Naši susedia hádžu od rána petardy

edien
31. dec 2021

Už od rána hádžu naši retardovaní susedia petardy. Bývame v dome ...oni majú dom rovno za nami a tieto sragoly hádžu samozrejme tu pri nás. Slušne som im povedala,nech idú aspoň ďalej a nič. Ja som za debila. Okolo každý jeden má psa,ja dvoch je to super. Ako fakt nechápem čo z toho máte ľudia.

cyberk
31. dec 2021

wau ake necakane, ze niekto bucha petardy v tento sviatocny den... jeden/dva dni vydrzis ci? ak nie tak sup na samotu niekam do lesa daleko od civilizacie 🙂 takto budu mat aj susedia pokoj a aj ty 👏

dianaana
31. dec 2021

@edien Hlavne ze je to zakazane a po 20.00 je aj zakaz vychadzania a vsetci na to s*ru, ja mam tiez nervy.

thoughtfulweirdo
31. dec 2021

@cyberk Videla si niekedy, koľko mŕtvych vtákov je v meste 1.1.? Neviem, či všade, ale u nás každoročne. Takže ďakujem krásne za také vydržanie. A to už nehovorím o tom humuse, keďže na upratanie si po sebe asi už šedá hmota nevystačí 🤷🏻‍♀️

sickynickyobsadene
31. dec 2021

@edien akurát mi leží pes roztraseny pri nohách...idú aj mne na nervy ...aj bez psa

prvosienka88
31. dec 2021

@cyberk a vydržať to majú aj maličké deti a zvieratká len preto lebo niekto nemôže oslavovať bez toho aby už od rána trieska takýmito blbosťami, nie?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
31. dec 2021

Ja pochopím že si niekto pusti ohňostroj na Silvestra aj keď to ozaj neznášam.. ale petardy čo vybuchujú ako bomby, no nehnevajte sa to nepochopím nikdy..

My bývame priamo.pred tescom, keď sme sa s deťmi vracali z prechádzky, tak na parkovisku rovno pred naším domom hádzali pubertaci tie.mega petardy, ze som sa naozaj veľmi zľakla a dcéra čo má 8r a takýchto veci sa nebojí si kľakla a chytila hlavu.. toto nie je absolútne normálne a tolerovatelne..

Pubertakom som povedala že hodia ešte jednu a volám políciu, či má niekto.ma za hysterku alebo nie je mi jedno, nemyslím si že je normálne aby takéto deti (sú to 8maci, poznam.ich z videnia) hádzali takéto nebezpečné veci.. našťastie prestali...

mondolina
31. dec 2021

petard retard, žiaľ musíme vydržať aj túto sprostotu našich mentálne slabších blížnych.

cyberk
31. dec 2021

aky pan taky pes, fakt ze intenzita buchania sa znizuje kazdym rokom a stale sa najdu ufnukanci, ak vam tak na vasich psoch zalezi, bezte na samotu niekam, ci to by ste museli za to dat $$ aha, to vam uz za to ich zdravie nestoji, chapem. 😵

edien
autor
31. dec 2021

@prvosienka88 áno určite je to blbosť keď mi to hádžu dva metre od môjho domu a pritom kúsok odtiaľto je futbal ihrisko čo sa už xy rokov nevyužíva,len tam socky chodia piť tak tam mohli ísť. Akorat tam prišiel dalsi sused pindat do nich. Kľudne si hoďte petardu aj v obyvke 🙈

edien
autor
31. dec 2021

@beata_k nielen o psíkov,ale všeobecne je to strašné. Myslím,že starej pani čo je po infarkte toto asi neprospeje. Tá býva zas po mojom pravici. Škoda slov. Nieje mi ľúto tých,čo prídu o prst(y)

edien
autor
31. dec 2021

@thoughtfulweirdo Presne tak,aj to je ďalšia vec. Pani je zlatá,no...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prvosienka88
31. dec 2021

@cyberk tak teda takto. Pred dvoma rokmi sme mali v pláne ísť na samotu. Predtým sme ale chceli vyvenčiť našu psicu. Niekto ani nie 3 metre od nej hodil petardu. O 7mej večer. Je to normálne? Nie, nie je. Tento rok sme psov dali do hotela, tam to nepočujú. Nešli sme ale na samotu lebo máme bábätko. 3 krát sa zašiel ako sa zľakol petard. Naozaj by som to nikomu nepriala. Prečo teda neodíde niekto, kto si chce niečo také púšťať? Načo je to dobré? Aby som urobila čo najväčší rachot?

emm_i
31. dec 2021

Aj my máme doma psíka, staršieho a bojí sa. Ale na druhej strane, ak by zrušili aj ohňostroje, zase by to bolo také suchopárne a ľudia by pindali, že sa už nič v meste a pre ľudí nekoná. Povedzme si úprimne, každý z nás mal ako malé dieťa/pubertiak radosť z ohňostroja, aj ke´d boli aj petardy, tešili sme sa 🙂 Ak to ubudne úplne, zase budú ľudia len nešťastní.

bmuller
31. dec 2021

@cyberk dufam, ze si z tych, co nadavaju na vladu, ze nedostatocne podporuje ludi 😁 no ked ide o vyhadzovanie za sprostosti ako ohnostroje a petardy, nezda sa, ze by niekto potreboval zlepsovat socialne podmienky 😝

edien
autor
31. dec 2021

@jana_eyre_2 Ako mňa tak trhlo nedávno že som sa skoro...oni to hádžu medzi domami a to sú neskutočne rany. A to bývame v ,,dobrej,, štvrti. Ako inak je tu kľud,ale títo susedia sú svojskí. Keď sme sa tu nasťahovali 5rokov dozadu zdalo sa byť milí,ale potom čo som videla ako ich deti robia zle zvieratám tak mi je jasné,že niesu ok. Ich dcéra hádže kamene po mačkách a ich syn mi škrtil psa cez plot. Takže IQ aj EQ sa prenieslo🤦

zuzubb007
31. dec 2021

Petardy mali uz davno zakazat predavat, totalna sprostost a len to ide vsetkym na nervy, nie darmo plati kolko hodis petard, tolkokrat si retard, to asi vsade od obeda furt buchaju, mohli by ludia pochopit, ze o pol noci sa ma buchat a nie polovica o siestej pusta kocky asi pre deticky neskutocne

janetinka27
31. dec 2021

@edien tu tiez buchaju cely vecer a este aj vyblakuju. samotny ohnostroj mi az tak nevadi (aj ked inym ludom urcite ano a tiez zvieratam), ale vadia mi tie rachotiny,co len tresnu ako delo a iny efekt to nema že

emm_i
31. dec 2021

Mimochodom, len k otázke zvierat - deje sa mnoho horších vecí po celý rok vzhľadom k ich domovom atď., ale to nevadí. Jeden deň chce človek mať trošku radosť, "pošaliť sa" (v rámci možností) a už je zle. Ja nerozumiem, to naozaj chceme zrušiť aj ohňostroje a netešiť sa v živote už z ničoho? 🙂

dianaana
31. dec 2021

@cyberk Jezis ved nejde len o psov, ale aj o vsetky zvierata, divozijuce, domace, vtaky atd.. Starych ludi, deti, babatka..
A celkovo o uctu k prirode. Nehovoriac o tom ze vacsinu delobuchov maju na svedomi 10-15 rocne deti, co sa potuluju vonku opite od obeda. A kolko urazov z toho nakoniec bude...
Ale ty si asi z tych retardov, tak nech sa paci, skoda reci.

cyberk
31. dec 2021

@bmuller politiku nepozeram a petardy nekupujem, mam doma prskalky a bohate mi stacia, ale rozhodne nebudem obmedzovat ludi v tento den a nedajboze klopat na dvere ako pojasena, ze co to preboha robia na ICH pozemku 🙂

edien
autor
31. dec 2021

@cyberk ty si musíš mať riadne n...te v hlavičke. Nejde len o psov,ale aj o deti a ľudí v každom veku..aj iné zvieratká aj životné prostredie. Bývame predstav si pri lese,je tu pár domov aj keď tipujem že to tu bude nakomplet zastavané čoskoro. Keď s petardami súhlasíš,nevypisuj tu a choď si pohadzat. Aj s detičkami 🤦To nieje o Tom kde bývaš,ale o ľuďoch.

jana_eyre_2
31. dec 2021

@emm_i v dnešnej svete techniky, LED svetiel a projekcii povedať že by ľudia nič nemali mi príde dosť divne.. jeden deň posalit sa vybuchujucimi petaedami? Aká je zábava počúvať obrovský buchot? Ako vravím ešte chápem ohňostroj, ma to aspoň vizuálny efekt, ale bomby nepochopím.. premna to robia naozaj slabomyselni ľudia, bez urazky.. nejde predsa len o psov, ale o všetky zvieratá a ľudí čo im to sťažuje život.. obhajovať takúto blbosť ako potešenie, to je.... Nechcem nikoho uraziť, tak to nedokncim.

(Mimochodom, vždy ma napadne ako toto všetko vnímali ľudia čo zažili druhu svetovú, alebo vojnu v juhoslávii.. ako výsmech...)

lintu
31. dec 2021

@emm_i Ludia by mozno menej nadavali, keby sa to naozaj deje len v ten jeden den a idealne nie hned od rana. Zial, buchot sa robi dobry mesiac pred Silvestrom a este aj niekolko dni po nom. A tu len vidis na to odozvu.

edien
autor
31. dec 2021

@emm_i ohňostroj v pohode,ale keď niekto hádže už vyše týždňa petardy tak ako to nie. Je iné urobiť show ohňostroj,hudba atd. Na pár minút a nie počúvať to xy hodín.

bmuller
31. dec 2021

@cyberk tebe to asi este nikdy nerachlo za chrbtom... nezelam ti to. Alebo nebyvas v lokalite, kde sa to odraza medzi murmi, co znasobuje ten rachot. Horsie je, ze zdaleka sa inteligenti nneobmedzuju na pouzitie len dnes (ale mozno vo vasom dokonalom meste ano).
U nas minuly rok na sidlisku isty retard hodil petardu z balkona nablink, bolo to mimo Silvestra, vysledkom bolo zranenie nohy mamicky iducej po chodniku a dietata z kocika na lici.
Ale inak v pohode, blbi lidi taky lidi...

edien
autor
31. dec 2021

@emm_i Ohnostroj o polnoci v pohode ale čo je na tom potešujúce hádzať petardy x-krát do dňa už hádam od vianoc🤦

emm_i
31. dec 2021

@jana_eyre_2 a mne príde zase zvláštne, ako ničíme životné prostredie (aj korporácie, nadnárodné firmy, atď), zabíjame zvieratá po celý rok, tvárime sa akoby nič, a potom v jeden deň sa tu oháňame, ako veľmi mladí ľudia ubližujú zvieratám, starším, deťom a pod. 🙂 toto mi rozum nedá, navyše keď som bola mladšia, nikdy som nepočula, aby ľudia podávali petície na zákaz, sťažovali sa nonstop na niečo také, ľudia skrátka to brali ako deň, kedy sú oslavy. mimochodom, v zahraničí je toto o 100x živšie, a ľudia to berú v pohode... ale tu na SK chceme zakázať ešte aj málo, čo máme - ja sa na to dívam takto, a už sa vôbec nečudujem, že tu budeme za chvíľku žiť ako v praveku, posadení v domoch a pozerať TV ako staré babky (to už trošku preháňam, ale snáď chápete, kam mierim...)

mondolina
31. dec 2021

@emm_i
vieš čítať s porozumením? mne sa zdá, že nie.
čo je mega oslavné, že zapáliš petardu ráno o 8 a jebne* ju niekomu pred dom?? a vkuse celý deň až do ďalšieho rána.

edien
autor
31. dec 2021

@emm_i Ok vidím že každá to poňala po svojom. Ja sa starám o zvery,keďže máme dosť veľký dom mám okrem dvoch psov aj mačky. Mäso nejem,odmala mi nechutí a čo sa týka zákazov. Nemám pocit,že by nejaké boli. Nakupovať môžme, do fitka tiež, kto chce urobí si párty doma,alebo na chate..atď.