si si platila sama? Keď nemáš núdzu o peniaze, nevadí, môžeš chodiť do autoškoly aj 10x a vzdať to pred každou skúškou, aj tak sa dá...

julish
11. nov 2022

@pribinak neviem, alan menšina ma akože horsie šoférovať - muži? Ti majú najviac nehod

julish
11. nov 2022

@pribinak alebo menšina, ktora musí robiť skúšky v jej cudzom jazyku? Maďari? Rómova?

bimbambom
11. nov 2022

No ženy , aj ja som bola vynervovaná , že skúšku neurobím . Išla som lebo inštruktor ma prosil . No nemyslím , že by ten stres zo skúšky zohral nejakú úlohu v tom , aká som šoférka 🤷

dianadd
11. nov 2022

@pribinak prepac ale robila si vodicak v amerike? Lebo ja ano a to sa absolutne neda porovnavat s tym co vyzaduju u nas a v usa 😀 preto tam vodicak urobia 16rocne deti a kazdy kto ma ruky a nohy.
Kazdopadne ak ma autorka taketo stavy, pouvazovala by som nad tym odlozit si robenie vodicaku na neskor

lalala94
11. nov 2022

@dianadd čo sa vyžaduje v USA, resp. aké sú kritériá? Nikdy mi nenapadlo vyhľadať to na nete, ale toto ma zaujalo, že má niekto osobnú skúsenosť.

mooonika1975
11. nov 2022

@lalala94 myslim, ale neviem určite, učia ich rodičia, potom idú na skúšku, test. Toť vsjo vari.

dianadd
11. nov 2022

@lalala94 v state kde som robila vodicak ja ides do MVC co je take centrum kde ti poskytnu zdarma ucebnice (ak chces- ak nie ucis sa z testov na nete) a dohodnes si termin pisomnych skusok. Mozes hned na druhy den, proste hocikedy. Prides, urobia ti “ocne vysetrenie” a ides robit knowledge test, ten je myslim podobny ako u nas asi 50otazok a mozes mat neaku chybovost samozrejme… ak to urobis, zaplatila som $20 poplatok a dostala taky docasny vodicak s ktorym som mohla jazdit (boli tam neake podmienky napr ze somnou musi byt v aute osoba kt ma uz “normalny vodicak”, nemozes vozit v aute deti, jazdit po 10tej vecer atp..) a tak sa vlastne ucis jazdit. Po 3mes (ak mas nad 21r, ak do 21r tak po 6mes) si dohodnes termin praktickej skusky - ta prebieha tak ze si odsoferujes na dohodnute parkovisko 😀 kde k tebe presadne “instruktor”, urobis par koleciek na parkovisku (na cestu sa neslo) a hotovo. To ze samozrejme soferujes automat a pouzivas cuvacie kamery a senzory je jasne..
Za mna stokrat lepsie ucit sa jazdit s rodicom alebo proste s niekym koho poznas takto ako s instruktorom, ziadne stresy z policajtov na skuskach na cestach atd..

cicuca
11. nov 2022

@pupetko263 máš 2 týždne na to, aby si samu seba uistila, že to vieš, poprípade ešte potrenovala. Držím palce 🤞🙂

marca12
11. nov 2022

@pupetko263 vzchop sa a nepanikar. Tolko penazi,casu,stresov si do toho dala a teraz sa vzdas bez boja? Chod o dva tyzdne,skus sa dat psychicky doporiadku,pohovor si s instruktorom,zaplat si navyse jazdy,skusaj na cvicisku,len sa prosim nevzdavaj. Budes prekvapena ako to zvladnes. Ja som sa az tak nebala,no baba co isla predomnou spravila nejaku chyby,hned ju vylozili z auta. Vtedy som dostala obrovsky strach. Mne sa celu jazdu tak klepali nohy,ruky som mala drevene skamenen od strachu a zvladla som to ani neviem ako. Uvidis,prekvapis samu seba. Za tie dva tyzdne sa uc koncentrovat. Myslienkami musis byt pri jazde kludne si aj nahlas hovor,ak ti to pomoze alebo v duchu si hovor.....teraz vyhodim smerovku,teraz zastavim atd. Verim,ze to zvladnes

mikadooo
11. nov 2022

@pupetko263 tak ja som na rozdiel od teba išla a nespravila som😁. Ale išla som aj na druhý krát a na druhýkrát som to dala 😉. Už si mohla mať ten prvý krát za sebou... 😄.

jankaconkova
12. nov 2022

@pupetko263 ja tiež nemám vodičák bojím sa a mám už 30 rokov 2 deti veľmi by som ho potrebovala lebo som odkázaná na muža prosím ťa chod toho spravíš ho a budeš hrdá na seba a šoférovať budeš pomaličky postupne zatiaľ len na jedno miesto budeš chodievať kde to už budeš poznať podľana potrebuje aj žena aj chlap vodicky

pribinak
12. nov 2022

@dianadd si predstav že som žila v USA, musia vedieť používať a ovládať auto? Áno! Musia vedieť zaparkovať? Áno? Musia poznať značky? Áno!

A aj u nás môže robiť vodicak na automate. Ja som dobrý šofér a nevadí mi nijako manuál, uráža má, keď muži sa vyjadrujú že to je pre neschopné ženy, ktoré nevedia používať spojku a prevodovku

dianadd
12. nov 2022

@pribinak v poriadku ale robila si si v usa vodicak? Lebo o tom sa bavime🙂 ja som si robila vodicak aj na sr (nedokoncila som) a aj v usa a preto ma tvoj komentar zarazil - lebo to viem porovnat a je to uplne neporovnatelne jednak co sa celeho procesu a stresov tyka a aj celej “experience”

pribinak
12. nov 2022

@dianadd ani u nás to nemusí byt stres. Stačí si to upratať v hlave