Nehoda - reakcia

7. máj 2022

Pekný večer
Mali sme nehodu. Nabúrali do nás. Našťastie okrem auta sa nič vážne nestalo. Ja mám silno narazenú lakeť, momentálne ju mám v bandáži zavesenú na krku.
Som čašníčka a zajtra máme oslavu v podniku. Písala som šéfke, že určite prídem a pomôžem čo viem, ale nesľubujem , že tu bude veľa.
Odpísala mi, že sa vo mne sklamala, že si nemyslela, že práve ja si budem takéto vymýšlať a nemusím vôbec chodiť.
Ako by ste reagovali? Viem, že je to veľmi blbá situácia, že sa to stalo práve teraz na poslednú chvíľu ale dnes bol u nás veľký dážď a búrka, auto z vedľajšej cesty zle videlo a nestihlo zabrdzdiť už.

mamutka
7. máj 2022

Asi by som odfotila správu od lekára a poslala jej to s komentárom, že sklamala ona mňa

autor
7. máj 2022

@mamutka Ja som jej z tej nemocnice poslala aj fotku ale ani to jej nestačilo

luccija
7. máj 2022

Hľadala by som si inú prácu

solange7
7. máj 2022

Sefka dobra pitcha.

alenamihal
7. máj 2022

V takychto situaciach sa ukaze charakter cloveka...takze u mna je tvoja sefka obycajna chudera !!!!! odisla by som a hladala novu pracu ....

nikpa
7. máj 2022

Okrem výpovede by som jej poslala aj odfotenu lekársku správu a ,,pekne jej poďakovala,,

autor
7. máj 2022

Najhorsie je, ze este ja sa citim zle. Ja fakt do tej prace nemam problem prist i takto, ved co to viem porobit aj v tomto stave .. ale este ja som zla ..

sasa1310
7. máj 2022

ako by som reagovala? Neprišla by som vôbec. Keď už si ju sklamala, tak nech poriadne. A mala by si porozmýšľať, či by si sa nemala hodiť na PN

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
7. máj 2022

Daj sa na PN a nevymýšľaj ešte s pomocou...za takúto reakciu?veď jej ide len o biznis nie o teba.Ako čašníčka si nájdeš hneď pracu

solange7
7. máj 2022

A preco zo seba robis takeho poskoka? Nauc sa byt asertivnejsia. Z tvojho textu citit, ze si dost ustupciva a submisivna. Bachni sa na pn a hladaj si novu robotu. Ved sa pozri ako ta ta sefka vnima. Si pre nu nic evidentne.

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarahh09
7. máj 2022

Jej ide skôr o peniaze ako o zdravie človeka.

dzulli1980
7. máj 2022

Dobrá krava ... tak ešte sa jej ponúkneš, že aj takto prídeš a pomôžeš, urobíš, čo sa bude dať, Ti takto "poďakuje"? ... osobne by som si hľadala novú robotu akože v takejto atmosfére, že musíš robiť, nemôžeš ochorieť, nemôžeš sa poraniť, nemôžeš ísť s dieťaťom na OČR by som nevedela, a ani nechcela, fungovať.

zuzkaa1991
7. máj 2022

Tak by som isto spravila ako pise pani @sasa1310 plus ostala na pn kym by som nenasla novu pracu ;) a vobec by som do povodnej nenastupila uz za take spravanie

katikabarl
7. máj 2022

@buduciposlanec Z toho čo tu na koníkovi predvádzaš, pochybujem. Ona sa len uisťovala, že sa už nebudeš chcieť vrátiť.

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
7. máj 2022

ja nechápem, že si po nehode a úraze a nedala si sa vypísať na PN?

dzulli1980
7. máj 2022

@buduciposlanec Prečo cíti chlap potrebu registrovať sa na MK? ... nie je to kúsok zvláštne? ... nepotrebuješ si tým kompenzovať nejaké komplexy, nezáujem žien v reálnom živote atď.?

buduciposlanec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. máj 2022

@panelacikova Ja idem k lekárke v pondelok a na PN ale keďže je to na poslednú chvíľu tak som chcela ešte zajtra prísť aby sa nepovedali

panelacikova
7. máj 2022

nuž, tak na PN si mala nastúpiť okamžite, ako ťa ošetrili na pohotovosti či v nemocnici. za takéto chovanie by si mala spätne kontaktovať nemocnicu s vysvetlením, čo od teba požaduje zamestnávateľ a že teda nie si schopná vykonávať danú prácu (čo je teda naozaj pravda) a že ich chceš požiadať o vypísanie PN. nevidím v tom najmenší problém.

cicuca
7. máj 2022

Prepáč, ale trošku hlavne mysli na seba. Mala si nehodu, máš narazený lakeť a ešte si chcel ísť do práce? To je tá práca taká úžasná a tak skvelo platena, keď sa ideš takto kvôli nej "zodrať"? A šéfka iba citovo manipuluje. Mrzí ma to. Hlavne oddychuj, nech sa čím skôr uzdraviš. 🌼

janinah
7. máj 2022

Teba na pohotovosti nepoučili čo s tým lakťom robiť? resp. nerobiť? možno aj nie,asi ich ani nenapadlo,že sa potrepeš do práce.To ti vôbec neodporúčam,zdrav. stav si môžeš vlastnou hlúposťou dosť zhoršiť,obv. dr. by ti mal napísať PN od oš. na pohotovosti,lebo zjavne pracuješ aj cez víkendy .Šefke stačila sms,mala som nehodu,budem PN.Normálna šéfka by odpísala niečo,že hlavne,že žiješ a lieč sa....táto zjavne normálna nie je.

lienka.7
7. máj 2022

Vzhľadom na reakciu sefky by som jej oznámila ze som PN. da sa myslím aj spätne 2 dni. Cize pokial mas tak ze by si mala v nedeľu nastúpiť do prace, budeš normalne PN a doručis do prace. Na tvojom mieste uz od zajtra hľadám druhu pracu a do hentej sa neponáhľam. Neznášam keď s ludmi jednaju ako s handrami a nevazia si ich pracu!
Veľa zdravia 👍🍀

denithestrange1993
7. máj 2022

Riskujes zhorsenie zdravotneho stavu,kvoli praci kde si ta absolutne nevazia,len tebou pohrdaju. V restike je normalne ze niekto vypadne,ako sefka by to mala poriesit. A este manipulacia o tom ako si ju sklamala- kludne ju zverejni niekde na "stranke hanby", nech ma hanbu ale poriadnu!!!

whatever1
7. máj 2022

Nemáš sa prečo cítiť previnilo. Jej reakcia bola otrasná. Mala ti prejaviť súcit, opýtať sa ako sa cítiš a dať ti čas na zotavenie. Mohla si umriet alebo niekto z tvojich blizkych a jedine co ju zaujíma je či zajtra podaš maximálny výkon...

neznamaznama
7. máj 2022

@panelacikova ak sa nič nezmenilo, tak PN pohotovosť nedáva, tu dá len obvodný lekár (hoci aj spätne tri dni)

@autor po tejto situácii by som hľadala novú prácu. A zajtra(resp. dnes) by som určite neprišla. A na PN sa dala vypísať od dátumu ošetrenia na pohotovosti.

ankare
8. máj 2022

Šéfka je riadna krava. Ja by som so roboty vôbec nešla. Zacni si viac vážiť samu seba... Skoré zahojenie!

andreatytler
8. máj 2022

Otrasne spravanie tej sefky.
Nechod do prace na tu oslavu, daj sa na PN tak dlho ako sa len da a potom vypoved, zacni si hladat novu pracu uz teraz. Isla by som sa stazovat sefkynej sefke, alebo majitelovi restauracie. Toto si nemoze dovolit. Ak je ona majitekou restauracie, neexistuje na Slovensku nejaky urad co riesi prava zamestancov? Toto je podla mna protipravne.