Nebolo by lepšie,v keby sme boli zostali Československom?

7. apr 2024

Nebolo by lepšie keby sme boli zostali Československom? Po výsledku volieb mi to napadlo.

viestta
7. apr 2024

Boli by sme rovnaka gubernia ako sme teraz. Cesi by boli dalej, lepsi aj bohatsi, akurat mozno by sme mali nieco ine vo vlade ale v Cesku tie vlady tiez boli vselijake, a prezident Zeman? Nuz neviem ci bol on zrovna velka vyhra

fido69
7. apr 2024

V Čechách sú rovnakí zlodeji a populisti ako aj na Slovensku. Nič by sa nezmenilo. Len by sme sa hádali kto ich má viac... 😉

diewcatqoo
7. apr 2024

Cesi su, naopak, radi, ze sme sa rozdelili. Vzhladom na to, co sa na Slovensku deje.

sagitta33
7. apr 2024

Ne, po výsledku voleb vašich voleb (hlavně těch minulých, kdy jste volili Fica), ne.

sagitta33
7. apr 2024

@viestta Zeman, to je kapitola sama o sobě . První volební období budiž, ale ve druhém zlý, mstivý egoista.

diewcatqoo
7. apr 2024

Zijem dlhodobo v Cesku a vacsina Cechov z mojho okolia ma celkom prehlad v slovenskej politike. A nedokazu pochopit, ako je mozne, ze Fico ma taku podporu a ze na SK prevladaju medzi ludmi proruske nazory. Este v piatok sa ma kolegyna pytala, kto si myslim, ze vyhra volby. Hovorim jej, ze myslim, ze Pelle, ale dufam, ze sa mylim. A ona na to, ze to snad nie, ze Slovaci predsa nemozu byt az taki blbi... tak, ehm, su.

fido69
7. apr 2024

Vyberám pár českých osobností, ktoré sú veľmi podobné tým naším...
Václav Klaus, Miloš Zeman, Jiri Paroubek, Mirek Topolánek, Tomio Okamura a jeho SPD, Andrej Babiš a jeho ANO,... v tomto sme fakt bratia. 😉

fido69
7. apr 2024

Ešte som zabudol na Stanislava Grossa, ktorý sa pred smrťou verejne vyspovedal ku všetkému čo sa deje v českej politike.

sagitta33
7. apr 2024

@fido69 Pitomio Okamura - tak to se nedá komentovat, to je omyl přírody, Andrej - není Čech ale slovenský estébák - dědictví po rozpadu Československa za toho moc děkujeme🙂 A ti ostatní jmenovaní jsou politické nuly co Ficovi nesahají po kotníky.

savoya
7. apr 2024

Chvalabohu ze sme rozdeleni s Ceskom!Ten premier Fiala je pekna ZRUDA na cele s tou prisernou vladou.

barborachors
7. apr 2024

Česko je na tom daleko lepsie ako Slovensko, v zdravotníctve školstve , v myslení, nie je tam tolko zaostalosti a tolko katolibancov a mafiánov v politike a nevrazdia tam novinárov ako tu …. A mohla by som vyratúvať do nekonečna. Staci si pozret rebríčky v dostupnosti liekov a nemaju tak velky odliv mozgov ako tu.

fido69
7. apr 2024

@sagitta33 Nie sú to nuly. Len klamú telom. Každý z nich na úrade vlády zarobil svoj balík peňazí... ešte som si spomenul ako šéfka kabinetu premiéra Petra Nečasa za ODS Jana Nagyová (teraz už Nečasová) nechala BISkou sledovať svoju sokyňu v láske a vtedajšiu manželku premiéra.

"Podle policie od začátku roku 2012 do poloviny roku 2013 přijala Nagyová dary v hodnotě přesahující 10,1 milionů Kč. Darovací daň z těchto darů Nečasová nikdy nezaplatila..."
Milenka premiéra dostala za jediný rok len oficiálne dary 10 Mio Kč... koľko sa potom nabaľujú ľudia vo vláde? Vrana vrane oko nevykole. 😉

sagitta33
7. apr 2024

@fido69 Jasně že si zarobili, proto do politiky šli a nikdo nemůže u jakéhokoliv politika počítat se slušností, ale na Andreje fakt nikdo ze jmenovaných nemá. Slovenské politiky nemám právo hodnotit, no Fico mě trošku děsí s tou proruskou politikou.

hefo
7. apr 2024

V ideálnom prípade by to bolo lepšie, medzinárodná pozícia spoločného štátu by bola lepšia. V horšom prípade by sme tu mali každodenne spory o to, kto na koho dopláca a ktorá časť si uzurpuje viac rozhodovania, než jej prináleží, že Čehúni zhabali peniaze vyzbierané na tatranský Alweg a postavili za ne pražské metro, a že Čobolom museli Česi postaviť fabriky, inak by sa tu doteraz len pásli ovce a okopávali bandurky, atď. atď...

Asi si vieme predstaviť, ktorá možnosť je pravdepodobnejšia, preto si myslím, že bolo dobre, že sme sa v mieri rozdelili.

liusa82
7. apr 2024

a čo vy viete či to nebolo aj zmanipulované.Myslím výsledky volieb.Mňa by to u nás ani neprekvapilo.Už dlhšie mi to vrta hlavou.Tu je možné už ozaj všetko.Aj by som tomu uverila keby áno

savoya
7. apr 2024

@liusa82 Sak chod zistit.

mirkava
7. apr 2024

@diewcatqoo tiež nechápem. Keď vyhral Fico parlamentné, bola som z toho v šoku niekoľko dní. Neviem ako to tento "človek" robí. Teraz mi bolo jasne, ze vyhra diablov sluha Pelle. Je to až neuveriteľné ako dokážu oblbnut tak veľkú masu ľudí...

apolka77
7. apr 2024

@liusa82 po všetkom , čo a ako arogantne robia kde všade až siaha ich Mafiánska chobotnica tiež by som sa tomu nečudovala. Napadlo ma to.
Sú to zrúdy, bez chrbtovej kosti. Už teraz sa vyhrážajú novinárom všetci sú pre nich potkany...mám dojem že som sa ocitla v stredoveku. A toto volili ženy, matky ..tlieskajú morálnemu dnu a oslavujú . Nechcem si predstaviť čo z takých deti vyrastie keď ich rodičia dali zelenú Ficovi a teraz jeho sluhu Pelle. Keď im nevadí slovník akým arogantným vulgárnym spôsobom komunikujú. Je to hnoj, žumpa. Tie ženy sú zrejme rovnaké . Inak by nemohli voliť to čo včera vyhralo.

mirkava
8. apr 2024

@apolka77 ďakujem, už som si myslela že ja som blbá, lebo nechápem prečo ten Fico stále vyhráva. Konečne normálny triezvy názor s otvorenými očami. Keď som sa dopočula že známa volila Pelleho lebo vraj sme sa za nich mali dobre.... 🤦‍♀️, ešte aj moji rodicia chalu co je toto za bandu....

mirkava
8. apr 2024

@apolka77 a najhoršie je, ze to nevyhral Pello ale Fico. Teraz dokonal to, čo sa mu nepodarilo pri Kiskovi. Pello ho bude poslúchať na slovo a ak tvrdí niečo iné, tak znova len klame....

kuki13
8. apr 2024

urcite bolo , nakoniec kolko mladych tam zije, studuje a kazdorocne uteka. Maju lepsie zdravotnictvo, skolstvo...blizsie zapadu. Ale my by sme im boli na pritaz, takze good for them.

jana_eyre_2
8. apr 2024

Ja by som bola rada keby sme ostali jedna republika.. v Čechách je cítiť to, že sú si bližší s nemcami a tak by nás potiahli.. na druhej strane - myslím že im je lepšie bez nás, lebo by sme ich asi brzdili a ako vždy by sme mali komplexy menejcennosti.. tak či tak - ja by som bola rada ak by sme ostali Československom aj po revolucii.. čo už, to sa aj tak nikdy nezmeni..

jana_eyre_2
8. apr 2024

@liusa82 vieš čo, už možno aj ja by som takému niečomu verila...

annm81
8. apr 2024

Nebolo. V minulosti tu boli rôzne trenice - Česi si mysleli, že musia doplácať na chudobnú zaostalú časť republiky. My sme zasa nadávali, ako nás vykorisťujú.

A teraz si predstav, že by to takto došlo až k dobám dnešnej hybridnej vojny. Polovica národa tu nenávidí NATO a EÚ, pretože "nás vykorisťujú a berú nám suverenitu" - toto by bolo namierené voči Čechom a znásobené tým, že by sme boli v jednom štáte. Z opačnej strany, Česi boli vzdelanostne aj ekonomicky vždy pred nami. V hybridnej vojne sa tieto rozdiely ešte viac zväčšujú a kým Česi oslavujú vstup do NATO, my máme vládu, ktorá otvorene podporuje krajinu, ktorá sa nám vyhráža útokom, prehlasuje, že budeme zasa patriť do jej sféry vplyvu a v súlade so svojimi imperialistickými chúťkami napadla susedov. Občianska vojna a rozpad Československa by bol jedným z hlavných cieľov Ruska - a nemuseli by sa snažiť oveľa viac, ako sa snažia teraz.

lujza123
8. apr 2024

Neviem, Československo bol zhluk niekoľkých národnosti a mentalít.
Je veľký rozdiel medzi Čechmi, Moravakmi, Slovákmi na západe a vychode. Či by sa vedeli zhodnúť, podľa mňa skôr nie.
Slovaci sa dostatočne neznášajú sami medzi sebou.
Ja som stále československe dieťa, doslova, polka rodiny je z Čiech, polka zo Slovenska

tetapetra
8. apr 2024

Načo sa vracať k niečomu čo bolo. Preto nás česi volajú čobolove. Prešlo už 31 rokov,kopec ľudí si to už ani nepamätá. Sme úplne iní ako česi, mám medzi nimi známych,žijú mi tam spolužiaci,ale načo. Dobre je tak ako je.

loolaa
8. apr 2024

Žijem v Česku a Česi sú radi, že sme sa rozdelili. Sme pre nich čoboli z východu. Ale nie pre všetkých, tí normálni nás majú radi ako ľudí. Veď aj oni si nadávajú medzi sebou, hlavne Pražáci a Brňáci 😃

sagitta33
8. apr 2024

Jen taková kvízová otázka: Víte které je 3 největší slovenské město podle počtu obyvatel?
- Praha .

diewcatqoo
8. apr 2024

@sagitta33 tak ale potom musi byt Brno druhe, este pred Prahou 🙂

katka700
8. apr 2024

To sa nikdy nedozvieme lebo močiar a perozlodej sa rozhodli že každý bude kradnúť na svojom 😥